Domov / Hlavná strana / Čítanie / Mýtus o nemeckej podlosti: Ruská revolúcia 1917, kapitola 4, časť 1

Mýtus o nemeckej podlosti: Ruská revolúcia 1917, kapitola 4, časť 1

Nemecko Prvú svetovú vojnu na východnom fronte vyhralo, aj keď tento aspekt vojny je menej známy, ako straty Nemecka na západnom fronte. Vojna na východnom fronte začala 17. augusta 1914, keď Rusko zahájilo plnú ofenzívu na východné Prusko. Ruský útok začal o niečo viac ako dva týždne po tom, ako Nemci vstúpili do Belgicka, aby zahájili útok na Francúzsko – čo bolo označené za začiatok vojny. Aby Nemci zadržali ruskú inváziu do východného Pruska, okamžite tam presunuli veľké množstvo vojakov zo západného frontu. Masívny presun vojsk zo západného frontu na východ je jedným z dôvodov, prečo na západnom fronte došlo tak rýchlo k patovej situácii. Nemecký Schlieffenov plán volal po bleskovom útoku cez Belgicko do Francúzska, čím by bolo Francúzsko vyradené z vojny, nemecká armáda by sa mohla obrátiť a zaútočiť na Rusov na východnom fronte. Bolo nutné vyhnúť sa bojom na dvoch frontoch za každú cenu.

Keď nemecký útok na Francúzsko nepriniesol očakávané rýchle víťazstvo, nemecká armáda začala kopať zákopy a zaujala obranné pozície, kým nebude vyriešená situácia na východnom fronte. Nemecko stavilo na obrannú vojnu na západnom fronte s menšími silami po väčšiu časť vojny, zatiaľ čo na východnom fronte postupovala agresívne proti Rusom. Nemecko teraz bojovalo na dvoch frontoch, čomu mal zabrániť Schlieffenov plán.

gv-2-7

Schlieffenov plán

Na východnom fronte sa Nemecko a Rusko stretlo v sérii krvavých bojov, v ktorých ťahali Rusi za kratší koniec. Vo východnom Prusku rozdrvili nemecké sily ruské armády v bitke pri Tannenbergu a bitke pri Mazurských jazerách. V katastrofálnej bitke pri Tannenbergu uniklo iba 10-tisíc vojakov Druhej armády generála Samsonova. Zvyšných 150-tisíc vojakov zahynulo alebo padlo do zajatia. Samotný generál Samsonov si radšej siahol na život, ako by mal čeliť poníženiu z katastrofálnej porážky. Rusi boli potom úplne vytlačení z východného Pruska víťaznými Nemcami.

Ruským silám sa lepšie darilo pri invázii do Rakúsko-Uhorska. V Galícii získali dôležité víťazstvo v bitke pri Lembergu (Ľvov), ale nemecká armáda prišla rýchlo na pomoc a vytlačila Rusov späť do Ruska. Za šesť mesiacov bojov nezískala ruská armáda nič a stratila viac ako 2 milióny mužov – buď zabitých, alebo zajatých. Nemecké vojská potom prevzali iniviatívu a vstúpili na územia pod ruskou vládou. Začiatkom augusta 1915 obsadili Varšavu, 25. augusta Brest Litovsk a 19. septembra Vilnius. Tieto bitky viedli k strate ďalších miliónov ruských vojakov.

Ťažké straty v týchto bojoch doslova zmietli starý ruský dôstojnícky zbor a takmer zničili celú predvojnovú ruskú armádu. Vojenskí velitelia sa museli spoliehať na neskúsených a neochotných brancov, z ktorých bola väčšina jednoduchí roľníci. Situácia sa zhoršila do tej miery, že cár Mikuláš II považoval za potrebné prevziať osobne velenie armády. Stalo sa tak 22. augusta 1915. Vzhľadom k jeho nedostatku skúseností vo vojenských záležitostiach bol cár nerozhodný a váhavý, čo len ešte viac zhoršilo už tak zlú situáciu.

gv-4-2

Cár Mikuláš II žehná ruským jednotkám

gv-4-3

Nemecké jednotky vo východnom Prusku

Morálka v ruskej armáde sa prudko zhoršila. Vojaci začali dezertovať z predných línií a vracali sa domov v celých húfoch. Odvedení sedliaci odmietali rozkazy dôstojníkov a dokonca po nich v mnohých prípadoch strieľali. Neboli to vojaci z povolania a necítili záväzky k armáde ani k vojne.

gv-4-4

Nemecká armáda vstuje do Ruska, september 1917

gv-4-5

Ruskí vojaci utekajú pred postupujúcimi Nemcami

V januári 1917 už bolo jasné, že cár Mikuláš stratil kontrolu nad situáciou a Rusko stráca vojnu. V celej krajine bol nedostatok potravín, vysoká nezamestnanosť a inflácia sa vymkla kontrole. To všetko bolo výsledkom vojny. Neustále štrajky odstavili továrne a ešte viac ľudí zostalo bez práce.

Ľavicoví revolucionári naplno využili chaos a podnecovali ľudí k vzbure. Organizovali pouličné demonštrácie, na ktorých robotníci, roľníci a vojaci požadovali chlieb, prerozdelenie pôdy a koniec vojny. „Robotnícke soviety“ (rady) boli zostavované revolucionármi. Situácia bola taká výbušná, že cár abdikoval a na jeho miesto nastúpila „Dočasná vláda“ v čele s Alexandrom Kerenským. Židovský pôvod Kerenského bol príznačným znamením toho, čo malo prísť neskôr. Jedným z prvých opatrení Dočasnej vlády v marci 1917 bolo zrušenie všetkých obmedzení týkajúcich sa Židov v celom Rusku. To sa ukázalo ako katastrofa pre tradičné Rusko, pretože následkom toho sa otvorili všetky verejné inštitúcie revolučným Židom, ktorí ich rýchlo zaplavili.

gv-4-6

Alexander Kerenský, predstaviteľ novej Dočasnej vlády

Keď Dočasná vláda prevzala moc, „robotnícke soviety“ fungovali ďalej. Po určitú dobu nastala dualita moci. „Robotnícky soviet“ bol výtvor marxistických Židov a ich základnou požiadavkou bolo okamžité prepustenie všetkých politických väzňov a povolenie k návratu do Ruska politickým exulantom. To umožnilo návrat z ruských väzníc tých najradikálnejších, revolučne zmýšľajúcich vodcov do hlavného mesta Petrohradu. Veľká väčšina z nich boli Židia. Pre staré Rusko to bola významná udalosť, ktorej význam nebol okamžite rozpoznaný. Táto invázia revolucionárskych Židov smrteľne nakazila ruské politické orgány a staré Rusko bolo odsúdené. Dohromady sa vrátilo okolo 90-tisíc vyhnancov z celej Európy a Ameriky, niektorí dokonca až z Argentíny. Týchto 90-tisíc vyhnancov tvorilo srdce blížiacej sa boľševickej revolúcie. Takmer do jedného to boli všetko profesionálni revolucionári, a až na niekoľko výnimiek aj Židia. Stalin, Sverdlov a Zinovjev boli medzi emigrantmi, ktorí sa vrátili zo Sibíri. Lenin, Martov, Radek a Kamenev sa vrátili zo Švajčiarska. Trocký spolu so stovkami svojich jidiš bratov prišiel z newyorskej Lower East Side. Až do ich návratu bola revolúcia pod vedením druhého sledu boľševikov, ktorí boli práve poruke. Teraz sa vrátili elity s medzinárodnou povesťou a pustili sa do práce.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Benton L. Bradberry: The Myth of German Villainy

Obsah

Ak sa vám kniha páči, môžete podporiť preklad finančným príspevkom. Podrobnosti

O ::prop

10 komentárov

 1. Je mi jedno ci moj prispevok zverejnite. Ale treba napisat pravdu ze aj Nemci mali zaujem na bolsevickej revolucii, koli tomu aby usko vyradili z vojny. Bol to nemecky generalny stab, ktory prepasoval Lenina zo Svajciarska do Ruska v zapecatenom zeleznicnom vozni. A bol to nemecky generalny stat, ktory dal Leninovy miliony dolarov na zacatie roevolucie v Rusku. Okrem toho som sa docital v knihe Jozef Klempa: Moje zazitky zo svetovej vojne. Ze medzi bolsevikmi bolo vela Nemcov, madarov a Lotysov. Dokonca na dalekom vychode, bol veduci bolsevickych vojsk nemecky general von Taupe. Bolsevici dostavali mesacny zold 300 rublov! Kym ceskoslovensky legionari len 120 rublov. V Omsku kde bol Jozef Klempa, situovany vznikla demokraticka vlada, do jej vojska sa hrnulo vela protibolsevikov. Avsak Admiral Kolcak, vyvrazdil tuto vladu a zaviedol vojensku diktaturu. Okrem toho pise, Klempa ze carsky vojaci a najma dostojnici boli lenivi, chodili len do divadla z mladymi damami a na zabavy. Avsak do tazkych bojov posielali csl. legionarov! Podobne to bolo aj z Americanmi, Anglicanmi, Francuzmi a iymi intervencnymi vojskami. Vynimkou boli len Japonci ale ti vrazdili na lavo aj na pravo surovo a azijatsky. Preto nakoniec zvitazili bolsevici take su skusenosti Jozefa Klempu.
  NAvyse Brest-Litovsky mier ktory lenin uzavrel z Nemeckom bola absolutna a totalna zrada na Ruskom narode, ale aj na Ukrajincocha Bielorusoch! Takze vdaka tomu ako skoncila 2 svetova vojna neni viack ako polovica Bieloruska, alebo Ukrajiny okupovana Nemeckom. Nemec a Zid jeden hid co dokazuje aj sucastny Ukrajinsky president Porosenko – zid, Yacenuk-zid, Timosenkova-zidovka. Pravda toto propu do kamlekov netrci. Vsetci Slovania potrebuje silne a priatelske Rusko vcetne Ukrajincov a Bielorusov. Ukrajinci nikdy nebudu taky silny aby mohli samotny sa branit. Som zvedavy ci toto uverejnite. Ocakava aj mudre odpovede od Sitra Ahru.

  • Nemci nemali až taký záujem na boľševickej revolúcii, ako sa dnes traduje. Podporili Lenina len veľmi neochotne a na dlhé prehováranie. Tým, ktorý v tom mal najviac namočené prsty, bol nedávno spomínaný Leninov komplic a bankár Alexander Parvus (vlastným menom Izrael Lazarevič Gelfand). Opäť jedno meno, ktoré je historikmi pomerne zhusta ignorované.

   • “Ocakava aj mudre odpovede od Sitra Ahru.”

    …neviem p.Kazok, či to je irónia, alebo či moje komentáre sú naozaj také “múdre”…(p.Svarga by asi nesúhlasil)…

    O Ruskej revolúcii som už dávno písal a bolo to uverejnené pod názvom “Zmysel názvu “Boľševická revolúcia“ 18-ho decembra 2004. Ak sa vám chce, podívajte sa do archívu na Beo, tam nájdete o nej všetko….

    Ale dotknem sa toho čo píšete:
    “A bol to nemecky generalny stat, ktory dal Leninovy miliony dolarov na zacatie roevolucie v Rusku” (tu predpokladám uvádzate omylom ‘štát’, má byť zrejme ‘štáb’)…

    …toto je veľmi podivuhodná informácia, nie je mi totiž jasné, kde by nemecký generálny štáb zobral milióny dolárov pre amerických židov, cestujúcic cez Rakúsko a Nemecko a iných, plávajúcich do Ruska loďou z New Yorku (táto bola zastavená v kanadskom Halifaxe, na prekvapenie kanadských úradov, keď videli pohromade toľko sveoznámych ‘revolucionárov’; ale na príkaz z “vyšších miest” v Amerike, ju pustili ďalej), uskutočniť “ruskú revolúciu”, s ktorou ruský národ nemal nič spoločné a čo nebolo nič iné, ako “petrohradský puč”…

    Áno, máte pravdu, i keď sa jedná o trochu inú ‘scénu’; áno, nemecký a rakúsky generálny štáb mal v tom prsty, ale z úplne iného dôvodu, nie preto že by potrebovali v Rusku nejakú žido-bolševickú revolúciu…a nezabudnime tiež, v koho rukách Nemecko (aj Rakúsko) bolo….hovorí to Hitler jasne v rozhovore s kanadským novinárom v roku 1934, ktorý sa ho pýtal, prečo prenasleduje židov:

    Hitler:
    “Although the Jews number but less than 2% of our population, I found they controlled all the channels of publicity like the Press, the Banks, and the Professions, as well as the large stores, and were running them all for the ruin and degradation of Germany. I found that all the evil places, such as the Houses of Prostitution, the White Slave traffic and Drug traffic, were al run by Jews. Before I came to power, Berlin was known as the “Cesspool of Europe”, thanks to Jewish filth and control”.
    Teda ako vidíte, Berlín bol, pod ich ‘patronátom’, považovaný za “žumpu” Európy!

    Tu máte presne dôvody, prečo Nemci a Rakúšania mali v tom prsty:
    “Ako, kde a kedy títo profesionálni revolucionári, vedení Leninom, boli daní do pobybu sa presne vie; bolo to na jeseň v roku 1915 vo Viedni, keď sa zišiel nemecký a rakúsky generálny štáb, aby sa dohodli na operácii vyraditť Rusko z vojny ako spojenca Anglie a Francie. Keby sa to totiž podarilo, nielenže by boli pre západný front uvoľnené východné armády, ale nemecké a rakúske obyvateľstvo ohrozené hladorn spojeneckou blokádou by bolo získalo okamžitý prístup k rozsiahlým potravinovým zásielkám z Ukrajiny.
    Bolo to na tomto stretnutí, kde boli vypracované hrubé obrysy revolúcie a vybraní vedúci herci – Lenin, Sverdlov a iní skúsení židovskí aktivisti…..”

    Nemci nemali problém poraziť ruskú armádu….Rusi mali strašné straty na životoch a Rasputin, ktorý odrádzal cára ísť do vojny, bol zhrozený množstvom padlých Rusov a nahováral cára uzavrieť s Nemeckom prímerie, o čom už cár začal rozmýšľať – koniec koncom, Wilhelm bol jeho bratranec…Anglia a Francia potrebovali východný front a preto Rasputin (a jeho vplyv na cára) mussel byť zavraždený…..nebol to Yusupov, ktorý ho zavraždil….

    Oscar Rayner, agent British Secret Service, bol ten muž, ktorý zavraždil Rasputina. Strelil ho rovno doprostred čela. To bola tretia strela, na dvore Paláca v Petrohrade. Princ Yusupov, cárov obľúbený bratranec, ho postrelil vo vnútri budovy prvou strelou z blízka do ľavéj strany, druhá strela bola vystrelená druhým konšpirátorom (Prokušev?) do jeho chrbta, tiež z blízka.

    Nemecké kalkulácie však nevyšli a než sa zbadali, bolo neskoro. V tomto čase Provizionálna vláda v Petrohrade už bola úplne prebratá bolševikmi a moc rýchle unikala z rúk Nemcov ktorí ich poslali do Ruska. Jedným zo znamení presunu moci bol atentát na nemeckého veľvyslanca v Moskve, Mirbacha.

    Tie milióny p. Kazok, dostali od amerického židovského bankára Jakuba Schiffa (pôvodne nemecký žid), spoločníka židovskej banky Kuhn&Loeb a bolo to 20 miliónov dolárov…pán Schiff taktiež ani nezabudol poslať pozdravný telegram k úspechu “bolševickej revolúcie”, nasledovne:

    Vo večerných hodinách, 23 marca 1917 “Priatelia Ruskej Slobody” sa stretli v Carnegie Hall, oslavovať Prvú Ruskú Revolúciu, ktorá zvrhla vládu Cára.
    Jacob H. Schiff poslal tomuto stretnutiu gratulačný telegram, ktorý z časti znel:

    “Vyjadrili by ste za mňa, všetkým prítomným na tomto stretnutí dnes večer, ako hlboko ľutujem moju neúčasť oslavovať s Priateľmi Ruskerj Slobody, skutočnú odmenu toho, v čo sme dúfali a túžili po tieto dlhé roky”.
    (New York Times uverejnil tento telegram 24 marca 1917 s podpisom Jacob H. Schiffa vo veľkých písmenách).

    Ale nezaostal ani ďalší americký Illuminati poskok, výtečník Wilson, tzv. prezident USA. Uvádzam časť jeho prejavu:
    On April 2nd, 1917, President Wilson delivered his war message to Congress: in the course of his speech he said:
    “Does not every American feel that assurance has been added to our hope for the future peace of the world by the wonderful and the heartening things that have been happening within the last few weeks in Russia? Russia was known by those who knew it best to have been always in fact democratic in heart in all the vital habits of her thought, in all the intimate relationships of her people that spoke their natural instinct, their habitual attitude towards life”.

    “Ze medzi bolsevikmi bolo vela Nemcov, madarov a Lotysov”.

    …. žiadni “Lotyši”, ale nejakí vyvrheli zmiešaného maďarsko-nemeckého pôvodu….boli to s najväčšou pravdepodonosťou maďarskí a nemeckí židovskí hrdlorezi, a oni sa aj prezradili…..

    Čítajte:
    Stalo sa podivnou hrou osudu, že jeden z vrahov cítil potrebu nechatť svoj “rasový a národný podpis” na stene v “izbe smrti” v Ipatievskom dome, pretože slová napísané na stene dávajú tento akt “kráľovraždy” pevne do spojitosti s tými “2000 rokmi židovského náboženského dedičstva”, spomínaného tým ruským matematikom, scholarom Safarevičom.
    Slová, opatrne vyryté tužkou, sú adaptáciou veršov “nemeckého” židovského básnika Heinricha Heineho (vlastným menom Chaim Bückeberg) o osude Belshazzara, chaldejského kráľa, ktorý urazil židov:

    Belsatsar war in selbiger Nacht
    Von seinen Knechten umgebracht.

    Zdá sa že pisateľ skúšal prispôsobiť tieto verše bližšie k situácii, zmeniac “Belsatsar” ako ho hláskuje básnik na “Belsatzar” a v druhom riadku nahradzuje originálne slovo “selbiger” slovom “seinen” aby zdôraznil, že to boli jeho “bratia” ktorí zavraždili cára.

    “Avsak do tazkych bojov posielali csl. legionarov!”

    ….tu si pán J.Klemp trochu ‘fanadí’, lebo čs. legionari sa do žiadneho boja až tak nehrnuli a ešte k tomu nie do ťažkého boja…dočítame sa v pojednaní Pavla Tigrida “Jací jsme, když je zle”….

    A Ernest Denis: “Čech… je schopný nadšenia, ale len vtedy, keď je cieľ blízky a úspech možný”. (“Čechy po Bíelej hore”, Praha 1911, dil II, str. 440.)

    “Podobné tendencie k malomyseľnosti, skoro bez prechodu do eufórie, sa prejavovali medzi čs.légiami na Sibíri na konci prvej svetovej vojny. Hneď prvé väcšie ťazkosti, poznamenáva Peroutka, “rozložili ducha dobrovoľníckej armády”, a dodáva, že ”niektorí z tých, ktorí pozorovali veci zblízka, vrátili sa s dojmom, že sa tu prejavila stará česká vlastnosť českej národnej povahy: nevedieť vydržať”.(“Budovanie štátu”, str.289)
    A hrdina légií, “miláčik vojákov”, plukovník Švec sa stane cez noc mužom, ktorému sa neverí, ktorému sa odmieta poslušnosť. Ale po Švecovej sebevražde sa prejavilo čo Peroutka nazýva “iným živlom českej povahy”: náklonnosť uctievať slabých a trpiacich; a tak “mŕtvy Švec viedol lepšie nez živý; vojaci, ktorí mu odopierali ísť na frontu, odišli na ňu potom ihneď, hlboko dojatí jeho smrťou..”(“Budovanie štátu”, str. 299).

    A ako vieme, nakoniec ušli cez Kamčatku aj so zlatom, ktoré im dal pod ochranu generál Kolčak….

    * * *
    Čo sa týka Parvusa o tom som sa zmienil nedávno….

    Alexander Parvus

    • Ale no tak.Nepreháňajte. Nikdy som netvrdil , že ste hlúpy. Vyčítam a vytýkam Vám konkrétne sklony. Nemalo by sa skĺzávať od jedného mantinelu k druhému. Neodpustím si poznámku. Táto vlastnosť ,teda mantinelizmus je typicky česká.
     Pravda je taká,že Nemci postupovali podľa hesla, nepriateľ nášho nepriateľa je náš priateľ. A potrebovali separátny mier s boľševikmi na východnom fronte v istý čas. Rovnako ako boľševici potrebovali čas na vlastný puč.
     Túto vinu z Nemcov nikto nezosníme.
     Sú známe práce Lenina na danú tému, kde to jasne opisuje. Brest-litovský mier, čo sa nedá obkecať , je lepšie nechať tak.
     Netvrdím, že ste nenapísali pravdu, naopak. Lenže odbehli ste od podstaty, ale to neznamená, že brest-litovsky mier neexistoval.

     • Omyl, vážený pane. Nemci nepotrebovali žiadny separátny mier. V dobe, keď sa boľševici dostali k moci, Nemci už mali na východe vojnu prakticky vyhratú a iste nie preto, že poslali do Petrohradu Lenina – aj keď to ušetrilo pár životov, ale na výsledku by to nič nezmenilo.

      Hypotetická situácia – predstavme si, že Lenin vôbec neexistoval. Myslíte, že situácia by sa vyvíjala príliš odlišne? Takže prestaňte hovoriť o nejakej teoretickej vine Nemcov za boľševickú revolúciu. Nemci ani nepovolili návrat revolucionárov do Ruska, ani ich nepúšťali z väzníc. To si urobila sama ruská vláda. A jeden Lenin bol dovtedy absolútne nepodstatná postavička medzi tisíckami profesionálnych revolucionárov. Ak by nebol Lenin, bol by Sverdlov, alebo niekto úplne iný. Koniec by však bol úplne rovnaký.

      K tomu vášmu Leninovi a jeho prácam. Lenin je naozaj dôveryhodný zdroj. Nedá sa mu veriť ani nos medzi očami. Veď celá ideológia bola založená na demagógii, klamstvách, podvodoch, podrazoch a vraždení. A odrazu – voilá – Lenin hovorí pravdu. Nikdy vás nenapadlo, že môže prikľášovať realitu, rovnako ako to robí asi každý politik? Takže je lepšie jeho pohľad nechať tak a venovať sa jednoducho faktom.

     • Keby jeden ale dva omyly pane! Prvý je ten, že naozaj Nemci potrebovali ten separátny mier a druhý je ten, že som netvrdil, že Lenin je etalón cnosti. Nemci sa naozaj zachovali podľa hesla, nepriateĺ môjho nepriateľa…. a nešlo len o Lenina. Skrátka zohrali rolu, ktorá bola škaredá. Je to tom dosť materiálu, aj na nemeckej strane. Také su fakty. V tom momente šlo o praktickú stránku momentálnej výhody. Taký je život, taký je osud☺

     • Vážený pane, my sa opäť vôbec nerozumieme. Nemci vyhrali vojnu proti Rusku. Prakticky nemali s kým bojovať. Mier potrebuje porazený, nie víťaz. Druhá vec je, že Nemci mier CHCELI. A to je ten rozdiel v chápaní, kde si nerozumieme. Iste, rozumiem, že sa to dá vykladať aj inak. Na podstate to však nič nemení.

      Čo sa týka Lenina ako „nepriateľa môjho nepriateľa“, tak to tak vôbec nebolo. Opakujem:
      1. Lenin bol iba jeden z mnohých revolucionárov, ani zďaleka ten najznámejší
      2. V Rusku existovalo mnoho revolučných skupín, boľševici ani náhodou neboli tí najsilnejší – a to aj v dobe, keď už bol Lenin dávno v Rusku
      3. Lenin sa dostal do Ruska len na ťažké prihováranie bankárov (nájdite si láskavo meno Parvus), Nemci nemali veľa chuti posielať Lenina do Ruska.
      4. Ak by aj Nemci tušili, čo z Lenina a boľševikov bude, a na mieste ho zastrelili, na situácii by sa nezmenilo ani zbla. Možno by sa dostali k moci eseri, možno kadeti, možno menševici, s najväčšou pravdepodobnosťou ale aj tak boľševici, podporovaní americkými (židovskými) finančníkmi (je zaujímavé, že táto podpora, aj keď bola omnoho zásadnejšia ako nejaké vyslanie Lenina, nikomu nevadí a v pomere s nemeckou „vinou“ sa spomína iba veľmi zriedka a okrajovo – prečo asi?). V dobe, keď Lenin pricestoval do Ruska, oproti teroristom z radov kadetov boli boľševici priam stelesnením umiernenosti.

      Takže záver – Nemci prehrali celú Veľkú vojnu. Keďže ju prehrali, je v pohode, ak sa všetko zlé hodí na nich. Veď ako by si mohla Amerika priznať, že financie, ktoré z nej tiekli, majú na svedomí najkrvavejší prevrat v histórii Európy. Tým nepopieram, že svoj podiel nemajú aj iní, vrátane Británie, Francúzska či Nemecka. O zastrelení Rasputina britským tajným agentom tu už reč bola. Kto vie, ako by sa situácia vyvíjala, ak by cár dal na manželku a Rasputina a odhodlal sa podpísať s Nemeckom mier. Z tohto uhla sa môže kľudne povedať, že za víťazstvo boľševika môže Británia. Ale to už sú iba dohady. V každom prípade, Židia tak nenávideli cárske Rusko, že s Nemeckom alebo bez neho by sa skôr či neskôr utopilo v krvi. O tom ani najmenej nepochybujem.

     • Aby bolo jasné, to že Nemci porazili Rusov mi je jasné.☺lenže o to nejde. Musíte rozmýšlať systematicky a analyticky. Rovnako tu nejde o osobu Lenina. Opäť sa dopúštate rovnakej systémovej chyby, totiž, Vy nerozumiete, že za Leninom stála koncepcia, keď chcete systém. V tom bola jeho sila. A ten systém lóžových bratstiev, budovaný v Rusku viac ako 200 rokov, sa zrazu ukázal ako nesmierne silný a účinný. Aby som to odľahčil, ja som v 89 končil VŠ, keď v ten revolučný čas, prišli k nám, študenti z Prahy. Môžem Vám povedať, jedno. Stačilo mi pár hodín v ich prítomnosti, aby som pochopil. Toto sú profesionálne pripravený agenti. V tom momente som odišiel domov a celá revolúcia sa pre mňa stala uzavretou kapitolou. V kľude som dokončil diplomovku. A môžem Vám povedať, vývoj mi dal za pravdu. Dokonca sa ukázalo, že jeden z tých pražských študentov je naozaj profík a dodnes sa pohybuje v tých kruhoch. Nechcem ho menovať, známa firma, politických kruhov. Takže takto nejak to muselo byť aj v Nemecku a Rusku. Bol to systém! Žiadna revolúcia ale dlhodobo pripravený puč, po stránke kádrovej, finančnej, organizačnej. Takúto akciu nevymyslí žiaden gašparko ani študentík. Trockij mal 33. Stupeň!!!!!! Tam sa nedostane, žiaden hlupák ani snílek. Na to potrebujete káder ako trám a prácu 20 rokov. A čo Vám uznám? To je, že keby Ĺenina zastrelili, tak by na jeho miesto prišiel iný profesionálne pripravený agent. Lebo to bol systém. A na okraj, Ĺenina sa pokúsili zavraždiť v 1924, Fanny Kaplanová, židovka, ktorú vyslali SM, lebo Ĺenin sa im vymkol z rúk. Lebo boľševici, si medzitým vytvorili vlastný na SM nezávislý systém a ten sa im podarilo zlikvidovať až v roku 1991, pádom ZSSR. Ale to je iná kapitola. Toto je príklad analytického myslenia. Nepleťme to toho eserov, kadetov, Rasputina a čo by bolo keby nebolo. To je presne, čo mi radíte Vy, drźte sa faktov. Mimochodom eseri, kadeti, boli takisto začlenený so systému vytvorenom SM. Keď splnili svoju úlohu, boli nahradený. To je známe, že revolúcia požiera svoje deti. Tak to bolo aj v Nemecku, lenže tam uchopili moc iným spôsobom. Lacnejším a úcinnejším. Nemecko bolo priamo okupované SM.

 2. Odpoveď pre PROP-a: Áno my sa nerozumieme . Vy totiž nemáte analytické myslenie . Tým Vás nechcem uraziť. Tak ako niekto nemá dokonalý hudobný sluch, niekto nemá analytické myslenie. Za prvé Nemci potrebovali Separátny mier. Už raz pochopte, že vojakov môžete stiahnuť až keď proti ním nestoja iní vojaci. A je úplne jedno že ste ich 10 x za sebou porazili. Lebo keď tam nebudú Vaši vojaci, tak nepriateľ, ktorý si dovtedy lovil muňky sa pohne a za chvíľu je v Drážďanoch! PRETO NEMCI SI VYNÚTILI B.-L. MIER!!! Ale to ešte nie je ten hlavný problém. Z dôvodu prečo Rusi podpísali BLM( BREST -LITOVSKÝ MIER=BSM) ho podpísali aj Nemci. Nemci sa museli vyhnúť vojne na dvoch frontoch západnom a východnom. Rusi takisto, východnom a občianskom! To bol dôvod podpisu BLM. Lenin v tom mal jasno, Trockij nie. On vysvetľoval Nemcom „Vojna bez bojov!“ To samozrejme Nemci nemohli akceptovať, hrozili dobytím Petrohradu a vtedy sa Trockij poddal a ustúpil Leninovi. Lenin chápa tažkosti vojny na dvoch frontoch. Trockij nie, že by nechápal ale ako Slobodomurár 33. Stupňa plnil rozkazy centra a tie boli jasné, viazať armády Nemcov na východe kým neotvoria domáci front, teda občiansky. Tak ako sa im to podarilo v Rusku ešte pred VOSR. A tu robíte analytickú chybu. Presne tú robil aj Hitler. On hovoril o Dolchstoss. Mal pravdu, len nepochopil kto ňou bol. A pretože to nepochopil, bol nútený zopakovať tú istú chybu. Neboli to Židia. Boli to SLOBODOMURÁRI!!!!!! Tak ako zničili Francúsku monarchiu v 1789, rovnako Anglickú monarchiu 1642, ako sa pokúsili zničiť zvyšné monarchie v roku 1848, dokončili dielo v roku 1917, v Rusku a v roku 1918 v Nemecku, Rakúsku, Taliansku. Toto zjavne nepochopil ani Hitler. Keby to pochopil, neurobil by tú istu chybu ako Wilhelm II, Nikolaj II, FJ I. Bohužiaľ urobil. A to mu prehralo vojnu rovnako ako Wilhelmovi II. Správne charakterizoval Slobodomurárov ako Umelých Židov. To je v poriadku. Lenže nepochopil, že bez tých umelých, pravý nikdy nemôžu zvíťaziť!!! A v tom jednoducho, robil opakovane chybu aj Hitler v svojich úvahách a aj Vy. Hitler nadával na šľachtu an block a nechápal, že vylieva s vodou aj dieťa. Že nie šlachta ale SM sú zradcovia! Áno samozrejme že medzi nimi boli aj šlachtici aj kadekto. Ale v prvom rade to boli SM. Inak by nemohol urobiť takú kolosálnu chybu ako menovať slobodomurára Canarisa za šéfa abwehru.☺☺☺ Valkýra bolo slobodomurárske sprisahanie a boli iba špičkou ľadovca. Rovnako ako prehra Wilhelma II, Nikolaja II a FJII. VOSR bola iba vyústením. Keď umelý židia teda SM uspeli ,pravý mohli vyliezť na svetlo božie.
  Dám Vam radu na http://www.hlavnespravy.sk má blog nejaká žena Simona Schubert, pochybujem ,že je to realna osoba a žena. Ale nádherne analyzuje tieto veci. Prečítajte si to a bude Vám to jasné. Je dôležité, čo vyplýva z čoho. Inak je to maglajz.
  Tak ako Hitler nepochopil že reálne mu hrozí nebezpečenstvo zo strany SM.

 3. “Je to tom dosť materiálu, aj na nemeckej strane. Také su fakty”

  …zase sme u toho, Svarga nám nikdy neprezradí tie “materially” a tie “fakty”….tak rád by som si ich preštudoval…. ale niečo pravdy mate, Nemci to ‘Prímerie’ (nie ‘separátny mier’) potrebovali, ale z iného dôvodu, než sI vy myslte, pán Svarga….

  Nielen, že Nemecko malo na Východe vojnu vyhratú, oni ani na západe neprehrali ani jednu bitvu! Nemecko žiadalo o prímerie(!) z úplne iného dôvodu a samozrejme za úplne iných podmienok.

  Nemecké Hlavné veliteľstvo nežiadalo Prímerie, pretože jeho armády boli v nebezpečenstve porážky. Keď bolo Prímerie podpísané, nemecké armády neboli nikdy na bbojiskách porazené.
  Nemecké Hlavné veliteľstvo žiadalo o Prímerie, aby mohlo obrátiť svoje úsilie
  predísť komunistickej revolúcii v Nemecku. Rosa Luxemburgová, Karl Liebknecht a ich, židmi dominovaný ‘Spartacus Bund’, plánovali zopakovať v Nemecku, čo dosiahol Lenin, presne pred rokom v Rusku.
  Prímerie bolo podpísané ako predohra dohodnutia Mieru. (Cisár abdikoval 9-ho novembra 1918). Je vrcholne dôležité si uvedomiť tento fakt, pretože Prímerie, dohodnuté za týchto podmienok, je niečo úplne iné, ako “bezpodmienečná kapitulácia”.

  Versailská dohoda, bola v prvom rade, pokusom francúzskej finančnej oligarchie zničiť Nemecko ekonomicky; a Liga Národov, táto “pozoruhodná
  sebranka idealistov”, nebola ničím iným, než organizácia požičiavateľov peňazí, na podporu tejto politiky”.

  A nezabúdajme na tú hlavnú vec; Versailskú vraj “Mierovú dohodu” nerobili ani politici, ani štátnici, ale židovskí bankári….a to sú fakty, všeobecne známe od prvého dňa…

Leave a Reply