Domov / Hlavná strana / Mesačný prehľad udalostí / Júlové udalosti vo svete, rok 2013

Júlové udalosti vo svete, rok 2013

prehlad_mesiac
„Sloboda znamená zodpovednosť – preto sa jej väčšina ľudí bojí.“
George Bernard Shaw
Témy:
1. Malý princ
2. Dr.Kelly 03:17 min
3. Impérium vracia úder 04:48 min
4. Svetlo na konci EU tunela 06:02 min
5. Neupresnené Orbánove opatrenia 10:31 min
Celková dĺžka: 14:07 min


Stiahnuť: Júlové udalosti vo svete, rok 2013
Na prehrávanie videa doporučujeme open source prehrávač VLC.

O oliolijanko

14 komentárov

 1. Dotaz na redakciu aj admina: Prečo vraciate maily? Do redakcie som poslal tento mail:

  Vážená redakcia

  Mám pripomienky ku katastrofálnemu zvuku k videu Júlové udalosti vo svete. Doporučujem zvukárovi, čo video natáčal, aby sprievodné slovo nenatáčal v sude. Tak totiž ten zvuk pôsobí. Ak nemá ani základné znalosti z tejto problematiky, treba vymeniť zvukára. Alebo zariadenie na ktorom sa to robilo. V dnešnej dobe aj na tom najhoršom zariadení v nejakom detskom krúžku je možné vyrobiť lepší zvuk. Je to pripomienka na zlepšenie vašej činnosti a nie kritika na ňu. Prajem veľa úspechov vo vašej práci. Takáto neodborná práca zhoršuje vaše meno.

  S pozdravom Váš poslucháč.

  • Ďakujeme za pripomienky. Ak teda sledujete naše mesačné prehľady a sprievodné slovo Vám vadí len v júlovom prehľade, tak hovoríte dobre, ale na veľmi zlom mieste. Načim sa obrátiť na Microsof ktorý kúpil Skype. Nie vždy je to najjednoduchšie riešenie (vymeniť zvukára) to najlepšie.

   Ale ak Vám teda vadí zmena modulácie hlasu, tu Vám neporadím a nepomôžem. To berte ako fakt, ktorý sa nedá v tejto dobe obísť

   K vrátenému mailu – možno ste omylom napísal zlú adresu a vrátilo sa Vám to ako nedoručiteľné. Ale pozrieme sa na to.

  • Vážený olmar.
   Nechcem sa Vás dotknúť, ale Vaša predstava, že tie prehľady vyrába štáb ľudí je hodne scestná. Tak že Vás uvediem do problematiky. Vyrábajú to dvaja ľudia. Jedným z nich je Morés a druhý je ten neschopný zvukár, ktorý je okrem iného súčastne aj kameraman, scenáriasta, režisér, strihač, titulkovač a grafik. Zvukár nemá štáb ľudí na technické zabezpečenie materiálov sťahovaných z webu. Zvukár si to robí sám. A aby to mohol spracovať, potrebuje stráviť ďalší čas nad dekódovaním zdrojov. Len potom sa dá niečo začať vkladať do časovej osi Avidu
   Tak že ak to zhrniem, tak pri výrobe cca. 25 min. komentára, strávi neschopný zvukár asi 12 hodín čistého času!

   Koľko čistého času ste pri niečom obdobnom strávil Vy? Len preto aby Vám po troch rokoch práce zadarmo niekto kôli prkotine zapríčinenej mimo Vás povedal že ste neschopný?

   Ale Vám sa to iste stať nemôže, lebo kto nič nerobí, nič nepokazí. Zbohom…

  • Sevas Olmar, a k obsahu nemáš nič? Alebo je jedno čo počúvaš a pozeráš, len nech je to v surrounde a HD?

 2. Najprv pre oli63
  Ak si dobre čítal, nevzniesol som k vôli obsahu nič. Dokonca som sa vyjadril, že takéto nedostatky zhoršujú meno, tak neviem čo chceš!

  Teraz k urazenej ješitnosti pána zvukára. Vaše argumenty ma nepresvedčujú, a to že ste na tomto zvuku „pracoval“ 12 hodín mi pripadá smiešne. Nepoviem, že na celom materiáli to áno ale na zvuku? Sprievodné slovo predsa nesťahujete z webu. Obrazový materiál to áno, ale zvuk? Vyhovárať sa na Microsoft mi pripadá alibistické a ja sa tam nemám čo sťažovať, to sa sťažujte vy! Mňa zaujíma konečný produkt ktorý mi poskytujete. Zaujímavé, že inde to ide a zvuk je v poriadku, len vy máte výhovorky, keď niečo spackáte. Skôr som čakal ospravedlnenie a nie výhovorky. Mne stačí zrozumiteľný zvuk a nepotrebujem Dolby Surround ako mi píše oli63.
  Ešte k tým „zlým“ mailovým adresám, ktoré som vraj zle napísal. To ma prekvapuje, lebo som použil váš Web, kontakt, a ten mi vygeneroval mailový formulár s vašou adresou, takže ja som nič nevpisoval a teda ani nemohol pokaziť. Ak je chyba tak jedine u vás.
  Na záver opakujem, že fandím vašej práci, zvlášť v tomto období, keď pravda je úzkoprofilový tovar.
  S pozdravom Olmar

  • Len zopakujem otázku:
   Koľko čistého času ste pri niečom obdobnom strávil Vy? Len preto aby Vám po troch rokoch práce zadarmo niekto kôli prkotine zapríčinenej mimo Vás povedal že ste neschopný?

   Kua chlape: „konečný produkt ktorý ti poskytujeme“…

   • Myslím, že olmar skôr narážal na hlas Morésa, ktorý znie „ako zo suda“. Toto rád vysvetlím, pretože to je niečo, čo už my berieme automaticky, ale iným ľuďom to je divné. Hlas Morésa je digitálne upravovaný, aby nebol jasne identifikovateľný jeho autor, ktorý má na to svoje dôvody a ktoré tu objasňovať nebudem… Dúfam, že to už je jasnejšie, prečo hlas znie tak, ako znie. Nie je to neschopnosť, ale úmysel.

 3. Pre zvukára.
  Zdá sa, že som trafil kliniec po hlavičke, keď som spomenul urazenú ješitnosť zvukára. K tej jeho argumentácii nemám čo dodať. Vytýkať mi, že čo som urobil ja je detinské. Werich povedal: Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc. Toho sa držte, pán zvukár a nestarajte sa čo som urobil ja. Ak sa vám nepáči čo robíte a to hneď aj zadarmo, tak to nerobte a nevyplakávajte, že vám je niekto nevďačný.
  Pre prop.
  Digitálne upravovať zvuk len preto aby Veľký brat nevedel kto to hovorí, tak to ste páni veľmi naivní ak si myslíte, že vo Vašingtone a v Tel Avive nevedia o koho ide. Skôr by bolo výhodnejšie upustiť od tých videí, aj tak je to len kulisa. Dôležité je to hovorené slovo a to môžete poskytovať aj v textovej podobe a je to vybavené. Ušetríte tým aj kopu času a pán zvukár sa nemusí toľko zadarmo narobiť.
  Čo tie maily, už ste si skúsili poslať nejaký cez ten váš formulár?

  olmar

  • Dobrý deň. Nám nejde o veľkého brata, ten to samozrejme vie. K navrhovanému riešeniu nahradiť zvuk písaným textom. Uvažovali sme o tom, ale boli by ste prekvapený, koľko ľudí ignoruje texty dlhšie ako pár riadkov. Navyše, toto je už niekoľkoročná tradícia a každý (alebo aspoň väčšina) si to chváli. Vy ste prvý človek, ktorý má výhrady. Čo samozrejme berieme do úvahy. Ale meniť na podobe mesačného spravodajstva zatiaľ nič nebudeme.

   • Som už viacročným návštevníkom vašich stránok, ešte aj pred tým ako bola vaša stránka na dlhšiu dobu pozastavená. Ak sa jedná o text, ktorý chcem prečítať, lebo predpokladám čo v ňom asi bude, tak mi na jeho dĺžke nezáleží. Vždy lepšie ako počúvať 20 min. nezrozumiteľné dudlanie. Ja samozrejme vašou vecou čo urobíte a mojou zasa čo urobím ja. Koniec koncov čo sa dozvedám na vašich stránkach sa dá dozvedieť aj inde. Texty samozrejme budem čítať aj naďalej. Myslím, že sme si dostatočne vymenili názory a tým by som považoval z mojej strany túto korešpodenciu za uzavretú. Prajem mnoho úspechov

    olmar

  • Maily. Netuším, aký formulár máte na mysli pri posielaní mailov. Naše mailové adresy sú v pravom stľpci dole a sú funkčné. Stačí na ne kliknúť.

   • Na vašej stránke v pravom dolnom rohu máte:

    Kontakt: Redakcia:: prop
    Admin:: prop
    Keď kliknem na hociktorú z nich, otvorí sa mi váš mailový formular aj s vašou adresou, ktorá je vpísaná automaticky. Ak pošlem mail cez hociktorú z týchto adres, tak sa mi vrátia neprijaté. Poslal som maily na obe adresy, lebo som nechcel toto riešiť cez diskusie a vrátili sa mi oba. Tak neviem čo je vo veci a kde je chyba. Preposlal by som vám tie vrátené maily ale to asi nemá význam, lebo aj tie sa mi vrátia späť

    • Omyl. Neotvorí sa žiaden „náš“ webový formulár, ale „váš“ mailový klient, ktorý máte ako prednastavený. Počítam, že máte vírus, prípadne nainštalovaný niektorý zo super aktívnych „toolbarov“, ktorý vás presmeruje na niektorý webmailový systém – ktorý pravdepodobne iba zbiera maily, aby mohol spamovať. Otvorte si nejakého normálneho poštového klienta a adresu si jednoducho skopírujte z uvedených odkazov.

     • Nemám žiaden vírus ani žiadne toolbary. Nepoužívam operačný systém Windows. Chyba bude pravdepodobne na serveri môjho poskytovateľa internetu. Za tým som schovaný. Tam mám aj mailovú adresu. Budem to reklamovať tam. Zaujímavé, že všetky maily mi prechádzajú bez problémov, iba na vaše adresy nie. Tak čo som si mal o tom myslieť?
      Ak v blízkej budúcnosti dostanete skúšobný mail odo mňa, prosím o zhovievavosť.
      Ďakujem

Leave a Reply