Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Kremeľ varuje USA pred možnými sankciami

Kremeľ varuje USA pred možnými sankciami

obama-putinMožné sankcie Washingtonu proti Moskve by viedli k „pádu“ amerického finančného systému a ukončeniu jeho globálnej finančnej dominancie, tvrdí ruský úradník.

Ekonomický poradca Kremľa Sergej Glazjev v utorok povedal, že Rusko zníži svoju ekonomickú závislosť od Spojených štátov ak sa Washington rozhodne uvaliť na Moskvu sankcie kvôli otázke Ukrajiny.

„Našli by sme spôsob, ako by sme nielen znížili našu závislosť od Spojených štátov na nulu, ale aj ako sa vymaniť z tých sankcií s veľkými výhodami pre nás,“ povedal Glazjev a dodal, že Rusko môže prestať používať doláre na medzinárodné transakcie.

„Pokus o oznámenie sankcií by skončil pádom finančného systému Spojených štátov, čo by spôsobilo koniec dominancie Spojených štátov v globálnom finančnom systéme.“

Komentáre prišli deň potom, ako americký prezident Barack Obama pohrozil Rusku sankciami.

Ak bude Rusko pokračovať v rozmiestňovaní vojakov na ukrajinskom Kryme, Spojené štáty podniknú „sériu krokov – ekonomických a diplomatických – ktoré Rusko izolujú a budú mať negatívny dopad na ruskú ekonomiku a jej status vo svete,“ vyhlásil Obama.

V rozhovore s americkou spravodajskou sieťou deň predtým, americký minister zahraničia John Kerry tiež varoval ruského prezidenta Vladimíra Putina kvôli rozmiestneniu ruských vojakov na Kryme a tvrdil, že Rusko bude vylúčené z krajín G8 ak bude pokračovať v súčasnej ceste.

Washington by si mohol vybrať za cieľ ruské štátne finančné inštitúcie a zmraziť aktíva vrcholných ruských úradníkov zapojených do Krymskej krízy, varoval Kerry.

Rozmiestnenie vojakov na Kryme prišlo potom, ako dal ruský parlament prezidentovi Putinovi zelenú na použitie vojenských síl na ochranu ruských záujmov na území Čierneho mora.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

4 komentáre

  1. Veľký brat robí iba bububu…, na nič viac sa totiž nezmôže.

  2. prišiel na psa mráz

  3. Kremeľ túto informáciu odmietol oficiálne a dodal, že je to osobný názor pána Glazjeva a tým to skončilo, treba si v tomto chaose overovať informácie a nespadnúť na úroveň SME-ti

  4. Prečo židovský Delet obhajuje Pravý sektor, pokiaľ sú to praví vlastenci?
    http://www.delet.sk/spravy-a-politika/svet/otvoreny-list-ukrajinskych-zidov-putinovi

Leave a Reply