Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Nemecký supermarket bojkotuje izraelský tovar

Nemecký supermarket bojkotuje izraelský tovar

israeli_goodsHolandská pobočka nemeckého reťazca supermarketov Aldi začala bojkotovať výrobky z izraelských osád v snahe vyhnúť sa polemike o svojich tržbách.

Podľa vyhlásenia vydaného hovorkyňou reťazca Aldi dňa 22. júla, je rozhodnutie bojkotovať osadnícky tovar aplikovaný na okupované sýrske Golanské výšiny, Západný breh Jordánu a východný al-Quds (Jeruzalem).

Začiatkom tohto týždňa bola zverejnená správa v Amsterdamskom denníku Trouw daily, ktorá oznámila, že dva hlavné supermarkety v Holandsku, Hoogvliet a Jumbo, sa rozhodli bojkotovať produkty vyrobené v izraelských osadách.

Holandské Ministerstvo zahraničia v máji oznámilo, že by bolo pre predajcov lepšie, ak by nahradili štítky s nápisom „Made in Izrael“ so štítkami, kde by bolo uvedené „Produkt z izraelských osád.“

Izrael obsadil a anektoval Golanské výšiny v roku 1967. Tento krok nie je uznaný Organizáciou Spojených národov a medzinárodným spoločenstvom.

Režim z Tel Avivu naďalej rozširuje svoje nelegálne osady na okupovaných palestínskych územiach.

Od roku 1967 bolo na okupovaných Palestínskych územiach na západnom brehu Jordánu a východnom al-Quds postavených 120 nelegálnych osád. V nich žije približne pol milióna Izraelčanov.

Osady sú považované medzinárodným spoločenstvom za nezákonné, pretože územie bolo dobyté Izraelom a teda je predmetom Ženevských dohovorov, ktoré zakazujú výstavbu na okupovaných územiach.

Pokračujúca expanzia izraelských osád vytvára hlavnú prekážku pri úsilí o nastolenie mieru na Blízkom východe.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

5 komentárov

 1. Obávam sa že to bude na prt.

 2. Malý krok pre človeka… 🙂

 3. nastastie to nie je nic ojedinele, zlocinecky rezim v izraeli je bojkotovany mnohymi spolocnostami
  http://www.bdsmovement.net/

 4. bože toto je článok, furt to isté dokola, a čo takto postupná okupácia Holandska muslimami a prisťahovalcami z rozvojových krajín podporovaná zločineckým režimom EU

 5. Zidia 2000 rokov prenasleduju krestanov
  a teraz sa obuvaju aj do moslimov.
  Az im tito vykrutia krk definitivne.

Leave a Reply