Domov / Hlavná strana / Komentáre / Nemecko: Takmer 40 % detí do 5 rokov má imigrantský pôvod

Nemecko: Takmer 40 % detí do 5 rokov má imigrantský pôvod

Po zverejnení čísel, ktoré odhaľujú, že takmer štyri z desiatich detí do päť rokov má cudzinecké korene, Michael Paulwitz tvrdí, že demografická zmena bude smrťou pre nemecký sociálny štát.

Žurnalista a historik predpovedá, že keď budú etnickí Nemci menšinou, dôjde k „tvrdým bojom“ o zdroje a etnickí Nemci „neodvratne prehrajú“.

Článok pána Paulwitza prichádza po piatkovom zverejnení oficiálnych čísel Federálneho štatistického úradu. Hoci ukazujú, že 21 % celkovej populácie má v súčasnosti migračný pôvod, poznamenáva, že takí ľudia sú v mladších vekových skupinách zastúpení nerovnomerne.

Jeden z troch ľudí do veku 18 rokov, ktorí bývajú v Nemecku, má cudzinecké korene a medzi deťmi do päť rokov to číslo prudko vzrastá.

Toto, ako zlovestne poukazuje, „nám umožňuje pochopiť, kam (Nemecko) speje.“ Pán Paulwitz poukazuje na demografiu Berlína, kde ľudia s migračným pôvodom tvoria 30 % obyvateľov.

Pán Paulwitz tiež spomína, že etnickí Nemci sú už menšinou v centre okresu a mnohých susedných centrálnych okresoch.

S týmito trendmi na mysli podotýka: „Najprv vo veľkomestách a neskôr po celej krajine sa etnickí Nemci stanú menšinou vo vlastnom veľkomeste a vo vlastnej krajine.“

„Bude Nemecko stále, v nadchádzajúcich rokoch a desaťročiach, krajinou Nemcov, keď bude imigrácia ľudí z neeurópskych kultúr pokračovať na vysokej úrovni?“, pýta sa pán Paulwitz.

Historik píše, že „človek nepotrebuje veľa predstavivosti, aby si predstavil, ako hlboko sa obraz populácie zmení behom nasledujúcich dvoch desaťročí.“

Upozorňuje na fakt, že v tomto časovom rámci mnohí súčasní dôchodcovia zomrú a že hlavne nemecká rodová línia, skupina 45- až 65-ročných – tých, ktorí sú „na vrchole svojho pracovného života“ v súvislosti s platením daní – z pracovnej sily ubudne.

Demografická štatistika pre tento rok tiež ukazuje, že u ľudí s cudzineckými koreňmi je dvojnásobne pravdepodobnejšie, že budú nezamestnaní než Nemci a je u nich výrazne vyššia pravdepodobnosť, že majú vzdelanie len na nižšej úrovni strednej školy, alebo že nemajú žiadne vzdelanie.

Pán Paulwitz píše: „Sociálny a prerozdeľujúci štát, ako ho poznáme, nebude na svojej súčasnej úrovni viac dostupný, pokiaľ populácii nebudú dominovať etnickí Nemci a bude multikultúrnou populačnou zmesou.“

Údaje Federálneho štatistického úradu zhromaždené v polovici roka 2015 neodrážajú viac než 1,6 milióna migrantov, ktorí prišli v roku 2015 a v prvej polovici roku 2016, ani veľký počet odhadovaných nelegálnych imigrantov žijúcich v Nemecku.

Pán Paulwitz poukazuje na to, že hoci bola politika otvorených dverí Angely Merkelovej „dramatickou eskaláciou“ predchádzajúcej politiky, už predtým, než „otvorila zámok“, v roku 2014 mala štvrtina ľudí vo veku 15 až 45 rokov cudzinecké korene.

Vyhlasuje, že tieto demografické trendy sa môžu len zvýšiť, keďže „prostredníctvom spájania rodín sa očakáva, že tento počet (1,6 milióna) bude prinajmenšom dvojnásobný, ak nie viacnásobný.“

Ďalej podotkol, že existuje „nevyčerpateľná zásoba“ Arabov a Afričanov, ktorí sa chcú presťahovať do Nemecka. Historik ich typizuje ako „druhých, tretích a štvrtých synov“ rodín, ktoré „požadujú“, ale „chýba im vzdelanie alebo popud tvoriť svoje vlastné bohatstvo.“

Po vzatí všetkého tohto do úvahy pán Paulwitz predpovedá Nemecku a jeho rodnej populácii pochmúrnu budúcnosť. Predvída, že „výsledkom budú tvrdé boje o zdroje“ a tvrdí, že etnickí Nemci sú „pacifikovaní“ a „starnú“.

Berúc do úvahy obrovský počet ľudí s cudzineckými koreňmi, ktorí sú už prítomní, ich ďaleko vyššiu mieru pôrodnosti a žiaden náznak konca politiky dovozu stoviek tisícov migrantov ročne, Paulwitz hovorí, že domáci Nemci „nevyhnutne prehrajú“. Taktiež predvída, že „počet sexuálnych útokov, výsledok nadbytku dovezených mužov, sa zvýši.“

Paulwitz usudzuje: „Vláda, ktorá sa rozhodne zmeniť etnickú a kultúrnu štruktúru krajiny bez toho, aby sa opýtala svojich ľudí, porušuje princíp ľudovej zvrchovanosti, povedal ústavný právnik Dietrich Murswiek… Je prekvapujúce, že občania proti tomu začali bojovať pri hlasovaní, ale ešte prekvapujúcejšie je, že to robí len tak málo z nich.“

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: breitbart

O ::prop

16 komentárov

 1. Nielen Nemecko ale zda sa ze cela Europa.Nikto neodsodzuje nikoho za mor a choleru ktora prisla v minulosti do Azie. Europania su aspon Europe doma. Ked sa Europania napchali do severnej Afriky vyhnali ic stadial. A teraz potomci tych co vyhnali Europanov prichadzaju do Europy ovladat Europu. Koho je to vina? kto zapricinil mor a choleru a ine choroby v Europe v minulosti? Preco len Europania su kritizovani za vsetko vsetko je ich vyna. Biela rasa musi vyhynut, aby sa komusi splnil jeho sen.

 2. Martin Rubáš

  Islamizace Německa probíhá v plém proudu. Máme se na co těšit, až se z Německa stane Germánistán a začne nás ohrožovat.
  http://www.epshark.cz/clanek/762/islamizace-nemecka-v-roce-2017-cast-ii

 3. Martin

  Mozno to je cielom. Ako krestania Germani nedokazali zlikvidovat Slovanov, tak to skusia ako moslimi. Mozno aj preto Sitra Ahra tak nenavidi krestanstvo?

  • Kedy chceli, prosim, Germani „zlikvidovat“ Slovanov? Snazim sa historiu analyzovat z viacerych perspektiv, ale na toto som zatial nenarazil.

   • Tuna predseda Matice slovenskej tiez hovori o nejakom tzv. pangermanizme, ale dosial mi nikto nepredlozil kredibilny pramen o „vyhladzovani“ Slovanov:

    https://www.youtube.com/watch?v=3lyd5i7pZm0

    Mozno vy konecne vyriesite tuto otazku.

    • Doktor Rumburak

     Predsedovia i funkcionári Matice dlhodobo tárajú nezmysly, šíria bludnú boľševickú propagandu. Béla Grünwald kedysi nazval Maticu hniezdom panslavistického poburovania. Dnes s úplným pokojom v duši môžeme túto ustanovizeň pomenovať ako hniezdo boľševického poburovania. Matica neslúži skutočným slovenským záujmom, ale kaste nekritizovateľných, komunistickej hávedi a ich zvráteným záujmom. Maticu „slovenskú“ bude potrebné rozpustiť a jej činovníkov zapriahnuť do záslužnejšej práce, kde odčinia svoje staré hriechy.

   • Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo. 🙂 Ty nevieš, že Slovania dávno vládli svetu, to len zlí Germáni, Anglosasi, Huni a neviem kto ešte im vládu zobral a zabránil v spravodlivej a láskavej vláde jemného a nevinného slovanského národa…

    Mne to príde ako také vyplakávanie a žalovanie malého decka. „Nikto ma nemá rád, nikto sa so mnou nechce hrať…“. Presne v intenciách iného chronického kverulantského národa. Ja to ale vidím takto – plačkov a žalobaby naozaj nemá nikto rád.

 4. Vanio Pribina: “Mozno aj preto Sitra Ahra tak nenavidi krestanstvo?”

  ….ako ste prišiel na to, že nenávidím kresťanstvo? Tak som sa nikdy nevyjadril….ja neuznávam žiadne náboženstvo a neuznávam žiadneho boha, či je to Jahweh, Jehova, Allah, Ahura Mazda…atď. Jednoducho sa smejem z týchto báchoriek, či sú napísané v Talmude, Biblii, alebo v Koráne….Sú to knihy napísané ľuďmi, ktorí nikdy žiadneho boha nemohli vidieť, ani s ním rozprávať, lebo žiadny neexistuje…. tieto knihy nie sú nič viac, ako poézia, ústne tradície a modlitby…
  Keď počujem o prorokoch, vyprávaní s bohom, zjaveniach, anjeloch a prevádzaní zázrakov, nie ďakujem, nemám záujem i keď to niekdo považuje za árijskuú záležitosť…..ešte mi nikto nevysvetlil, prečo sa zázraky, anjeli a proroci nezjavujú dnes, 2-3 tisíc rokov neskoršie.
  Pre vašu informáciu, je dokázané vdeckými, archeologickými výskumami (The discipline of Literary Criticism), že Mojžiš (jeho existencia je diskutabilná), nenapísal prvých päť kníh Tory (biblie), Pentateuch (Genesis, Exodus, Levicitus, Numbers, Deuterononomy)…..že Ján, Matúš, Marek a Lukáš nenapísali žiadne evanjeliá a že Muhammadovi sa samozrejme, tak ako “panne” Márii, nemohol zjaviť žiaden archanjel Gabriel, aby im zvestoval tie “dobré zprávy”….

  * * *
  Fráter: “Kedy chceli, prosim, Germani „zlikvidovat“ Slovanov?”

  ….o tom tu už bola reč pár-krát….vysvetlenie, ako vzniklo toto chazarské svinstvo o “vyhubení Slovanov Nemcami”, je dávno známe….oni museli niečo vymyslieť, aby vzbudili v Slovanských národoch nenávisť voči Nemecom, ktorí ich vyhnali von z Nemecka a pomaly z celej Európy a aby ich “povzbudili”, hlavne Rusov, ísť za nich prelievať krv a v boji proti týmto ‘strašným nacistom’ hynuli na milióny a oni len stáli za nimi a keď videli nejaký pokus o ústup, tak ich, ‘komisári’ strieľali odzadu….všetko za udržanie ich nadvlády nad svetom gójov….a dnes vidíme neodškriepiteľné následky….
  Uvádzam, z čoho tá legenda “vyhubenia Slovanov” vznikla a nedá sa im odoprieť ich správne presvedčenie o tuposti gójov Slovanského sveta, ako im to zhltli, včetne takého idiota, ako je aj vami spomínaný predseda Matice Slovenskej.
  Fráter, tu to mate pre váš archív:
  Falošné svedectvá v Norimberskom procese obsahovali prehnané výpovede, aby podporili mýtus Šiestich Miliônov, boli často dané bývalými nemeckými dôstojníkmi pod nátlakom, alebo neľudským mučením, alebo za poľahčujúci prísľub, ak dodajú potrrebné výpovede.
  Ako priklad bolo svedectvo SS generála Erich von dem Bach-Zelewski. Hrozili mu popravou jeho samého za potlačenie revolty poľských partizánov vo Waršave v auguste 1944, ktoré previedol s jeho SS brigádou Bielych Rusov.
  Bol teda pripravený ‘spolupracovať’. ‘

  Evidencia Bach-Zelevski obsahovala podklad svedectva proti Reichsführerovi SS, Heinrich Himmlerovi na hlavnom Norimberskom procese (Súd Hlavných Vojnových Zločincov, Vol. IV, pp. 29, 36).
  V marci 1941, pred inváziou Ruska, Himmler pozval na konferenciu Vyšších Vodcov SS do jeho Kaštiela vo Wewelsburgu, včetne Bach-Zelewského, ktorý bol expert na partizánske boje.
  V jeho Norimberskej evidencii opísal Himmlera rečniaceho na tejto konferencii veľkolepou formou o likvidovaní ľudí vo Východnej Európe, ale Göring, v súdnej sieni, hodil Bach-Zelewskému do tváre obvinenie za jeho falošné svedectvo.

  Obzvlášť zlomyselné prehlásenie sa týkalo vraj Himmlerovho vyhlásenia, že jedným z cieľov ruskej kampane bolo ‘zdecimovať slovanskú populáciu o tridsať miliónov”. Čo Himmler v skutočnosti povedal, potvrdzuje jeho Náčelník Štábu (Chief of Staff ?), Wolff – že vojna v Rusku si s určitosťou vyžiada milióny mŕtvych (Manvell & Frankl, ibid. str. 117).

  Iná bezočivá lož Bach-Zelevského, bolo obvinenie, že 31-ho augusta 1942 Himmler osobne bol svedkom popravy sto židov Einsatz jednotkou v Minsku, čo čo bolo príčinou, že skoro odpadol. Je však známe, že Himmler bol v tento deň na konferencii v jeho poľnom hlavnom velitetve v Žitomíre na Ukrajine (cf. K. Vowinckel, “Die Wehrmacht im Kampf”).

  V súvislosti s evidenciou Bach-Zelewského, je toho viac vo vštkých knihách o Himmlerovi, obzvlášť vo Willi Frischauerovej “Himmler: Evil Genius of the Third Reich” (Londýn, 1953, str. 148 ff). Ale v apríli 1959 Bach-Zelevski verejne zamietol jeho norimbergské svedectvo pred Západo-Nemeckým Súdom.
  Priznal, že jeho predošlé výpovede nemajú v skutočnosti ani najmenšie podklady a že vypovedal z dôvodu uľahčenia svojho položenia a vlastného prežitia.
  Nemecký súd po opatrnom uvážení, prijal popretie jeho svedectiev.

  Je však zbytočné povedať, čo F.J.P.Veale (autor Veale File – knihy “Advance to Barbarism” a “The Crimes Discretly Veiled”) nazýva “Iron Curtain of Discreet Silence” (Železná Opona Diskrétnej Mlčanlivosti), okamžite zoatúpila na tieto udalosti. Nemali židny vplyv na knihy, ktoré propagujú mýtus Šiestich Miliónov a svedectvá Bach-Zelewského o Himmlerovi sú stale brané za ich ‘face value’ (platné). (R. Harwood “Did Six Million Really Die?” p. 13)

 5. nuž, typická kosovizácia nemecka. tieto experimenty s inváznymi druhmi sa často končia likvidáciou niektorých domácich druhov, ktoré vyžadujú rovnakú ekologickú niku. vid. austrália a králiky. invázne druhy sa preto tak nekontrolovateľne množia, lebo v novej krajine nemajú prirodzeného nepriateľa. ak sa objaví prirodzený nepriateľ, znova sa nadobudne rovnováha. ale netreba to riešiť dovozom prirodzeného nepriateľa, ale vyvinúť vlastného. napr. na prílev hutuov nezačneme dovážať tutsiov, to by dopadlo ako keď do austrálie začali dovážať líšky proti králikom a tým sa ľahšie lovili vtákopysky.
  a treba si uvedomiť ešte jednu vec! slniečkari často argumentujú aj ochranou prírody, ale napr. kinváznym druhom rastlín sa ekoslniečkári správajú omnoho horšie, dokonca aj vládne zákony sú striktne proti inváznym druhom. a žiaden invázny druh sa nešíri preto,že by mu v domácej krajine bolo zle, ale preto, že je mu tam príliš dobre a dobre sa namnožil. im nie je zle len tesno. a je naozaj chybou belochov to premnoženie, lebo vyvíjali rôzne očkovacie programy pre afriku a nenechali to prirodzene vykapať.
  aj v psačích útulkoch kastrujú. nevidím problém prijať kastrovaných imigrantov, nakoniec politici hovoria, že prišli zachrániť pracovný trh, teda pracovať a nie súložiť. súčasťou prijatia občianstva by dobrovoľne podpísali kastráciu a nebolo by ani toľko znásilnení a pokojne by sa zapojili do pracovného procesu.

 6. Je to výsledok roka 1945. Síce to trvalo, hlavne v dôsledku tých hier so ZSSR na dobrého a zlého policajta, ale teraz k tomu došlo. Idú úplne zničiť Európu, lebo sa jej zasa boja.
  Nechcem povedať, že „Nemci sa budú brániť“. Lebo nebudú sa brániť „Nemci“, ale čokoľvek normálne, čo v Západnej Európe ešte je, TO sa bude brániť.
  Na Slovensku ale vôbec v Európe sú dva druhy hlavných síl – jedni sú globalisti, uctievajúci anglosionistickí kult peňazí, druhí sú proletárski nostalgickí. Západ a Východ. Proameričania a prorusi. Ale OBE tieto skupiny budú SVORNE na brániacich sa bielych v Nemecku a inde vrešťať ako stádo kuriev: „nacisti!!! fašisti!!“.
  A neurobia pre nich nič.
  Kým tieto dve skupiny nebudú obe ležať na zemi, odprosovať a hanbiť sa za svoje hysterické vrešťania a obviňovania, dovtedy nie je správne pre nich ťiež čokoľvek urobiť. Zlu sa neustupuje, slabosti sa nepomáha, podlosť sa netoleruje. Keď bude nasledujúce roky stúpať politicá „teplota“, netreba zasahovať a hasiť to. Tento kotol tak či tak drbne, čím neskôr tým horšie. Táto nákaza sa musí prevariť.

 7. norman, súhlasím, ale popri skupine západ a východ sa vyskytuje ešte tretia. sú to oportunisti=obracači kabátov, ziskuchtivci za každého režimu, paraziti a profesionálny zradcovia. a títo infiltrovali aj nacionalistické kruhy. vlastne všetky skupiny. a tí robia väčšie škody, ako samotný nepriateľ, ktorý je viditeľný. typický je napr. cuper, a všimnite si, že hoci do kotlebovcov novinári rýpu, nikdy im cupera na oči nevyhodili. (dvojitého agenta potrebujú) . ďalší taký napr. čarnogurský+ jeho fajta…. skutočné peklo nastane vtedy,keď sa ku kotlebovi (momentálne je to jediná politická nacionalistická sila,s reálnym vplyvom na dianie v spoločnosti) začnú hromadne pridávať rôzni glváčovia, jariabkovia a podmanickí. nielen pre slniečkárov a „demokratov“. bude to peklo aj pre poctivých nacionalistov, nakoľko títo paraziti s nimi začnú zvádzať vnútorné boje o moc a odstavia ich z vedúcich funkcií. samozrejme „špinavú robotu“ nechajú na tých poctivých a oni potom len zhrabnú čisté zisky a budú hrať neviniatka.
  tak ako komanči popravovali svojich (clementis, slánský,žingor…..), hrozí toto isté napr. propíkovi alebo mazurekovi ak by aj nacionalistické sily vyhrali.
  takto typicky je prehnitá sns. pôvodne nacionalisticky=pronárodne zameraná strana a výsledok……

 8. “Je to výsledok roka 1945”

  ….Norman, už nás je tak málo, ktorí to vieme, práve včera som sa dozvedel z vysielania toho demagoga a diletanta Kapala na českom Svobodném rádiu, že dnešné generácie už ani nevedia kto bol Chamberlain, alebo Daladier, ale vedia o vraj “Mníchovskej zrade”…..to sú ich znalosti z histórie, ktoré sa dozvedajú v školách….to, že Benneš si vybral exil v Londýne a neskôr povedal spolupracovníkovi: “Potřebovali jsme vojnu a udĕlal jsem všechno abych ji rozpoutal” (Meiser, Hans, “Das Ringen um Frankreich”, str. 184), im nepovedia.
  Ani im nepovedia že Beneš nahradil na poste prezidenta 85 ročného Masaryka v decembri 1935. Len niekoľko mesiacov pred tým, ako sa stal prezidentom, Beneš ako minister zahraničia uzavrel vojenskú dohodu so Sovietskym zväzom. Pakt predpokladal významnú česko-ruskú spoluprácu. Do začiatku roka 1936 Česi dokončili výstavbu 32 poľných letísk v blízkosti nemeckých hraníc ako základne pre rýchlo sa rozvíjajúce sovietske letectvo. Vybudovali sklady zásob leteckého paliva, leteckých púm a ďalšieho vojenského materiálu.
  Autor knihy “Conscript Europe”, Randolph Leigh označuje Československo za nôž v chrbte Nemecka, uzavretím dohody so Sovietskym Sväzom, poskytujúc Sovietom pristávacie plochy (letištia) pre ich lietadlá. Ohrozenie Nemcka povážlivo vzrástlo.
  Ani to, že s Francúzskom, Československom a ZSSR okolo seba a spojenými vojenskými dohodami od roku 1936, sa cítil Hitler ako v obkľúčení. Keď 7-ho marca toho istého roku obsadil Porýnie, Beneš ponúkol Francúzsku podporu československej armády na spoločnú inváziu do Nemecka. Počas nasledujúcich mesiacov narástli jej počty na 1 453 000 mužov. (Schultze-Rhonhof, Gerd, “Das tschechisch-deutsche Drama”, str. 190).
  Ten idiot Beneš si skutočne asi myslel, že Hitler a vedenie Nemecka boli praštení mechom.
  …..ako môžu vedieť niečo o celej minulej vojne, kď im dnes už nikto nepovie pravdu?
  Hitler to povedal jasne v jeho známej “Tisch Gespräche” (vydaných po vojne) nasledovne:
  “Jedná sa o obranu našej, árijskej rasy. “Nacionálne Socialistické Nemecko nebojovalo vojnu, ktorá mu bola vnútená, len pre seba, ale pre celý “higher mankind”, pre zabezpečenie večných prírodných hodnôt a prirodzenej ľudskej hierarchie, pre vládu skutočne “higher mankind” na tejto zemi (bez ohľadu na národnosť v úzkom slova zmysle).
  Hovoriac o budúcnosti Európy jeho snov, a o brilantnej Árijskej rase, ktorá ju mala viesť, A. Hitler povedal jasne, že záleží “veľmi málo” na tom či člen tejto elity bude ‘Rakúšan, alebo Nór’. V jeho očiach záležalo len na tom, aby vládnuca aristokracia bola fyzicky, morálne a kultúrne – skutočne Árijská”.

  * * *
  “Maticu „slovenskú“ bude potrebné rozpustiť….”

  ….Dr. Rumburak, Matica nikdy nebola slovenská, vždy bola československá, inými slovami pročeská….Martin bol a asi stale je prevážne protestanský/evanjelický a pro-český preto, lebo to boli českí protestanti, ktorí začali praktizovať liturgiu v češtine, miesto latinčiny…..viete predsa, že ten puč luzy , ktorý dodnes nazývajú SNP, vypukol v Martine…bola to výlučne pro-česká záležitosť, čo nám jasne potvrdzuje prísaha, ktorú skladali partizáni…

  ““Prisahám na všetko, čo mi je sväté, že v boji za oslobodenie Českoslo¬venskej republiky nebudem ľutovať ani svojich síl, ani svojho života”.

  Študenti, ktorí sa zúčastnili povstania, založili Klub slovenských vysokoškolákov v Banskej Bystrici a vydali rezolúciu, ktorú zakončili exkla¬máciami:
  “Nech žije ZSSR a jeho veľký maršal Stalin! Sláva prezidentovi Dr. E. Benešovi! Sláva Československej republike!”

  Takto dopracovalo Slovensko a Europa.

  • Doktor Rumburak

   Nie vždy a nie všetci, napríklad Svetozára Hurbana a jeho „krúžok“ nemožno vnímať ako priateľov českej politiky na Slovensku. Pokiaľ ide o tzv. SNP. V Turčianskom Svätom Martine nevypuklo, mesto sa akurát stalo obeťou partizánsko-komunistickej pliagy a zboľševizovaných dezertérov, ktorí náš drahý Martin násilne obsadili a v jeho medziach vykonali ohavný zločin voči príslušníkom nemeckej armády.

   • Nuz naozaj som neocakaval Tolko prispevkov namoju humorne ladenu vetu. Pre tych ktori poznaju len dejiny do roku 1930 a potom len slitanie. Len tolko: Co sa stalo z Rujanou, Starihradom a prusmi? Preco po vyvrazdeni Prusov- ich vrahovia prijali meno Pruska risa?
    Co sa tyka katolikov, vodca Slovenskych katoloikov Andrej Hlinka si hodne vytrpel od madarov a madarskych jezuitov!!! Kto chvali toho samovraha Belu Grunvalda, raz sam spacha samovrazdu!!! A nakoniec co sa tyka nemecko – madarskeho vztahu nikto to nevyjadril lepsie, ako byvaly zagranicny minister Nemecka H.D.Genscher ktori sa vyjadril pocas navstevy madarska: „ze ho boli hlava aj srdce nad tym, ze narodnosotne mensiny v Madarsku nemaju ziadne prava. A ze kedysi 1,5 milionova nemecka mensina v Madarsku sa doslova roztavila.“Tiez nemecky vlevyslanec A.Arnot po skonceni svojho postu v deniku Magyar Hirla zo 7.9.1993 povedal ze nemecka mensina v Rumunsku zije plnohodnotnym zivotom a zachovava si svoj jazyk aj identitu, na rozdiel od nemeckej mensiny a inych mensin v Madarsku.
    A o tomto vas fuhrer nevedel/ Preto odovzdal Sedmohradsko do ruk tym primitvom z Azie, len aby zlikvidovali aj Nemecku mensinu v Sedmohradsku, ako sa im to podarilo v madarsku? ved az fuhrer bol takyvelky Nemec mal usilovat o prpojenie uzemi obyvanych v Madarsku -Nemcami k Rumunsku a nie naopak!!!! Avsak aka diskusia s tymi. Sechenyi ktori vyvolal sialenstvo madarizacie skoncil v blazinci a tam patri vsetci jemu podobny. Bela grunvald spachal samovrazdu- Nuz co doat. Madari nnavidia Slovakov, ale bez vyse 1200 slovenskych slov ktore prijali do svojho jazyka a ktore nedoakzal odstranit ani kazinczi ani Kolcsy by museli brechat ako psi. Ich slovna zasoba je absolutne miziva.

    • Asi váš humor nechápem nielen ja, ale aj iní. Ale dobre, že ste na svoj humor upozornili, aspoň viem, na čom som pri čítaní vášho posledného komentára.

Leave a Reply