Domov / Hlavná strana / EU / Nemecké médiá: Európania strácajú kontrolu nad svojím kontinentom

Nemecké médiá: Európania strácajú kontrolu nad svojím kontinentom

EÚ sa stáva čoraz slabšou a neschopnejšou kontrolovať procesy, ku ktorým dochádza na jej pôde. Európsky kontinent sa stáva hracou plochou pre dve veľké mocnosti – USA a Rusko – ktoré sa snažia rozšíriť svoj vplyv v regióne.

EÚ nie je viac schopná kontrolovať procesy, ku ktorým dochádza na európskom kontinente, keďže jej politika je diktovaná NATO pod vedením USA, a jej vlády sú len divákmi – informoval Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Podľa novín je vláda Angely Merkelovej oslabená sledovacím škandálom, kým EÚ samotná už nie je komunitou hodnôt, ale čisto ekonomickou komunitou, v ktorej sa všetky strany snažia udržať v rovnováhe svoj vlastný egoizmus.

Keď sa na európskej pôde objavia konflikty, EÚ je bezmocná. Či už je to Grécko, Ukrajina alebo Macedónsko, vlády EÚ sa ukázali byť neschopné robiť efektívne rozhodnutia a správajú sa ako pozorovatelia.

Toto platí napríklad o Ukrajine, keď USA donútili európske vlády uvaliť ekonomické sankcie proti Rusku, jednému z najdôležitejších obchodných partnerov pre mnohé krajiny EÚ.

Teraz musí EÚ platiť dvakrát. Na jednej strane európske podniky trpia značnými stratami kvôli ruským protisankciám. Na druhej strane musia európski daňoví poplatníci financovať nové pôžičky, aby udržali ukrajinskú ekonomiku nad vodou.

Podľa novín sa EÚ stáva hracou plochou pre dvoch veľkých hráčov – Rusko a USA, ktorí sa pokúšajú rozšíriť vlastné sféry vplyvu v regióne. Európa je obrovským trhom s energiou, na ktorý chcú USA exportovať svoju frakovaciu technológiu a na ktorom sa Rusko usiluje zabezpečiť svoje exporty plynu.

Je nepravdepodobné, že títo dvaja protivníci budú mať monopol, ale aj bez toho môžu obaja zarobiť kopu peňazí, tvrdí sa v článku.

Takže sa zdá, píšu noviny, že škandalózne vyhlásenie americkej úradníčky Victorie Nulandovej, „J*bať EÚ“, sa stáva skutočnosťou. Táto negatívna tendencia je však logickým následkom rozporuplného vývoja EÚ, ktorý vyplýva z paradoxu prílišnej dôvery a vnútornej nejednote v komunite, informoval DWN.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: SputnikNews

O ::prop

5 komentárov

  1. „EÚ NIE JE VIAC SCHOPNÁ kontrolovať procesy, ku ktorým dochádza na európskom kontinente… EÚ samotná UŽ NIE JE komunitou hodnôt, ale čisto ekonomickou komunitou…“ zdá sa, že Deutsche Wirtschafts Nachrichten učinili objav storočia.

  2. maršal Žukov

    Rusko je súčasť Európy. Ak to debilni Európania nepochopia tak sme v riti

  3. Europania už dávno odovzdali kontrolu nad kontinentom židom.
    Ako postupuje NWO v Rusku?
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-tworzenie-globalnego-krolestwa-antychrysta-2015-05

Leave a Reply