Domov / Hlavná strana / EU / Lavrov: Moskva zváži finančnú pomoc Aténam

Lavrov: Moskva zváži finančnú pomoc Aténam

lavrovPodľa ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, Moskva zváži akúkoľvek žiadosť Grécka o finančnú pomoc, zatiaľ čo sa Atény snažia o obnovenie vyjednávania masívneho záchranného plánu s Európskymi partnermi.

„Ak dôjde k nejakej žiadosti … od gréckej vlády, bude samozrejme zvážená,“ citovalo AFP Sergeja Lavrova po dnešnom (streda, 11.2.2015) stretnutí s jeho gréckym náprotivkom Nicosom Kotziasom.

Grécky minister obrany Panos Kammenos v utorok vyslovil varovanie, že ak nedôjde k pokroku v jednaniach s Eurozónou, Atény pristúpia na „Plán B“. Tento plán by mohol zahŕňať žiadosti o financovanie z Číny, Ruska a Spojených štátov.

Kotzias však neskôr poprel vyjadrenia svojho kolegu a povedal, že nová Grécka vláda síce nepodporuje úsporné opatrenia, ale chce riešiť svoje dlhové problémy s Európou.

Atény dali jasne najavo, že chcú pestovať užšie vzťahy s Ruskom. Kotzias povedal už začiatkom mesiaca, že Európska únia by sa mala vyvarovať „kŕčovitých“ akcií proti Moskve ohľadom konfliktu na Ukrajine.

Rusko a Grécko zdieľajú historické väzby, keďže väčšina obyvateľov v oboch krajinách sú pravoslávni kresťania.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

2 komentáre

  1. Putin sa už zas vyhráža ,že zverejní satelitné snímky dokazujúce podvod 911 ,ale zrejme sa opäť nedočkáme.
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-grozi-usa-publikacja-zdjec-satelitarnych-z-911-2015-02

Leave a Reply