Domov / Hlavná strana / Prop / Lebo je to sranda, keď to robíme!

Lebo je to sranda, keď to robíme!

Sarah SilvermanKeď si už myslíte, že hádam už toho majú dosť pokiaľ ide o vulgárne, surové a neohrabané správanie, aké prekvapenie – zrazu sa objavia a predstavia sa tak, ako to robili vždy a bohužiaľ, pokiaľ ide o nás, vždy aj robiť budú.

Možno nie je dobre v tomto momente – vzhľadom na to, čomu sa venujem v práci – otvorene priznať, že ja som doposiaľ ani len nepočul o Sarah Silvermanovej.
Televíziu nesledujem, len správy a počasie – nie preto, že by som bol nejakou pokročilou, osvietenou bytosťou, ktorá by už nepotrebovala rozptýlenie ako každý druhý, ale pokoj v mysli je mi drahší než zlato, preto sa mi nechce počúvať detaily o dekadentnom, deprimujúcom svete amerických účinkujúcich v show biznise a o tom, ako si žijú v tej svojej stoke. Takže nepoznám najnovšie chute, pokiaľ ide o filmy, hudbu, televíziu, atď. a preto som nepoznal ani Sarah Silvermanovú.

Nuž viete si predstaviť, aký šokovaný som bol, keď som čítal nasledovný citát z prepisu jej vystúpenia ako komičky. Ospravedlňujem sa zaň tým, čo majú delikátnejšie uši a oči…

„Ja dúfam, že židia zabili krista… Ja by som to urobila. Do riti, ja by som to teda urobila – v sekunde!“

„Hádam je to nejaká chyba“, pomyslel som si. „Tak ďaleko by predsa nezašli.“ Ale rýchlym hľadaním na google, použijúc meno tejto známej a toľko oslavovanej milovanej židovsko-americkej princeznej a pár kľúčových slov v súvislosti s jej predstavením, som našiel, čo som hľadal.

[quote] Sarah Silvermanová má vlastný program The Sarah Silverman program, ktorý v USA vykazuje veľkú sledovanosť. V ňom používa témy ako 11. september, holokaust, Martin Luther King, rasové stereotypy – černosi vinení za veci, ktoré neurobili…[/quote]

Samozrejme, teraz si už uvedomujem, že som bol naivný, ak som si myslel, že „tak ďaleko by predsa nezašli“; to je príznak popierania nosa medzi očami, čo dnes možno povedať o mnohých z nás, keď sme zrazu nútení brať na vedomie skutočný rozsah situácie, ktorej dnes čelíme.

Pokiaľ ide o „tých milých židov“, čo majú teraz pod kontrolou náš zábavný priemysel a o úroveň, do akej sú schopní v tejto dobe klesnúť, je to až šialené a nepochopiteľné, že každému, kto má čo len trochu zdravého rozumu, sa to zdá byť nemožné.

My, „neverci“ rozmýšľame úplne inak než židia, o čom svedčia dejiny posledných dvetisíc rokov. Kým sme my „neverci“ a oni sú „židia“, nikdy sa nestretneme zoči voči, čo si oni jasne uvedomujú, ale my nie. Práve z toho dôvodu je tu nepopierateľná prevaha židov alebo iného židovského vplyvu v amerických médiách – pretože kultúru „nevercov“ musia prerobiť na svoj obraz tak, aby bola „prívetivejšia“ k tomu, čo oni majú radi, k ich agende.

Ak nám tento dôvod nie je úplne jasný, čiastočné potvrdenie možno nájsť v smutne známom článku Joela Klinea, ktorý uverejnili Los Angeles Times pred pár rokmi:
„Toto sa udeje vtedy, keď vy („neverci“) nás zabudnete strašiť. Teraz, keď sme sa už asimilovali do takej miery, kedy sa už od belochov vôbec nelíšime, pokúšame sa pretvoriť komunitu tým, že vám našu kultúru pcháme nasilu dolu hrdlom.“

[quote]Sarah Silvermanová tiež hosťovala odovzdávanie cien Independent Spirit Awards, na ktorom celý jej otvárací monológ bol o jej vagíne. Jej „materiál“ obsahuje tiež vtipy o inceste, análnom sexe…[/quote]

A tak, keďže my nezmýšľame ako naši náprotivkovia v židovskej komunite, máme potom ťažkosti pochopiť, čo ich poháňa a motivuje. Máme problémy oceniť tie kvality, ktoré si mnohí z nich (ak nie všetci) na sebe tak cenia: sklony k nervozite, ochota „prekračovať hranice“, pokiaľ ide o slušné správanie, ochota urážať a vždy prítomný sklon k špineniu a degradovaniu toho, čo je pre druhých posvätné – čo oni kolektívne nazývajú „čucpah“. (prekladateľ mal zrejme na mysli výraz „chucpe“)

Počas hľadania na internete som našiel veľa iných smetí, ktoré (Silvermanová) vyprodukovala a ktoré ilustrujú, prečo si títo ľudia o sebe myslia, že sú nám nadradení: hlboké diskusie bez zábran o análnom a orálnom sexe, o krvismilstve, prerušení tehotenstva, znásilnení, beštialite, masturbácii, žarty na adresu hladom zomierajúcich alebo chorých ľudí, čo len chcete – od tejto veľvyslankyne tej skupiny obyvateľstva, ktorí s priam vojenským fanatizmom veria, že si ich vybral Boh a má ich rád viac, než kohokoľvek druhého.

Skontaktoval som sa so svojím židovským priateľom, ktorý sa ma stále snaží „napraviť“, keďže podľa neho nesprávne chápem judaizmus.

Stále mi vraví: „Nie; my necítime nenávisť k Ježišovi, my si len myslíme, že to nie je syn boží.“ Spýtal som sa ho, či pozná Silvermanovúa či počul, čo vo svojich vystúpeniach hovorí a čo povedala o Ježišovi. Odpovedal kladne. „Prečo sa proti tomu neohradíš?“, spýtal som sa ho. „Nerobí ti starosti, že keď bude židovská komunita mlčať, kresťania môžu nadobudnúť dojem, že všetky tie staré výroky o židoch, nenávidiace Krista, sú pravdivé?“

Odpovedal veľmi zaujímavo: „Vieš, naši rabíni učia, že my sa nemáme čo miešať do takýchto vecí. My by sme mali žiť príkladným životom, aby sme tak svedčili o kvalite judaizmu.“ A ja ho preruším: „Ale prečo ste potom takí hluční, keď sa niekto vyjadrí osočujúco o tom, čo je posvätné pre vás?“ Odvetil habkavo a len zopakoval, čo už povedal predtým.

[quote]O Kristovi sa okrem spomínaného vyjadrila: „Nielenže sme ho zabili, ale urobíme tak znova ak sa vráti…“ Jej nový film Jesus is magic nie je, ako by sa mohlo zdať o Ježišovi, ale o AIDS a holokauste. Spomína v ňom napríklad: „Práve som lízala želatinu z penisu môjho priateľa, keď som si pomyslela: Bože, už som celkom ako matka,“… „Ó, bože, prosím nájdi semeno vo vagíne mojej starej matky.“ [/quote]

sarah_silverman_2To nie je náhoda, že Ježiš nás najviac upozorňoval na to, čo sa nazýva „pokrytectvom“. Keď my, kresťania, správne pripisujeme zavraždenie Ježiša Krista pred dvetisíc rokmi jeho židovským nepriateľom, označujú to za „prejav nenávisti“ a z toho chcú teraz v Spojených štátoch urobiť trestný čin, ako a im to už podarilo inde v bývalých kresťanských západných krajinách. Ale oni sa pritom toho voľne dopúšťajú – a my máme len sedieť a znášať to ako žena, čo sa nechá znásilniť gangom výtržníkov, keď operujúcim princípom za týmto všetkým je: „Lebo je to sranda, keď to robíme!“?

Podľa nich je to v poriadku, keď zobrazujú Krista tak, ako by si to želali jeho nepriatelia – že je to nemanželský syn rímskeho stotníka a že ide o „pajáca, ktorýsi zaslúžil to, čoho sa mu dostalo“. Vtedy je všetko v poriadku, keď ho predstavujete v tomto svetle; potom môžete nariekať nad jeho smrťou a popisovať židovskú konšpiráciu zničiť ho a jeho revolúciu proti farizejom. Ale ukazovať prstom na vinníka, ktorý sa teraz otvorene chváli rolou, akú v tom zohral a pritom to robí v totálne znevažujúcom svetle, to je už podľa nich niečo úplne iné.

Viete si predstaviť, moji drahí pozemšťania, aké zavýjanie by sa dostavilo, keby „neverec“ povedal: „Dúfam, že Hitler zabil 6 miliónov židov“. Alebo keby moslim povedal: „Dúfam, že toho židovského reportéra Daniela Pearla sme skutočne zabili.“?

Panebože, spoločnosti, vyrábajúce upchávky uší, by toľko zarobili na tej uši trhajúcej udalosti, že by potom mohli spoločne vytvoriť nový bankovnícky konglomerát.
Vzdajte sa, milí „spolu-neverci“! Nechajte to v božích rukách a nepokúšajte sa obrátiť židov a oslobodiť ich od ich slepoty! Tí pohŕdajú vašou dobrou vôľou a smejú sa z vašej naivity rovnako, ako sa smiali z Ježiša, keď visel tri hodiny na kríži.

My sa medzitým musíme venovať tomu, aby sme zabezpečili budúcnosť svojím deťom a vnukom tak, aby boli v bezpečí pred takými, ako je Sarah Silvermanová a spol., ktorí sú odhodlaní uspôsobiť ich tak, aby boli vhodnejší pre synagógu. Zachrániť naše potomstvo zo spárov týchto dravcov sa nám nepodarí vtedy, ak si stále budeme robiť starosti, aby sme nejako neurazili svojich „dobrých židovských susedov“ – ktorí mlčia vtedy, keď iní spomedzi nich urážajú to, čo je nám sväté. Ich mottom bolo vždy „Nikdy nezabudnúť!“ a vzhľadom na veci, aké sa dnes dejú nám, by sme sa tej rady očividne mali držať aj my – ak už nie z iného dôvodu nuž kvôli tým, ktorí budú užívať plody toho, čo my dnes sadíme.

A nemyslite si, že tí niekedy budú mať dosť. Ako už toľkokrát demonštrovali, to sa nestane nikdy.

(krátené)
Autor: Mark Glenn, The Ugly Truth

Z propáckeho archívu, 2007

O ::prop

8 komentárov

 1. Ideme do veľkého finále a toto všetko sa musí stať,aby sa vyplnilo všetko,čo je napísané.Je to len začiatok a budú robiť ešte oveľa horšie veci.Musia si zaslúžiť to,čo je pre nich od počiatku pripravené.Nedajme si tým, čo musí prísť zobrať náš pokoj.
  http://www.youtube.com/watch?v=Ez4UGO5adCE

  http://www.youtube.com/watch?v=AA__T6JGt3Y

  Redakcia ::PROPu sa ospravedlňuje, Váš príspevok bol automatom vyhodnotený ako spam.

 2. Jasne chapem ze je to doslovny preklad clanku Marka Glenna v ktorom je vela pravdy ale aj vela mystifikácie. Europsky zidia, napriek tomu ze to popieraju su si velmi dobre vedomi svojho vychodoeuropskeho – chazarskeho povodu. Ja osobne mam tiez ciastocne zidovskych predkov. A nerobim si s tym velku hlavu, som s tym uplne zmierena. Americki zidia si vsak hraju svoju hru, na svojom piesocku a bolo by len mudre od europskich zidov aby ich nechutny priklad nenapodobnovali.
  Nakoniec sami vidite ze americania maju zvlastnu uchylku strkat dopredu najprastenejsich a najhlupejsich ludi – G.Bush, H.Clinton……a samozrejme sibnuta S.Silverman.

  • Otazka znie – co pre to robia?

   • preco? neviem presne odpovedat ale pred nedavnom som na diskusii nasla zaujimavy prispevok. Neviem nakolko je pravdivy, ale mohol by vniest trosku svetla:

    Alan Dalles,
    Kongres Spojených štátov, 1945

    „Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
    a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
    falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
    pozerám, spojencov je tu dosť.
    Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
    napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
    vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
    Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
    slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
    nehanebnosť a zákernosť,
    nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
    Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
    postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
    duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
    rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“

    kazdy nech si urobi vlastny nazor.

 3. Vôbec, ale vôbec sa netreba vzrušovať, ani pohoršovať. Veď je to len židovka. To ako by sa niekto pohoršoval nad prasaťom, že sa v špine a bahne váľa. Je to jeho prirodzenosť, tak ako je prirodzenosťou židov bahniť si v špinavostiach a nechutnostiach. Viď „umelcov“ židovského pôvodu !

 4. Herodes mladší II HEREDEROS

  Koľko žien má mať muž ? Má Kristus pravdu, keď povedal že jednu ? Koľko babičiek a dedkov môže psychicky zniesť malé dieťa, aby nezačalo brať drogy z depresie ? Šalamún to vyskúšal čo je to napodobniť DEUYSA FATHERA . Jeho potomkovia nesú mená ako DAMON, THERON, PIT! Židia by sa už nemali vyjadrovať negatívne o Kristovi ako o synovi Boha Jehovu. 1600 PENN.

  Sarah Silvermanová je asi poriadne nahnevaná a čo keby k nej prehovoril Ježiš Kristus, ako by sa správal ? Nie je všetko len o sexe. český herec sa o ňom vyjadril. Sex je sviňa . PIG. Boh Jehova varoval židov pozor na TAMMUSA. Jeho čaru už podľahlo veľa ľudí. PALINA.

Pridaj komentár