Domov / Hlavná strana / Ľubo Huďo / Ľubomír Huďo – Zamatovo nežná tyrania

Ľubomír Huďo – Zamatovo nežná tyrania

morésAko žijeme v dnešnej zamatovej dobe? Akú podobu má strach? Existenčnú i názorovú. Zamestnávateľ si z nás robí rohožku. Vydiera nás hrozbami, že na ulici čakajú ďalší uchádzači o našu pozíciu. Bojíme sa o strechu nad hlavou pre hypotéky a úvery, pretože naša rodina môže skončiť na ulici, keď prídeme o prácu a nebudeme ich môcť splácať. Priamym dôsledkom toho je absolútna poslušnosť zamestnávateľovi, pretože väčšmi než v minulosti rozhoduje o našom životnom osude. Neodvážime sa povedať nahlas politicky nekorektné názory, akými sú kritika násilníckych a agresívnych etník, odlišný pohľad na minulosť – najmä pokiaľ ide o druhú svetovú vojnu, súčasnú politiku Veľkého brata v Bielom dome za veľkou mlákou, odmietanie ekonomických princípov nekonečného rastu, zisku a prosperity, spochybňovanie daňovej politiky či liberálnych koncepcií spoločenského vývoja.

Lubo-TyraniaVymenili sme teda sovietsku propagandu o neomylnosti politbyra – úzkeho vedenia Ústredného výboru Komunistickej strany, či už Sovietskeho zväzu alebo Československa, za ideológiu dokonalosti trhu, transatlantických štruktúr a neoliberálnych dogiem. Namiesto proletariátu, internacionalizmu a MOKOBUKO (morálneho kódexu budovateľa komunizmu) sme začali ako mantru opakovať nedotknuteľné termíny občan, sloboda, demokracia, ľudské práva a slobodné voľby.

Proti komu a čomu sa musí demokracia – demokratúra – zamatová tyrania brániť? Kto určuje podobu a charakter hrozby? Ťažko sa vzdáva moci ten, ktorý je ňou tak opantaný, že si nevie predstaviť žiť inde než na vrchole s právom rozhodovať, čo si majú myslieť a ako majú žiť ostatní. Môžu to byť puncovaní demokrati i totalitaristi, len žiadnu zmenu, ktorá by ohrozila pozície jedných alebo druhých. Vždy je poruke argument, ktorý musí vyznieť ako obhajoba záujmov väčšiny proti hrozbe nepriateľov, extrémistov, teroristov, nacistov, anarchistov, ekoradikálov a rôznych iných –ov a -istov.

Dodatok redakcie: Kniha vychádza 21.10.2013 a samozrejme sa objaví v ponuke nášho kníhkupectva, ktoré je zatiaľ v testovacej prevádzke. Dovtedy si ju môžete u nás objednať emailom.

Cena knihy je 8,99€ bez dopravy a v tomto momente bude dostupná len na dobierku.

Pripravujeme V Košiciach aj predstavenie knihy s autogramiádou. O termíne a mieste vás budeme včas informovať.

O oliolijanko

6 komentárov

  1. Kto to vsetko financuje ? Kto za tym stoji ?

  2. Ježiši, to je k smiechu, ako každý hľadá niekoho v pozadí… Nič v zlom, ale v tomto prípade je všetko inak! Vydať knihu nie je až také nákladné (ak ste z novinárskej branže a máte kamarátov – nie všetci sú zomletí režimom…),a ak sa dohodnete s tlačiarňou na malom náklade (v našom prípade 1500 kusov), tak ak si dobre premyslíte predaj, po predaní polovice nákladu máte zaplatené náklady na tlač. Nikto vám však nezaručí, že polovicu nákladu predáte… Ale my s Ľubom sme do toho išli a a založili sme vydavateľstvo, lebo informovanie je pre nás viac, než sedenie u poplatného zamestnávateľa, ktorý programovo klame…

Pridaj komentár