Domov / Hlavná strana / Komentáre / Je biely rasizmus príčinou čierneho násilia?

Je biely rasizmus príčinou čierneho násilia?

Michael-Brown-gun-hawaiian-punch-cashFoto: Michael Brown, „nevinná“ obeť policajnej streľby

V júli 1967 po rasových nepokojoch, ktoré zasiahli Newark a Detroit a vyžiadali si zásah armády, Lyndon B. Johnson vymenoval komisiu, ktorá mala mala tieto udalosti vyšetriť. Kernerova komisia dospela k záveru, že príčinou čiernych nepokojov bol „biely rasizmus“. Liberáli to zhltli. Amerika nie.

Richard Nixon povedal na margo obvinení z bieleho rasizmu, že existuje „tendencia zvaľovať vinu za nepokoje na každého, len nie na násilníkov.“

Rovnakú morálnu paralýzu môžeme vidieť po rozhodnutí veľkej poroty, že dôstojník Darren Wilson konal v sebaobrane, keď 9. augusta strieľal na Michaela Browna na ulici mesta Ferguson v Missouri.

Prvé správy oznamovali, že policista konfrontoval neozbrojeného čierneho tínejdžra za jasného poludnia priamo na hlavnej ulici a šesť krát naňho vystrelil. Na prvý pohľad prípad šialeného policajta.

Ale deň za dňom sa začali objavovať nové skutočnosti. „Nežný obor“ Brown iba 15 minút predtým lúpil za použitia násilia, keď schmatol pod krkom predavača polovičnej veľkosti. Brown išiel stredom cesty a odmietol sa presunúť na chodník.

Potom unikla informácia z veľkej poroty, že 18 ročný, 195 cm vysoký a 132 kíl vážiaci „nežný obor“ udrel policistu v hliadkovom voze do tváre a siahal po jeho zbrani.

Policista Wilson vystúpil a prikázal Brownovi, aby si ľahol na zem. Čo sa stalo potom, je predmetom sporu. Niekoľko svedkov veľkej poroty sa samo usvedčilo z krivej prísahy, keď vypovedali, že Wilson strelil Browna do chrbta. Všetky Brownove zranenia boli vpredu. Ďalší hovoria, že Brown bol otočený k Wilsonovi, pričom štyria tvrdia, že Brown sa blížil k Wilsonovi, či ho dokonca ohrozoval. Stopy striel z Wilsonovej zbrane ukazujú, že keď strieľal, ustupoval.

Veľká porota dospela k záveru, že väčšina svedkov podporuje Wilsonovu verziu a forenzné dôkazy sú v súlade s tým, čo vypovedal Wilson a odporuje lžiam Brownových spoločníkov.

Žiadna porota by na základe známych dôkazov nedošla k záveru, že „bez akejkoľvek pochybnosti“ sa Wilson dopustil vraždy alebo zabitia.

Okresný prokurátor zo St. Louis, Bob McCulloch, dospel k záveru, že nie je žiaden prípad a nebude nikoho stíhať, ak porota, ktorá videla a počula všetky dôkazy, rozhodla inak.

Napriek tomu je smrť Michaela Browna bez ohľadu na to, ako porota rozhodla, nevratnou tragédiou, hroznou pre jeho matku a otca.

Ale to, čo sa stalo minulý týždeň, nebola tragédia, ale národná hanba, nechutné divadlo delikvencie.

ferguson

V pondelok večer sme boli vo Fergusone svedkami podpaľačstva, streľby, rabovania a vandalizmu, pričom polícia a Národná garda dostala rozkaz nezasahovať. Obchody a obchodíky, ktoré sú pre ich majiteľov investíciou na celý život a živobytím pre ich zamestnancov, boli podpaľované a drancované, zatiaľ čo sa polícia prizerala. Viac ako týždeň davy blokovali diaľnice, vlaky a mosty z New Yorku do Oaklandu. Občianske práva Američanov dodržiavajúcich zákony boli systematicky porušované.

A kde boli prezident a generálny prokurátor?

Ani Barack Obama, ani Eric Holder sa nepostavili a jednoznačne nedeklarovali, že Amerika použije všetku zákonnú silu na zastavenie, stíhanie a potrestanie vinníkov davového násilia, bez ohľadu na príčiny, v ktorých mene sa konalo.

Amerika je demokratická republika, slobodná spoločnosť 320 miliónov obyvateľov. Táto spoločnosť a táto republika neprežije, ak sa stanoví precedens, že masy ľudí môžu organizovať násilnosti a ohrozovať verejný poriadok, keď sa im niečo znepáči.

Nemýľte sa. Nepokoje vo Fergusone v posledných mesiacoch boli len ako susedská grilovačka oproti problémom vo Wats v ’65, Detroite a Newarku v ’67, Washingtone DC a stovkách ďalších miest po vražde Kinga v ’68. Ale reakcie našich politikov, médií a morálnych elít sa zdajú ešte nerozhodnejšie, než reakcie liberálov v 60-tych rokoch.

Len po troch týždňoch v úrade nás Eric Holder nazval „národom zbabelcov“. Pozorujúc jeho výkon a výkon jeho šéfa po prepuknutí nepokojov vo Fergusone a ďalšom besnení, napadá ma ten istý slovný obrat.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Autor: Patrick J. Buchanan

O ::prop

5 komentárov

 1. Duke píše rozumne o rasizme a o negroch!!! Negri dokázateľne dosahujú nižšie hodnoty iq!!! Rasové rovnostkárstvo je zlé jak pre nás, tak aj pre negrov!!! Musí byť každému jasné, čo má aspoň 5 mozgových buniek, že medzi rasami sú jednoznačné rozdiely, ako medzi plemenami psov!!! Nikto mi nebude tvrdiť, že mám ten istý základ jak neger!!! Je to len plané zbožné prianie všetkých vydrbaných havloidov, pravdoláskarov, multikulti degenov a liberálov!!! K rasám alebo k nižším formám, ako sú zvieratá, mám rešpekt a musí sa s každou zachádzať dôstojne, ale ja som beloch a tak budem vždy hájiť, vyzdvihovať a ochraňovať svoju bielu rasu ako to robia aj židia!!! Dobré na prečítanie!!!

  Moje probuzení – David Duke
  —————————————————
  http://uloz.to/hledej?q=Moje+probuzen%C3%AD

  Negativa vyplyvajici z ignorovani rasovych rozdilu
  ————————————————–
  http://photouploads.com/images/negativcv.jpg

  • Kniha Davida Duka Moje probuzení je naozaj veľmi zaujímavá a poučná kniha. Myslím, že by si ju mohol skúsiť prečítať každý, kto nie je zaslepený súčasnou masmediálnou propagandou. Ak by som však tú knihu nečítal a videl by som tvoje „odporučenie“, asi by som ju obišiel veeeľkým oblúkom. David Duke je vzdelaný, inteligentný človek, reagujúci so šarmom a inteligenciou. Myslím, že pokiaľ by videl tvoje vyjadrovanie, aj on by ťa obišiel širokým oblúkom. Sám Duke vo svojej knihe použil na takýchto ľudí trefný výraz „white trash“. Pokiaľ bolo tvojim cieľom odradiť ostatných od tejto knihy, gratulujem, cieľ splnený.

   • Prečo si myslíš???!!! Duke je proti politickej korektnosti ty hajzel malý!!! Neger je neger ako je cigáň cigáň a ja som beloch!!! A multikulti degeni a havloidi sú kokoti a prax je mi svedkom, takže si tie sračky nechaj pre vlastné korektné decko!!!

 2. Nie pre slabšie povahy a liberálnych havloidov!!!

  Poznajte Pravdu a Pravda Vás oslobodí – O rasách, biely vs čierny…
  ——————————————————————–
  https://www.youtube.com/watch?v=NMGqD0rt-rA&list=UUhuNs2QdKfmivapOgJUNE1Q

  Dobitie raja – Conquest of paradise – remake – O rasách, biely vs čierny…
  —————————————————————————

Leave a Reply