Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Krysy vyliezajú…

Krysy vyliezajú…

francuzska_revoluciaTo, že Slovensko sa nachádza v situácii, v akej sa nachádza, nie je žiadnou novinkou a ani ničím neobvyklým. Celé dejiny slovenského národa sú vlastne jedným slzavým údolím – mocipáni sa striedajú, bežný človek sa trápi. A je úplne jedno, či ide o mocipána cudzieho či z vlastnej krvi.

Dnes však žijeme v 21. storočí, ergo, ako sa vraví, moderne (nie, že by na tom niečo moderné, okrem technológií, bolo, ale to už odbočujem). Snáď jediné, čo je nové, je úroveň nenásytnosti našich parazit…pardón politikov. Našich – teda slovenských i európskych.

To, že s nenažranosťou vládnucej verchušky pomaly narastá frustrácia a hnev “tých dole”, nie je žiadna novinka. História sa zvykne opakovať. Oveľa zaujímavejšie je, ako sa dejiny opakujú aj v tom, kto sa snaží tento hnev más využiť vo svoj prospech. Okrem politikov, ktorí zrejme s prekvapením objavujú neutešený stav slovenskej spoločnosti (kdeže to boli doteraz?), sa medzi popredných krikľúňov dostávajú čoraz zaujímavejšie osoby. A bral by ich čert, zaujímavé je však to, čo hovoria – prípadne, čo nehovoria.

Situácia na Slovensku nie je nepodobná situácii spred Francúzskej revolúcie. No dobre, nemáme síce na čele krajiny hlavu korunovanú (možno tak korunovaného…oného), predstavenie je však takmer identické. Masy podnecované k vzbure, revolúcii, nenávidená vrchnosť… a medzi tým tí, ktorí revolúciu vyvolávajú. Skrytí pod rúškou “slobody-rovnosti-bratstva”, dnes navyše aj s istou dávkou nacionalizmu, títo agenti skrytých záujmov a tajných spolkov navonok vystupujú priam ako novodobí mesiáši predurčení k vyvedeniu zúboženého národa k svetlým zajtrajškom. História však čosi hovorí aj o výsledku takýchto snáh. Gilotína vo Francúzsku, boľševické lágre na Sibíri. A národ zúboženejší ešte viac.

Je smutné, že s dostupnosťou informácií ako nikdy predtým sú ľudia ohlupovaní v ešte väčšej miere, ako keď vládla negramotnosť. Niet preto divu, že mnohí znepokojení občania preto zľahka sadajú na lep rôznym politickým hochštaplerom a psycho-manipulátorom.

Dajte si, milí čitatelia, trocha námahy a pozrite sa pozornejšie na to, čo títo rôzni tribúni novodobej revolúcie hlásajú. Okrem naivných a očividne neuskutočniteľných programov sa nám napríklad ponúka návrat k “slovenskej korune”. Položme si otázku: Cui bono? Načo konkrétne nám slovenská koruna bude, predovšetkým s ohľadom na to, že títo “potkaniari” ani slovkom nenaznačujú snahu o zmenu finančného systému? Je jasné, že existencia mnohých svetových mien napomáha iba jednej skupine obyvateľov Zeme – finančným špekulantom. Bez ohľadu na to, či máme menu slovenskú alebo globálnu, k žiadnej zmene nedôjde. Chorý je totiž systém a nie mena.

Ďalej sa – samozrejme – neustále oháňajú demokraciou snáď vo všetkých jej podobách. To, že demokracia per se je konceptom tajných spoločností (viď sir Francis Bacon, Manly P. Hall a podobne), je známe každému, kto sa o túto problematiku bližšie zaujíma. V praxi demokracia, ako ju poznáme dnes, nefungovala nikdy, nefunguje, a fungovať ani nemôže. Jedine, ak by si niektorá takáto skupina prisvojila to kráľovské “štát sme my”. Ale to by sa asi nadšeným davom revolucionárov nepáčilo.

Veľa, skutočne veľa, by sa dalo popísať k tuná načrtnutým bodom. Ale tým schopnejším to vysvetľovať potrebné nie je, tí o tom vedia – a neschopným, hľadajúcim rýchle a pohodlné riešenie, človek jednoducho nevysvetlí. Takže záverom, než sa vrhneme na cestu návratu k boľševizmu, jedno klasické – Pozor na želania, mohli by sa splniť.

Autor: Christian Freeman, www.protiprudu.org

Poznámka redakcie:
Revolucionárov máme plné Slovensko. Málokto si ale uvedomuje, že je nutná nie revolúcia, ale kontrarevolúcia – až ku koreňom našich národných a kultúrnych hodnôt. A to títo novodobí revolucionári nechcú a nemôžu dopustiť…

O ::prop

23 komentárov

 1. Pekne napisane. Demokracia bola v starovekom Grecku ale akosi trocha ina, nez sa nam snazia nahovorit dnesni paraziti pri koryte. Nebola tam ani rovnost, ani sloboda zamienana s anarchiou, ale co tam bolo, to bol hlas ludu, ktory musel byt vladcami akceptovany. Otroci samozrejme ziadny hlas nemali, ale slobodny obcan si mohol byt isty ze jeho hlas nebol iba tym hlasom vo volebnej urne na ktory degradoval v sucasnosti. Nic nie je idealne, ale v porovnani s dnesnou demokraturou, skrytou za pravdou a laskou bol vtedajsi system daleko prehladnejsi a otvorenejsi.

 2. Ano, pozor na želania! Lebo sa môžu splniť! Jednoznačný súhlas, roky to tvrdím a vysvetľujem a málokto to chápe!

 3. A stále dokola to isté, ako u blbých.
  Ibaže……..
  veda a technika sa posúva stále dopredu. A to treba vziať do úvahy!!!!!!!!!!!

  Na veci sa nedá pozerať z toho istého „point of view“ ako pred sto rokmi.

  Každý problém je určitý komplex a preto veci treba vidieť KOMPLEXNE,
  teda……..
  aj neduhy našej spoločnosti nie len
  z aspektu sociálno-spoločensko-politického, ale aj z aspektu napr. biologicko-
  antropologicko- evolučného.

  Dnes už napr. vieme z biologického hľadiska, čo je to PSYCHOPATIA
  a z filozoficko-psychologicko-sociálneho hľadiska vieme,
  že
  PSYCHOPATI ovládli svet !!!!

  Ja osobne tvrdím, že psychopati, vzhľadom na odlišnú biologickú stavbu mozgu
  sú iným hominidým druhom – že sa jedná o NEANDERTÁLCOV.
  A
  z tohto „point of view“ sa treba na naše spoločenské problémy pozerať a týmto smerom hľadať riešenia.
  Pretože,
  psychopat nemá zariadenie v hlave na to, aby chápal to, čo normálne stavaný mozog.

  Keď v stredoveku tatarsko-turecké rabovacie hordy divých zverov 300 rokov napádali
  národy stredoeuropskej civilizačnej kultúry, vôbec nemali nejaký problém
  so svedomím. Čo by Slovák napr. uržite mal.
  Prečo, pretože je to ušľachtilejší hominidný druh , ktorý má svedomie, empatiu,
  atď., všetko to,
  na čo primitívnejší hominidý druh nemá biologicky stavaný mozog.

  Odporúčam na túto tému veľmi dobrý článok z TRENDU:

  http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2012/cislo-50-51/debilita-je-zacarovany-kruh.html

 4. poznámka redakcie to vystihla asi najviac

 5. Autor článku píše, že návrat ku Sk nie je riešenie, že treba zmeniť finančný systém. Neviem si však vysvetliť, ako sa dá zmeniť finančný systém ak sa od neho najprv neodstrihnem. To znamená, prejdem na svoju menu, ktorou mi nikto manipulovať nemôže. Alebo sa snáď autor domnieva, že všetci naraz zmenia systém a napr. euro zostane nedotknuté? To sa autor pekne sekol. Prvý krôčik urobil Orbán, že sa vymanil spod MMF tým, že im všetko splatil a teraz mu nemôžu klásť podmienky, pretože má svoju menu. Preto aj to napádanie Orbána zo západu a škrípanie zubami. Toto je cesta ku zmene a nie to neurčité čo tu ponúka autor článku.

  • Mýlite si dve rôzne veci – oficiálnu, štátnu menu a komunitnú menu. Autor má celkom zrejme na mysli poslednú iniciatívu s komunitnou menou pod názvom „Slovenská koruna“. A ja si navyše myslím, že (finančný) systém a mena sú dve rôzne veci, z ktorých tým zásadným je práve ten systém. Viete, môžete zavádzať desiatky nových mien, môžeme mať koruny, biatce, dukáty, kopy, čo len chcete. Pokiaľ bude ale zlý systém, nič sa nezmení. Takže zavádzanie novej meny – ako spomenutá iniciatíva – sám o sebe nič nerieši. Musia prísť aj nové pravidlá. A platí to aj naopak – žiadna nová mena sa zavádzať nemusí, pokiaľ sa zmenia pravidlá pre Euro. Či a ako sa to Eura dotkne, a ako to minimalizovať, to už nie je moja úloha, ale na to sú iní „odborníci“. Mimochodom, nikto netvrdí, že ku zmene musí dôjsť zo dňa na deň.

   • zmeniť systém, v akom funguje Euro je asi také reálne, ako zbaviť túto krásnu planétu chazarského elementu.
    Správne uvažuje Olmar, treba začať tam, kde je to reálne – prinútiť vládu vystúpiť z Eurozóny. Aj toto je momentálne v rovine fantázie, ale oveľa reálnejšie, ako zmena európskeho finanšného systému. Draka treba nenápadne zasiahnuť na jednom citlivom mieste, napr. achilovke. Od jeho srdca sme príliš ďaleko.

 6. Dúfam, že nikto tu nemá na mysli lokálne meny, ale oficiálnu štátnu menu. Opakujem znovu, že zmena finančného systému sa nedá uskutočniť bez vlastnej meny. Poradie musí byť zachované. Najprv mena, potom systém. Najlepšie súčasne. Ale nikdy naopak, lebo systém drží niekto iný a ten ho meniť nechce a ani neurobí. Tomuto systému je aj zaviazané euro a preto ak chceme zmeniť systém, musíme sa eura zbaviť. Samozrejme je nutné sa zbaviť aj všetkých zahraničných a súkromných bánk, lebo tí by v novom systéme pytliačili a zanedlho by ho rozvrátili a boli by sme tam kde aj predtým.

  • Otázka je, čo si predstavujete pod zmenou systému. Následne mi z odpovede vyplynú minimálne dve ďalšie otázky.

   • To ma prekvapuje, že tu debatujeme o zmene finančného systému a vlastne niekto nevie čo má od neho očakávať. To je potom škoda času. Ja to presne viem a aj som to naznačil. Ukončiť požičiavanie peňazí od toho, kto ich len tlačí alebo umele vytvára na počítači. To si môžeme robiť aj sami (ale len pri svojej mene) a nemusíme za to niekomu platiť úroky a vytvárať dlhy, lebo v takom prípade sa nevyhneme kladeniu nesplniteľných podmienok a stratu všetkého majetku. Na tom je predsa súčasný systém založený.

    • Ak máš na mysli zmenu na bezúročný finančný systém, áno. Kladiem dôraz na bezúročný. Osobne som presvedčený, že to je tá správna cesta. Nie som si však istý tým, že návrat k našej mene (aj to by sa mi páčilo a bol by som za) by to vyriešil.

     Nevytvoríš k tomu tému na Fóre? Ak máš záujem. Možno by sa tam pár nápadov našlo…

     • Ako ti vysvetliť, pán Oli, že zmeniť finančný systém bez opustenia eura nie je možný? Celý systém ako aj euro riadi niekto iný a nie sme to my na Slovensku. Použijem dosť vulgárny ale veľmi výstižný príklad: Keď prestane fungovať bordel, treba vymeniť k..vy. Nový bordel so starými k…ami? To predsa fungovať nebude. To by sme ale na čele štátu museli mať iných ľudí, lebo tí všetci doteraz sú vlezdoprdelníci. Už len taká debilina ako návšteva poslancov v Kosove, ktoré sme doteraz neuznali. Kto len toto vymyslel? Samozrejme tlupa idiotov sadla do lietadla a šla na návštevu. Aký toto malo cieľ? Rozum sa mi zastavuje. Teraz niečo robte na Slovensku.

     • olmar, asi sa nerozumieme. Ja som za návrat ku korune aj bez zmeny finančného systému. Snažil som sa ti povedať, že vyčistenie malej časti Augiášovho chlieva nemá zmysel. Je ho nutné vyčistiť komplet. A vrátiť skutočným hodnotám cenu. Ale ten prerod musí nastať v ľuďoch, v akceptovaní slobody. Funguje to stále tak, že niečo za niečo. Ono vážnu trhlinu by systém dostal tým, že slobodní ľudia by nežili na úver. A klincom by bolo vybratie úspor od žida. A to je v tomto momente jedno či v € alebo Sk. No ale skús sa popýtať v okolí, či by niekto niečo také spravil…Okolo mňa zo 100 tak 2-ja. Možno. Tam je pes zakopaný, toto ovciam vyhovuje a tak to majú radi.

 7. v prvom rade návrat k národnej mene krytej zlatom = reálna hodnota => menšie možnosti machinácií a tlačenia bezcenných papierikov
  otázkou je – ktorí z politikov majú vôľu, či skôr gule, to urobiť

  • no dobre, ale keď nám židia to zlato ukradnú?
   Krytie zlatom je totálna židovská úžernícka ujovina. Mena je krytá ľudským potenciálom a jeho schopnosťou a ochotou tvoriť hodnoty.

   • Dovolím si nesúhlasiť. To by sa dalo ako tak použiť v rámci úzkej komunity, kde každý každého pozná. Nemýľ si zlatý štandard so zlatým teľaťom. 🙂

    >>Mena je krytá ľudským potenciálom a jeho schopnosťou a ochotou tvoriť hodnoty.<<

    Veď na tom je postavený súčasný finančný systém. Odchod od zlatého štandardu naštartoval tento bordel. Ono by bolo jedno či je to zlato, striebro alebo košík rýb. Dôležitá by bola akceptácia hodnoty.

    • Zlom v tomto systéme nie je samotné vytváranie peňazí naťukaním na klávesnici, ale to, že tú možnosť majú súkromné banky a zaťažujú tieto peniaze úrokmi!
     Peniaze sú poukážky na vyjadrenie ceny. Nie sú tpvarom a ani uchovávateľom hodnoty. To je tiež chiméra, ktorú na nás vymysleli úžerníci.

   • A zabudol som na jednu dôležitú vec. Zrušiť burzy. To je tiež jeden z významných faktorov súčasných sračiek. Lebo peniaze sú platidlo a nie tovar. To len židia vymysleli že „peňáz robí peňáz“.

    • židáci toho na nás vymysleli vác…

     • Tak nám treba. Načo sme sprostí, za blbosť sa predsa platí.
      Ibaže…….
      kto už za ňu môžeme, príroda je na vine !

      Alebo, môžeme za to, my normálni, že sa necháme manipulovať a vždy oblázniť
      od psychopatov ,
      keďže
      naše mozgy fungujú na princípe „podľa seba súdim teba“ ?

      Ale či sa dá tak jednoznačne hodiť všetko ZLO na krk
      á priori všetkým Židom,
      o tom mám pochybnosti, od kedy poznám prejavy takých Židov,
      ako je
      Gilad Atzmon, prof.Finkelstein, Evelyn Hecht-Galinsky a mnohí iní.
      Preto myslím, aj Židov treba rozlišovať.
      Určite
      mnohí z nich trpia rovnako, ako my NE-židia,
      a síce
      pod nadvládou psychopatických mozgov, ktoré majú určite aj
      mnohí židia.
      Napr. takí tzv. „židia“ – Chazari- s tatarsko-tureckou génovou štruktúrou
      a zjavne inou biologickou stavbou mozgu, zapríčiňujúcou
      PSYCHOPATIU !!!

      A verím, že raz príde čas, kedy toto bude jasné verejnosti,
      každému občanovi,
      nie len Ugoloovi :-))

Leave a Reply