Domov / Hlavná strana / Zahraničie / K ISIL sa pridalo 760 nemeckých občanov. Teraz sa vracajú do Nemecka

K ISIL sa pridalo 760 nemeckých občanov. Teraz sa vracajú do Nemecka

Nemecko sa stalo domovom pre stovky potenciálnych teroristov so skutočnými bojovými skúsenosťami, odhalil nemeckých minister vnútra národným médiám. Sú to nemeckí občania, ktorí sa pridali k radikálnym islamistickým skupinám v Iraku a Sýrii a teraz sa vracajú domov.

Bývalí militanti, ktorí bojovali v radoch takzvaného Islamského štátu a ostatných teroristických skupín proti vojakom sýrskej a irackej vlády, sa teraz vracajú domov, čím zvyšujú hrozbu možných teroristických útokov, povedal nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere novinám Bild am Sonntag.

Počet možných útočníkov momentálne žijúcich v Nemecku je „vyšší než kedykoľvek predtým,“ povedal de Maiziere, pričom počet nemeckých občanov, ktorí sa pridali k teroristom odhadol na 760 ľudí, z toho asi jedna pätina sú ženy, ktoré zvyčajne nebojujú medzi džihádistami, ale skôr „asistujú“ teroristom „inými spôsobmi,“ povedal de Maiziere.

Veľká väčšina Nemcov bojujúcich v Sýrii a Iraku sú muži vo veku 20 a viac rokov, ktorí vyrástli v Nemecku a majú nemecké alebo dvojité občianstvo, dodal de Maiziere.

Podľa ministra zahynulo v konflikte na Strednom Východe okolo 120 nemeckých občanov, kým asi 200 sa podarilo vrátiť domov. Zvyšok je stále niekde tam, zúčastňujúc sa teroristických aktivít, dodal.

Monitorovanie všetkých „navrátilcov“ si vyžaduje množstvo zdrojov a je náročné z právnych dôvodov, spomenul minister a povedal, že nemecké bezpečnostné agentúry monitorujú len asi 70 džihádistov napojených na ISIS, ktorí sa vrátili späť do Nemecka. Mnohí z nich čelia hrozbe pobytu za mrežami.

Za daných podmienok je nemožné dať 100 % bezpečnostné záruky v krajine, povedal minister, no sľúbil urobiť všetko možné, aby zaistil bezpečnosť a slobodu všetkým nemeckým občanom.

Zatiaľ sa žiaden zo signálov o určitých utečencoch napojených na teroristické aktivity a prúdiacich do Nemecka neukázal byť pravdivý, povedal de Maiziere.

Podľa ruského ministerstva zahraničia je medzi militantmi takzvaného Islamského štátu asi 25 000 cudzincov. Konflikt v Sýrii zúri od februára 2011 a vyžiadal si odhadom 230 000 životov a zo 4 miliónov ľudí urobil utečencov.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

7 komentárov

 1. Nuž, Nemci chceli lacné diaľnice, a čisté ulice a tak lákali tureckú zberbu, ktorej sa už nezbavili. Turecký moslim nekonvertoval ani po tretej generácii a tak im tam pekne krásne vyrástli mešity. A vraj nemecká inteligencia! ha ha ha ha ha . Teraz by tu zberbu radi rozprášiť aj po strednej Európe, keďže sa už presvedčili, že tá tupá masa stredu Európy sa dá ľahko ovládať veď najväčší investor je tam predsa Nemec, tak prečo si tam nespraviť moslimské eldorádo.

  Mimochodom koho to tam tí rusi bombardujú, keď sa ešte má kto vracať späť. Možno ak by Nemci zaplatili, rusi by sa postarali. A zrejme by to bolo lacnejšie ako platiť výpalné tureckému šulinovi Receptovi Eeeeee….:)

  • Prosim Ta, netár. Nemci Turkov nechceli pred 50 timi rokmi a nechcu cudzincov ani dnes. Jednoducho Nemecko je usácka kolonia a miestodržiteľová Merkel, musi držat hubu a krok, teda mavat na masy valiace sa do Nemecka, tak aby nebolo vidiet, kto jej s tou rukou hybe.

   Zberbu rozprasit chcu po celom svete, nielen vych. Europe, to je plan globalnej elity, vytvorit jeden polodementny maglajz, dobry na makanie za pasom a odber dementnych brakov.
   Ostatne za komentar ani nestoji.

   • Merkel, musí ? nič nemusí, môže respektíve mohla predsa na protest proti zasahovaniu USA do vnútorných záležitostí „suverénneho“ Nemecka, ak je už teda tak bezmocná, odstúpiť a vyvolať tak všeobecný odpor obyvateľstva voči zasahovaniu vlády USA a rovnako aj voči vojenským základniam na Nemeckom území. A následne odchod z NATO. A nebolo by Nemecko zatiahnuté do financovania skrachovanej Ukrajiny, a neboli by nájazdy imigrantov, a sebapoškodzujúce sankcie proti Rusku atď.
    Lenže mala tak urobiť už dávno, dnes jej už v Nemecku nikto neverí.

    • Ćo tu zrazu píšeš o Merkelke, keď si hore nadával na všetkých Nemcov? Merkelka nie sú Nemci, a ona sama je po otcovi Polka.
     Tak nenadávaj nabudúce na Nemcov, ty vemeno naivné.

     Čo sa týka tvojich predstáv, ako v Nemecku niekto dosiahol svojím odstúpením „všeobecný odpor“ – to fakt nestojí za komentovanie. Nemci už raz „všeobecny odpor“ zoragnizovali a vtedy ich zrejme aj tvoji dedkovia, kovaní boľševici, utopili v krvi. Teraz sa imto vypomstí vyraždením ich vnúčat a nasťahovaním zgerby do Európy – no ale tak im treba, čo chceli, to budú mať. Tebe už Nemci druhý raz pomáhať nebudú.

Leave a Reply