Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Labouristi nedajú daňové zvýhodnenie rodičom, ktorí odmietnu zaočkovať svoje deti

Labouristi nedajú daňové zvýhodnenie rodičom, ktorí odmietnu zaočkovať svoje deti

ockovanieAustrália / Premiér Kevin Rudd oznámil, že rodičia, ktorí nedajú zaočkovať svoje deti, prídu o tisícky dolárov zo štátnych dávok.

Pri príhovore v nemocnici Westmead v Sidney počas nedele Kevin Rudd povedal, že rodičia, ktorí nedajú zaočkovať svoje deti, prídu o rodinné daňové výhody, vrátane jednorazového koncoročného príspevku.

Príspevok je vo výške 726 dolárov na dieťa a rok a je vyplácaný v rokoch očkovania dieťaťa, t.j. vo veku jeden, dva a päť rokov.

Od minulého roku rodičia, ktorí nedali zaočkovať svoje deti, tento príspevok nedostali, s výnimkou tých, ktorí sa zaregistrovali na základe výhrady ku svedomiu.

Na základe politiky Labouristov sa táto výnimka udeľuje len z náboženských alebo zdravotných dôvodov.

Labouristi tvrdia, že chcú zvýšiť mieru imunizácie a zabrániť tak deťom, ktoré nie sú zaočkované, aby sa nakazili chorobami ako je čierny kašeľ a osýpky a tým vystavovali druhých riziku.

Podľa vlády sa vedecké výsledky očkovania „nemôžu spochybňovať.“

„Očkovanie je najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob, ako rodičia môžu chrániť svoje deti pred ochorením a jedno z najdôležitejších zdravotných opatrení, ktoré máme k dispozícii,“ hovorí sa vo vládnom vyhlásení.

Federálna ministerka zdravotníctva Tanya Plibersek povedala pre Sky News, že tieto plány zvýšia mieru imunizácie. „Je to jeden z najúčinnejších a najlacnejších spôsobov, ako udržať našu komunitu zdravú,“ povedala. „Myslíme si, že každý rok sú takto zachránené asi 3 milióny životov po celom svete.“

„Máme veľké šťastie, že v Austrálii mnohé z týchto chorôb takmer vymizli, takže niekedy ľudia tak trochu zaspávajú na vavrínoch.“

Prezident Austrálske lekárskej asociácie Dr. Steve Hambleton hovorí, že prínosy očkovania ďaleko prevyšujú riziká. „Je tu silné posolstvo od vlády, ktorá odmeňuje ľudí, ktorí robia správnu vec … [a] plne očkujú svoje deti,“ povedal pre ABC News 24. „Ak sa nám podarí zaistiť mieru imunizácie nad 90 percent, zlikvidujeme choroby ako osýpky a môžeme zaútočiť na ďalšie choroby, ako je čierny kašeľ.“

Noviny Sydney Daily Telegraph, ktoré čítajú tisíce voličov v kľúčových západných štvrtiach Sydney, spustili kritickú kampaň voči rodičom, ktorí odmietajú očkovať svoje deti.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: abc.net.au

Poznámka redakcie:
Je len otázkou času, kedy podobné metódy dorazia na Slovensko a rodičia odmietajúci očkovanie prídu o rodinné prídavky prípadne o daňový bonus.

O ::prop

27 komentárov

 1. 100% Raw Vegan, „Unvaccinated“ Toddler Named Aya 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=KCI8Jj0P9h4

  (ockovanie je statom pozehnana genocida)

 2. „Odborníci“ na všetky vážne vedľajšie účinky očkovania vrátane smrti používajú čarovnú formulku dodanú farmabiznisom:
  „Milé ovce,ide len o časovú súvislosť s očkovaním,nie príčinnú.“
  Uveril by tomuto zaklínadlu taký MUDr Lipták,známa hviezda očkovacieho neba,keby našiel svoju manželku v posteli s černochom a o deväť mesiacov by sa mu narodil malý černoško?
  A kedy praktiky uvádzané v článku dorazia k nám?
  Ak by sa na Slovensku podarilo zrušiť povinné očkovania,potom nastúpi toto vyplachovanie mozgov a vydieranie „štátom“ vo veľkom.

 3. Celkom chytre zo strany australskej vlady. Na tieto prispevky su odkazane vacsinou chudobni. Chudobni dostanu peniaze iba ked daju zaockovat deti. Detom sa vstrekne ortut (alebo ine lahodky), ktore ich nasledne sterilizuju (alebo inak poskodia) a vladny eugenici maju vystarane.

 4. Celkom chytre zo strany australskej vlady. Na tieto prispevky su odkazane vacsinou chudobni. Chudobni dostanu peniaze iba ked daju zaockovat deti.

  Detom sa vstrekne ortut (alebo ine lahodky), ktore ich nasledne sterilizuju (alebo inak poskodia) a vladny eugenici maju vystarane.

 5. Môj bratranec zomrel bezprostredne po očkovaní v nemocnici – ešte ako malé dieťa. Moja teta už nikdy nemala dieťa – chlapca, len dievčatká. Museli sa s tým naučiť žiť, že lekári im zabili dieťa. Som zvedavý ako sa zatvária lekári a sestričky, chamtivé po zisku, keď budú stáť na Božom súde a z hrdiel tisícov ľudských duší, ktoré boli zabité očkovacím sérom, bezprostredne po očkovaní, výjde tisíce výkrikov, že oni sa narodili na Zem, aby tam žili a chceli tam žiť! Na spravodlivom Božom súde už nebudú môcť lekárski klamári a ani politici, eugenici, či majitelia farmaceutických spoločností osprostievať nikoho, že vraj očkovacie sérum je zdraviu neškodné a napomáha imunite. Veď tie tisícky zomrelých duší budú svedectvom proti očkovateľom, lebo práve to očkovacie sérum im privodilo smrť…Žiaľ, existenciu spravodlivého Božieho súdu si mnohí nedolkžu reálne predstaviť a preto v ňu neveria. Božie mlyny však melú pomaly, ale iste. O to väčšií bude úžas a zhrozenie, des a strach – pre lekárov, sestričky a všetkých, ktorí očkovanie obhajujú, nanucujú a propagujú – a to vždy s vedomím, že klamú! Trest ich neminie.
  Očkovacie sérum nikdy nezabránilo žiadnych chorobám. To, čo zabraňuje chorobám, je imunita u človeka. Očkovaním sa nikdy neposilňuje imunita – práve naopak. Ak má človek zoslabenú imunitu, tak očkovacie sérum, obsahujúce zárodky chorôb, ako aj zdraviu škodlivé látky, ako sú thimerosal (zlúčenina jedovatej ortute), formaldehyd a podobne, poškodia zdravie človeka, môžu u neho vyvolať vznik chorob, ba aj spôsobiť smrť. Podanie očkovacieho séra do tela človeka s oslabenou imunitou, ktoré spôsobí jeho smrť sa rovná cielenej vražde. Je veľmi smutné, že k tomu dochádza aj v súčasnej modernej dobe, za tichého súhlasu práve tých, ktorí držia v ruke injekčnú striekačku, obsahujúcu sérum, o obsahu ktorého nechcú pacientom prezdradiť nič…

 6. Ďalšia ničím nepodložená hystéria.
  Podľa anti-očkovacích propagátorov by som mal byť už minimálne 12x mŕtvy, 20x sterilný alebo mať aspoň poškodený mozog či zrútený nervový systém (nakoľko sa pravidelne od narodenia nechávam očkovať spolu s rodinou). Miesto toho som už 8 rokov nedostal ani len priblbú chrípku a poriadne neviem ako sa volá môj obvodný lekár, lebo som ho za tú dobu ešte nemusel navštíviť. Asi som mimozemšťan, alebo nevedomá súčasť tejto celosvetovej konšpirácie.
  Zaujímalo by ma ako si títo ľudia vysvetľujú z historického hľadiska rapídny pokles až vymietenie populačných chorôb ako detská obrna či kiahne, potom, čo sa začalo proti nim očkovať. Niečo mi však už dopredu hovorí, že nehodiace sa dáta sa budú ignorovať, zatiaľčo „dôkazy“ o škodlivosti (vedľajšie účinky) zveličovať. Keď sa vraví A, prečo sa nepovie B?

  • Nithus -veď poškodený mozog máš,ako všetci platení popierači na nezávislých weboch.To máte spoločné,lebo normálny človek nemôže kopať za tieto svinstvá.Toho stále nepresvedčeného hráš dobre a lepšie ako pridelenci napríklad na dolezite.sk

   • Jasné, jasné. Židia ma platia so Sorosom. Už mám 3 nové byty a 4 mercedesy, lebo nesúhlasím s trtkom na internete.
    Choď si radšej pozrieť ďalšie youtube video odkiaľ čerpáš svoje „vedecké znalosti“ a neotravuj študovanejších v problematike svojimi krčmovými rečami.

   • Ten poskodeny mozog je v tomto pripade naozaj evidentny, naprosto suhlasim. Ale poznate to: „povedzte idiotovi, ze je idiot a on vam neuveri“ – takze akakolvek debata na tuto temu je len stratou casu. Mna zaujal ten panflet, co zosmolil dolu v debate. Silou mocou sa snazi byt nad vecou, odbornikom, investigativcom a humoristom v jednej osobe, ale vysiel z toho len ako trapny saso. Ale spomenut zidov tam samozrejme opat nezbudol, ako by ocakaval, ze mu na ten zufaly, smiesny a otrepany trik niekto naozaj skoci…

    • Viete hodiť niečo prínosné k téme, či ste sem prišiel robiť psychoanalytický rozbor mojej osoby? Mám dojem, že kde nie sú vecné argumenty k téme musia zákonite nastúpiť ad hominem kecy. Musia. Na nič viac sa mentálni trpaslíci ako vy totižto nezmôžu. Smutné.

    • Vandal- tu už dohral,tak kope ako zdochínajúci kôň.

     • Ďalší klaun čo nedokáže nič prínosné vypotiť okrem svojich sračkoidných žvástov k osobe.

  • Takže nepotvrdená hystéria. Ty si dôkazom toho, že sa niečo posralo pri očkovaní…
   http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_bezpecnost.pdf
   … a netvrď že ide o konšpiráciu. Radšej sa kua pripoj k zástupu idiotov rozoberajúcich banášovú na topkách.

   • ďoďa -týmto plateným pochybovačom netreba dávať žiadne linky.Ich úlohou je motať hlavy gojov.Niet argumentov ktorými presvedčíš týchto pridelencov.Sú všade,ako rakovina.
    Netreba sa nimi nechať vtiahnuť do planých diskusií.Zoberme si príklad z Ruska- takých treba označiť ako „zahraničím platený agent“ a hlavne NEDISKUTOVAŤ.
    Na Slovensku takýto zákon nemá šancu,ale nedalo by sa to aspoň na nezávislých weboch?
    Čo ty na to admin?

   • Radšej odignorujem emocionálny výlev o topkách a prejdem rovno k linku.

    Fascinujúce. Priznám sa, keby som si ho prečítal pred pár rokmi zjedol by som ho aj s navijákom, s dnešnými vedomosťami bohužiaľ musím skonštatovať všetky argumenty v ňom už boli vyvrátené. Hrá sa na vedecky napísaný, čo je milé, žiaľ obsahuje úplné blbosti, nemá poriadne referencie ani štruktúru a mnoho iných vecí. Sklamem Vás, je to propaganda.

    Vakcíny spôsobujúce autizmus.
    Tento mýtus sa zrodil v hlave pána Dr. Andrewa Wakefielda v roku 1998. Napísal o tom článok (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9500320) v Lancete, ktorý spustil dnešnú lavínu. Prečo mýtus? Nikto jeho hypotézu dodnes nedokázal zopakovať ani inak verifikovať (čo je vo vede požadované na dokázanie spojitosti). Celosvetové sprisahanie vedcov ako argument bohužiaľ neberiem. Wakefield testoval „enormnú vzorku“ (až hyn 12 detí…) svoje výsledky sfalšoval, aby ukázali hodnoty ktoré samu hodia, pričom dokázateľne postupoval neeticky za čo bol pred pár rokmi dodatočne odsúdený. Problém s autizmom je hlavne ten, že je to psychologická vývojová porucha a nie fyziologická. Trvá niekoľko rokov kým sa prejaví, no pán Wakefield ho však dokáže vyvolať za pár týždňov z MMR vakcíny. Celkom frajer.
    Napriek tomu, že je to už roky vedeckou obcou vyvrátený blud, laická verejnosť s médiami sa toho chytili a začali svoj anti-očkovací hon na čarodejnice (viz. http://www.dailymail.co.uk/news/article-388051/Scientists-fear-MMR-link-autism.html). Výsledok bol ten, že v spojenom kráľovstve a USA postupne prestávali od roku 2002 dávať svoje deti úplne očkovať. Čuduj sa svete od roku 2004 mumps a osýpky o ktorých sme 50 rokov nepočuli sa začal vracať do Anglicka (http://www.dailymail.co.uk/health/article-2011310/Why-measles-rise-Just-blame-French.html + http://news.bbcimg.co.uk/media/images/67218000/gif/_67218108_measles_464.gif). Dnes si tam verejnosť láme hlavu, „čo môže byť príčinou“? Nuž… ja by som aj vedel, ale radšej nič nepoviem, lebo som dobre platený NWO satanistický Židovský služobník a chcem aby svet gojov trpel prirodzene.

    • Len naprosty idiot moze uverit, ze toto individum sa tu bije za ockovaci biznis kvoli tomu, lebo mu zalezi na zdravi deti…

    • Skopírujem svoj príspevok k článku http://www.protiprudu.org/co-je-v-skutocnosti-vo-vakcinach-msgmonosodium-glutamat-hlinik-a-ortut/

     30. Október 2012 at 9:12 ———————————————————————–
     Detské očkovanie je povinné podľa Zákona o ochrane zdravia. Podstatou očkovania je zníženie výskytu bakteriálnych a vírusových ochorení. Očkovanie pomáha telu vytvoriť si prirodzenú ochranu pred nákazou.

     Takže prvé očkovanie dostáva dieťa vo veku 4 dni. Opakujem 4 dni. Je to očkovanie proti tuberkulóze – vakcína BCG. Získanú imunitu od matky dieťa stráca do cca. 6 mesiacov. Potom si jeho imunitný systém MUSÍ začať budovať vlastnú.

     Miesto budovania vlastnej imunity mu však nadelíme od 3 do 12 mesiaca jeho života kokteil, ktorý pozostáva z:
     Diftéria (záškrt), tetanus, pertussis (čierny kašeľ) (acelulárna)
     vírusová hepatitída B
     Hemofilové invazívne infekcie
     Detská obrna (DtaP-VHB-HIB-IPV)
     Pneumokokové invazívne ochorenia (konjugovaná 7- valentná vakcína, simultánna aplikácia s hexavakcínou)

     V 15-tom mesiaci jeho života mu doprajeme ďalšie dobroty:
     Morbilli (osýpky), mumps (zápal príušníc), rubeola (ružienka, (MMR)

     Ďalej to už ani nemá význam popisovať. Len pár poznámok na okraj.
     Osýpky
     Detská choroba, ktorá má v tom veku ľahký priebeh. Dieťa ovšem získa imunitu na celý život. Opakujem na celý život. V prípade zaočkovania je mu táto “imunita” poskytnutá maximálne do 10-12 roka života. Ak sa mu podarí dostať osýpky vo veku dospelosti (vzhľadom k infekčnosti nič nezvyčajné), priebeh choroby je veľmi ťažký a môže mať trvalé až fatálne následky.
     Rubeola
     Detská choroba, ktorá má v tom veku ľahký priebeh. Tak isto dieťa získava doživotnú imunitu. Očkovaním tiež len dočasnú. Priebeh choroby v dospelosti nie je ťažký. Ale. Ale v prípade tehotenstva je diagnostikovanie Rubeoly u matky pre plod FATÁLNE. Spôsobuje totiž 100% degeneráciu nenarodeného dieťaťa a doporučuje sa umelé prerušenie tehotenstva.
     Mumps
     Detská choroba, ktorá má v tom veku stredne ťažký priebeh. Imunita je však získaná na celý život. Zaočkovaním len dočasne.
     Priebeh choroby v dospelosti je ťažký s možnými trvalými následkami rozmnožovacích orgánov mužskej populácie.

     K bezpečnosti vakcíny MMR
     Akákoľvek diskusia o poškodeniach vakcínou sa dostane do bodu, kde zástupcovia ministerstva zdravotníctva začnú uvádzať obrovské množstvá dávok vakcín podaných deťom v USA. Čo však nikdy neuvádzajú, je fakt, že v USA majú Národný program odškodňovania očkovania (National Vaccine Compensation Programme). Počas 90. rokov minulého storočia tento program vyplatil vyše miliardy dolárov ako odškodnenie detí poškodených vakcínami, z čoho 14% bolo vyplatených za MMR alebo jej súčasti. Farmaceuticé spoločnosti musia prispievať do tohto programu a do augusta 1997 museli platiť nepriamu daň za každú dávku, podľa vzorca rizika. Za DTP a MMR vakcínu sa platilo $4,56 a $4,44; za polio vakcínu $0,29 a za DT (diphtheria/tetanus) vakcínu $0,06. Toto určite musí indikovať, ktoré vakcíny predsta-vujú najvyššie riziko závažných vedľajších účinkov. Americké úrady by určite nerozdávali odškodnenia len na základe nejakých nepodložených hrôzostrašných príbehov.

     • Oli63

      Príspevok na mňa je fajn, ale nijako to nenadväzuje na môj príspevok v ktorom som len poukazoval na mýtus (resp. absenciu poriadnej štúdie), že vakcíny spôsobujú autizmus. Osobne vakcíny skalopevne neobhajujem (je fakt, že existujú reálne vedľajšie účinky z očkovania + prirodzená metóda imunizácie ktorá má svoje plusy a mínusy), lenže ani nezavrhujem, len poukazujem na niektoré nezrovnalosti a bludy o nich s ktorými som sa stretol počas štúdia. Ťahá sa to s nimi v poslednej dobe až do extrému, kde už ľudí strašia že umrú, ochrnú, mentálne zdegenerujú atď.. tesne po tom čo sa zaočkujú. Ja som bol očkovaný veľa krát, nič sa mi nestalo, sedliacky rozum mi velí že tu niekto alebo niečo minimálne preháňa.
      Ak však naozaj existuje také veľké zdravotné riziko ako anti-očkovacia propaganda vytrubuje do sveta bude sa s tým niečo robiť a dokáže sa to (tento boj sa však odohrá na vedeckej pôde a nie v internetovej blogosfére) napriek tomu že tu zrejme každý verí v akési tajuplné vedecké sprisahanie…

  • Celkom jednoducho, v stredoveku žili ľudia fyzicky v špine, oslabený organizmus sa ťažšie dokázal vysporiadať s nákazami a vírmi. Dnes keď ľudia viacej dbajú na telesnú čistotu, sú odolnejší, a tak aj chorôb a epidémií ubudlo. Ale je iba propagandou, že otrávením tela a jeho prinútime, aby sa tej otravy nútene zbavilo, získame trvalú imunitu. Komenský napísal napr. v „Labyrinte sveta a raji srdca“ skrze Pána Ježiša Krista tieto slová:

   „Viděls mezi lékaři vyhledávání rozličných prostředků k obhajování a prodlužování života. Ale ty k čemu by se, jak dlouho živ býti máš, fresoval? Zdaž to v moci tvé jest? Nevyšels na svět, kdys chtěl, nepůjdeš také z něho, kdy chtíti budeš, ale má to řídí prozřetedlnost. Protož ty hleď, aby dobře živ byl, a já hleděti budu, pokud živ býti máš. Živ buď sprostně a upřímě k mé vůli, a já tobě k vůli budu lékařem tvým; nýbrž já budu životem tvým a dlouhověkostí dnů tvých. Sic beze mne i lékařství jedem jest; když já poručím, i jed lékařstvím býti musí. Protož jen mně život svůj a zdraví své poruč, sám o to naprosto pokoj maje.“

   • Beriem, že hygiena a celkovo životný štýl má pozitívny vplyv na celkové populačné zdravie, lenže ja nehovorím o stredoveku, ale o 20. storočí (doba pred očkovaním), neviem či ti hovorí niečo napr. epidémia Španielskej chrípky po 1. sv. vojne – na ňu umrelo viac ľudí než v tej vojne a to je len jeden príklad. Hygienické či stravovacie návyky sa tak dramaticky nemenili počas tohto obdobia, dokonca by som povedal, že sa dnes stravujeme horšie než tí ľudia v stredoveku (fastfoody s spol.), napriek tomu vírusové choroby takmer úplne zmizli vo vyspelých krajinách.

    • Nithus, ale na španielsku chrípku dodnes neexistuje vakcína…Zato na bežné detské ochorenia existuje. Nie je to trocha no, hmm divné??

     • Ono Španielska chrípka sa skončila v 1920tom, naviac vírus každej chrípky mutuje každý rok takže nie celkom rozumiem akú má vakcína na tento kmeň relevantnosť v 2013tom a tiež je fakt, že už chrípku vieme relatívne dobre liečiť antibiotikami. Naproti tomu deti sa rodia stále s tzv. „prázdnym“ imunitným systémom. Inak ani na HIV neexistuje vakcína, to je trochu reálnejšia hrozba pre dnešného človeka (hlavne v Afrike).

     • Nithus.Vzhľadom k tomu faktu, že sa od roku 1920 nevyskytla, tak by vakcína na ňu nemal byť problém-nemutovala a kmeň je pôvodný.

      Ty si liečiš virózu antibiotikami?????? Pochybuješ o negatívnych dopadoch očkovania a virózu liečiš antibiotikami??? Vieš vôbec rozdiel medzi bakteriálnym zápalom a virózou???? Už sa nečudujem tým tvojim komentárom, len ti dám dobrú radu-študuj, študuj, čítaj, študuj. Lebo keď nie teraz, tak začneš po prvej katastrofe v rodine.

      Deti sa nerodia s prázdnym imunitným systémo. Nebudem to opakovať, prečítaj si môj príspevok vyššie – tam je to jasné. A jasná je aj dobaúčinnosti vakcinácie, teda ak opomenieme nežiaduce účinky.

     • Ja sa budem opakovať, akú relevantnosť má vynález vakcíny na dávno prekonaný (a už zmutovaný) vírus chrípky H1N1 z 10tych rokov v dnešnej dobe, jednoducho nerozumiem aký prínos to má mať. Na dnešný kmeň H1N1 vakcíny sú.

      Samozrejme mal som na mysli „antivirotiká“, miesto „antibiotiká“ chybička se vloudí pri rýchlopise. Neboj sa rozumiem dobre čo je vírus a čo baktéria. Radu na štúdium praktizujem každý deň, vďaka za ňu aj tak.

      Prázdnym systémom v tom zmysle, že ešte neprekonali žiadnu vírusovú chorobu, teda ich tzv. „imunitná pamäť“ je po narodení prázdna voči špecifickým patogénom.
      Ozaj odkiaľ si čerpal informácie k tomu príspevku? Bol by po ruke aj prameň?

 7. Ide o to, čo obsahovali očkvacie vakcíny kedysi a čo obsahujú dnes.

  • Martin-ak si pamätáš v osemdesiatych rokoch malé deti od dvoch do piatich rokov ich chodilo veľa s prelepeným jedným okom, pod veľkými diopriami.To bol jeden z viditeľných následkov vpichnutia nervových jedov do tela,plus celiakia,epilepsia atď.

 8. Labouristé chtěli masové přistěhovalectví a více multi-kulti, aby naštvali pravici, přiznal jejich bývalý poradce
  http://www.zvedavec.org/komentare/2009/10/3360-labouriste-chteli-masovou-imigraci-a-vice-multi-kulti-aby-nastvali-pravici-priznal-jejich-byvaly-poradce.htm

Leave a Reply