Domov / Hlavná strana / Zahraničie / „Nacistická babička“ uväznená už po tretí krát za popieranie holokaustu

„Nacistická babička“ uväznená už po tretí krát za popieranie holokaustu

Neslávne známa nemecká „naci babička“ – 87 ročná prívrženkyňa Tretej Ríše – opakovane poprela pred súdom existenciu holokaustu. Vynieslo jej to 11 mesiacov za mrežami.

Ursula Haverbeck-Wetzel zostáva zatiaľ na slobode, keďže proti rozsudku podala odvolanie.

Súd v nemeckom kúpeľnom mestečku Bad Oeynhausen ju uznal vinnou z porušenia prísnych nemeckých povojnových zákonov, ktoré stanovujú popieranie nacistických vojnových zločinov ako trestný čin.

nazi-682179

Reichsführer SS Heinrich Himmler bol otcom Gudrun Burwitzovej, blízkej priateľky „nacistickej babičky“

V tomto prípade Wetzelová popierala vo verejne publikovaných článkoch existenciu holokaustu a tvrdila, že osvienčimská továreň na smrť v nacistami okupovanom Poľsku nebola nič iné, ako pracovný tábor.

Súd bral do úvahy aj jej dopis Ústrednej židovskej rade v Nemecku, v ktorom tvrdila, že nikdy nedošlo k masovému vraždeniu šiestich miliónov Židov.

haverbeck-682181

Gudrun Burwitz, dcéra Reichsführera SS Heinricha Himmlera a blízka priateľka Haverbeck-Wetzelovej

Na súde sa objavilo aj okolo 50 prívržencov krajnej pravice, ktorí prišli preukázať solidaritu žene kedysi zosobášenej s nacistickým funkcionárom.

Jeden muž, ktorý položil prst na sudcu počas vynášania rozsudku, bol zatknutý.

Haverbeck-Wetzelová bola odsúdená už po siedmy krát za popieranie holokaustu. Po tretí krát dostala trest odňatia slobody.

haverbeck-682180

Heinrich Himmler pri zádušnej omši za nadporučíka SS Siegfrieda Seidel-Dittmarsch

V roku 2004 založila krajne pravicovú skupinu, ktorá viedla kampaň proti holokaustu. Skupinu vláda zakázala o šesť rokov neskôr.

Haverbeck-Wetzelová je priateľkou Gudrun Burwitzovej – najstaršej dcéry Reichsführera SS Heinricha Himmlera a pravidelne ju navštevuje vo vidieckom sídle pri Mníchove, ktorý premenila na pamätnú svätyňu.

V Nemecku každý, kto verejne popiera, schvaľuje alebo bagatelizuje vyhladzovanie Židov počas vlády Adolfa Hitlera, môže byť odsúdený až na päť rokov väzenia.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Express

O ::prop

11 komentárov

 1. Fašisti zatvárajú ľudí, čo popierajú holokaust. Aký paradox….. 🙂 🙂 🙂

  • Merkelová je červená ako paviánova riť. Takže tú boľševickú propagandu o „fašizme“ treba nechať tam, kde patrí.

   • working class hero

    „bolsevicka propaganda“ ?…si chory ?…ako mozu byt kapitalisticke staty (s vladou velkoburzoazie) zaroven bolsevicke ?

    • No len mi prezraďte – čím zásadným sa odlišujú dnešné tzv. „kapitalistické“ štáty napríklad od ČSSR pred rokom 1989? Je úplne jedno, ako sa nazýva režim, keď smeruje k tomu istému cieľu, keď ho vedú ľudia vyznávajúci tú istú ideológiu – kdejakí maoisti, „labouristi“, „sociálni“ demokrati, strany „práce“, ktorých členovia v živote nedržali v ruke krompáč a lopatu a iná zberba, ktorej absolútne nezáleží na pracujúcich, iba na vlastných prebendách – rovnako ako pred rokom 1989. Socializmus je systém, kde je na prvom mieste záujem pracujúcich, kde ten v čele ide príkladom a ťahá za sebou ostatných namiesto aby sa nechal nimi ťahať. Máte pocit, že dnes rovnako ako v rokoch 1945 – 1989 mi viete uviesť príklad takého „ťahúňa“, ktorý pracuje pre to, aby sa pracujúci ľud mal lepšie?

 2. 2 svetová vojna bola riadená bohatými židmi a mala za cieľ vy zabíjať,čo najviac bohatých židov v Európe.Lenin a Hitler boli platený bankami z USA.Takže žiadny holokaust nebol,ale bola to genocída jedného národa!

  • Mám otázku. Kto ti dodáva taký kvalitný matroš?

  • Už dlho som sa tak nepobavil. Takže bohatí židia si platili za to, aby boli oni sami vyvraždení. 😀 Vám asi logika nič nehovorí. Poznám len jediný prípad, kedy niekto zaplatil za svoju vraždu a aj to si neskôr rozmyslel. Volá sa to „Muž z Hong-Kongu“, vynikajúca komédia s Belmondom.

 3. Kde sa stratil môj komentár, ktorý bol prvý na tejto téme?

 4. je to trošku od témy, ale blížia sa dušičky-pamiatka zosnulých. iste sa už mnohí čitatelia stretli s tým, že pokiaľ za niektoré hroby nebol zaplatený poplatok, tak miestne samosprávy zhanobili také hroby s ceduľami „neplatič“ a s dátumom a vyhrážkou, že ak nebude zaplatené do toho dátumu, hrob bude asanovaný. v tých hroboch sú zväčša obyčajný ľudia, ba niekedy aj účastníci snp.
  v našich mestách a obciach sa však nachádza aj množstvo židovských cintorínov, za ktoré už roky nik neplatí. buď boli potomci tých židov zabití, alebo ušli do zahraničia. videli ste niekto niekedy, že by na takéto hroby samospráva dala cedule „neplatič“ a dokedy bude hrob asanovaný!?!!!
  tak nám slovákom dávajú židovskí páni bankári skrz svojich bielych sluhov na úradoch pocítiť, že slováci sú len podradný národ a nečistá rasa. tak vyzerá rasizmus v praxi.

  • “…že osvienčimská továreň na smrť v nacistami okupovanom Poľsku nebola nič iné, ako pracovný tabor”.

   “….”oma” Wetzel by sa mala v jej odvolaní dovolávať vyjadrení samotných židovskýc autorov…..a vyhlásením OSN o popieraní holokaustu…

   Britský hlavný rabín, Immanuel Jakobovits, presne popísal kampaň holokaustu, ako “úplný priemysel s peknými ziskami pre pisálkov, ‘výskumníkov’, filmových producentov, budovateľov monumentov, plánovačov múzeí a dokonca politikov”.
   Dodal, že niektorí rabíni a teológovia sú “partneri v tomto veľkom biznise”.
   (H. Shapiro, Jakobovits, Jerusalem Post, November 26, 1987, p. 1)

   Ne-židovské obete jednoducho nezasluhujú tú istú pozornosť. Napríklad neexistujú žiadne americké “memoriále”, “študijné centrá”, alebo “výročné spomiemky” pre Stalinove obete, ktoré nesmierne prekonávajú Hitlerove.

   * * *
   Gilad Atzmon, židovský hudobník, žijúci v exile v Anglicku prehlásil, že dejiny o druhej svetovej vojne a holokauste “sú kompletne vymysleným falzifikátom Američanov a sionistov“.

   * * *
   Norman Finkelstein, autor knihy “The Holocaust Industry’:
   “Americké židovstvo bezohľadne využilo
   ‘Nazi holocaust’pre politické a finančné zisky. Obzvlášť je používaný ako ‘kyjak’ na umlčanie kritiky Izraela.

   * * *
   Židovský historik, Samuel Gringauz v “Jewish Social Studies” (New York), January 1950, Vol. 12. p. 65):

   “…väčšina vzpomienok a hlásení (tých preživších) sú plné absurdných výmyslov, zveličovania, dramatických efektov, prehnaných odhadov, diletantského filozofovania, neoverených klebiet, zákerných útokov a výhovoriek”.

   * * *
   Oficiálny židovský predstaviteľ Ian Kagedan, ktorý bol riaditeľ governmentských vzťahov s B’nai B’rith Canada, hovoril o dôležitosti propagandy holokaustu vo východnej Európe po páde komunizmu. A videli sme túto interpretáciu mnohými a mnohými spôsobmi.
   Jedna z nich je, že jedna krajina za druhou vo východnej a strednej Európe boli zrazené na kolená pre peniaze, aby boli dané židovským organizáciám.
   V eseji, publikovanej v Torontských novinách v roku 1991 napísal:
   “V morálnej rekonštrukcii východnej Európy, prsť k dohode “Holokaust musí prominentne figurovať”.
   Hovorí že “holocaust predstavuje najväčšie zlyhanie západnej civilizácie” a dosiahnútie našej snahy o Nový Svetový Poriadok (NWO), záleží na učení o holokauste”.
   Čo teda v skutočnosti myslí, keď hovorí že Gentili sa musia učiť, čo my (i.e. židia) máme na mysli “učením o holokauste”.

   * * *
   Izraelský holocaust historikYehuda Bauer, profesor Hebrew University v Jerusaleme, povedal pred niekľkými rokmi:
   “Prezentované autenticky, alebo ne-autenticky, s empatiou a porozumením,
   alebo ako monumentálny ‘kitsch’, holocaust sa stal vládnúci symbol našej kultúry. Ťažko prejde mesiac bez novej TV produkcie, nového filmu, množstvo nových kníh prózy, alebo poézie, pojednávajúce o tomto subjekte”.

   * * *
   Tony Judt, židovský scholar a riaditeľ
   Remarque Inštitútu v New York University, napísal článok v “The Nation”, prominentný New York periodical a povedal na tento subjekt:
   “Shoah (Hebreský názov pre holokaust) je v Ameriike a Izraeli často využívaný, odvrátiť a zakázať akúkoľvek kritiku Izraela. V skutočnosti, holocaust európskych židov je v týchto dňoch využívaný trikrát ‘over’: dáva obzvlášť americkým židom jedinečnú retrospektívnu identitu obetí; dovolí Izraelu ‘prekričať’ utrpenie každého iného národa a ospravedlniť jeho vlastné priestupky tvrdením, že židovská katastrofa bola unikátna a s ničím neporovnateľná; a v ‘kontradikcii’ prvých dvoch, je v každom ohľade dôkazom diabolskej metafory – kedykoľvek, kdekoľvek a vždy – vyučovaná školským deťom v celej Amerike a Európe, bez akéhokoľvek poukazu na context, alebo príčinu.
   Teto moderný ‘inštrument’ holokaustu pre politické výhody je eticky nerešpektovateľný a politicky bezcitný.

   * * *

   Kedy si verejnosť uvedomí, že pravda, aby prežila, nepotrebuje uplatňovať drakonické zákroky? Len klamstvá a poprekrúcané fakty musia byť
   vnucované silou, nedovolujúc hlasy druhej strany.

   * * *

   Dopis dátovaný 29-ho februára 1944 od H. Hewett-a, sekretára Britského Ministerstva Informácií, ktorý požaduje potrebu odviesť pozornosť od vojnových zločinov a atrocít Sovietskej Červenej Armády:
   “Nemôžeme reformovať Bolševikov, ale môžeme urobiť to najlepšie pre záchranu ich a nášu – od následkov ich činov.
   Odhalenie (sovietskej genocídy) za posledné štvrť-storočie, prinesie len viac nepresvedčujúceho popierania.
   Jediná alternatíva poprieť, je odviesť verejnú pozornosť od tohoto celého subjektu. Skúsenosť ukázala, že najlepším spôsobom je atrocity propaganda, namierená proti nepriateľovi….vaša spolupráca je teda
   nutne požadovaná za účelom odvieť pozornosť verejnosti od činov Červenej Armády, vašou podporou (z plného srdca), z rozličných obvinení proti Nemcom a Japoncom, ktoré boli a budú dané Ministerstvom do cirkulácie.

   * * *
   5. júla 2012 Rada OSN pre ľudské práva prijala historickú rezolúciu o práve na slobodu slova na internete. Málokdo však vie, že pred rokom Výbor OSN pre ľudské práva prijalo rovnako významné rozhodnutie, ustanovujúce, že prenasledovanie za popieranie holokaustu je pre zeme, ktoré podpísali Konvenciu o ľudských právach, nepřípustné.
   Príslušný dokument OSN je v archive OSN vedený pod značkou CCPR/C/GC/34, dátovaný je 12-ho septembra 2011.

 5. Čo majú z toho, že takého starého človeka poslajú za mreže? U nás by ju už dávno vyhlásili za nesvojprávnu.

Leave a Reply