Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Nemecku kvôli utečeneckej kríze dochádzajú väzenské cely

Nemecku kvôli utečeneckej kríze dochádzajú väzenské cely

Nemecku kvôli bezprecedentnému prílevu migrantov do krajiny čoskoro dôjdu väzenské cely.

Cudzinci tvoria 9 percent nemeckej populácie, no takmer 30 percent jeho väzenskej populácie. Číslo je ešte vyššie medzi uväznenými ľuďmi očakávajúcimi súdny proces, keďže je tu riziko ich opustenia krajiny.

Štáty si potrebujú najať viac ľudí a otvoriť nové zariadenia, aby si poradili, tvrdí prezident federálnej únie väzenského štábu (BSBD) Anton Bachl.

„Vlna utečencov nezostala pre nemecké väzenia bez následkov,“ povedal Bachl v utorkovom vydaní Neue Osnabrucker Zeitung (NOZ), „pretože v minulom roku prišlo viac než jeden milión utečencov, s 30 000 prebiehajúcimi (kriminálnymi) prípadmi.“

Bachl očakáva, že tieto prípady vyústia do najmenej 2 000 trestov odňatia slobody.

Sexuálne útoky v Kolíne na Nový rok sú ďalším faktorom prispievajúcim k problému. Hoci bolo chytených menej než 10 percent z asi 1 000 páchateľov, vyvinulo to na autority väčší nátlak, aby konali. Imigranti zo Severnej Afriky sú v štatistikách zvlášť nadmerne zastúpení, čo platí tak pre Kolínske útoky ako aj celkovú mieru zločinu.

Severné Porýnie-Vestfálsko, štát kde sa nachádza Kolín, dokonca zakázal imigráciu z Maroka, aby si poradil s problémom. Štát teraz hostí 11 149 väzňov na ploche určenej pre 10 128 zadržaných.

Peter Brock, štátny predseda BSBD v Severnom Porýnii-Vestfálsku povedal, že nedostatok úradníkov si v blízkej budúcnosti vynúti tisíce hodín nadčasov.

„Polícia robí viac razií, súdy idú tvrdšie proti páchateľom a zavádzajú predsúdne zadržanie, pretože verejný nátlak vzrástol,“ povedal Brock NOZ.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: dailycaller.com

O ::prop

Jeden komentár

  1. Aký nedostatok úradníkov? Medzi prisťahovalcami sú predsa samí vysokokvalifikovaní odborníci 😀

Pridaj komentár