Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Kandidátka na starostku pobodaná za podporu utečencov

Kandidátka na starostku pobodaná za podporu utečencov

Vedúca kandidátka vo voľbách na miesto starostu Kolína nad Rýnom bola bodnutá do krku mužom, ktorý vyhlásil, že je rozhnevaný utečeneckou politikou v Nemecku.

Henriette Rekerová – nezávislá kandidátka podporovaná stranou kancelárky Angely Merkelovej CDU – bola vážne zranená aj so svojim poradcom. Ďalšie tri osoby utrpeli menšie zranenia.

Miestna polícia vyhlásila, že stav 58 ročnej Rekerovej je „stabilizovaný, ale ešte nie je mimo nebezpečenstva.“

Polícia zadržala 44 ročného občana Nemecka a obyvateľa Kolína.

Útočník povedal polícii, že Rekerovú pobodal „z proticudzineckých motívov,“ prehlásil vedúci policajný vyšetrovateľ Norbert Wagner. Podozrivý pravdepodobne konal sám a v trestnom registri nemá žiaden záznam, dodal Wagner.

Regionálny minister vnútra Ralf Jäger (taktiež veľmi aktívny v proimigrantskej politike – pozn. prekl.) povedal: „Prvé náznaky hovoria o politicky motivovanom čine.“ Útočník podstúpi psychiatrické vyšetrenie, aby sa zistilo, či bol jeho čin motivovaný politicky, alebo či to bolo následkom jeho zdravotného stavu.

Hovorca kancelárky Merkelovej povedal, že kancelárka „vyjadrila svoj šok a odsúdila tento čin.“

Nemecký minister vnútra Thomas de Maizière nazval útok „otrasným a zbabelým“.

Podľa mestských úradníkov budú voľby pokračovať podľa plánu. Rekerová bola vedúcou oddelenia sociálnych vecí a integrácie v Kolíne od roku 2010.

Merkelová sa dostala v Nemecku pod ťažkú paľbu za to, že sprístupnila krajinu veľkému počtu utečencov a migrantov. Nemecko uviedlo, že v tomto roku očakáva 800 000 ľudí žiadajúcich o azyl, ale uniknuté správy hovoria o tom, že číslo môže narásť až na 1,5 milióna.

Politicky motivované útoky sú v Nemecku pomerne zriedkavé. V roku 1990 bol postrelený vtedajší minister vnútra Wolfgang Schäuble (tiež údajne duševne narušeným útočníkom – pozn. prekl.) počas kampane, po útoku zostal odkázaný na invalidný vozík.

Niekoľko mesiacov predtým bol bodnutý do krku prominentný člen hlavnej nemeckej opozičnej strany Oskar Lafontaine duševne narušenou ženou.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: BBC

Poznámka redakcie:
Vôbec sa nebudem diviť, ak bude útočník označený za duševne narušeného. Prejaviť svoju nespokojnosť inak, ako hlasovaním a prijatím výsledkov (samozrejme takých, aké vyhovujú tým hore) so sklopenými ušami, je jasným znakom nepríčetnosti. Každý iný záver by totiž mohol vytvoriť precedens. Ale my sme predsa všetci normálni, nie je sa čoho báť, že?

O ::prop

4 komentáre

 1. …áno, sme normálni, a tak sa nebojíme. Všetci v jednom šíku pôjdeme k volebným urnám a zvolíme si tú pravú tvár našej vlasti…samozrejme, jedinú najsprávnejšiu tvár, nami hlboko milovanej demokraticko-humanisticko-liberálnej Európy !!! Hor sa do toho spoluobčania :-).

 2. Dobrá správa pre Kresťanov vo Šwedsku , moslimovia sa už prejavujú naplno ako je zvykom !!! Táto špína čo ich to ťahá si to odskáče !!!

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3275866/Christians-living-Sweden-told-convert-die-chilling-messages-Gothenburg-hotbed-ISIS-recruitment.html

 3. Najlepší farmári sú Nemci s jednou kravou stihli posrať celú Europu !!!

 4. V kontraste s nemeckým ministrom vnútra, meno ktorého si nepamätám, tento násilný čin považujem za odvážny a hrdinský. Môžeme len obdivovať Nemcov, že majú obetavých jedincov, ktorí sú ochotní za štátny odpor stráviť zvyšok života v base alebo na psychiatrii. Pevne verím, že pobodaná zradkyňa nemeckého národa a Európy nadobro skape v nejakej hypermodernej nemocnici financovanej vďaka zdieraniu gastarbeiterov. Snáď pár politikov prebehli po chrbte zimomriavky. Zradcovia, rovnostári, parazitické existencie, židia, zapredanci a zlodeji i iné ľudské špiny musia vedieť, že keď páchajú genocídu na Európanoch, trest ich neminie. Naopak, bude ten najvyšší – smrť.

  Áno, tento pokus o vraždu schvaľujem a ľutujem, že zlyhal. Presne tak – chápeš to správne.

  „Násilie je zlé, útočník je psychopat, prinajmenšom brutálny a necivilizovaný človek.“ Nech zasratí a pocikaní zbabelci rozmýšľajúci presne takto pália do riti. Ak budeme rešpektovať pravidlá liberálnej demokracie, tie tzv. humánne a civilizované pravidlá pre spoločnosť, nemôžeme vyhrať a zakaždým budeme prevalcovaní. S židmi nemožno bojovať petíciami, demonštráciami, vyhláseniami či verejnými listami.

  Humánny národ jednoducho nie je schopný klásť odpor. Humanizmus je jedovatá infekcia paralizujúca komplet celú spoločnosť. Útočník túto očividnú pravdu pochopil a manifestoval, že nie všetci Nemci sú spacifikovaní a ochotní rešpektovať liberálno-demokratickú hru. O nič iné tu nejde.

Leave a Reply