Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Migračná kríza ženie nemecké mestá a veľkomestá do dlhu

Migračná kríza ženie nemecké mestá a veľkomestá do dlhu

Podľa najnovšej štúdie bude výsledkom tohtoročného migračného prílivu do Nemecka zadĺženie takmer tretiny mestských samospráv.

Štúdia pomenovaná „Integrácia utečencov: Výzvy pre nemecké mestské samosprávy“, preskúmala 300 z 1554 veľkomiest a miest s viac než 10 000 obyvateľmi. Vzhľadom k tomu, že vzorka mala len 300 miest a že väčšie počty imigrantov jestvujú aj v mestách s menším počtom obyvateľov, Berlin Journal odhaduje, že skutočný počet miest smerujúcich k dlhu je omnoho vyšší.

Berlin Journal odhalil, že väčšina skúmaných miest už musela absorbovať dodatočný dlh pre prílev imigrantov. Tento rok však 29 % mestských samospráv vyhlásilo, že sa kvôli imigrantom ženú rovno do dlhu.

Skúmané veľkomestá a mestá vyhlásili, že prílev imigrantov bude pre nich znamenať dlh vo výške 1,1 miliardy eur. Vyhlásili, že do budúceho roka sa náklady na imigrantov v týchto mestských samosprávach pravdepodobne zvýšia o 70 miliónov eur.

Federálna vláda platí nemeckým provinciám 670 eur mesačne na imigranta. Niektoré federálne štáty dávajú peniaze miest a veľkomiest na imigrantov. Iné, ako Bayern, nechávajú mestá a veľkomestá zaplatiť účet.

Správa poznamenáva, že na mladistvých imigrantov bez sprievodu sa vynakladajú veľké náklady. V máji Breitbart Londýn informoval, že regionálne vlády míňajú viac ako 2,7 milióna eur na 65 000 mladistvých imigrantov bez sprievodu.

Skúmané mestské samosprávy vyhlásili, že do konca roka im bude chýbať ubytovanie pre 464 000 imigrantov. Veľkomestá citovali niekoľko dôvodov, prečo neboli pripravené prijať obrovský prílev imigrantov. Medzi nimi boli nedostatočné prognózy pre počty prichádzajúcich imigrantov a nedostatok vhodných priestorov, v ktorých by žili.

Na jeseň minulého roka len 68 veľkomiest a miest malo ubytovacie kapacity pre najmenej 1000 imigrantov. V súčasnosti 187 miest hlási, že ich má viac než 1000. Samosprávy tvrdia, že na ubytovanie migrantov museli využiť novopostavené bytovky, súkromné ubytovanie, zariadené kontajnery, a nehnuteľnosti ako bývalé školy a kasárne.

Skúmané samosprávy vyhlásili, že zatiaľ ubytúvajú celkovo 836 000 migrantov.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Breitbart

O ::prop

3 komentáre

 1. Vsak som to uz davno napisal, ze to je ucel tejto celej organizovaanej akcie.
  Nemate na „imigrantov“ peniaze? No problem – my vam poziciame!
  A splacat budu este pravnuci vasich pravnukov a to ani nie povodnu pozicku – tu nikdy nesplatite – ale uroky a uroky na uroky (compound interest)….atd.,…atd.,…atd.
  Na tento trik „ten for eleven“ goji, asi nikdy nepridete…

  • Christian Freeman

   „Na tento trik “ten for eleven” goji, asi nikdy nepridete…“

   A pánko nie je goj? 😀 To by vysvetľovalo veľa z toho, čo tuná ctený Sitra popísal …. 😀

   • To by nebol Free-man, aby nezastekal…
    ..Ano, panko je goj, ale panko ten trik pozna az velmi dobre, ale goji vseobecne nevedia o nom nic…
    Preto sa moze stat to, co som videl na videu R.Vasky….jeden mudrc mu tam povedal (ohladne privandrovancov) -„vsak EU nam da na nich 20 ‚melonov‘ (predpokladam, ze to znamena ‚milionov“), to vam vadi“?
    A ten dalsi idiot Vasky, samozrejme na to nemal odpoved…..
    Ten pan samozrejme nevie, ze ked EU chce rozdavat,musi si pozicat a to niekdo nusi splatit…banky nerozdavaju peniaze, len tak ‚mir nichts-dir nichts’……

Leave a Reply