Domov / Čo píšu iní / nadhľad

nadhľad

Cudzinci vnášajú do Európy nielen svoje antagonistické náboženstvá, ale aj kopu iných kultúrnych prvkov, ktoré znamenajú kultúrne odcudzenie. Niektoré tieto prvky sú aj prínosom, bezpochyby také sú, ale väčšina je problém. Neúspech multikulti platí aj o týchto kultúrnych disharmóniach. Niektoré sú zo začiatku nenápadné, a keď už bijú do oči (ako napríklad nosenie závoja cez tvár žien) považujú sa za problém daného náboženstva. Je to ale úplne jedno, či napríklad mlátenie ženy prikazuje nejaké svaté písmo alebo je to „len“ kultúrny zvyk daného etnika – pre Európu je to rovnaký neakceptovateľný odpad. Kultúrne odcudzenie preniká do Európy menej nápadne a preto aj ľahšie, ako vyššie zmieňovaný islam. Mnohí Arabi,Turci či Pakistánci v Európe sú nábožensky vlažní, kľudne nechávajú islam odoznieť do minimálneho stavu – ale väčšiny svojich kultúrnych zlozvykov sa nezbavia, ani keby chceli, lebo si ich ani neuvedomujú.
Čítať viac >>>

O ::prop

2 komentáre

  1. Dajme prácu arabom, dajme prácu aj Afrike a nebudú migrovať k nám. Nebudeme sa musieť nad tým rozčuľovať a riešiť takéto jednoduché záležitosti. Ja viem, ten Uroboros ešte si nezahryzol do chvosta! Škoda,.. keď si zahryzne a vykríkne od bolesti,..možno to dôjde jemu a tým, čo ubližujú všetkým na našej krásnej, aj keď už dosť zničenej Matke Zemi!

    • Áno, dajme im prácu… Otázkou je, či to čo chcú, je práca. Viď naši cigáni. Očividne tu stále niekto nedokáže pochopiť, v čom sú rozdiely medzi kultúrami.

Leave a Reply