Domov / Hlavná strana / Komentáre / Nerozumiem, jednoducho tomu nerozumiem…

Nerozumiem, jednoducho tomu nerozumiem…

spolocnost narodov - zasadaniePrečo sa Amerika vyhráža Putinovi, resp. Rusku, akýmisi ‘sankciami’ v prípade Ukrajiny, ale…

– prečo Liga Národov (terajšia OSN) neuplatnila žiadne ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1893 havajská vláda bola ilegálne zvrhnutá konšpiráciou niektorých občanov, cudzích agentov a vojenskou mocou USA. V roku 1898 Amerika anexovala Havaj bez akejkol’vek dohody, jednostranným a nezákoným zrušením všetkých existujúcich havajských zmlúv. V roku 1900 bolo falošne ustanovené „Teritórium Havaj“ a v roku 1946 bol Havaj daný pod administratívnu správu USA. V roku 1959 sa stal päťdesiatym štátom USA pomocou neplatných „špeciálnych volieb „(!)

– prečo Amerika a Liga Národov neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti Francúzsku, keď kolonizovalo Alžír, Maroko a Tunis?

– prečo Amerika a Liga Národov neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti Taliansku, keď kolonizovalo Lýbiu?

– prečo Amerika a Liga Národov neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti Francúzsku, keď 8. marca 1921 francúzske vojsko vtrhlo do nemeckého Porúria, centra nemeckého priemyslu, obsadili Düsseldorf a iné mestá preto, lebo Nemecko nemohlo načas zaplatiť jednu splátku reparácií podľa zločinnej Versailskej zmluvy?

– prečo Amerika a Liga Národov neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti Francúzsku a Belgicku, keď 11. januára 1923 vtrhli do Nemecka a obsadili Porúrie?

– prečo Liga Národov neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1904 vtrhli do Santo Dominga, Nikaragui a Haiti?

– prečo Liga Národov neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1906 -1909 americké oddiely potlačili rebéliu proti vláde nastolenej USA na Kube. Taktiež intervenujú v roku 1912 a od roku 1917 do 1923?

– prečo OSN neuplatnila ‚sankcie’ proti Amerike za inváziu do Kóreje, Vietnamu, Kambodže, Laosu, Lýbie, Somálska, Grenady, Panamy, Angoly?

– prečo Liga Národov neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1914 americká námorná pechota začína dvadsat’ročnú okupáciu Haiti?

– prečo Liga Národov neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1916 posiela do Dominikánskej republiky námornú pechotu a vyhlasuje stanné právo?

– prečo Liga Národov neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1932 americké vojnové lode priplávali ku brehom El Salvadoru, keď diktátor Salvadoru, Maximiliano Hernandez Martinez potlačil sedliacke povstanie podnecované Amerikou?

– prečo OSN neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku1954 USA a CIA zaist’ujú “Operáciu Úspech” odstránením ľavicového prezidenta Guatemaly Jacoba Arbenza?

– kto mal uplatniť ‘sankcie’, keď v roku 1961 samotné OSN a Americkí internacionalisti vtrhli do Katangy, aby zničili protikomunistickú vládu, ktorú prehlásili za “hrozbu mieru”, bombardovali nemocnice a ambulancie pokiaľ nebol znovu ustanovený “mier”?

– prečo OSN neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1964 okolo 28 ľudí bolo zabitých a 300 zranených počas vzbury (“Flag Riots”) proti americkej prítomnosti v Paname?

– prečo OSN neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1965 posiela 23.000 vojakov na potlačenie revolúcie proti vojenskej vláde v Dominikánskej republike?

– prečo OSN neuplatnila ‘sankcie’ proti Amerike, keď v roku 1983 vedie inváziu do Grenady, keď zástanci tvrdého marxizmu zhodili ľavicového ministerského predsedu Maurice Bishopa?

– prečo Amerika a Liga Národov neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti boľševickej Moskve, keď násilne pripojili ku ZSSR Litvu, Lotyšsko a Estónsko?

– prečo Amerika a OSN neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti boľševickej Moskve, keď v nerovnej vojne ukradli Fínom Karéliu?

– prečo Amerika a OSN neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti boľševickej Moskve, keď v septembri 1939 vtrhli do Poľska, bojujúceho proti Nemecku a odtrhli východné Poľsko včetne Ľvova?

– prečo Amerika neuplatnila žiadne ‘sankcie’ proti Číne, keď v októbri 1950 čínske vojská vtrhli do Tibetu?

– prečo Amerika neuplatnila žiadne ‘sankcie’ keď Indonézia prepadla Východný Timor, India prepadla Gou a Turecko prepadlo Cyprus?

– prečo Amerika a OSN neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti Anglicku, Francúzsku a Izraelu, keď v roku 1956 vtrhli do Egypta (“Operation Musketeer”), napriek tomu, že im Násir ponúkol kompenzáciu za znárodnenie Suezu a záruku slobodnej plavby?

– prečo Amerika neuplatnila žiadne ‘sankcie’ proti ZSSR, keď vtrhli v roku 1956 do Maďarska?

– prečo Amerika neuplatnila žiadne ‘sankcie’ proti ZSSR, keď vtrhli v roku 1968 do Českoislovenska?

– prečo Amerika neuplatnila žiadne ‘sankcie’ voči Izraelu, keď tento americký ‘lapdog’ v roku 1982 vtrhol do Libanonu a Jordánu a povraždil tisíce žien a detí a tento zločin nebol dokonca ani charaktrizovaný ako ohrozenie svetového mieru?

– prečo OSN neuplatnila žiadne ‘sankcie’ voči Amerike, keď Bush senior vtrhol do Iraku?

– prečo OSN neuplatnila žiadne ‘sankcie’ voči Amerike, keď Bush junior vtrhol opäť do Iraku o desať rokov neskôr a vraždia tam dodnes, keď tam už zahynulo viac ako 100 tisíc ľudí?

– prečo boli zavedené sankcie proti Iraku, keď Izrael okupuje už mnoho rokov arabské zeme bez toho aby bolo proti nemu zakročené medzinárodnou akciou?

– prečo Amerika a OSN neuplatnili žiadne ‘sankcie’ proti Rusku keď Rusi vtrhli do Afganistanu?

– prečo OSN neuplatnila žiadne ‘sankcie’ proti Amerike, keď vtrhla do Afganistanu, kde podnes už vyvraždli tisíce nevinných ľudí, vrátane detí?

Monumentálna postava histórie, A. Hitler mal zrejme pravdu, keď jeho prvý krok ako kancelára Nemecka, bolo vystúpenie z Ligy Národov, ktorú prehlásil za zbytočnú inštitúciu.

Nástupca Ligy Národov, tzv. OSN, od samého začiatku svojej ‘činnosti’, ako sa ukázalo, je opäť len svorka mopslíkov, ktorí čakajú na pohladkanie a na svoju almužnu od svojich dobrodincov z washingtonského Knessetu.

Kdo je John McCain, zabiják vietnamského ľudu, obyčajný člen amerického sionistického ‘Knessetu’ – ktorému pre oklamanie národa hovoria Kongres – skrachovaný ‘prezidentský kandidát ‘, aby si dovolil vrieskať do ukrajinského éteru “US is with you, I am with you!”

Ako si dovolí ďalší Aškenázy, John Kerry (alias Kohn) vyhrožovať krajine ktorá im vyhrala Druhú svetovú vojnu (obeťou 26 miliónov ruských chlapcov), ktorú zorganizovali Amerika, Anglicko a Francúzsko, nejakými sankciami?

Udalosti posledných rokov nepochybne ukazujú, že Amerika – tento samozvaný policajt planéty Zem – si prisvojuje právo prepadávat‘ iné krajiny, vmiešavat‘ sa do záležitostí iných národov a znásilnovať suverenitu národov.

Henry Labouchere, člen britského parlamentu (!) asi vedel čo hovorí, keď prehlásil: “Sme bez výnimky najväčší zbojníci a lúpežníci, akí kedy jestvovali na tejto zemeguli. Sme horší ako iné krajiny, lebo my sme aj hypokryti, my drancujeme a vždy predstierame, že to robíme pre dobro iných národov”.

Pohľad západu na tieto udalosti samozrejme je celkom iný a nebude problém pre nikoho prísť s uspokojivými odpoveďami na väčšinu ak nie i na všetky tieto otázky.

Autor: L. A. Rudolph, www.protiprudu.org

O ::prop

12 komentárov

 1. Na všetky PREČO, ktoré si autor článku kladie, zároveň si aj odpovedal
  jednou vetou :

  PRETOŽE :
  “ Nástupca Ligy Národov, tzv. OSN, od samého začiatku svojej ‘činnosti’,
  ako sa ukázalo,
  je opäť len svorka mopslíkov,
  ktorí
  čakajú na pohladkanie a na svoju almužnu od svojich dobrodincov
  z washingtonského Knessetu. “

  Ale, relevantnejšia otázka by bola, AKO JE TO MOŽNÉ,
  že OSN
  je ovládaná „washingtonským Knessetom“ ?

  A
  zároveň si treba klásť otázku, prečo mnohé zdroje na nete už niekoľko rokov tvrdia,
  že
  Svet ovládajú PSYCHOPATI ?
  Napr:
  http://www.cez-okno.net/clanok/ponerologia/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu-svetu
  alebo
  http://na-severu.blogspot.de/2009/09/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu.html
  A je ich oveľa viac a v každej reči !

  Takže, keď PSYCHOPATI vládnu našemu svetu, potom vlastne ovládajú
  aj OSN , alebo ?

 2. maršal Žukov

  nechápem, čo je na tom nepochopiteľné

  • Autor sa zjavne implicitne pýta, resp. nerozumie tomu, že ako je to možné,
   že
   väčšina ľudstva trpí takýto dvojaký meter, trpí zjavnú nespravodlivosť,
   klamstvá, podvody, okrádanie a kradnutie,
   ako aj
   za týmto účelom masové vraždenie nevinných civilných obetí.

   A to sa pýtam aj ja, že ako je to možné, že ľudstvo už stáročia trpí !!!

   Ibaže, ja si zároveň aj odpovedám :

   „Pretože väčšina ľudstva je zámerne neinformovaná o tom, čo sú to PSYCHOPATI,(podľa mňa Neandertálci).
   Väčšina ľudí
   nevie, že je to iný druh človeka, s inou biologickou stavbou mozgu „.

   A preto ,
   „……existuje fundamentální rozkol, mezi naším a jejich světem, který nelze překlenout.
   …..biologická, psychologická, morální a ekonomická zkáza většiny normálních lidí se pro patokraty (psychopaty),stává ‚biologickou‘ nezbytností. “

   „Svět má jen jeden problém – psychopaty“

   To konštatovali významní svetoví vedci v tomto obore.
   Viď:
   http://www.cez-okno.net/clanok/ponerologia/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu-svetu

   V minulosti sa to priemerní ľudia nemali ako dozvedieť, pretože oficiálne médiá, ktoré mali a majú v rukách psychopati,
   o nich takto nemohli informovať. Rovnako ako aj dnes.

   Lenže, v čase internetu o tom informujú nezávislé portály a každý má možnosť
   sa nad tým zamyslieť.
   A
   môže sa rozhodnúť, či plávať pohodlne s prúdom psychopatov, alebo nepohodlne, proti !!!

  • To bude asi preto, že nechápeš ani koncept rečníckej otázky… 🙂

  • myslim ze treba napisat ze senatori ameriky pretvorili rezoluciu č 56 na celosvetovu federaciu 9.februara 1950.
   Uvadza sa tam ze vsetky narodne staty musia odovzdat svoju narodnu zvrchovanost pod OSN-rezolucia č 66 zmenila chartu OSN-v r.1994 5 marcapodpisal Clintosko vykonne nariadenie prezidenta č 13 že USA odovzdava svoju zvrchovanost pod moc OSN.PDD-25dava moznost OSN rozmiestniť bezdvovodne svoje voska do akehokolvek suverenneho statu-Vsetko pre vytvorenie svetovlady !len podotykam .ze pod kowbojskymi maniermi !!

 3. Pretože USA ma dosť prisluhovačov čo sa byju namiesto USA. Pretože USA ma najkrajší toaletný papier na svete a všetci ho chcú a urobia za tento kúsok papiera čokoľvek. Prečo to údajné Rusko robiť nemôže. Z jednoduchého dôvodu, lebo kroky Ruska brania USA hegemónii a snahám rozšíriť sa na východ k Ruským hraniciam. Dá sa to nazvať mäkkou sebaobranou Ruska. Časí zlomene Ruska skončili takže Rusko si na Ukrajine urobí čo uzná za vhodne. Pýtate sa prečo, lebo ma obrovskú podporu obyvateľov na juhovýchode Ukrajiny. Ma takú podporu na juhovýchode Ukrajiny ktorú USA nezískajú nikdy u obyvateľov členských krajín NATO aj napriek tomu že ma najkrajší toaleťak.

 4. Ja viem, že mnohých s mojimi psychopaticko- neandertálskymi teóriami otravujem.
  Ale,
  mám už takú hnusnú povahu, že v každom probléme sa prebíjam k jeho koreňu.
  Ak
  sa len opisujú problémy, aj keď s množstvom irelevantných podrobností,
  a
  nehľadá sa ich hlboká príčina, tak sa problém NIKDY NEVYRIEŠI !!!

  A to, ako ZLE funguje svet, to pre biologicky normálne stavané mozgy Homo Sapiensov,
  je predsa PROBLÉM, pred ktorým by sme si nemali zatvárať oči !!!

 5. Áno, odpoveď je jednoduchá….
  “Ľudstvo je systematicky ničené pre nedostatok vedomostí…”

  • Trefa do čierneho. Ľudstvo sa vyhubí pre nedostatok vedomosti. Vždy som patril k ľuďom ktorých koníčkom je história. Keď som vydeľ učebnicu histórie svojho syna ktorí je na strednej škole tak som sa zdesil. Neviem ako sa dá učiť historik podľa Abecedy. Nečudujem sa že ho to nebaví. Takže pokiaľ ľudstvo nebude ovládať históriu tak ta sa bude opakovať. Budú sa opakovať historické chybí ľudstva a vždy to skonči vojnou.

 6. Už neviem ani kto je psychopat, nakoľko v dnešnom svete sa všetko normálne stalo nenormálnym a naopak.

  • Drž sa vlastného rozumu. Rimania to hovorili takto: „Sapere aude“-
   „Počúvaj múdrosť“.

   A nemecký filozof Emanuel Kant (niečo si o ňom vygoogluj, rozšíri to tvoj obzor),
   to voľne prekladal takto:

   „Maj odvahu, nechať sa obslúžiť vlastným rozumom“ !!!

 7. Položme si otázku tuto, kdo daroval pozemek pod sídlem OSN, kdo financoval OSN?…
  Nemyslím, že by lidě byli nevědoucí, vědí, ale „nechtějí vědět“. Jenoduchý příklad z tramvaje, po brněnsku „šaliny“. Dopravní špičku využívají kapesní zloději a jednoho jsem načapal, s komplicem se hrabal v kabelce jiné cestující… Volám na ni: Hrabou vám v kabelce!“ Co udělali ostatní cestující? Domníváte se, že chytli ony chmatáky a předali policii? Omyl. Dělali, že tam vlastně nejsou… a tak jsem byl v přeplněné šalině vlastně sám proti dvěma zdatným mladíkům… Asi tak…

Leave a Reply