Domov / Hlavná strana / Sionizmus / Je bojkot Ruska homosexuálmi naozaj dobrý nápad?

Je bojkot Ruska homosexuálmi naozaj dobrý nápad?

Stephen-FryVo svojej poslednej knihe The Wandering Who som preskúmal ideologickú, duchovnú a politickú kontinuitu medzi politikmi so Židovským pôvodom a teóriou gayov. Práve včera Stephen Fry – britský gay, Ždiovský dramatik a celebrita – nám poskytol príležitosť na zhodnotenie tesnej politickej a duchovnej spriaznenosti medzi politikmi Židovského pôvodu a LGBT komunitou.

V otvorenom liste premiérovi Davidovi Cameronovi a Medzinárodnému olympijskému výboru Fry prirovnal Putinovu proti-gayovskú politiku ku nenávisti Hitlera voči Židom. Frayove argumenty si zaslúžia trocha pozornosti.

Hitler, hovorí Fry, „vykázal Židov z akademických postov a verejných úradov, uistil sa, že polícia zavierala oči nad bitím, krádežami alebo ponižovaním postihnutých, spálil a zakázal knihy napísané Židmi. Tvrdil, že „znečisťujú“ čistotu a tradíciu všetkého nemeckého…“

Podľa Frya „Putin desivo opakuje tento šialený zločin, ibaže tentoraz sú to Rusi proti LGBT komunite. Bitie, vraždy a ponižovanie je políciou ignorované. Každá obrana alebo diskusia o homosexualite je v rozpore so zákonom.“

Historické analógie sú nebezpečným územím, navyše keď nevyhnutné a dokonca aj základné vzdelanie absentuje. Netreba dodávať, že som proti akejkoľvek forme zneužitia ľudských práv proti Židom, LGBTs, Palestínčanom, alebo komukoľvek inému. Ale som tiež proti vznikajúcej pokrivenej kultúre nič nehovoriacich zvukov a prázdnych sloganov, ktorej je Fry, bohužiaľ, vedúcim exponentom.

Fry sa z pochopiteľných dôvodov vyhýba najdôležitejšej otázke – čo bolo tým dôvodom, ktorý viedol k tak strašnému zaobchádzaniu so Židmi v Tretej ríši? Vôbec neprekvapuje, že obchádza podobnú otázku pokiaľ ide o Putinov odpor voči LGBT. V skutočnosti, pokiaľ naozaj chceme bojovať proti útlaku, sú toto najdôležitejšie otázky, ktoré treba klásť a riešiť. Mohol by som povedať, že rozdiel medzi štúdiom holokaustu a riadnou históriou je ten, že štúdium holokaustu sa zaoberá predovšetkým štúdiom samotného utrpenia, zatiaľ čo história sa snaží pochopiť, prečo k takému utrpeniu došlo.

Židia, ktorí chcú zabrániť budúcemu Židovskému utrpeniu, musia pozorne sledovať opakované okolnosti, ktoré urobili s Židovskej histórie reťaz neustálych šoa. Mali by radšej čítať knihu Bernarda Lazare „Antisemitizmus, jeho história a príčiny“ namiesto čítania Anny Frankovej alebo Židovskej Kroniky. Podobne by sa mali gay teoretici kriticky pozrieť na to, čo presne je príčinou toho, že Rusi odmietajú diskusiu o LGBT. Je možné, že Putin vidí LGBT ako formu surovej západnej intervencie? Možno by mal Stephen Fry odpovedať na túto otázku pred tým, než opäť začne lobovať za medzinárodný bojkot.

Ak má Fry skutočne záujem o historické analógie, určite môže odhaliť podobnosť medzi svojou výzvou na bojkot Ruska a známou výzvou Judei v roku 1933 na vojnu proti Nemecku.

Judea-declares-war-on-germany

Nie som ohromený Fryovou historickou analógiou, ale chcem poukázať na to, že viac než niekoľko historikov spája volanie Židov za bojkot Nemecka v roku 1933 a Židovské utrpenie, ktoré nasledovalo. Som si istý, že Fry by nechcel byť spomínaný ako katalyzátor možného budúceho utrpenia ruskej LGBT komunity.

Sionisti majú tendenciu porovnávať svojich nepriateľov s Hitlerom – Saddám Husajn, Mahmúd Ahmadínežád a Jásir Arafat, títo všetci boli porovnávaní s Hitlerom. Fry, humanista a celebritný aktivista robí presne to isté Putinovi. „On (Putin) robí z homosexuálov obetných baránkov, rovnako ako Hitler zo Židov.“ Je to iba náhoda, že Fry presne používa taktiku Hasbara?

Mnohí sa zhodujú, že Putinova proti gayovská politika je problematická a neprijateľná, ale je to presne tá západná intervencionistická filozofia, ktorú Fry prezentuje svojimi výzvami na bojkot, ktorá podnecuje a rozpaľuje ruskú neznášanlivosť a vedie k takejto politike.

Fry o sebe hovorí: „Som gay. Som Žid. Moja matka stratila viac než tucet príbuzných vďaka Hitlerovmu antisemitizmu. Zakaždým, keď je v Rusku mladý gay donútený k samovražde, lesbička „nápravne“ znásilnená… svet sa stal slabším a ja kvôli každému jednému znova plačem, keď vidím, že história sa opäť opakuje.“ Cítim s Fryom a rešpektujem jeho zaujatie, ale zaujímalo by ma, či Fry tiež plače pri volaní Bernarda Henri Levyho za morálne intervenčné vojny „ako Žid“; keď Wolfowitz „oslobodil“ iracký ľud (ako Ziocon). Čo pán Fry cíti, keď počuje o opakovaných trestných činoch spáchaných Židovským štátom v jeho mene? Ako sa cíti, keď jeho vlastní ľudia znásilňujú Palestínsku zem, srdcia a mysle?

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Gilad Atzmon

O ::prop

8 komentárov

 1. vyborny koment!

 2. Priamo od zdroja, chcel pochváliť svoju komunitu a nechtiac čosi tresol:
  Joe Biden: Židovští představitelé prosazují sňatky homosexuálů
  http://news.yahoo.com/biden-jewish-leaders-drove-gay-012202293.html

 3. Zda sa ze historia sa predsa len opakuje. A zacina to bojkotom.
  Tepli sa zaradili do celej plejady tych sil co bojuju proti Rusku.
  Rozbit krajinu, demoralizovat Rusov,rozbit rusku rodinu
  a v konecnom dosledku ukradnut bohatstvo zeme ,ktora Rusom patri.
  Na Slovensku urobili a stale robia ro iste.
  Madlenka,cierna diera,povedala ze je nespravodlive aby jeden narod
  mal tolko bohatstva ako maju Rusi. A Putin si to iste vsimol.

  • „Rozbit krajinu, demoralizovat Rusov,rozbit rusku rodinu
   a v konecnom dosledku ukradnut bohatstvo zeme ,ktora Rusom patri.“

   A ty si sa včera narodil, či čo ?

   Predsa Ruská zem už od r. 1917 nepatrí Rusom, ale boľševikom-t.j. Chazarom
   a tí si ju veru tak ľahko od nikoho ukradnúť nedajú,
   ako to spravili,
   -nechajúc sa nablázniť „veľkým Leninom“ -naivní a hlúpi ruskí mužíci !!!

   • Dnes je situácia iná. S Chazarmi a ich nohsledmi si Rusi vedia veľmi ľahko poradiť, viď Chodorskovski, Pussy Riot, zahraničím platené mimovládky, ktoré sú celkom oprávnene označované za agentov a i.
    Pravoslávne Rusko je dnes poslednou baštou tradičnej rodiny a hodnôt ktoré nie sú výsledkom dohôd pokrivených elít. Naša civilizácia sa skončí ak tejto zhubnej neoliberálnej rakovine podľahne Rusko a pravoslávie.

 4. Tento Gilad Atzmon je fantastický. Tak si predstavujem múdreho nie len Žida,
  ale
  vôbec Človeka, (s veľkým zač.písmenom).

  Nemôže byť, že je on reinkarnácia Žida Ježiša Kristusa ?

  Ak nie, tak je to aspoň jeden z tej sorty ľudí, ktorých vysoký intelekt im nedovoľuje
  nebyť v záujme ľudstva OBJEKTÍVNY a SPRAVODLIVÝ, aj keď je to proti nespravodlivým záujmom vlastného kmeňa.

  Fascinujúca veta z jeho knihy:

  “ Čo pán Fry cíti, keď počuje o opakovaných trestných činoch spáchaných Židovským štátom v jeho mene? Ako sa cíti, keď jeho vlastní ľudia znásilňujú Palestínsku zem, srdcia a mysle?“

  Ak by väčšina ľudí mala túto veľkosť, ľudstvo by nevedelo čo sú to vojny !!!

  Bohužiaľ, takýchto „vyšších bytostí“ je oproti blbej a naivnej mase,
  ktorá
  sa nechá psychopatickými netvormi manipulovať,
  len zanedbateľná menšina.

 5. Sice to s touto temou nesuvisi, ale tento clanok od M. Havrana si treba precitat:
  http://www.jetotak.sk/editorial/na-poschodi-v-synagoge
  Je to skvely priklad autora, ktory ma len jednu platenu ulohu – vymyvat nevzdelanym ludom mozgy…

Pridaj komentár