Domov / Hlavná strana / EU / Nemeckí Zelení sa v osemdesiatych rokoch zasadzovali za pedofíliu

Nemeckí Zelení sa v osemdesiatych rokoch zasadzovali za pedofíliu

cohn-benditPracovná skupina mala dostať peniaze od strany a frakcie

Hamburg – Nemeckí Zelení sa v 80-tych rokoch pravdepodobne ďaleko silnejšie zasadzovali za záujmy pedofilov, ako bolo doteraz známe. Tak bolo takzvané Spolkové pracovné spoločenstvo homosexuálov, pederastov a transsexuálov, ktorí sa otvorene vyslovovali za legalizáciu sexu s deťmi, priamo financované spolkovou stranou a frakciou Spolkového snemu, informuje magazín „Spiegel“ v sobotu s odvolaním sa na podklady so straníckeho archívu.

Na obežníkoch tohto Pracovného spoločenstva, ktoré boli adresované aj na centrálu strany, boli preto zobrazení čiastočne ľahko odetí chlapci, alebo kresby nahých chlapcov s anjelskými krídlami. Toto pracovné spoločenstvo bolo v roku 1984 pričlenené pracovnej skupine „Právo a spoločnosť“ – frakcii Spolkového snemu.

„Spolkovo-politicky jediná nádej pre pedofilov“

Bývalý člen pracovného spoločenstva, Kurt Hartmann, povedal pre „Spiegel“: „Zelení boli spolkovo-politicky jedinou nádejou pre pedofilov.“ Títo „ako jediná strana sami dlhodobo zastávali záujmov sexuálnych menšín“.

Predstavenstvo strany Zelených chce v pondelok rozhodnúť, že nezávislí vedci preskúmajú vplyv pedofilov na stranu v osemdesiatych rokoch. Šéf strany Zelených Cem Özdemir zdôraznil pre „Spiegel“, že pedofili nemali žiadny vplyv na tvorbu vôle strany.

„Ochrana detí pred sexuálnym zneužívaním bola a je našim centrálnym záujmom“, povedal Özdemir. „Je neakceptovateľné, keď niektorí sa teraz snažia pozíciu jednotlivých skupín v minulosti presmerovať na údajne laxný postoj Zelených voči sexuálnemu zneužívaniu detí“, dodal..

Mainstream

Zelený europoslanec Daniel Cohn-Bendit však odporoval názoru, že legalizácia sexu s maloletými bola u Zelených v osemdesiatych rokoch len menšinová pozícia. „Musíte si len pozrieť návrhy na zníženie veku pri sexe s dospelými, to bol pri Zelených tzv. stredný prúd“, povedal „Spiegelu“.

[quote align=“center“]Niekoľkokrát sa mi stalo, že niektoré deti otvorili môj rázporok a začali ma hladiť. Podľa situácie som jednal rôzne, ale niektoré detské priania mi robili problém… Keď na tom trvali, hladil som aj ja ich.

Daniel Cohn-Bendit
[/quote]

Debata o pedofílii u Zelených sa dala do pohybu vyjadreniami Cohn-Bendita v 70-tych rokoch. Vtedy opisoval erotické hry s deťmi. Cohn-Bendit sa medzitým dištancoval od týchto vyjadrení. (APA, 12.5.2013)

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Der Standard

O ::prop

Jeden komentár

  1. Preco prave zidia stale obhajuju homosexualitu a pedofiliu ?

Pridaj komentár