Domov / Hlavná strana / Z domova / Kto nevie riadiť seba, nemôže ani druhých

Kto nevie riadiť seba, nemôže ani druhých

kandidatiS kandidátmi na prezidenta SR sa doslova roztrhlo vrece. Ťažko je pochopiť, ako môže kandidovať na prezidenta akási pani Mezenská, o ktorej človek prvý raz počul vtedy, keď svoju kandidatúru vyhlásila. A to isté platí o mnohých ďalších. Predstava, že „kazateľ“ Osuský by mal preniesť Novoročný prejav je bizarná, nehovoriac už o jeho poslaneckých návrhoch zákonov, ktoré sú v rozpore s medzinárodnými normami vrátane rezolúcií OSN. Boli prijaté a platia.

Náš Pichot de la Anča známy z roku 1989 si asi za volebného poradcu vyberie verného Sancha Panzu, teda Jána Budaja, rovnako známy ako ‚kulturtreger“ ktorý chcel pochovať Maticu Slovenskú ako Antonín Novotný a rovnako známy ako minister zahraničných vecí, ktorého svojou „diplomatickou profesionalitou“ tromfol asi len nedoštudovaný lesník s kniežacím rodokmeňom Schwarzenberg. Goralský chasník sa stal advokátom, potom disidentom so sviečkou, ktorému aspoň slúži ku cti, že sa nepripojil k bombardovaniu Juhoslávie, ako jeho kolegovia vo vtedajšej vláde. No a ten akože ľudomil podnikateľ je typický „výkrik“ slovenského podnikateľského folklóru. Keby všetci mlčali, mohli by sa stať filozofmi.

Bolo skutočne zábavné čítať rozhovor s bývalou kandidátkou na prezidenta I. Radičovou, ktorá našla tiež na každom negatíva. Treba povedať, že aj na sebe. Asi na spôsob – ja nie som šovinista, iba všetkých nenávidím. A už vôbec je nepochopiteľné, ako môže táto pani ktorá dokázala, že nevie riadiť ani seba, chce riadiť iných, alebo im vnucovať názor. A samozrejme najviac dostal R. Fico a už sme zasa tam, všetci proti jednému. On to však vie zahrať tak, že všetci „žurnaldristy“ sa utápajú v komentároch, meditáciách a tým dosiahne svoje. A takto im bude „hádzať cukríky“ až do volieb. Aby si ukojili svoje ego, lebo R. Fico veľmi dobre vie, že vedia menej ako málo, alebo nič.

Ukázalo sa, že priama voľba prezidenta nám doteraz „nenadelila“ prezidentov, na ktorých by sme mohli byť hrdí, alebo sa mohli nimi chváliť. Ale to isté platí aj o voľbe v parlamente. Pre nás by bolo najlepšie, keby nám prezidenta niekto „nadelegoval“, aspoň by sme mohli všetci do poslednej nohy na neho nadávať. A tak by sme boli aspoň raz svorní. Nadávať budeme tak či tak, ale nie všetci a zasa budeme nesvorní, rozdelení.

Po vzore voľby prezidenta v ČR sa môžeme však dočkať „príjemnej“ predvolebnej atmosféry, ktorá bude gradovať úmerne príchodu dňa D. Hlavne čo sa týka manipulácie najmladšieho elektorátu voličov. Čím nižší vek voličov, tým jednoduchšia manipulácia. Treba však povedať, že nejde o tieto osoby a osôbky, malo by nás skôr zaujímať, kto z nich je za Rotschildovcov a kto za Rockeffelerovcov, hoci na sklonku roka 2012 tieto „rodovlády“ podpísali vzájomnú zmluvu, mocenské záujmy si rozdelili, ako sa na správnych partnerov patrí.

A už je proti logike voľba prezidenta vôbec, keď EÚ hlása, že všetci budeme patriť do akejsi ríše, kde nebudú národy, vlasť a ani rodina, lebo to vraj všetko patrí na smetisko dejín. A tak bude zaujímavé, keď ríšsky prezident zvolá všetkých jemu poddaných prezidentov na summit /samozrejme demokraticky zvolených v kolóniách Ríše/, aby splnili , čo si želá. Jeho zasa zvolia poslanci, ktorí boli tiež demokraticky zvolení v kolóniách Ríše z existujúcich strán, ktoré zasa v parlamente Ríše tvoria stranícke frakcie.

Už Aristoteles povedal, že strana je oligarchický inštitút zamontovaný do demokracie, inak povedané nedemokratický inštitút v demokratickej spoločnosti. Aby sme dobehli aj Aristotela vymysleli sme nezávislých, ktorí sú však tiež od niekoho či na niekom závislí a často viac ako si vieme domyslieť. A tak treba brať každé voľby, vrátane prezidentských, ako hru na demokraciu, kde demokracie absentuje. A „demos“ je tu len na to, aby naplnil túžby oligarchie. Za jeho účasť na voľbách ho pochválime, čo je naozaj málo na to, aby sa cítil plnoprávnym občanom, ktorý má mať podiel na moci. Nemá, je iba ako ich v starom Ríme nazývali „proletárii“ /z doslovného prekladu z latinčiny – rozmnožujúci sa chudobní/. A tých je aj na Slovensku, ako aj v celej EÚ stále viac /v EÚ 124 miliónov/.

Autor: Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

6 komentárov

 1. nasi krasny kandidati mozte ma bafnut

 2. Skutočne zarážajúce, ako umĺkla na prope diskusia. Lámem si hlavu nad tým,že prečo asi ?
  Veď nie je tu ani žiadne „Piano“,
  ktorým hatia
  oficiálne médiá diskusiu, ani nič podobné, v čom to bude, že sa nikomu nechce diskutovať ?

  • Je jednoduchšie predsa čítať dolezite.sk. Síce tiež bez „piana“ ale aj bez „ladu a skladu“. A vhodne doplnené nevtieravými reklamami.
   No hlavne, že to tam niekto zhrnul do jednej veľkej kopy.

 3. A Vladimír Pavlík nebude kandidovať ? On predsa zbieral podpisy, či sa mýlim ?

 4. No vidíte ja budem voliť práve tú pani, o ktorej ste ešte nepočuli . To je akože hendikep ? Za to mám voliť nejakého debila o ktorom som počul už dlhé roky dozadu ? Robotov ako Hrušovský, či Fico. Budem voliť ju , páčia sa mi aj jej názory a aj keď nie je v parlamente dlho, tak im tam na plnú hubu povedala aký ten náš parlament je. Novoročný prejav má pre mňa akú hodnotu ? Že nejaký debil prečíta falošné slova z papiera ? Mám voliť podľa toho, kto vie najlepšie predniesť Hviezdoslavov kubín alias novoročný prejav ?

Leave a Reply