Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Krymské nasadenie: Dôstojníci NATO obdivujú taktickú prevahu Rusov

Krymské nasadenie: Dôstojníci NATO obdivujú taktickú prevahu Rusov

Crisis in UkraineBojovníci jednotky Vostok v blízkosti Donecka.

NATO tajne obdivuje ruskú taktiku na Ukrajine. Bezpečnostní úradníci, ale aj členovia tajných služieb sú jednotní: Moskva viedla brilantné ťaženie. Rusi sú pred Západom stále o krok vpred, hovoria uznanlivo vojaci. Plní závisti voči štedrému vojenskému rozpočtu hovoria dôstojníci NATO o „majstrovskom“ štýle moderného vedenia vojny.

NATO sa nepriamo obdivne vyjadruje o vedení zásahov Rusov na Ukrajine: Moskva praktizuje perfektnú zmes moderného nasadenia. Malé skupiny, anonymní bojovníci, najvyššia disciplína a kybernetická vojna. V NATO sa pozerajú plní závisti na ruské schopnosti. Západní vojenskí pozorovatelia hovoria dokonca o „majstrovskom“ štýle moderného vedenia vojny, ako informuje FT.

„Zapôsobil na mňa výborný spôsob postupu. To bola precízna a perfektne naplánovaná operácia (…) – tichá, ale smrteľne účinná“, cituje FT britského vojenského experta Jonathana Eyala. Západ bol od začiatku nepripravený, tak znie hodnotenie riaditeľa pre medzinárodné štúdie na londýnskom Royal United Services Institute.

Západní experti sú predovšetkým ohromení bohatou variabilitou Rusov: „Na Kryme existovala schopná koncentrácia síl. Vo východnej Ukrajine sú to špecializované jednotky. Je to malý počet – veľmi malý počet“, hovorí vysokopostavený dôstojník NATO pre Financial Times. Žoldnieri vykonajú svoju prácu a veľmi rýchlo zasa zmiznú. Potom sa pole prenechá milíciám. Príkladom pre tento postup sú asi šesťčlenné skupiny, ktoré sú vybavené drahými ruskými zariadeniami. Majú odstreľovačské pušky typu VSS-Vintorez a sú oblečení ako špeciálne sily. Boli pozorovaní pri podpore povstalcov.

Mimoriadnu úlohu hrajú agenti ruských vonkajších a vnútorných tajných služieb SVR a FSB. Objavujú sa ako civilisti. NATO si myslí, že ich na základe miest ich nasadenia, ich reči tela a ich chovania identifikovalo. Avšak ešte stále existujú len indície dôkazov. Ale: „Pre Rusko je Ukrajina vnútorná záležitosť“, hovorí Nigel Inkster, bývalé číslo 2 v britskom MI6.

Mimoriadne obdivne sa vyjadrujú ľudia z NATO o výzbroji jednotiek: Moskva neustále investovala do starostlivosti o jednotky a do tajných služieb. No teraz sa investície vyplatili: jednotlivé časti do seba perfektne zapadajú. Brit Inkster, dnes riaditeľ IISS pre transnacionálne ohrozenia a politické riziká, popisuje dianie ako „klasickú techniku“ FSB. Takéto taktiky ako „plánovanie, podnecovanie, organizovanie lokálnych síl a špionáž“ môže byť uskutočňované bez rozsiahleho personálu.

V kruhoch NATO sú presvedčení: priebeh plánu separatistických útokov vyžaduje „vedúcu ruku“. Najprv zaútočia milície na vládne budovy a komunikačné centrá. Potom sa postupuje proti centrálnym zásobovacím bodom a nakoniec proti vojenským zariadeniam. Hneď viackrát boli ukrajinské jednotky oklamané. Tak sa stalo minulý mesiac v Konstantinovke a ešte len minulý týždeň v prípade dvoch ukrajinských vojenských základní v Lugansku. Naposledy sa proruskí separatisti v sobotu večer a v nedeľu ráno zrejme pokúsili, napadnúť medzinárodné letisko Luganska a preušiť jeho zásobovanie elektrinou. Toto je jedným z mála zariadení vo východoukrajinskom regióne, ktoré je pod kontrolou ukrajinských ozbrojených síl.

Pri krvavých bojoch o letisko v Donecku prišlo predtým koncom mája okolo 40 ľudí o život. Za všetkými týmito úspechmi vidí NATO dobre vybavenú mašinériu tajných služieb. Okolnosť, ktorá na Západ pravdepodobne najviac zapôsobila.

Mimoriadnu úlohu v taktike Moskvy hrá kybernetická vojna. Predpokladá sa, že Rusko je zodpovedné za vírový program „Snake“. Tento program infikuje počítače v Európe a USA. Jeho rafinovanosť má byť väčšia, ako pri všetkých doteraz známych škodlivých programoch. „Je to veľmi premyslený malware, ktorý je prepojený s inými ruskými exploatmi, používajúc kódovanie a je zacielené na západné vlády. Tu sú všade ruské odtlačky prstov“, cituje odborný portál itexperst bývalého dôstojníka amerických zahraničných služieb a teraz vedúceho vedca v Center for Strategic and International Studies vo Washingtone, Jima Lewisa. Infikované boli medzi tým aj stovky, možno tisícky ukrajinských IT systémov. Hackeri majú teraz nehatený prístup k dátam. Moskva samotná k tomu mlčí.

„Toto všetko pokladáme za infiltračnú operáciu,“ hovorí jeden vysokopostavený dôstojník NATO. „Rusko nasadilo veľmi účinne všetky nástroje moci: informácie, diplomaciu, politiku, vojenskú a ekonomickú moc – tak otvorene, ako aj nekonvenčne.“

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Deutsche Wirtschafts Nachrichten (Nemecké hospodárske správy)

O ::prop

38 komentárov

 1. Rusi, pošlite tie americké-Nato beštie do pekla

 2. Veľmi dobrá propaganda NwoSioZápadu, ktoré prebrali všetky LžidOmédiá a nakoniec sa to dostalo až sem. Chýba už len preklad skutočnokonšpiráčtiny.

  Na východnej Ukrajine operuje niekoľko proruských síl. Sú to najmä veteráni SSSR všetkých národností vrátane rusov, ukrajincov, čečencov, gruzíncov, poliakov a i. zo starej školy, ktorí sa dobre uplatnili v teréne a nezabudli na taktiky a stratégie boja, ktoré sa dnes učia len dôstojníci vyššieho rangu. K tejto skupine veteránov sa pridalo mnoho dobrovoľníkov z miestneho obyvateľstva, dezertérov ukrajinskej armády a gardy, dokonca západných ukrajincov pracujúcich v Rusku a nespokojných so smerovaním krajiny, ktorí sa s rusmi v Rusku dobre poznajú a určite bez pomoci do vlasti poriadky robiť nešli. Nakúpiť zbrane na ruskom trhu nie je problém (ako donedávna v Poľsku, o USA sa vyjadrovať nebudem, tam vám kalašnikov príde aj poštou). Táto zmes na všetko odhodlaných ľudí pre odstránenie fašistickej chunty z Kyjeva vytvorila prostredie, ktoré si nie je schopná ukrajinská armáda schopná podmaniť. Každý útočný krok znamená porážku a jediné na čo sa zmôžu je bombardovanie civilistov. Trpia obyčajní ľudia. Strašné.

  V prípade ak by došlo k zainteresovaniu GRU, FSB a podliehajúcich zložiek, hoci aj tajne, tak každé lietadlo a vrtuľník, ktoré by vzlietlo na útok do východnej ukrajiny by do pár sekúnd skončilo v troskách. Inteligentné zbrane, ako sa snaží naznačiť článok, „domobrana“ k dispozícii nemá, to musí vidieť aj hlupák. Tieto sa takisto na čiernom trhu nepredávajú. Operujú s protilietadlovými zbraňami staršieho dáta, ktoré nemajú šancu ohroziť profesionálnych žoldáckych letcov operujúcich v stíhačkách ukr. armády.

  K tým vírusom. Je dobré známe, že najkomplexnejšie vírusy boli vytvorené pre potreby Mossadu aby mohol operovať skrz kybernetický priestor na podporu svojich teroristických útokov. Nové bojisko je Ukrajina ako front NwoSioZápadu vs. Ruska a práve kvôli tomu sa ruské vedenie stiahlo zo snách kontrolovať ukrajinu a celý boj prenechalo na pleciach dobrovoľníkov a domáceho obyvateľstva. Nebolo by totiž príjemné keby nejaká raketa bola z územia kontrolovaného rusmi „náhodne elektronicky“ odpálená požadovaným smerom aby to mohlo dospieť k preventívnemu jadrovému útoku na zariadenia Rusku a tak k naplneniu sna NwoSioZápadu na dovŕšenie vytvorenia jediného centra svetovej moci, pravdaže tej svojej.

  p.s. Všetky fakty sú ľahko dohľadatelné, myslím že to nebude pre nikoho problém si overiť. Štve ma len to, že prop resp. protiprúdu dáva články v duchu „proprúdu“ a človek čerpajúci len z tohto zdroja môže dôjsť k chybným záverom a urobiť si veľmi podobný názor aký majú čitatelia lžidomassmédií. Toto som sa snažil svojim príspevkom napraviť. Berte na vedomie.

 3. xml
  súhlas!
  a okrem toho
  Prop nie je prop, on sa len tak tvári, je len ďalší ohlupovací portál na oklamanie ovečiek.
  takmer skutočný prop je český Protipoud.

  • Protiproud nie je žiadna výhra. Jak keby to písal Hurvínek so Švejkom.

   • Jeden čas som sledoval Hájka dosť pozorne, aj sme boli v kontakte. Môj záver sa dá však parafrázovať dobre známym bonmotom jeho dobrého kamaráta: „To je ale velké nedorozumění.“ Tadiaľ cesta nevedie a v poslednej dobe si všímam, že už totálne „zblbnul.“ Všimol som si, že zverejňujú na „protiproude“ skutočne nekorektné informácie. Jedna vec sú informácie, ktoré sú nedostatočné z dôvodu, že iné nie sú, a úplne iná falošné informácie a dohady – v podstate klebety. Stačí pozrieť na jeden z posledných článkov – Byl děd polského premiéra Tuska členem Heydrichovy Bezpečnostní služby? To má ďaleko od objektivity. Starí Rimania hovorili „A posse ad esse non valet consequentia“, čo voľne znamená z možnosti nemá sa hneď usudzovať na existenciu.

 4. Rusko predvádzalo na východe Ukrajiny bez pochyby efektívnu taktiku, aspoň čo sa týka vymenovaných bodov. Brilantnou by som ju ale nenazýval. Autor článku zdá sa nemá dostatok pozorovacích schopností na to, aby spozoroval veci, ktoré ruskí stratégovia katastrofálne nezvládli.

  V prvom rade – hoci bola voči prebiehajúcej revolúcii na Ukrajine dlhé mesiace vedená masívna propagandistická kampaň, ktorá skutočne úspešne zmanipulovala obrovskú časť Ukrajincov ruskej národnosti (ktorých je na územiach Donecka a Luhanska približne do 50%), ruské zložky neboli schopné osloviť zvyšnú časť ruskej populácie a taktiež obyvateľov ukrajinskej a ostatných národností .

  Totálnou katastrofou skončilo taktiež to, že hoci na začiatku ruské jednotky ťažili z jednoznačnej podpory propagandou ovplyvnených obyvateľov, nepredložili týmto obyvateľom nič, čím by dokázali týchto obyvateľov dostatočne motivovať aj dlhodobejšie, po vyostrení situácie.

  Aby toho nebolo málo, po prevzatí moci nedokázali zabezpečiť v oblastiach poriadok a tak sa tam po ochromení ukrajinskej moci rozmohlo rabovanie , únosy, prepady, vraždy a boje o moc medzi predstaviteľmi tzv. Doneckej a Luganskej národnej republiky, pričom za mnohé z toho boli priamo zodpovední predstavitelia a vykonávatelia moci týchto „republík“. Toto sú veľmi hrubé taktické pochybenia, pretože fakt, že jedna vec je obsadiť územie a druhá veci je udržať ho je všeobecne známy.

  Na samotnom obsadení území nebolo nič výnimočné, pretože vedenie Ukrajinskej armády rovnako ako armáda sama neboli schopné plniť si ani len svoje základné povinnosti, polícia bola demoralizovaná a tak sa po východe Ukrajiny mohli preháňať ruskí diverzanti a rôzne bandy takmer ako sa im zachcelo. Aj za iných podmienok je úplne samozrejme, že sa na obsadených územiach obsadzujú strategické centrá moci a že si tam okupantské armády dosadzujú sebe podriadené zložky lokálnej moci. Jediný rozdiel bol v tom, že toto všetko dokázali bez odporu Ukrajinskej armády – to sa teda často naozaj nestáva. V tom ale nemá zásluhu nejaká brilantnosť ruskej taktiky a stratégie, ale len využitie slabosti a neschopnosti Ukrajiny chrániť svoje územia.
  Pokiaľ ale dokázalo rusko roky deformovať ukrajinskú spoločnosť až do takéhoto stavu bez toho, aby ukrajinská spoločnosť včas zareagovala, tak potom samozrejme klobúk dole, lebo toto bez najmenších pochýb geniálne zvládnuté bolo.

  Rozmýšľal som, či nenazvať geniálnou a brilantnou ruskú propagandu , ktorá má na tom čo sa stalo najzásadnejší podiel, ale nedá sa to. Na počine zneužiť tuposť más a odhaliť pritom hlúpo svoju skutočnú úbohú zločineckú tvár pred celým uvažujúcim svetom nie je nič originálne a už vôbec nie geniálne.

  • „Na počine zneužiť tuposť más a odhaliť pritom hlúpo svoju skutočnú úbohú zločineckú tvár pred celým uvažujúcim svetom nie je nič originálne a už vôbec nie geniálne.“

   Tiež to tak vidím……. ovšem,
   tá odhalená zločinecká tvár, podľa mojich kritérií, patrí globalizovanej Mafii
   PSYCHOPATOV,
   ktorí organizovali tzv.“Majdan“ a zapríčinili všetky beštiality a utrpenie nie len nevinných
   civilných obetí, ale celého ukrajinského ľudu.
   Rovnako
   ako ľudu lýbijského, sýrskeho, atď….

 5. „PETR HÁJEK se zamýšlí nad posledním průzkumem veřejného mínění, který odhalil, že totalitní „protiruské“ mediální propagandě většina národa nevěří
  Tupé protiruské šílení, kterého jsme v posledních týdnech a měsících v českých médiích svědky, není ve skutečnosti nic nového.

  „mediální propagandě většina národa nevěří (okrem JOZEFA zo slovenského „protiprudu“ :-)))
  ————————————————————————————————-
  Tupé protiruské šílení, kterého jsme v posledních týdnech a měsících v českých médiích svědky, není ve skutečnosti nic nového. Vidíme pouze donaha svlečenou podstatu světa, v němž aktuálně žijeme své vlastní osudy i osud naší země, a který se ani za posledních dvacet pět let vůbec nezměnil. Jen se „zrcadlově obrátil“.“

  „Pokus Západu – především Spojených států – otevřít si státním převratem na Ukrajině „jižní cestu“ k hranicím Ruské federace stále více selhává.“

  “ Ukrajinská tragédie, zvláště pokud jde o východ země, kde jsou celá města a vesnice rozbombardována a srovnána se zemí jako za Druhé světové války, už vlastně hlavní média ani nezajímá. Propagandisté řinčí zbraněmi hlavně proti Rusku.“

  Viď: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1061

  • Petr Hájek sa zásadne nezamýšľa, zrejme je to preňho silno bolestivé.

   Ja nepochybujem o tom, že si ten tvoj Petr Hájek zasa raz potreboval niečo vycucať
   z prsta, ako je už uňho tradíciou. Miešať jablká z hruškami je uňho úplne OK a tak sa ani nečudujem, je produkuje odpad čo produkuje.
   Pozrel som si schválne aktuálny sociologický prieskum a 81% populácie hodnotí konanie Ruska v súvislosti s Ukrajinou NEGATÍVNE, pozitívne ho vnímalo iba 11% populácie…

   Pán Hájek mal na mysli prieskum spoločnosti SANEP, kde sa ale odpovedalo len na otázku, či si občania želajú ďalšie posílenie vojsk NATO na území EU…

   Samozrejme, pridávam link na stránku Centra pre výskum verejnej mienky, kde si môžeš zmienený prieskum stiahnuť vo formáte pdf:

   http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a7236/f3/pm140528.pdf

   A tu je zmienený sociologický prieskum, na základe ktorého Hájek vyprodukoval svoje bludné dedukcie:

   http://www.sanep.cz/sid=9mrjuq1bac50i2ujj0665rd4t5/pruzkumy/posileni-vojsk-nato-v-evrope-publikovano-10-6-2014/

   • Jozef ty si neskutocny hlupak. Jedine ze by si bol cigan alebo nejaky fil tak tvoje odpovede by boli pochopitelne. Ciernym a dusevne chory tu maju dobre podnebie.

    A este jedna vec. Vtom tvojom co si sem dal jak sa pise odkaze sa pitali deti okolo 15 rokov.
    V tom co si napisal ze je blbost sa pitali deti od 18 rokov.
    Pocitam ze v tom od 15 boli deti nasich kozojebcov s tv.

    A to ani nehovorim o pocte opitanych. Ale to je jedno ci?

    • Reagoval som na Ugoloo, pri ňom už dávno strieľam príspevky tak, ako mi prídu na jazyk. On si tam to svoje aj tak určite nájde a pokiaľ niekomu nevoňajú moje odpovede, nech sa tu sám píše k veci a ja sa mile rád pridám.

     Počet opýtaných samozrejme väčšinou hrá rolu a som veľmi rád, že si tu takéto veci aj niekto všimne. Hlupák ale rozhodne nie som, len sme sa v niečom zásadnom nepochopili.

     Hájek si z výsledkov prieskumu spoločnosti SANEP týkajúceho sa vojsk NATO nezmyselne vyvodil závery, ktoré si priradil k otázke hodnotenia konania Ruska, pričom jediný prieskum, ktorý sa v poslednej dobe zaoberal hodnotením konania Ruska bol prieskum CVVM, v ktorom 81% opýtaných hodnotí konanie Ruska negatívne. Upozornil som teda na to, že výsledky prieskumu CVVM sú jedinými aktuálnymi výsledkami, z ktorých sa dá pri otázke hodnotenia Ruska nejako čerpať a že sú pritom v radikálnej oponentúre so stanoviskom Hájka, čo tiež zjavne znehodnocuje jeho postoj. Koreláciu či štatistickú chybu, vek opýtaných detí kozoj.bcov z tv atď tu teda nie je vôbec potrebné riešiť. Snáď je to už teraz jasné, po štvrtej ráno to už lepšie nevysvetlím a vlastne ani neviem, načo to vysvetľujem. Snáď aby som trocha zabil čas.

     Ale ako pozerám, tak som pochybil v niečom inom. Nenapísal som, že samotný výsledok 81 percent sa týka opýtaných, ktorí sa otázkou diania v Ukrajine zaoberajú. V tomto smere sa teda dodatočne opravujem. To ale nič nemení na fakte, že výsledky prieskumu CVVM sú v Čechách jediné aktuálne , ktoré v súvislosti s otázkou hodnotenia konania Ruska existujú. Hájek mal buď vychádzať z nich, alebo nevyvodzovať žiadne závery z nesúvisiaceho prieskumu.

   • Jozefko môj zlatučký, nenamáhaj sa, „the game is over“.

    Nechápeš ?
    Pozri, ešte aj taký nejaký „Maros“, neovládajúci ani základy
    slovenskej gramatiky,
    pochopil, že si chudáčik, bojujúci s veternými mlynmi
    a
    vyhlásil o tebe : “ Jozef ty si neskutocny hlupak. “

    Ja si to ovšem o tebe nemyslím, ja si myslím, že ty nie si hlupák,
    ty
    si len poctivo zarábaš na svoj chlebíček každodenný statočnou prácou.
    Nuž
    a že vypisuješ tu idiotiny, tomu sa nedá čudovať,
    predsa
    „koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj“, že Jozefko !?

    Ty predsa nemôžeš za to, že tvoji chlebodárcovia sú IDIOTI, že Jozefko ?

   • maršal Žukov

    Ja viem, Jozef, teba rozmýšľanie nebolí. Je to pochopiteľné, ty, keď sa zamyslíš, ani nič necítiš

 6. Už zasa je tu propaganda. Ak by bol fakt Rusky SPECNAZ nasadení na juhovýchode Ukrajiny tak domobrana by nemala také problémy ako ma. Rusky SPECNAZ patri medzi elitu. Nezúčastňuje sa otvorených bojov pracuje skryto vo vnútrozemí nie na hranici (linii)bojujúcich strán. Ide o strašne drahých bojovníkov aby si Rusko o nich dovolilo prísť v nejakom nečakanom delostreleckom prepadnutí. Ak by niekto uniesol chuntu z Kyjeva na čele z Jevrejskym prezidentom a jeho poradcami z USA tak verím tomu a tvrdil by som že v tom ma prsty SPECNAZ, ale teraz tvrdím že je to propaganda zo stráni bezmocného Kyjeva a ´´demokratického´´ prehnitého západu.
  Jozef kde máš ten príspevok z garantom. Podľa každej vojenskej príručky je vodovod zásobujúci leteckú základňu legitímnym cieľom. No vodovod zásobujúci mesto a jeho obyvateľov tým legitímnym cieľom už nie je. Takže povstalci sa žiadneho prehrešku nedopostili na rozdiel od Banderovsko fašistických hôrd z národných gárd ktorí bombardujú vodovody rozvodne elektriky v okolí vzdorujúcich miest a obci.

  • Uber paru, ja som nikde nevravel, či je alebo nie je vodovod legitímny cieľ. Ja som poukazoval iba na to, že si mohli separatisti vodu odpraviť sami. Taktiež mohlo ísť napr. o partizánsky akt nejakej miestnej proukrajinskej skupiny, ktoré tam sú.
   Neverím že vodovod zničila armáda a pokiaľ áno, tak nie úmyselne. Kedy si konečne vtrepete do tých svojích neprevetraných kemení, že tam nežijú iba obyvatelia ruskej národnosti? Cca polovica miestnych obyvateľov je ukrajinskej a nie ruskej národnosti, začnite už trocha myslieť.

   Na Ukrajine ruský speznaz úplne jednoznačne operuje, nie je to žiadny výmysel. Oficiálne tam ale vyslaní nie sú, pretože všetci dali pred odchodom na Ukrajinu výpoveď z armády a išli tam ako „dobrovolníci“ :)))
   Tu máš jeden z najznámejších príkladov, chlapec sa volal Alexej Jurin (Алексей Юрин) , na VK má stránku aj pod pseudonymom Alexej Bakz (Алексей Бакз), určite o ňom nájdeš na nete dosť informácií:

   http://news.bigmir.net/ukraine/822418-V-Donecke-pogib-specnazovec-iz-Rossii

   Keď ešte stále neveríš, tu máš link na Moskovského konsomolca, tiež ho tam v súvislosti z jeho pohrebom spomínajú ako speznazovca zo 45. pluku špeciálneho určenia:

   http://www.mk.ru/politics/2014/06/09/gruz-200-iz-donecka.html

   • Jozef nepleť si SPECNAZ a nejakých výsadkárov ty nie sú SPECNAZ zo SPECNAZu sa neodchádza nemôžeš dať výpoveď so SPECNAZ. Možno ty ľudia ktorí dali výpoveď a odišli zo služby potrebujú vytvoriť okolo seba auru SPECNAZ. Netvrdím že na juhovýchode Ukrajiny nie sú dobrovoľníci a bývali vyslúžilci z éry Sovietskej a Ruskej armády. Vlastne dnes na strane domobrany bojujú už aj Srbi nejaký Česi a možno aj Slováci. Každý začína mat dosť tých pro USA zapredancov a nie len na Ukrajine. Inač Jozef skús zorganizovať takýto majdan na Slovensku proti Slovenským zapredaneckým politikom veľmi rad ta podporím aj osobne a je mi jedno či to budú praví, ľavý či liberáli. Máš moju poporu.

    • Prosím ťa, prestaň už konečne fantazírovať. Zo specnaz sa samozrejme odchádza. Minimálne do dôchodku, keď už nie inak. Ale ide to aj inak. specnaz sú armádne jednotky, v ktorých slúžia ako záklaďáci, tak aj profesionáli – na normálny pracovný pomer, ktorí platí u všetkých profesionálnych vojakov. Samozrejme, že podpisujú zmluvu na počet rokov – to dáva zmysel, keď už štát investuje do výcviku, tak si nenechá odchádzať vycvičených ľudí. Ukáž mi ale ten zákon, ktorý dokonca aj v Rusku zakazuje odísť z armády po ukončení zmluvného vzťahu. A je úplne samozrejmé, že po skončení zmluvy odchádzajú aj príslušníci specnaz.

     • Osmoza máš to presne v mene pozri wiki čo znamená Osmoza. S tebou diskutovať nebudem, lebo o SPECNAZ nevieš vôbec nič iba máš nejaké domnienky ak vôbec to. Pri čítaní tvojich príspevkov si spomeniem na doktora Štrosmajera z Nemocnice na okraji mesta a na jeho geniálny výrok Keby h…. atď. Oddiely SPECNAz sú plne profesionálne oddiely. Vyber do oddielov nastáva v 6 rokoch dieťaťa. Výcvik prebieha celí život. Deti sa vyberajú zasadne z detských domov. Oddiel SPECNAZ je rodinou pre jeho členov žiadnu inú rodinu tieto deti už viac nemajú. Keď neveríš, alebo pochybuješ o mojich slovách odporúčam ti knihu od Ruského autora ktorí Rusko určite nemiluje Viktora Suvorova SPECNAZ, alebo celkom pekne popísal o SPECNAZe v knihe Záškodník Česky autor Marek Chlibek

     • Neboj sa, Suvorova mám prečítaného takmer komplet. A dočítal som sa tam napríklad aj niečo takéto (parafrázujem z pamäti): V jedálni zbadal dôstojník (specnaz) drobného záklaďáka, ktorý neustále poskakoval. Zmeral, koľko dokáže skočiť znožmo a okamžite ho dal priradiť ku specnaz. Alebo ďalšia pasáž. Keď ku specnaz nastúpili noví regrúti, do vchodu v stane im starí mazáci dali na zem čistý uterák. Všetci ho prekročili, len jeden si doň utrel nohy…

      Ako to? V jedálni zobrali medzi specnaz nováčika a ani nebol z detského domova? A ku specnaz nastupovali noví regrúti? Ako je to možné, veď v specnaz boli od 6. rokov…

      Prestaň čítať bájky a povesti a občas sa zamysli nad tým, čo trepeš do vzduchu. Čím samozrejme nepopieram, že v Rusku existujú, alebo existovali vojenské školy pre siroty. Naozaj sa aj bez mučenia priznám – neviem ako to je v dnešnej dobe, ale v Rusku je každá zvrhlosť možná, ešte aj učiť 6 ročné deti mučeniu a vraždeniu. Tvrdiť, že specnaz nikto neopúšťa je choré. A keď to dovedieme do logických záverov – veď ty vlastne tvrdíš, že v Rusku je stále otroctvo. Veď zo specnaz sa neodchádza ani keď sa chce odísť. Čo s takým čo chce odísť urobia? Utratia ho ako besného psa? Veď aj tu na prope boli texty o vyslúžilých specnaz.

      http://www.protiprudu.org/ruske-specialne-jednotky-vojensky-puc-proti-putinovi/

     • Ty nevieš čo je SPECNAZ tak sa nevyjadruj k téme Pre teba sú SPECNAZ vojska VDV MVD VMD atd aj v nich sú síce špecializovane oddiely SPECNAZ. Suvorov v knihe o SPECNAZ dosť často spomína aj výcvik výsadkárov, ale ty si vyberieš čo tebe sedí proste KLAMEŠ jak vyšitý. Zo SPECNAZ sa neodchádza, lebo pre členov SPECNAz sú SPECNAZovci rodinou. Takže odchádzajú len do výsluhového dôchodku a tvrď si čo chceš len drístaš to čo tu píšeš sú dristy. Ešte mi tvrď že FSB je SPECNAZ, lebo aj toho sa dočkáme od teba.

 7. Smiešne na tom je, že bývalý novinár Igor Strelkov drží celú ukrajinskú armáda/čalamádu/ v šachu

 8. RE: osmoza 12. jún 2014 at 17:19 z témy Kresťanská otázka atď

  Ugoloo zanôtil ako obyčajne mimo notovú osnovu a s ním sme sa dostali mimo tému aj my, ktorí sme k jeho príspevku mali čo povedať. Pokračujem preto tu, kde neporušíme pravidlá stránky…

  Samozrejme, neviem stopercentne, že sú to svetlice proti infračervene navádzaným strelám. Nie je vôbec stopercentne jasné čo sa tam odohráva, kde sa to odohráva a kedy sa to odohráva. Len tým vyvraciam istotu, s akou sa Stopa a Ugoloo (prípadne ďalší) vrhajú do tvrdení, že to tam Ukrajinská armáda bombarduje fosforom. Ono je to aj tak jedno, lebo ruské média ako tradične trepú jednu sprostosť za druhou a najnovšie si skrátka vymysleli fosforové bomby v Slovjansku, keďže pravý sektor už nie je v móde a nejaká odpojená voda a mínometná paľba do obývaných štvrtí už akosi nie je dostatočne poburujúca…
  A tak skrátka vysielajú v správach bombardovanie Slovjanska fosforovými bombami, ako napríklad aj tu na Rossia 24:

  https://www.youtube.com/watch?v=sC4yX7JpzYM&feature=youtu.be

  Samozrejme je to len ďalší špinavý sajrajt z Kremľa, v skutočnosti sú to roky staré zábery bombardovania Fallujah, fotka z toho videa je aj v tom štvavom nemeckom článku, čo tu pridal Ugoloo:

  • Chybička se vloudila, video z Iráku je tu:

   • Nie sú sprostí tí Rusi. Dajú tam náročky video z Iraku, lebo im je jasné, že sa hneď ozvú „obrancovia demokracie“, ktorí ale nechápu, že vlastne ukážu jej pravú tvár a dodrbú tak sami seba.

  • Ugoloo jaj ci bišťu som še trafikl do Jozefa presne. Znal som co napíše že Ruska propaganda či najnovše propaganda s kremľu. Že ty ši Jozef Rusnak jak repa. Jak inakše by to bulo. Ešči nápis že to Rusaci bombardovali fosforom naj še popukame od šmichu ak keď tým ľuďom na juhovýchode do smiechu teda nie je. No všetko zle je na niečo dobre ľudia aj ty ktorí pochybovali o Kyjeve a zberbe v Kyjeve, o zberbe na Kyjevskom majdane ty čo pochybovali v chunte dnes už nepochybujú. Je to zaujímavé, ale pochybujú v legitimitu Kyjevskej vlády už aj politici na západe a o obyvateľoch EU ani nehovorím.

   • Bratu sluhaj tu. Ta ty nezačinaj pisac po vychodňarsky, bo kejc ja začňem pisac po vychodňarsky, ta už i ňeprestaňem. Ta jaky ja tebe rusnak, ha? Ty sebe dumaš, že kejc nerozumiš co hutorim, ta že to ja rusnak, abo co? Ta ty ňerozumiš ňe bo ja rusnak, ty ňerozumiš bo ši glupy jak bagandžami pochodzene garadiče za dižďžu. A na slunku ešči vecej!
    Ja ci rozumim že ci šmišno – ňerozumiš co hutorim, ta še choľem šmeješ, aby mi z tebe smutno ňebulo. Ta mňe smutno ňebudze, no Jules Verne z balona vypadnul, čo kukal co tu take šmišne!

    Popač – tu mi ci dal ľink a u ňim u ruskim teľevizoru i kanaľe La Manč Rossia24 hutoria, že na Slovjansku na Ukrajine Ukrajinsky oficeri švicace bomby metaľi po totych Ukrajincoch, co hutoria jak toten Putin a ňe jak toten Porošenko. Ta šaľeny kuň ce kopnul do piščiska, že ši ošľepnul a ňevidziš, že to to iste video jak v Iraku, co tam bul toten Saddam, co mal dvoch pšikoch Udaja aj Kusaja? Ta jak še može to iste stac dva razy, ha? Jak, ha?? Ta co to maľi na Ukrajiňe dežavú či jak tomu francuzi hutoria? Ja dežavú ňezažil nikdaj v živoce, ľem coškaj, co še na dežavu podoba a to mam dva razy do mešaca. No to ňe dežavu – to moja šumna polovka, jak mi bere výplatu i zálohu. Jak ja ju ľubim, lásku moju prekrásnu jedinu – no, už odešla spac, možem pisac daľej.

    A ňemcov ty zochap na pokoju, oni znaju kedy co povedzec, to ľem ty ňeznaš kedy byc cicho a kedy hutorec. Kejc ňemaš pravdu, ta ľepši švekre kvitky natarhac a ňe še hlupo vydrižňac, jak bily Trabant z kopca!

    • Jój ta ty vychodňar ta skadzi ši ta dakdzi od Prešova či skadzy 😀 a po Rusnacky cholem kus znaš.

     • Ta sluchaj ta šak še stretnime dáme sebe po papuli jak poradne chlopi vypijeme po borovičke šak sebe možeme dac i vychodňarsky trojboj co na to hutoriš, po hutorime o Ukrajine a ne tu pri tej škatuli sebe vypisuje :-D. Ešči i za elektriku veľké peneži placim po furt len daco vypisujem na tej škatuli. :-DDD

     • Bratu, ta čom bym sebe po papuľi davali! Ta šak keby ši takoj povedzel taky fajny argument jak borovička, ja by ci nikdaj ňepovedzel slovko plane! 🙂

 9. Ucia sa dobre. Ale stale na nich nemaju o atomovych zbrania sa nehovory a Kijev este nebombarduju. Vo falujah sa mohol fosfor pouzit to je v pohode nie. Ci? Nato uz Nato zabudlo.
  Ugolo tie mekcene a dlzne ti moc umu nepridaju.
  Jozef oni zautocili na Rusko ja neviem co stale riesis.
  Ani nemecko nerobi politiku ani sa nesprava ako mi chceme.
  Tento system funguje na prave silnejsieho. A aby ostal jeden tak to by bol koniec.
  Tento primitivny sytem je otom prebiehat sa jeden druheho inak sa to dopredu nepohne a ked ostane jeden tak to zamrzne.

Leave a Reply