Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Kosovo – nový domov al-Kaidy

Kosovo – nový domov al-Kaidy

KosovoAlKaidaVieme už dlho, že vytvorením umelého útvaru zvaného Kosovo prostredníctvom NATO, dostala balkánska mafia vlastný štát. Bývalý štátny prokurátor, poslanec Európskeho parlamentu a člen Komisie OSZE pre ľudské práva, Dick Marty, vo svojej správe prezentovanej Európskej rade v 2012 jasne ukázal, že predseda vlády Kosova, Hashim Thaçi, je „Bossom mafii podobnej“ kriminálnej siete, ktorá pašuje zbrane, drogy a ľudské orgány vo východnej Európe.

Thaçi mal viac ako desať rokov “násilnú kontrolu“ nad obchodom s heroínom. Mimo to je obviňovaný, že jeho vnútorný kruh zavliekal zajatcov cez hranicu do Albánska a tam vraždil, aby mohli predávať ich orgány na čiernom trhu. Marty povedal, že medzinárodné spoločenstvo ignorovalo vojnové zločiny ktorých sa dopustila UÇK v kosovskej vojne voči Srbom, a „uprednostnilo túto prioritu namiesto nejakej formy krátkodobej stability.“ A ako sme už informovali 6. mája 2012 , bolo Kosovo využívané ako výcvikové miesto pre teroristov ktorí besnia v Sýrii. Teraz začína nová fáza kriminality, pretože Kosovo slúži ako nový domov zo Sýrie sa vracajúcich teroristov al-Kaidy, aby svoje „skúsenosti“ z vraždenia obyvateľstva, využili v Európe.

Táto nová úloha Kosova, stať sa hniezdom teroristov sa dostala na svetlo, keď nedávno bolo zatknutých šesť Albáncov v Prištine a v Gnjilane, ktorí boli pripravení vykonať teroristické útoky. Zatknutí chceli vyhodiť do vzduchu priehradu, aby zatopili viaceré dediny.

Najprv slúžilo Kosovo na výcvik teroristov pre Sýriu. Pretože to tam nebeží tak, ako bolo zamýšľané a sýrska armáda dosahuje čoraz viac úspechov, prichádzajú džihádisti naspäť, a využívajú svoje nadobudnuté skúsenosti, aby rozširovali teror v Európe. Západ vypustil bumerang, ktorý sa teraz vracia späť.

Al-Kaida sa v Kosove pevne etablovala, v útvare, ktorý drží pokope len vďaka EÚ a NATO. Navrátilci zo Sýrie, ako Abu Hafs al-Albani, využívajú Kosovo ako základňu pre nové úlohy. Keď bol zadržaný, našlo sa v jeho dome veľké množstvo zbraní a diaľkovo odpaľovaných náloží.

Oficiálne zdroje hovoria, že skupina okolo Albaniho pracuje z poverenia sýrskej teroristickej skupiny Nusra-Front a plánuje teroristické útoky v celom Kosove a v okolí. Ako sa Kosovo radikalizuje, ukazuje, čo sa stalo trom ženám 3.novembra, ktoré sa ako Mormonky pokúšali rozširovať svoju náboženskú literatúru. Tieto občianky USA boli v Prištine dobité. Ženy mali šťastie že neboli zabité.

Pritom, v žiadnej inej krajine nie je toľko pamätníkov západným vojnovým zločincom, ako v Kosove. Existuje množstvo ulíc a námestí ktoré sú pomenované po George W. Bushovi, Madeleine Albrightovej a Tony Blairovi. V Prištine stojí dokonca veľká socha Billa Clintona, ktorý zavelil do vojny NATO na Balkáne. Všetci sú považovaní za veľkých „osloboditeľov“ Kosova.

Teraz ale hryzú ruku, ktorá ich predtým kŕmila. Západ sa len prizeral, ako radikalizovaní islamisti boli regrutovaní z celej Európy a v Kosove pripravovaní pre vojnu v Sýrii. Čo hovoríme, že prizerali, aktívne podporovali! Cez turecké „humanitárne“ organizácie boli zbieraní Albánci a posielaní do Sýrie, aby slúžili teroristickým skupinám ako bojovníci.

Jedna z týchto skupín sa volá Abu Abdullah al-Kosovo of the Islamic State of Iraq and Sham (ISIS). Táto vyzýva európskych muslimov, aby sa vzdali svojho komfortného života v Európe a vydali sa do Sýrie, a tam bojovali. Tisícky poslúchli túto výzvu a v Sýrii sa naučili, ako sa vraždí civilné obyvateľstvo a „neveriacim“ usekávajú hlavy. Títo sa teraz vracajú so svojimi odpornými skúsenosťami. Následkom spomínaného zatknutia sa vynorila jedna doteraz neznáma teroristická skupina, džihad Kosovo. Táto skupina vyhlásila prostredníctvom e-mailu, že polícia v regióne bude cieľom „strašného útoku“, ak neprepustí vo väzení sediacich bratov. Tieto radikálne sunnitské skupiny sú financované Saudskou-Arábiou a bohate vybavené peniazmi.

Ale táto policajná akcia je len show, pretože výcvik teroristov v Kosove sa nemôže diať bez povolenia a trpenia kosovskej a západných vlád. Špeciálne nie bez ochrany Američanov, ktorí prevádzkujú najväčšiu vojenskú základňu vo východnej Európe Camp Bondsteel v Kosove.

Je to dokonca tak, že Policajná akadémia Kosova sa zmenila na výcvikový tábor sýrskej „opozície“, ktorý sa nachádza pod dozorom britských a amerických tajných služieb. Radikálni islamisti z rozličných krajín sú tam pripravovaní, aby v Sýrii uskutočňovali sabotážne akcie a teroristické útoky.


V Kosove vycvičení teroristi sa teraz vracajú zo Sýrie späť a mieria svoje zbrane proti svojim bývalým učiteľom a zadávateľom úloh. Briti a Američania, ktorí teroristov vôbec vytvorili, žnú ovocie svojej nezodpovednej politiky. Navrátilci využívajú Kosovo ako základňu, aby sa pripravili na džihad v celej Európe. Ako sa to predsa hovorí ?: „Kto seje oheň, bude žať búrku!“. Z mafistického štátu Kosovo sa stal štát teroristov. Vďaka NATO, EU a Eulexu za tento „darček“.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Alles Schall und Rauch: Der Kosovo, Al-Kaidas neues Zuhause

O ::prop

3 komentáre

  1. Rockwell – In hoc signo vinces. Vygoogliť, prečítať. Len 9 strán PRAVDY.

  2. Milan Jablonský Ing.

    Nuž tam pod ochranou najväčšej americkej základne v Európe bude konečne v bezpečí.
    Američania si ich pestujú aby mali dôvod „zachraňovať“ krajiny . Hlavne tie kde sú suroviny.

  3. Pripomínam, že problém má pevninská Európa, lebo Britániu do značnej miery chráni prieliv La Manche a USA sú za veľkou mlákou, širokou pártisíc kilometrov.

Leave a Reply