Domov / Hlavná strana / Čítanie / Mýtus o nemeckej podlosti

Mýtus o nemeckej podlosti

Počas rokov 1955 až 1977 som slúžil v námorníctve Spojených štátov, väčšinu času ako pilot. Vďaka tomu som mal možnosť spoznať veľký kus sveta. Lietadlové lode, na ktorých som slúžil, často navštevovali prístavy v Európe, ale aj prístavy po celom svete. Po odchode z námorníctva som mnoho času venoval cestovaniu.

Ako som precestoval veľký kus Európy, mojou najobľúbenejšou krajinou sa stalo Nemecko. Počas návštev som spoznal šťastný, pracovitý, disciplinovaný a civilizovaný národ, v mnohom podobný tradičným Američanom. V ničom sa nepodobali stereotypom po dlhé roky zobrazovaným vo všetkých tých antinacistických filmoch, knihách a článkoch.

Tieto slová píšem vo veku 74 rokov. Moja generácia v skutočnosti vyrastala v záplave protinemeckej propagandy. Boli sme učení – a to doslovne – nenávidieť Nemcov ako národ. Napriek tomu Nemci, ktorých som za tie roky stretol, alebo s ktorými som sa spriatelil, neboli v ničom odlišní od iných Európanov alebo Američanov. Nemali väčšie sklony k násiliu a militarizmu než hocikto iný – ak už, tak ich mali menšie. Nikdy som nepobadal nič, čo by bolo skutočne „zlé“ na povahe Nemcov. Je to vysoko kultúrny, vysoko civilizovaný národ v každom ohľade. Ak budeme pozorne skúmať históriu, žiaden nemecký vodca z 30-tych a 40-tych rokov sa veľmi neodlišoval od iných európskych vodcov. Stali sa odlišnými iba vďaka neúprosnej a nenávistnej propagande namierenej proti nim.

Nemecko vďaka výsledku II. Svetovej vojny trpelo omnoho viac, než akákoľvek iná krajina. Okolo 160 najväčších nemeckých miest bolo kompletne zničených leteckým bombardovaním Spojencov a približne 20 miliónov Nemcov zahynulo vďaka vojne. Ešte ani dnes nechce nikto počúvať ich príbehy plné utrpenia, žiadne sympatie nie sú dovolené pre porazených a zneuctených Nemcov. Protinemecká propaganda vypestovala všeobecný pocit, že dostali čo si zaslúžili.

Všetka zodpovednosť za rozpútanie oboch svetových vojen, za všetkých mŕtvych a za všetky škody, ktoré boli ich následkom, bola pripísaná Nemcom (aj keď fakty hovoria niečo iné). Keďže prehrali obe svetové vojny, nebolo im dovolené predložiť ich prípad pred svetový súd, ani prezentovať ich pohľad v žiadnych médiách. Po všetkom tom utrpení históriu písali víťazi. Nikto nepovedal pred Norimberským tribunálom skutočnú pravdu o tom, čo sa dialo počas vojny. Norimberský tribunál nebol ničím iným, ako súdnou fraškou v sovietskom štýle, ktorá porušila všetky štandardy Britskej a Americkej spravodlivosti. Účelom tribunálu nebolo určiť vinu a nevinu, ale dať zdanie legálnosti rozhodnutiu, ktoré bolo dané predom – popraviť nemeckých pohlavárov. Celý Norimberský cirkus bol iba klamstvo a paródia.

Protinemecká propaganda vytvorila klímu nenávisti, ktorá umožnila masívnu deštrukciu a masové vyvražďovanie nemeckých civilistov. Propaganda neúprosne pokračuje aj dlho po vojne, keď už by sa mohlo zdať prirodzeným pre triezvo uvažujúcich historikov, začať mierniť extrémne názory na Nemecko. Fantastické príbehy plné krutosti však počúvame dodnes. Stačí si naladiť History Channel a vidíme ich opakovať znova a znova. Je to rozdiel oproti I. Svetovej vojne. Už zanedlho po jej ukončení boli brutálne príbehy, prisudzované Nemcom počas vojny, odhalené ako zámerné, dobre premyslené klamstvá. Zodpovední muži pozorne preskúmali tieto príbehy a zistili, že žiaden z nich sa nezakladal na pravde. Všetky tieto hrôzostrašné historky boli cieľavedome vymyslené. Ich úlohou bolo získať podporu Britskej verejnosti pre vojnu proti Nemecku a zatiahnuť do vojny Ameriku.

Po II. Svetovej vojne sa dostal do hry iný faktor, vďaka ktorému mohli hororové príbehy pokračovať – na rozdiel od I. Svetovej vojny. Židia využili svetové protinemecké zmýšľanie, ktoré bolo z veľkej časti dielom ich propagandy, aby odôvodnili vytvorenie dlho očakávaného štátu Izrael – vlasti Židovského národa. Cez manipuláciu medzinárodných informačných médií Židia získali celosvetovú podporu. Jadrom boli práve senzačné príbehy o jedinečnom Židovskom utrpení z rúk krutých Nemcov. Tvrdili, že Nemci sledovali systematický plán na vyhladenie všetkých Židov v Európe a do konca vojny sa im podarilo zlikvidovať 6 miliónov. Údajne zhromažďovali Židov z celej Európy, naložili ich do vlakov smerujúcich do tzv. „táborov smrti“ a tam boli nahnaní do plynových komôr a zavraždení. Ich telá boli spálené v obrovských krematóriách, samozrejme bez toho, aby boli zanechané akékoľvek forenzné dôkazy. Bez forenzných dôkazov stačili na obvinenie Nemecka výpovede očitých svedkov – jedno aké nedôveryhodné. Nemecko sa stalo vydedencom spomedzi civilizovaných národov.

Ani sudcovia Norimberského tribunálu neboli imúnni voči prívalu protinemeckej propagandy. Už pred začiatkom pojednávaní boli náchylní uveriť ľubovoľnej hororovej historke o Nemcoch. Bez ohľadu na to, ako fantasticky znela. Ďalším faktorom, ktorý predurčil výsledok pojednávaní bolo to, že žalobcovia boli zároveň vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami. Súdy boli presiaknuté atmosférou židovskej pomsty. V popredí stáli nežidia, ale za ich chrbtami bolo mnoho židovských právnikov, prokurátorov a vyšetrovateľov. Stovky Židov, ktorí len s obtiažami hovorili po anglicky, sa predvádzali v dôstojníckych uniformách Americkej armády. Dvaja z ôsmich sudcov v Norimbergu boli Židia – Robert Falco z Francúzska a podplukovník A. F. Volčkov (skutočným menom Berkman) zo Sovietskeho zväzu. Hlavný prokurátor „Najvyššieho súdu“ bol Dr. Jakob Meistner – Žid. Ich prevaha a ovládnutie súdnych procesov bolo zjavné. Ešte aj kat desiatich nacistických pohlavárov odsúdených k trestu smrti, hlavný seržant John C. Woods, bol Žid. Poprava sa uskutočnila 16. októbra 1946, v deň židovského sviatku „Purim“. Podľa Knihy Ester bolo 10 synov Hamana, nepriateľa Židov, popravených práve na deň Purim. Maďarský vojnový žurnalista Louis Marschalko napísal o pojednávaniach: „Norimberský tribunál zamestnáva okolo 3 tisíc ľudí, z toho je 2 400 Židov.“ Príbeh Holokaustu, ako ho dnes poznáme, bol vytvorený počas procesov v Norimbergu.

Vďaka obratne pestovanému a propagovanému príbehu o Holokauste boli Židia schopní vymámiť stovky miliárd dolárov od Nemecka a Spojených štátov. Mnoho z týchto peňazí bolo minutých na podporu nového štátu Izrael. Tvrdenie, že Židia v Izraeli „nechali rozkvitnúť púšť“, je pravdivé. Dokázali to za nemecké a americké peniaze. Teraz tvrdo pracujú na vydieraní ďalších Európskych krajín s cieľom získať miliardy za niečo, čo je opovržlivo ale pravdivo nazývané „Holokaustovým priemyslom“. V súčasnosti stále žije viac než pol milióna takzvaných „obetí Holokaustu“, poväčšinou v Izraeli a Spojených štátoch. Od nemeckej vlády dostávajú doživotné penzie. Kto je vlastne „obeť Holokaustu“? Každý Žid, ktorý žil počas vojny na území pod kontrolou Nemecka, bez ohľadu na to, či žil v koncentračnom tábore alebo si hovel v lone luxusu, je obeťou Holokaustu a teda je spôsobilý na poberanie penzie od Nemecka. Navyše aj každý Žid, ktorý bol donútený opustiť Európu počas nacistickej éry, je obeťou Holokaustu. Kresťanské obete nárok na penzie nemajú a to bez ohľadu na to, aké hrôzostrašné sú ich skúsenosti. „Šoa“ je hebrejské slovo pre Holokaust. Vtipkuje sa, že „nie je taký biznis, ako šoa biznis“. Celé to Holokaustové vydieranie sa nestalo ničím iným, ako nekonečným vydieraním Európskych krajín a obzvlášť Nemecka. Príbeh o Holokauste má ale ešte aj iné použitie. Je pravidelne vyťahovaný vždy, keď je potrebné odzbrojiť verejnosť, ktorá má snahu ochrániť sa pred židovským koristením. Premiér Izraela Netanjahu sa pravidelne dovoláva Holokaustu, aby ospravedlnil útoky Izraela na svojich susedov.

Aby zostal tento vlak s ľahko zarobenými peniazmi v pohybe, je nutné pokračovať v legitimizácii Židovskej histórie ako jedinečnej skupiny obetí. Toto vyžaduje niekoho v roli hlavného prenasledovateľa Židov. K tejto úlohe bolo na večnosť odsúdené Nemecko. Židmi kontrolovaný televízny kanál History Channel – alebo niekedy posmešne nazývaný „Hitler Channel“ – donekonečna úspešne opakuje protinemeckú propagandu, udržiava obraz Nemecka ako utláčateľa a Židov ako jedinečnej skupiny obetí. Akákoľvek modifikácia alebo revízia opatrne pestovaného obrazu Nemecka ako monštruózneho zla, obzvlášť pokiaľ by to narušilo obrázok zlého prenasledovateľa Židov, by mohla ohroziť celý príbeh Holokaustu. Preto je príbeh Holokaustu žiarlivo a pozorne strážený Židmi kontrolovanými novinami a médiami. Beda každému, kto ho spochybní. Každý, kto tak urobí, je okamžite atakovaný a pošpinený ako nepríčetný antisemita.

Židia naviac nejavia žiadnu ochotu vzdať sa svojho pochodu za pomstou. Dokonca nie sú ochotní svoju pomstychtivosť ani zmierniť. Starí muži, ktorí trpeli po väčšinu života ako utečenci, sú stále hľadanými osobami ako „vojnoví zločinci“, ktorí budú „odovzdaní spravodlivosti“, alebo bez ceremónií zavraždení na mieste (volajú to odplata). Pritom jediným zločinom týchto starých mužov môže byť iba to, že boli dôstojníkmi alebo vojakmi nemeckej armády počas vojny.

Niekto sa môže pýtať, ako je možné, že uprostred všetkého toho krviprelievania, smrti a ničenia počas II. Svetovej vojny, sa vynoril takzvaný Holokaust ako ústredný príbeh krutosti? Počas vojny zahynulo približne 55 miliónov ľudí, iba malé percento z nich boli Židia – iste iba časť z proklamovaných 6 miliónov. Všetky ostatné bojujúce národy dávno zanechali vojnu za sebou a pokúsili sa zmieriť so svojím bývalým nepriateľom. Len Židia nie! Uplynuli dve tretiny storočia, ale Židia stále živia svoje krivdy, stále budujú múzeá Holokaustu a pamätníky (mimochodom, na účet rôznych štátov) a stále hľadajú nové spôsoby, ako vymámiť peniaze z rôznych krajín ako „kompenzácie“. Ale prečo len Židia by mali byť odškodnení? Mnoho miliónov ľudí po celej Európe stratilo vo vojne všetko.

„Holokaust“ sa počas rokov vyvíjal a stal sa národným mýtom Židov so všetkými znakmi náboženstva, kompletne aj s vlastným Satanom – Hitlerom. Mýtus Holokaustu je pojivom, ktoré drží Židovský národ pohromade ako samostatnú národnosť. Preto je aj pozorne strážený a ochraňovaný. Ako následok tohto konania sú Nemci odsúdení na večnosť do úlohy zlých monštier histórie, bez ohľadu na to, čo hovoria fakty.

Ak by však aj všetky príbehy o krutosti Nemcov počas II. Svetovej vojny boli pravdivé do poslednej bodky, stále sa nedajú porovnať s neľudskými krutosťami páchanými na Nemcoch. Nevyberavé kobercové bombardovanie nemeckých miest, brutálne povojnové vylúčenie celej populácie Nemecka, povojnové konfiškácie Spojencov, Sovietske masakry a politické likvidácie robia z Holokaustu iba trpaslíka pri ničení ľudských životov a civilizácie. Každé konečné účtovanie a vyrovnanie VŠETKÝCH súperiacich strán v II. Svetovej vojne musí mať za výsledok ospravedlnenie sa Nemecku za „jedinečne“ barbarské metódy vedenia vojny, alebo za zaobchádzanie s populáciou Nemecka.

Nemecký národ bol spustošený vojnou vo väčšom rozsahu, ako ktorýkoľvek iný národ a to vrátane Židov. V tej istej dobe bol stigmatizovaný ako zlý a bezohľadný strojca vojny. Bol odsúdený zaplatiť neuveriteľnú cenu za zverstvá počas II. Svetovej vojny, ktoré sa pravdepodobne nikdy nestali alebo prinajmenšom sa nestali v uvádzanom rozsahu. Postupom času je stále jasnejšie, že skutočnými obeťami I. a II. Svetovej vojny boli a stále sú Nemci.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Benton L. Bradberry – The Myth Of German Villainy

O ::prop

39 komentárov

 1. Človek sa pýta: Čo ešte treba viac povedať?

  Napríklad tento článok, ten by plne stačil.
  Stačilo by, aby ho opakovanie odvyseilali masmédia, aby sa pozitívne preberal na debatách intelektuálov.
  Stačilo by, aby ho prevzali nejaké politické strany ako dôležitú časť svojho programu, hodnôť.
  A stačilo by, aby aj mnoho populárnych celebrít sa takto vyjadrilo.

  A v celej Európe.
  A bolo by po problémoch, Európe by sa uvolnili ruky a mohla riešiť svoje problémy. Určite by to dokázala sama najlepšie. Ak by sa zbavila tejto dnešnej chorj „antinemeckej“ a teda v podstate „antieurópskej“ fixácie.

  A ešte ma napadla malá analógia: tak, ako sa o rozpade Česko-slovenska vylepšili vzťahy medzi týmito národmi -lebo neboli viac umelo deformované, tak by sa po oddelení Európy od Ameriky vylepšili aj vzťahy s Američanmi.

  • Súhlasím, len nechapen prečo nemecko tlaci islam do europy. Alebo su to zidia pod rúškom nemecka? Ďalšia vec, ked sme vstupili do eu, tak pracovny trh bol par rokov uzatvoreny a vtedajsi kancelar sa vyjdril „nepotrebujeme lacných údržbárov z východu“ a zrazu je nemecko plné pologramotnych islamistov, ktorí ani nemusia pracovat a dostanu tisic eur na hlavu. A najhoršie je ze nam to vnucuju. Je toto politika nemca, či zida. A kto je merkelova? Je to zidovka?

 2. Dakujem, prave toto ma napadlo ked som si to precital. Ake by bolo jednoduche a ucine povedat tieto myslienky. Ktore pozname, vieme o nich a predsamedzi masami su uplne nezname. A ze tato jednoducha pravda by nas oslobodila.

 3. Pre Nemcov by bolo najlepšie vymaniť sa spod povojnového kolonializmu transatlantických a sionistických štruktúr a vytvoriť jasnú alianciu v Nemecko-Rusko-Čína. Práve tomu sa snaží temná moc finančnej oligarchie a svetovláda zabrániť. Rusi a Nemci sú si blízkejší akoby sa dalo na prvý pohľad predpokladať. Majú zlúčiteľné strategické a ekonomické záujmy a dnes už vzájomne nepredstavujú žiadnu hrozbu (pokiaľ ich do tej pozície nepostaví práve zmienená temná moc).

  • :))) ANO, jasne, zrozumitelne povedane. Ja by som rozsiril Nemecko na celu Europu, snad z vynimkou GB. Skratka USA je pre nas potrebne ako bradavky na kancovi. Obecne medzi Slovanmi a Germanmi ziadne vyznamne rozpory neexistuju. Spolu koexistujeme v mieri viac ako 2000 rokov a tazko nasu historiu oddelit a velmi tazko preukazat co je germanske a co je slovanske a tato veta plati minimalne od Volgy po Labe.

   • Pekne povedané chlapi 🙂 Keby nás takých bol viac.

    • Celkom by som sa až tak nestotožnil s pointou, akú článok naznačuje, totiž, že nemci najviac utrpeli, akoby nemali prečo.
     Prehrali vojnu, prehrali ju s Ruskom, je jasné, že rusi mali právo naložiť s nemcami ako chceli, aj s ich kultúrnymi pamiatkami, závodmi, zajatcami. Nemcov do Ruska nikto nepozval, pozvali sa sami, dostali , čo chceli, anglosasi sa len priživili na výsledku /zvratu/ II. sv vojny, ak by ju nemci dotiahli do „svojho“ konca, aj vtedy by USA a Briti zase vyťažili, čo chcú, lebo sú taký, podlý a prefíkaný.

     • Ale ta pointa takato nebola. Tiez si myslim, ze Rusi mali pravo na odskodnenie ak sa vobec da odskodnit vojnova strata. Ina vec su „akty pomsty“ a „represalie“ tych bolo nad mieru a dopustal sa ho obzvlast jeden narod . Narod ktory sa rad maskuje za ine narody. Popri tom sa zviezlo mnoho zlodejov a gangstrov. Ciel bol zlomit nemeckeho ducha. Slova o USA a GB ,suhlasim.

     • Nemýliš si náhodou článok?

      A ešte – to je tyická nechutná ideológia anglosionistov, práve tých bez etiky a charakteru, že vojna znamená svojvoľnú krutosť a že s porazeným sa môže dať čokoľvek.

   • Je ťažko preukázať, čo je germánske a čo slovanské. Ale neplatí to od Volgy po Labe. Existujú objektívne geografické hranice, ktoré formovali a selektovali etnika a ich štátne formy.
    Pozri sa na mapu Európa nie je Amerika, ale nie je to ani Rusko. Je to samostatný subkontinent – a keď sa pozrieš do histórie, je ten rozdiel ešte nápadnejší.
    Súčasná Ruská renesancia je pozitívny jav, ale nie je to cesta pre nás. My nemáme tie problémy, aké majú Rusi – a nemáme ani tie výhody, aké majú Rsi. My sme na inej lodi.

    • Ale plati. Prave tomuto sa intenzivne venujem. Nemci si takisto velmi radi privlastnuju Slovanske dejine. Ich velmi oblubena loz o stahovani narodov. Myslel som toto obdobie. Vizigoti, Ostrogoti, Gepidi, Alani, Kvadi, atd, atd, zaujimave ze tito „germani“ sa nachadzju prave medzi Labe a Volgou:)))))), preco nie medzi nimi???? Slovania sa zrazu vynorili z pripjatskych mociarov a Zrazu ich to bolo more.:)))) takisto ucelove lzi nemeckej historiografie.

    • My sme na tej istej lodi ako Rusi a je to cesta pre nas. A zaroven sme na tej istej lodi ako Nemci. Europa zaci v Porto a konci na Urale. Tak to bolo v 3. Storocipred nasim letopoctom a tak je to aj dnes. A ked si niekto kuskuje Europu a dovaze sem elementi ako Arabi alebo Bantuovia tak je nielen hlupak sprosty ale aj zradca Europy ako takej.

     • No veď toto je znova a presne ten bod, v ktorom sa nezhodneme.
      Hovorím, pozrime na mapu. Ja tam vidím napravo veľký suchozemský kontinent, pod dominanciou volanou Rusko. Veľká rovina, aj so Sibírou.
      A vidím subkontinent, taký jeden poloblúk, od Španieska cez Nemecko po Grécko. členený a obklopený morom, volaný Európa.
      To sú dva rôzne svety. A historicky ešte viac, dva izolované svety s rôznou históriu.
      Jestvuje jednota – biela, „nordická“, jednota Amerika, Európa, Rusko. Ale sú to tri rozdielne jednotky.

      Som ti vysvetlil ešte raz (nielen) môj pohľad.

     • Na okraj, ked hovorim o hlupakovi sprostom nemyslel som tvoj myslienkovi pochod, to len aby tu zas nevznikli famy. Myslel som multikulturalistov.
      ALE K VECI. Vtomto sa naozaj nezhodneme. Aby som to objasnil. Divam sa na Rusko a nas ako na jeden nordicky celok s jednou rasou, s jednym narodnym celkom s pribuznymi dejinami. Skratka sme Slovania. Je to nasa vlastna skoda vzdat sa sami len tak nasho velkeho dedicstva. Robime to mi specialne Sloveni s neuveritelnou lahkostou, v prospech Madarov, Cechov, Nemcov, Poliakov. A naviac sa vzdavame toho co sme dodali ludtsvu len tak. A tak pomaly osekavame, osekavame az ostane okolie Gerlachu a ved co aj ten sa vola po Nemcovi:))). V tomto vidim nas inak aj Europske vazby na Rusko. Vidim to ako zasadnu otazku, USTUPIA NORDICI FAREBNEJ ZAPLAVE? NACO ROBIT ZBABELU POLITIKU A DELIT SA NA NEZMYSELNE CELKY. BUD IDEME VPRED ALEBO DOZADU. JA CHCEM IST DOPREDU. PODLA MNA TVOJA MYSLIENKOVA CESTA ZNAMENA UPADOK. A teraz Ta podpichnem, vedome a jasne , Ti to vyhlasujem! :))) SI SI ISTY ZE SI NORMAN??

     • Je mi jasné, že si nemyslel mňa. Ale to, že sem ťaháš otázku černochov, nie je moc fér – veď to s vecou nijak priamo nesúvisí, a v tom sa bezpochyby zhodneme. Ak, tak aj tam platí, že černoši smerujú do Európy, nie do Ruska, čiže zas tu máme problém, ktorý Rusi nemajú (resp. ho nejak vyriešili). Hovorím, nie sme s Rusmi na jednej ľodi. Ich riešenia sa ani pre nás OBJEKTIVNE nehodia.
      Na druhej strane má tvoje podvedomie a zmena témy pravdu – stačilo o tejto Europa-Rusko otázke, dnes je podstatná čierna invázia.

      Ja osobne nie som žiaden klasický Norman, teda nie taký, aký je predostieraný bulvárom. Ale ten nick je indikátor témy, je to indikátor riešenia, ktoré úznávam a ponúkam aj ja.
      Ale som norman v tom zmysle, v akom sme všetci. Skôr by ma zaujímala otázka – si ty norman? Aký je tvoj pocit? Napríklad takí Rusi – tí sú normani, a to aj takpovediac oficiálne.

      A ešte niečo: Slovanstvo je kultúra, technológia, klasika podobná, ako helénske antické Grécko – ale je to aj dosť minulosť, podobne ako iné klasiky. Spomínaš tu Ćechov, Poliakov, Maďarov – všetko tiež Slovanov, ktorí ale majú nové meno, novú štátnosť, a aj trocha novú kultúru, niektorí aj nový jazyk, heh. A to iste platí teda možno aj o Nemcoch, nie? A aj o Rusoch (Bielorusoch, Malorusoch) Ako sa teda môže podariť vybudovať tu na Slovensku nejakú autentickú pôvodnú slovanskú kultúru? Veď ju nepoznáme, ani na jej mene sa nevieme dohodnúť, ale hlavne – ona by už nefungovala. Tie rekonštrukcie, čo robili v 19. a 20. storočí „buditelia“, sú bohužial zväčša malebné, ale len falošné fantázie.
      Ty hovoríš o príklade z Ruska, ale sami Rusi teda sa nedržia nejakej slovanskej klasiky. A Ukrajinci – škoda reči.
      Takéto fantázie nikam nevedú, treba sa držať reality – napríklad toho vykopaného šlachtica z Popradu. napríklad unikátneho hrobu s kopou zlata z Bulharska, datovaného nejak na 5 či 6 tisídročí. Povedzme si tak – to sme my. Ako to nazvať … no, „indoeurópania“ je nemožné slovo, „arijci“ sú zakázaní a nie je to až tak univerzálne, kým nič lepšie nebude, tak normani.

     • Ale suvisi, coby nesuvisela. Tak ako suvis tento clanok. Najprv sa osierali Nemci. A bol to nepriatel ludstva. Plave bestie. Teraz su to iste Rusi. Ved proti bestii sa posqtupuje bestialne a tak je to spravne. Rovnaka schema a rovnaky ciel. Okradnut Rusov, tak ako sa okradli Nemci. A cernosi su iba prostriedok ako znicit nordicov, raz a navzdy!! Nevyslo to s Turkami ani Arabmi, tak nas chcu utopit v zaplave farebnych. Rozdelit tento suvisly bielymi obyvany priestor na vzajomne nevrazive subcelky tak ako to bolo v 1939 a naviac vytvorit chaos cez nekompatibilnu rasu.
      S ostatnym nesuhlasim ale este bude priestor pri inych, debatach. Nemyslim, ze je to naivita 19. Storocia. Boli to mudru ludia, mozno mudrejsi ako my, neplavali tak na povrchu a s prudom ako je to dnes obvykle

 4. Ked sa nasiel v Matejovciach hrob kniezata, okamzite to bol „German“. Potom DNA analyza zistila, ze to ziaden German nebol ale bol to domorodec Sloven. Ale stale trepu o Germanovi. To je nasa oficialna historiografia. Medzi styrmi ocami hovoria jedno a navonok oficialne ine. Dichotomia a prostitucia.
  Nemci su nam blizky ale Rusi este blizsi. Treba zabudnut na animozity a povysovanie sa smerom na vychod. To ze istu dobu oblasti na vychod od nas zaostali civilizacne, vobec nic neznamena. 100 rokov nie je v dejinach ludstva ziadne meritko. Navyse uz to davno neplati. Kto bol v Rusku alebo na Sibiri potazmo v Cine, vie ze my Sloveni sme obycajny dedincania. To neznamena nic zle, len je to tak. Naparujeme sa aky sme vyspely a nevieme postavit ani 400 km dialnic, navyse ktore ani nie su prisne vzate dialnicou a to vsetko za 40 rokov!!!! Rusi postavili 700 km okruh okolo Moskvy 6 prudov v kazdom smere za 2 roky!! A to nebola ani statna prorita iba mestka stavba. Skratka sme trapny ako sa naparujeme a skutek utek.

  • Zaujímavý prípad, že 🙂
   Áno, toto umelé delenie antických kultúr na ôslovanské“, „germánske“, a ešte aj na „keltské“ čoraz viac praská vo švíkoch.

   Ale keď sa nad tým zamyslím – znamená to, že sú nám súčasní či historický tzv. Nemci bližší, alebo vzdialenejší. Nuž, jednoznačne skôr bližší.
   Kľudne to zoberme tak, že ešte na prelome letopočtu bola väčšina európskeho kontinentu v jednotnej kultúre, indoeurópskej, kľudne ju nazvime „slovanská“. No ale to nie nič nemení na fakte, že na nekonečných rovinách na východ od Karpiat bol celkom iný svet, formátoval sa tam iný svet a zostal tam iný svet. Dobre, všetci sme Slovania, myslím celá Európa, aj západná, akékoľvek meno chceš – ale Európa nie je Rusko.
   Ja nemám voči Rusom žiadne animozity. Teda podľa mňa my nemáme, ako celok Oni, keď si robili zle, tak skôr navzájom a s lokálne blízkymi národmi. Invázia v rok 1945 a duplom 1968 sú historicky videné drobnosti (podobne, ako invázia v napoleonskych vojnách). Ale Rusko nie je Európa.

   • Naaadhera, no vidis aky si fesak. Ale na vychod od Karpat su ludia ako my!! Chlape mizerna, kdo tu mustroval, okoloiducih a vcelku spravne aspon myslim, ze by sme nemali podliehat propagande a nedavnym dejinam voci Nemcom. Nebol to akysi Norman? Tak vidis a voci Rusom je to rovnake. Ano Nemci su nasi bratia trufam si povedat. A kedze som zil v Rusku, poznam ich, tolko krasnych chlapcov, dievcat co som tam videl. Oni za nas umierali zachytavali mongolov, turkov a co ja viem este. A expandovali dalej. To sme my Titani, to su nase dejiny spolocne! A prave teraz zoci voci tejto expanzii farebnych kmenov musime drzat spolu, len to nas moze zachranit !!! Preto nas chcu „“““amici““““, rozbit dividera et impera. Budme svorny a nie svárny. To som Ti chcel povedat. Urcite este budeme na tieto temy debatovat a vyjasnovat si to.

    • „Dividera et impera“, alebo vydal sa Slováčik do sveta urobiť doňho dieru.

     Nuž, odhliadnuc od toho, že takáto debata stojí jednoducho za hovno, treba pripomenúť, že na tomto svete je máločo zábavnejšie, ako sledovať dvoch Slovacikov, ako dokážu celé dni zápalisto mlátiť prázdnu slamu.
     Precitliví sú náramne, a nepriznali by takú vec, ale nech si čiatateľ urobí sám pre seba malý test: prečítajte si diskusiu naslovovzatých intelektuálov hore aj dole didkutujúcich, zavrite si potom zavrie oči a v duchu nech si definujte, čo ste si z toho zapamätali.
     NIČ.
     Nie, že by to bola nejaká chyba alebo nedostatok samotného čitateľa, ale tá debata je samozrejme naozaj o NIČOM.

     Na druhej strane však, čím menší obsah, tým väčšia forma.
     Že vraj „dividera et impera“!!!
     Stačilo by síce povedať, rozdeľuj a pánuj“, ale to by neznelo až tak intelektuálsky.
     Slováčik však musí robiť formu, a ešte to aj domrdá: divide et impera.
     Povie mi, že je to len preklep, ale ja mu poviem, že to robí vždy:
     http://www.protiprudu.org/sablona-teroru-moze-amerika-skoncit-ako-juzna-afrika/

     Pritom netvrdím, že je jediný. Práve naopak. Slováčik sa naučí zopár slov v chladenej

    • „Dividera et impera“, alebo vydal sa Slováčik do sveta urobiť doňho dieru.

     Nuž, odhliadnuc od toho, že takáto debata stojí jednoducho za hovno, treba pripomenúť, že na tomto svete je máločo zábavnejšie, ako sledovať dvoch Slovacikov, ako dokážu celé dni zápalisto mlátiť prázdnu slamu.
     Precitliví sú náramne, a nepriznali by takú vec, ale nech si čiatateľ urobí sám pre seba malý test: prečítajte si diskusiu naslovovzatých intelektuálov hore aj dole didkutujúcich, zavrite si potom zavrie oči a v duchu nech si definujte, čo ste si z toho zapamätali.
     NIČ.
     Nie, že by to bola nejaká chyba alebo nedostatok samotného čitateľa, ale tá debata je samozrejme naozaj o NIČOM.

     Na druhej strane však, čím menší obsah, tým väčšia forma.
     Že vraj „dividera et impera“!!!
     Stačilo by síce povedať, rozdeľuj a pánuj“, ale to by neznelo až tak intelektuálsky.
     Slováčik však musí robiť formu, a ešte to aj domrdá: divide et impera.
     Povie mi, že je to len preklep, ale ja mu poviem, že to robí vždy:
     http://www.protiprudu.org/sablona-teroru-moze-amerika-skoncit-ako-juzna-afrika/

     Pritom netvrdím, že je jediný. Práve naopak. Slováčik sa naučí zopár anglických slov v chladenej hale na triedenie karfiolu v Liverpoole, z Miša sa stane Mike, a každé druhé slovo v diskusiách na internete je anglické – každé nesprávne napísané.

     Preboha, vy máte len jedno šťastie, že cudzinci nemôžu čítať vaše diskusie, že tá hanba a trapnosť zostava doma.

     P.S. Drahý čitateľ, zavri si teraz oči a snaž sa spomenúť si, čo si práve čítal.
     Vidíš, ešte aj o mesiac budeš vedieť zopakovať podstatu všetkého, čo som napísal,
     Čo si však budeš pamätať z diskusie pomýlených pseudointelektualov?

     DIVIDERA ÉS IMPÉRIA.

     • Cele to vzniklo velmi jednoducho. Latinske divide som zamenil za talianske dividerā . Tak sa ospravedlnujem ctenej verejnosti a v prvom rade Tebe. Nechcel som Ti sposobit dusevne utrapy.

     • A ked uz vtip . Tak Dividera es impéria. Inak je to holy nezmysel, és =je v španielcine. Mozno si zapametaju prave toto.

     • Keď ja používam „és“, mám na mysli maďarské és, aby to vyznelo naozaj blbo, aby som zvýraznil celý ten nezmysel vášho pretŕčania:

      Dividendus és imperiuš.

     • Fakt sa Vám to podarilo.napadla ma aj tato moznost, takto je to najlepsie, és =a by sme mali, zvysok je vtip, nie je to madarsky ale je to vtip.

     • Celkom dobre si ten môj útok zvládol. Mohlo to byť oveľa horšie.

      Ide o to, že ja som povolaním upratovač: pracujem na tom, aby bol na svete aký-taký poriadok, aby to tu nepadlo do totálneho chaosu, aby sa to už úplne nezhovadilo.

      Aké prostriedky si k tomu vyberám, to je len na mojej tvorivosti.
      Chcel som povedať, neobycajnej tvorivosti.
      Neobyčajná tvorivosť je taká, ktorá je aj účinná, a zmysluplná.

     • Upratovac je zvlastny tvar, volakedy bol taky vtip, ako sa povie upratovacka, odpoved Portvišbaletka .
      Milujem tvorivych ludi, myslim, ze budeme skvely priatelia. Teraz dovol aby som Ti podakoval ze si ma zachranil pred zhovadenim v totalnom chaose. Ako vravel moj prastary otec, najhorsia je smrt z paniky a nasledneho vycerpania.
      A povedz si to Ty Otec Grigorij zvany Rasputin?

     • Na Taiwane je boj o spoločenský status, o jeho pretŕčanie, ešte dôležitejší, ako na Slovensku.
      Okrem iného sa to prejavuje aj tým, že každý, ale naozaj každý, má tlačenú vizitku, ktorú rád rozdáva.
      Vizitka síce nikdy neuvádza nepravdivé údaje, ale miestni ľudia získali neobyčajnú tvorivosť pri jej zostavovanï:

      Napríklad, ak je niekto upratovačom (ako ja), nenapiše si na vizitku „portvišbalet(ka), a už vôbec nie upratovač, ale sanitárny inžinier.

      Sú tiež neobyčajne zdvorilí: stačí, že niekto vie „yes“ a „no“, a rád sa dá pochváliť, že jeho angličtina je obdivuhodná.
      Ako na Slovensku.

      Grigoriy – sanitárny inžinier.

     • To co popisujes je takzvana tvar. . V Čine je to tradicia.U nas je to malomestiactvo. Ja napriklad ziadnu vizitku nemam. Nikto ku mne nechodi . A priatelov si starostlivo vyberam a aj tak ku mne nechodia. Nerobi to dobru krv. A ziaden titul nemam. Zapisany. Nikde. V obcianskom, v pase, skratka vobec nikde. Co je mi vsak, zahada, bez srandy zahada. Vzdy, opakujem, ma oslovuju spravne. Co je odporne, naozaj odporne, podbiehaju mi mlade krasavice. Zbytocne ,nemam o ne zaujem. Je to odporne. Hnusne. A nic ich neodradi. Ani supacke oblecenie. Jedna mi povedala pan grof. Svet je sialeny. Potrebuje poupratovat. Bud taky laskavy. Ked to dokazes, mas moju uctu.

   • A keby si videl krasnych ruskych ludi, mozu sa promenadovat v Berline, Prahe, Bratislave, Stokholme, pokial neprehovoria nevies ze su Rusi. Ja mam jednu priatelku, vie madarsky a velmi sa zlostila ked jej v Turecku povedali ze je Ruska.
    Ja som sa na tom zabaval a vtedy som jej to povedal do oci, milacik, Ty by si mohla byt na Muchovom obraze postava Slavie:))). Klipkala na mna modrymi ociskami spod plavych vlasov, ze nerozumie. Dnes je na to hrda.

    • Ja som samozrejme bol v Rusku, pár táždňov ešte za socíku, a zažil som tam ešte ten povedzme úprimný prívetivý slovanský postoj. No, mám obavu, že už len od starších ľudí. Ale ti hovorím, že ja poznám úprimne niektoré pozitíva Rusov (vedome sa krotím, aby to nevyzeralo nejak nabubrelo či frázovite).
     A takisto ti chcem pripomenúť, že tu nie je reč o nejakej plavosti, svetlosti, o ruskom, východoeurópskom, rasovom profile. Zvlášť nie tak, ako ho prezentuješ ty – totiž že vyvraciaš čosi, čo považuješ za nacistisckú rasovú teóriu. To je ovšem zas debata na týždne.

     Ale to nič nemení na tom, že Rusko je iný kontinent 🙂 Rovnako, ako Amerika.
     Ja som za našu jednotu, jednotu nás, kvôli našim problémom. Pozri, nás tu zaplavia černoši a podobne rasy (čo už sa aj stalo) a Rusi sa budú spokojne usmievať. Nie preto, že by boli nejak až tak škodoradostní – ale proste TO nie je ICH problém.
     A okrem toho – Rusi sa pri zásaho do Európy popálili – nemjú záujem, a Európa má proti Rusm očividne alergiu, či skôr je to hystéria – tu nie je možno nájsť spoločnú reč.

     • musit Ti povedat, ze ja so ziadnymi teoriami nesuperim, nemienim ich vyvracat. Ciastocne preto ze ich poznam, ciastocne preto ze s nimi suhlasim.
      Je mile, ze mi to pripominas, to mi neublizi, zvlast ked s tym ziaden problem nemam.
      Ja Ti vsak musim oponovat v tom, ze Rusi sa nebudu spokojne usmievat, pretoze si uvedomuju ze to je aj ich problem, vedia ze tato farba sa bude rozpustat dalej aj k nim. V tomto imperialne narody maju velke skusenosti. Daleko vacsie ako my.
      Europa ziadnu alergiu nema, ma len vymyvane vedomie mainstreamom, dovolujem si vsak tvrdit, ze to ma opacny ucinok. Aspon podla zakazanym a zrusenych diskusii vo VSETKYCH printovych weboch o tom hovori. Tak sa objavuje tvrdenie o troloch a piatej ruskej kolone. Ja si myslim, ze sa jedna o zdravy sedliacky rozum. Common sense.

 5. Pekne to povedal Hanzi, suhlasim s nim. To je dnesna otazka. Slovania a Nemci? Drzme spolu konecne. USA je nas nepriatel. Oni tu robiá zlo. Kto rozdrbal Irak, Syriu, Lybiu, a dnes tu mame na krku zaplavu narodov Afriky a Azie. Nech si ich berie USA!
  Ich krv na nich a ich deti. To nie je nasa vec.

  • S Hanzim súhlasím aj ja, veď to hovoríme už dávnejšie.
   Len ty by si mal rozlišovať „spoluprácu“ a „byť na jednej lodi“. Aspoň teda podľa mňa.

 6. A naviac USA teraz rozbili Ukrajinu samotnu a Ukrajinsko Ruske vztahy.a preco? Izolovat Rusko od Europy a Nemecka zvlast.

 7. Myslím, že my nepatříme ani na východ, ani na západ. Už kvůli půl ticíciletí odlišného náboženství. Němci jsou protestantí, rusové pravoslavní, a my katolíci. To není jen víra, ale celý systém myšlení. Proto se mýlí ti kteří nás táhnou na západ, i ti kteří nás táhnou na východ.
  Ale nejhorší jsou samozřejmě ti, co nás táhnou do izraele. S jejich systémem hodnot jsme se rozešli už před 2 000 lety.

  • Myslim, ze hovorite velmi dobre a velmi mudro. Pokial teda som spravne pochopil, ze hovorite za Moravanov. V prvom rade by som povedal, ze delenie na zapad a vychod je smiesne. Kazdy patri tam kde je, tak je to jednoduche. Chapeme a su nam blizky aj Nemci aj Rusi. A predsa sme svojstojny. Nabozenstvo tam hra istu rolu. Vid Bavori ako katolici maju uplne inu mentalitu ako Nemci z Porynia, dokonca nam blizsiu . Mozno je to aj geneticka zalezitost. Je pravda ze protestantizmus robi z ludi suchare. Kalvina spoznam podla chovania . Ale jasna linka je v prvom rade genetika. Geny sa nedaju oklamat. Klasicky priklad ste prave Vy Moravania. Ste s nami Slovenmi jeden narod, sice silne pocesteni( mnohy a v prvom rade Cesi to neradi pocuju a ja nechcem nikoho provokovat) zijete tisic rokov oddelene a predsa mate povahu totoznu s nami a nie s Cechmi. Cesi su viac Nemecky ako Slovansky. Nechcu si to priznat ale pre nez. pozorovatela je to zrejme. Takze ten Zapad plynule prechadza na Vychod☺
   Nemusime sa za to hanbit, berme veci ako su.

  • To je zajímavá teorie moravák=počeštěný slovák 🙂
   Ale podle mých informací je to dáno spíš tím, že morava ja tradičně katolická stejně jako slovensko. Zatímco čechy jsou rekatolizované, ale v podstatě stále protestantské (jestli znáte trochu husitské hnutí, tak víte proč). A do značné míry i židovské, což je důvod, proč se pražáci a moraváci nesnáší opravdu velice silně.

   Tady prostě jde Talmud proti Novému zákonu, což jsou navzájem neslučitelné věci. Takže češi jsou spíše židovští než němečtí. Do němců jim chybí velkorysost, přímočarost a hrdost.

   Po genetické stránce jsou češi (a moraváci) výrazně germánští. A řekl bych že slováci se od nás taky výrazně geneticky neliší. Jak říkáte, je to plynulý přechod mezi západem a východem.

   • No ked isla delegacia z VM do Konstantinopolu, tak posolstvo zacinalo MY SLOVENE, nie my moravane. Myslim ze narod bol Slovensky ale delil sa na Moravu a Nitransko. Bohuzial neskor sa rozdelil. Cechy nepatrili do VM. Iba kratko ako leno. MORAVACI maju uplne inu mentalitu ako Cesi. Su uprimny, priamy, neobkecavaju, radsej veci spravia, nie su lakomy a toteda cesi su. M. su velkorysi, vesely.
    Moravaci mali nemecku slachtu ale to mali aj Cesi. Ale narod bol slovensky, vidno to aj na reci. Ked pocuvam Moravske narecie je slovenske s cechizmami.

Leave a Reply