Je suis…

Opäť prišla chvíľa zmeniť si profilové fotky na facebooku a prekryť ich francúzskou vlajkou (tí lenivší, ktorí si ich ponechali po útoku na Charlie Hebdo majú výhodu). Prišiel čas na tričká s nápisom Je suis Nice – opäť majú výhodu tí, ktorí ich už majú – stačí prepísať Charlie na Nice. Tí prozreteľnejší si kúpili tričko na ktorom je iba text „Je suis“. No a pomaly by si všetci títo slniečkári, humanisti, pravdoláskari a užitoční idioti mali začať chystať tričká s nápisom „Je suis idiot“. Pretože ďalší level bude tričko s nápisom „Je suis mort“.

Reakcia francúzskej vlády a Európskej únie na seba nepochybne nenechá dlho čakať. Útok na Charlie Hebdo bol vítanou zámienkou na obmedzenie vlastníctva zbraní po celej Európe. Čo bude nasledovať po útoku nákladným autom v Nice? Zakážu nám používať nákladné autá? Ak dôjde k útoku nožmi, zakážu nože? Povolia nám iba jediný nôž, ktorý bude uviazaný na námestí a pokiaľ niekto bude potrebovať niečo odrezať, bude môcť použiť iba ten? Čo si na nás vymyslia teraz? Zrejme dostaneme školenie o tom, ako bol atentátnik nepochopená osoba, ktorej sme odopreli lásku a odmietli sme si ho privinúť na hruď. Ako sme nechápali a urážali jeho cítenie a potreby. A samozrejme, ako nemá nič spoločného s ďalšími imigrantami a islamom.

Neodbytne sa mi tlačí na myseľ kacírska myšlienka. O koľko obetí mohlo byť v Nice menej, ak by v dave bolo niekoľko ľudí so zbraňou, ktorí by ju aj boli odhodlaní použiť pri svojej obrane? Toto je však nemysliteľné, zbrane predsa medzi ľudí nepatria. Mohlo by totiž dôjsť k situácii, že ľudia by sa začali brániť pred skutočným ohrozením – pred svojou vládou, pred úžerníkmi a výpalníkmi v bielych golieroch, pred pokrivenými zákonmi. A to je neprípustné.

Autor: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

Jeden komentár

  1. Ja si myslim, ze najlepsie by bolo zakazat ruky aj nohy lebo sa da stale kopnut a buchnut. Casom by trebalo aj niekomu zasit usta aby sa nahodou niekoho nedotkol na citoch. Mozno vtedy nas zacnu mat radi vsetci imigranti.
    Uz len cakat, kedy sa zasa z nejakeho normalneho muza stane “vrah“ a “psychopat“ lebo bude nuteny zobrat zakon do vlastnych ruk. A pri pohlade na niektore spravy na socialnych sietach typu: Modlime sa za imigrantov lebo toto pojde na ich ramena….. by som sa ani necudoval keby vyssie spomenuty muz vystrielal prvu kaviaren v Bratislave plnu vsetkych tych pomatencov.
    Je suis kazdu chvilu blazon.

Leave a Reply