Domov / Hlavná strana / Ľubo Huďo / Ľ.Huďo a M.Morés – Alter ego, alebo zápas s cenzúrou

Ľ.Huďo a M.Morés – Alter ego, alebo zápas s cenzúrou

lubo3Protiprúdu je verný svojmu menu a informačne zaberá so všetkých síl proti prúdu lží, manipulácie a propagandistických klamstiev hlavného (no nielen hlavného) mediálneho prúdu. Preto mi bol od začiatku sympatický a ako Ľubomírovi Huďovi – redaktorovi takzvanej verejnoprávnej televízie, po rokoch cenzorského šikanovania pri každej príležitosti, ktorá sa vo svete diala podľa scenára U.S. Veľkého brata a našich domácich lokajov, mi dal možnosť pôsobiť na jeho stránkach pod menom M. Morés. Vďaka spolupráci s obrazovým profesionálom a obetavým človekom Olim sme spoločne vytvárali tri roky pravidelné mesačné prehľady s necenzurovaným pohľadom na dianie vo svete.

lubo1Všímali sme si pozadie udalostí, ich skutočnú podstatu a demaskovali oficiálnu propagandu a mainstreamové vymazávanie zdravého rozumu a svedomia. Meno M. Morés som musel používať, pretože v takzvanej verejnoprávnej televízii sa ľuďom predurčí, čo majú vedieť a čo nie, kto je pozitívny hrdina demokracie a kto jej hrozbou, čo je čierne a čo biele, čo je korektné a čo už nie. Divákom sa nedáva na výber z rôznych informačných zdrojov, ale vyrábajú sa z nich konzumenti CNN a Fox News, prípadne rovnako zavádzajúcej BBC, aby poslušne verili trhu a zaoceánskemu Demokratickému Otcovi z Washingtonu.

Vedenie súčasnej RTVS, rovnako neverejnoprávnej ako v minulosti, si poslušnosť mediálnych prisluhovačov poistilo novými pracovnými zmluvami, podľa ktorých akýkoľvek mediálny výstup na verejnosti, aj keď sa netýka RTVS, vopred posúdi nadriadený. V praxi som teda mal svojmu šéfredaktorovi – figúrke, ktorá došla zo SMEtí a MARKÍZY/MRZÁČKY (mrzačí vysielaním všetko, čo zostalo v ľuďoch dôstojné, šľachetné a hrdé) predkladať na schválenie všetko, čo vyjadrím ako slobodný človek nielen na pracovisku, ale aj vo svojom súkromí. Aj predtým existoval nátlak a teraz sa ešte viac vystupňoval.

morésPreto som si už dávnejšie zvolil pseudonym M. Morés a mohol aj na Protiprúdu hovoriť o tom, čo si myslím, že by malo vedieť čo najviac ľudí, aby neboli ovčanmi a ovládanými otrokmi trhu.

Pohár v RTVS pretiekol, aspoň pre mňa. Poslednou kvapkou bola Sýria. Pred desiatimi rokmi mi cenzurovali príspevky o vojne v Iraku, pretože som neprejavoval nadšenie nad vojnou spojencov NATO. Dnes sa situácia opakuje a vedúci vydania, teda ten, kto určuje, čo bude vo vysielaní a vlastne cenzor, mi prikáže, ako mám o Sýrii informovať a čo v príspevku bude.

Takže dosť! Po sedemnástich rokoch odchádzam z takzvanej verejnoprávnej televízie a môžem teda písať pod svojim skutočným menom.

lubo5Mesačné prehľady skončili. Je čas pohnúť sa ďalej a pokračovať pod vlastnou identitou. Moja ďalšia spolupráca s Protiprúd-om bude pokračovať, ale už na iných projektoch.

Navyše momentálne všetok čas venujem napísaniu knihy o zamatovej tyranii, ktorá nás takmer štvrťstoročie klame, zdiera a degraduje na poslušné stádo. Mala by vyjsť v novembri, kedy sa blíži ďalšie výročie mocenského podvodu v roku 1989. Oficiálna propaganda a jej dobre financovaní presstitúti ho stále nazývajú revolúcia .

Chcem sa poďakovať všetkým zainteresovaným za možnosť slobodne a otvorene hovoriť, keďže oficiálne mediálne zdroje sú založené na lži, pokrytectve a službe mocným, nie verejnosti. Zároveň dúfam, že bude pribúdať uvažujúcich a neposlušných hrdých ľudí, pre ktorých bude naďalej aj server Protiprúdu inšpiráciou na zmenu života, odmietanie trhového chomúta a demagógie politikov, médií a obhajcov zvráteného a bezduchého režimu.

Autor: Ľubomír Huďo, www.protiprudu.org

[quote align=“center“ color=“#999999″]Spoznal som v Ľubovi milého, prívetivého a morálneho človeka s jasnou hlavou. A som presvedčený že tak ako doteraz, budeme spolupracovať aj naďalej. Projekt „Mesačné komentáre“ splnil účel, preto je načim pohnúť sa ďalej. Budú ďalšie a možno zaujímavejšie, preto mu za spoluprácu ešte neďakujem…[/quote]

Oli63

O oliolijanko

21 komentárov

 1. Nečudujem sa Huďovi, naopak, prekvpuje ma, že človek ako on to vydržal v „mainstreame“ tak dlho. Jeho rozhodnutie odísť z RTVS bolo tým najrozumnejším. Veľký rešpekt tomuto človekovi.

 2. Co takto skusit vytvorit na kazdy vecer niekolko minutovy prehlad aktualnych sprav, ktory by sa tu vzdy objavil o 19. hodine? Vo svojom okoli zacinam pozorovat, ze ludia pomaly zacinaju mat dost tych spravodajskych ubohosti a vykalov na komercnych staniciach zacinajucich 19. hodinou. Pomaly zacinaju chapat marazmus dejuci sa okolo nich a to, ze Fero z hornej dolnej nabural opity do stromu, ze macka vrhla sedem maceniec a ze Jozo na okraji osady tresol Maru lopatou preto lebo, tak toto nie je to, co spravi ich zivot lahsi alebo teda aspon informovanejsi a tym padom aj skor by pochopili co je dosledkom toho preco ziju v takej biede v akej ziju. Ludia zacinaju byt aspon z lahka nasrati. Vela ludi dnes travi cas na internete, alebo ho ma po ruke ci uz v mobile, taplete ci v televizore. Dnes je uz jednoduchsie byt on-line ako sa dostat k televiznemu vysielaniu. Pod hlavickou 17 rokov pracujuceho redaktora v RTVS (pre mnohych velmi znameho) si myslim, ze by to mohlo mat aj aky taky aj ked nerad pouzijem to slovo- komercny uspech. Predsa zo vzduchu a z lasky sa zit neda, alebo teda len kratky casovy usek. Bola by to vlastne jedina alternativa voci spravam na RTVS, Markize a Joj a ludia by sa snad chytili. Podla mna to ma potencial. Zmedializovat to cez rozne socialne siete, internet, stranky s podobnym razenim a ustnym podanim by nebol velky problem. Snad prisiel cas robit veci vo velkom, alebo aspon vo vacsom.

  • Výborný nápad. Skúste nám poslať pár kvalitných textov každý deň – nemusíte ich pripravovať sám – radi vám ich zverejníme.

  • Ako som už uviedol – budú ďalšie a možno zaujímavejšie projekty.Uvidíme 🙂

  • A načo ? Už ste ako tí dementní hltači mainstreamových médií, ktorí už zrejme ani neprežijú deň bez pravidelného prísunu správ medzi ktorými sú také nepodstatné prkotiny, kde henten povedal to, druhý ono a ten si zase myslí, že by to malo byť takto a štvrtý, že inak. To vás už nebolí hlava z tolkého prísunu aktualít ? Stačíte to vôbec spracovávať ?

 3. Mesačné prehľady my budú veľmi chýbať, boli výborným spestrením oproti tomu bullshitu čo vysiela tv smradkíza a tv hnoj. Už som spozoroval, že vás nahradil nejaký poslušný kolega, škoda a na knihu sa teším.

 4. Teraz som pochopil, kto bol za tým zvukom „zo suda“ v tých mesačných prehľadoch udalostí. Dalo sa to riešiť aj tak, že pán Huďo napísal a prečítať to mohol hocikto, komu nehrozilo také nebezpečie ako jemu. Pána Huďa si vážim pre jeho odvahu a rád som počúval jeho komentáre. Prajem jemu a kolektívu propu, veľa odvahy a úspechov v tejto priekopníckej práci. Verím, že budúcnosť ocení Vaše zásluhy.

 5. no vidíš olmar, však je okrem čiernej a bielej na svete viac farieb… 🙂

 6. česť Huďovej práci! Snáď teraz nájde odvahu aj na to, aby otvorene hovoril o etnickom pôvode tých, čo USA držia za gule. Toto som v jeho správach a analýzach ešte nepostrehol.

  • A načo by to mal hovoriť, veď dnes už vie aj Dežo s Araňou, že je to neurobiologicky nižší druh človeka zvaný NEANDERTÁLEC.

   Zatiaľ ich volajú „PSYCHOPATI“,
   ktorí
   ovládli svet.
   http://www.cez-okno.net/clanok/ponerologia/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu-svetu
   http://na-severu.blogspot.de/2009/09/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu.html

   Je to preto nižší hominidný druh, lebo mu jeho biologická stavba mozgu neumožňuje vlastnosti a schopnosti,
   ktoré
   odlišujú mentálne človeka od zvierat, a to sú CIT, SÚCIT, SVEDOMIE, EMPATIA, pocit HANBY, atď…..

   Viď:
   http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm

   Preto nemajú problém KLAMAŤ, KRADNÚŤ, PODVÁDZAŤ, VRAŽDIŤ, atď.
   a síce
   v takých dimenziách, že Človek vyššej hominidnej RASY, by sa dogrcal sám nad sebou a aj tak by to nedokázal.

   Najlepším dôkazom toho je obrovské množstvo SAMOVRÁŽD amerických vojakov,
   ktorí tie zverstvá, ku ktorým boli donútení v IRAKU, nedokázali vyrovnať s vlastným svedomím.

   Len nechápem, prečo je tá citovo a charakterovo vyššia ľudská rasa taká blbá,
   že sa od týchto mentálnych polo-OPÍC, resp.GORÍL, nechá tak vodiť za nos,
   tak manipulovať.
   Stačí,
   ak začnú jačať ich obľúbené slová : rasista, fašista a pod. a už sa všetci poserú.
   Nikto nemá odvahu povedať napr. toto:

   „Ano, ja som rasista a síce preto, že ľudí, ktorí klamú, kradnú,podvádzajú a vraždia,
   v dôsledku ich biologicky odlišnej stavby mozgu, považujem za
   nižšiu ľudskú RASU.“

   • aj takúto teóriu som už predtým zachytil a znie logicky. Nezapadá však do toho celkom fakt, že najdôležitejšie inštitúcie, ktoré zabezpečujú moc neandertálcov, ovládajú chazari. Tak potom neandertálci sú chazari? S tým by sa dalo súhlasiť. A vysvetlenie výskytu ne-chazarov medzi psychopatmi, ako napr. Bill Gates:
    Psychopatia je nielen vrodená, ale sa dá aj získať. Vrahom sa môže stať aj čestný čovek, homo sapiens, ak je k tomu prinútený okolnosťami. Ja by som napríklad dokázal basledovné:
    priviazať na lano za Hummer lokálnych psychopatov ako napr. Mikloš, Dzurinda, Fico, Bugár… a holých by som ich ťahal cez cigánske osady na východe. Každých 200 metrov by som zastavil, aby im cigáni mohli pooštiavať odreniny. Spravil by som to nie z radosti z moci nad inými, ale z lásky k spravodlivosti.

    • Nie, nie a ešte raz NIE, milý maršakol,
     pretože,
     ak by si také niečo spravil,
     sám by si nebol lepší, než sú psychopatickí NEANDERTÁLCI !!!

     Homo Sapiens, ako ušľachtilejšia hominidná RASA, sa nikdy nezníži
     k
     PRIMITIVIZMU , ktorým je aj fyzické násilie !!!

     Homo Sapiens by mal byť natoľko múdry, aby vedel výčiny nižšej ľudskej rasy- Neandertálcov- Psychopatov,
     nepripustiť,
     resp. eliminovať ROZUMOM, nie fyzickým násilím !!!

     A okrem toho, Homo Sapiens, ako ušľachtilejšia ľudská rasa,
     je preto ušľachtilejšia,
     že má SVEDOMIE, CIT , EMPATIU a SÚCIT,
     ktoré vlastnosti
     by mu nejaké zverstvá nikdy nedovolili. To sú tie vnútorné zábrany,
     ako
     handycap vyššej ľudskej rasy, ktoré psychopatom-neandertálcom,
     vzhľadom na biologickú stavbu ich mozgov,
     nie sú dané.

     A preto, nevieme to inak, než násilím ?

     Tak sme potom blbci a tak nám treba, nech nám polo-OPICE skáču po hlavách !!!

 7. Všetko dobré pán Huďo, nech sa Vám darí v časopise Zem a vek, ste Novinár s veľkým „N“ a Človek s veľkým „Č“.

 8. Pan Hudo ste statocny clovek,
  dufam za vas budu viaceri nasledovat
  von z toho hoja.

 9. Pan Hudo, mam rada vsetky vase realisticke komentare, uz od nepamati, a sledujem vas kde sa len da. skoda tych mesacnych komentarov! som predplatca fantastickeho mesacnika Zem&vek a dufam ze takymto platformam , ako je aj Protiprudu, to este dlho vydrzi.

 10. Fandím pánovi Ľubomírovi Huďovi. Je to výnimočný zjav medzi novinármi. Ešte na starom PROP-e bola zverejnená petícia na podporu zotrvania Ľuba Huďa vo spravodajstve STV, tú som osobne poslal s uvedením celého svojho mena na riaditeľstvo STV.
  Náhody neexistujú, v piatok som si zakúpil najnovšie číslo časopisu Zem a Vek a myslím, že za cenu 2,90 € je to veľmi zaujímavé čítanie narozdiel od iných časopisov, ktoré su bulvárom a sprostou reklamou „kosherizované“ exkrementy na papieri…

 11. Vážení, začína sa to zvrhávať na reklamnú kampaň jedného časopisu. To, že Ľubo bude pre nich písať, neznamená, že sú jediní na tomto svete a v tomto priestore. To, že vychádzajú v printovej forme…no na všetko treba peniaze. Otázkou je. kto drží bank.

  Apropos, spočítajte si počet článkov uverejnených len na PROPe (tuším priemerne 60 a viac mesačne unikátnych, nie ctrl+C ctrl+V) a porovnajte si kvalitu informácií s dotyčným printovým médiom.

 12. Na margo tých, ktorí by chceli spravodajstvo každý deň.
  Vôbec nie je dôležité písať za každú cenu. Niekedy je lepšie mlčať, ale keď je to treba, tak prehovoriť v pravý čas. Dôsledná analýza udalostí sa nemôže zvrhnúť na úroveň hlavného mediálneho prúdu. V čom by bol potom rozdiel ? Pravda nemôže mať s komerčným charakterom nič spoločné. Na to sú tu topky.sk a podobný odpad.
  V každom prípade držím redakcii palce a budem pre nich prosiť o dary ducha svätého.

 13. Vaclav Mika , ako skorumpovany a politicky dosadeny sef RTVS isiel Lubovi Hudovi uz dlho po krku .
  Jeho na peniaze „nasmerovanym“ chlebodarcom vadili jeho inteligentne komentare s jednovetovou pointou vzdy na konci reportaze.
  Politicki slovenski kapovia svojim bruselskym panom , ktori kryju ich kradeze a ukladanie penazi v karibskych a svajciarskych bankach sluzia co najoddanjesie . A v sulade s otrockou a zradcovskou povahou slovenskych politickych „elit“ (kriminalnikov) radi robia nadpracu . Aj propagaciou pedofilie , zboznovania a uprednostnovania homosexualov , propagacie drog a podsuvanie zoofilie .
  Charakterova osobnost typu Luba Huda do manipulativneho medialneho matrixu pracujuceho v prospech moralneho rozkladu spolocnosti a protislovenskej rasistickej manipulacie prostrednictvom tzv verejnopravnych medii nezapadla.

 14. som rad ze takyto ludia ako pan Hudo existuju a maju infovojnu aj s panom Lichnerom

Pridaj komentár