Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Ja šúcham, ty šúchaš, šúchajme spolu

Ja šúcham, ty šúchaš, šúchajme spolu

suchajme spoluRozpoviem vám krátky príbeh. Pred časom som pripravoval skupinu študentov – priateľov na semestrálnu skúšku z mechaniky. Dovolím si podotknúť, že všetci boli gymnazisti, ktorí ukončili štúdium maturitou ďaleko po prevrate v 89-tom. Predpokladal som, že poznajú základne matematické a goniometrické operácie. Pre príklady som preto volil jednoduché čísla, aby sme sa zbytočne nezdržiavali ťukaním do kalkulačky. Dôležité bolo aby pochopili princíp. Matematiku som považoval za rutinu.
Aké bolo moje zdesenie, keď mi jeden za druhým nedokázali vydeliť číslo číslom! Ani v hlave, ani na papieri. Na otázku ako je to možné, som dostal jednoduchú odpoveď.

Neučili sme sa to.

Naši vodcovia iste sledovali od prevratu tento úpadok, lebo vymýšľali stále nové a nové vedecké metódy výučby. Dehonestovali štatút učiteľa, obmedzili akýkoľvek rozvoj empatie medzi žiakmi, či už testami alebo sponzoringom školy rodičov. A s pohľadom upreným na náš terajší vzor USA bezhlavo prepisovali osvedčené študijné plány. Dokázali za krátku chvíľu zjednodušiť odpovede na dve farby. Na čiernu a bielu, na buď – alebo. Iná možnosť nie je. Ich zámer sa evidentne podaril. Tipovacia súťaž zvaná maturita je už niekoľko rokov realita.

Pripomína mi to jednu testovú otázku z nedávneho obdobia temna:
Máte rád Sovietsky Zväz?
1. „áno“ 3 body
2. „nie“ 3 roky

Akýkoľvek rozvoj osobnosti mimo schválenej schémy chaosu je neprípustný. Vrcholným číslom absolútnej devastácie školstva je zrejme projekt s názvom škola na dotyk. Deťom na základných školách rozdajú tablety a učia ich ako správne šúchať po skle prštekom. A deti sú akože MO-TI-VO-VA-NÉ. Vyučovanie je pútavé, žiaci pojmú neskutočné informácie z internetu. Čo sa však skutočne naučia? Nič. Záplava internetových vedomostí v malých hlavičkách ale zaručí jednu vec. Chaos. A tu je načim opýtať sa zodpovedných, prečo vychovávame mládež prepchatú nepotrebnými informáciami z minimálnymi predpokladmi prežiť v reálnom živote? A k tejto deštrukcii pridali ešte štipku inakosti a pocitu hanby za rodičov, ktorí si nemôžu dovoliť kúpiť pre dieťa „šúchatko“.

Páni učitelia, máte pocit, že potrebujete pridať na plate lebo degenerácia populácie je náročná práca?
[contact-form-7 id=“13247″ title=“suchaj“] Autor: HJG, www.protiprudu.org

O oliolijanko

5 komentárov

  1. Nedávno som v rádiu počul že Kotleba odstavil niekoľko škôl od financovania z eurofondov, vraj sa tie školy zafinancujú aj samé. A čo chce financovať? Nákup myslím že interaktívnych tabúľ a asi aj tabletov. Hneď mi napadlo, to si riaditelia škôl myslia že toto deckám pomôže? Často sa hovorí o skvalitňovaní výučby, ale decká sú reálne blbšie a blbšie. Riešením je podľa mňa posilniť učebné osnovy, nie nakupovať školám modernú techniku. Bez tej sa zaobišli celé generácie študentov z ktorých sa mnohí stali vynikajúci odborníci.

  2. Ja šúcham, ty šúchaš, šúchajme spolu

    Veď oni aj šúchajú už v základnej škole. Nielen on a ona ale aj on a on a ona a ona. Na to majú predsa tú sexuálnu výchovu. Potom si idú na námestie zatancovať na dúhový pochod. Všetko v súlade so „stream line“ a NWO.

      • absolutna pravda.modernizacia nevedie k nicomu.deti degeneruju, su demotivovane zivotom a neschopne prezit. pchat im do ruk suchatka je hamba. vedie to k jednemu: uz nebudu bohaty a chudobny, uz budu bohati a chytri a sprosti a chudobny

  3. ospravedlnujem sa za pravopisne chyby, ja som generacia do ktorej bola tlacena matika, fyzika a chemia … ucitelka slovenciny rozpravala celu zakladnu skolu o pribehoch z detstva z horarne ktrorej vyrastala. … ale to nebolo nic oproti ucitelovy prirodovedy alebo ako sa to volalo ktori vykladal otom aky ziju v pralese trpazlici a otom ako im vyvazame traktory a menime ich za banany. maly by ste im urcite zodvyhnut platy aby im uz tolko v hlavach neppiskalo hehehe

Leave a Reply