Domov / Hlavná strana / Z domova / Na slovenskom juhu sa rušia slovenské školy

Na slovenskom juhu sa rušia slovenské školy

tkac-a-kameraPríslušníci slovenskej národnosti nemajú neraz ani základné podmienky na vzdelávanie v materinskom jazyku. Slováci žijúci na juhu sa nemôžu vzdelávať v slovenčine. Postupne sa na zmiešanom území rušia základné školy s vyučovacím jazykom slovenským. Častokrát sa stáva, že tieto školy sú jediné kultúrne ustanovizne, používajúce štátny jazyk v obci a okolí. Mnoho slovenských škôl už zaniklo a ďalšie bojujú o holé prežitie. Smer záhuba. Sme nútení učiť sa maďarčinu, pretože slovenských vzdelávacích inštitúcií niet, sú rušené jedna za druhou. A takto prebieha moderná maďarizácia.

Fakt, že tisíce Slovákov sa nemôžu učiť po slovensky, ale len v jazyku národnostnej menšiny, je desivý a hrôzostrašný. Hranicu alarmu prekonal už pred rokmi. Dovedna je 26 000 tisíc Slovákov z banskobystrického, trnavského a bratislavského kraja na území Slovenskej republiky odkázaných na štátne inštitúcie v jazyku menšiny. Súčasný otrasný stav rozumný človek musí vnímať ako nesmierne ponižujúci a výsmešný. Je to totálna hanba. Je predsa úplne normálne, že štát zabezpečí vzdelávanie v štátnom jazyku. Ak toho nie je schopný, zruší v prvom rade menšinové školy. Nečinnosť a ignorancia vlády je nepopierateľným dôkazom, že nestoja za nami, za národom. V opačnom prípade by predsa bili na poplach a bránili najprirodzenejšie právo zo všetkých – právo na sebaurčenie národa. Zdá sa však, že naše záujmy a práva neháji nikto, ani naši volení zástupcovia. Na obyčajnom Slovákovi, ktorý chodí do daromnej práce za pár drobných nikomu nezáleží.

Do kedy ešte? Do kedy im dovolíme ponižovať nás a stavať nás do role treťotriedneho národa?

Pán Marián Tkáč, predseda Matice Slovenskej, dúfam, že si prečítate tento môj článoček. Spravodajstvo o desivom stave na Slovensku nás musí pozdvihnúť z apatie. Nie ležérnym, kľudným tónom správy oznámiť, že tisíce Slovákov sa musia učiť maďarčinu, že to nie je pekné a toť všetko.

Autor: Michal, www.protiprudu.org
Čítaj viac: SNN

O ::prop

3 komentáre

  1. Noro tu oz riesi na S.V. , tzv. duchhovnymi prednaskami v madarcine . Aj na Stura uz zabudli !
    Podla dusa farizejska , ten Noro. Cudujem sa tym blbcom , co im este prispievaju .

    • zaujimalo by ma kolko maju deti vtych madarskych skolach alebo si vozia cignanov z madarska ?nech sa niekto ozve kto tam zije a vie !!Zvysovanie % madarov na slovensklu uz viem davno je sposobene madarskymi ciganmi !!

  2. Joshua Freedberg

    Ten plešatý kretén, na ktorého sa autor článku obracia tieto stránky nečíta, a ak by ich aj čítal, nedokáže túto situáciu zmeniť, pretože je politicky impotentný. Je to len figúrka v nejakej organizácii, ktorá síce pretrvala, ale len formálne na papieri a výplatnej páske ministerstva financií.

    A tí, ktorí ako-tak politicky potentní sú,sú poplatní vlastnej kariére hlboko napichnutej do riti multikultisionistickej EU, ktorá má za úlohu likvidovať čokoľvek národné. A preto, skôr či neskôr dôjde aj na pôvodom a geneticky slovanských tupcov, ktorí si po odchode Atilu vsugerovali, že sú jeho dedičmi, a na znak toho dodnes mondokujú tú nezrozumiteľnú hatlaninu, ktorú nazývajú maďarčina. A okrem tejto hatlaniny a rozprávky o bájnom turuľovi nemajú nič, čím by svoje blúznenia podporili. A keďže sa im ich sen o dedičstve Atilu už dávno rozplynul, agresívne presadzujú aspoň to nezrozumiteľné mondokovanie, čím si zároveň podpílujú konár na ktorom sedia. No čo tupec zostane tupcom, má to geneticky dané.

Leave a Reply