Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Nemecký minister: Migranti uprednostňujú Nemecko kvôli sociálnym dávkam

Nemecký minister: Migranti uprednostňujú Nemecko kvôli sociálnym dávkam

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziére povedal, že štedrý systém sociálnych dávok jeho krajiny funguje ako magnet na migrantov a vyzval na zjednotenie štandardov prostredníctvom Európskej únie, aby sa novo prichádzajúci lepšie distribuovali.

Keďže Nemecko ponúka migrantom a utečencom omnoho viac, než ostatné členské štáty EÚ, stalo sa atraktívnym cieľom pre pašerákov ľudí, povedal de Maiziére.

De Maiziére novinám Rheinische Post v sobotu povedal, že Nemecko je vybranou destináciou pre mnohých migrantov, lebo v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami sú jej „procedúry a podmienky prijatia štedré“ a „dávky pre utečencov sú dosť vysoké.“

„Je to súčasťou toho, prečo je Nemecko také lákavé,“ povedal.

Magnetický efekt Nemecka nadobudol aj iné podoby, povedal de Maiziére. V lete 2015 „sme boli pod veľkým tlakom, aby sme predpovedali počet utečencov, ktorí sa dajú očakávať, aby územné celky mohli plánovať,“ povedal.

Keď minister zverejnil v auguste 2015 číslo 800 000 migrantov, vyslalo to „signál“ možným migrantom a prevádzačom, že Nemecko je ochotné prijať ich až toľko a toto, na oplátku, poslúžilo ako „hnací motor“ migrácie, dodal.

De Maiziére naznačil, že oznámenie Maďarska o postavení hraničného múru malo opačný zastrašovací efekt, keďže migranti pochopili, že Maďarsko už viac nebude reálnou alternatívou.

Zároveň, pokiaľ ide o odpor Maďarska voči povinnému premiestneniu migrantov na svoje územie, de Maiziére povedal, že sa nedá tolerovať, aby sa „členský štát EÚ nepodrobil rozsudku Európskeho súdneho dvora.“

Ďalšia procedurálna oblasť vyžadujúca si väčšiu jednotnosť v EÚ je právna otázka, povedal de Maiziére. „U nás môžu odmietnutí žiadatelia o azyl odložiť svoju deportáciu prostredníctvom rôznych právnych ciest, a to omnoho viac než kdekoľvek inde,“ poznamenal.

„Azylové procesy a dávky pre žiadateľov o azyl v EÚ musia byť jednotnejšie než predtým. Miera prijatia je v niektorých prípadoch vyššia tu než na iných miestach a úroveň sociálnych dávok tiež,“ povedal.

Skutočným riešením je celkové zmenšenie počtu migrantov vstupujúcich do Európy, uznal.

„Téma migrácie je dlhodobou témou, ktorá nás bude zamestnávať v dohľadnej budúcnosti,“ povedal. „Európa musí skoordinovať, kontrolovať a obmedziť prílev utečencov.“

„Musíme celkovo znížiť počet utečencov,“ povedal.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: breitbart.com

O ::prop

Leave a Reply