Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Izraelský zbrojný expert: »Iron Dome je len bluf«

Izraelský zbrojný expert: »Iron Dome je len bluf«

iron_domeIzraelský obranný raketový štít »Iron Dome« nie je nič iné, ako klamný manéver, hovorí Dr. Moti Shefer. Tento renomovaný izraelský zbrojný a letecký expert vyhlásil pri interview pre Radio 103, že sa už dávno nestretol s takým blufom, ako je »Iron Dome«.

17.07.2014 / »Aktuálne na svete neexistujú žiadne rakety, ktoré by boli v stave odchytiť balistické strely, alebo iné rakety«, povedal Dr. Shefer podľa izraelských médií. »Iron Dome je jedna audio a svetelná show, ktorá jedine odchytáva verejnú mienku v Izraeli – a sama seba, samozrejme. Explózie, ktoré vidieť na nebi, sú explózie vlastných rakiet. Ešte nikdy sa raketa Iron-Dome nezrazila z jedinou raketou.

Bezpečný vzdušný priestor je mýtom, ktorý bol vymyslený, aby prikrášľoval výkonové dáta Iron Dome. U rakiet, ktoré boli údajne Iron Domom odchytené, ide buď o rakety, ktoré nedosiahli zem, alebo o virtuálne rakety, ktoré sú vymyslené centrálnym počítačom Iron-Dome a boli zničené. Do dnešného dňa ešte nikto nespozoroval, že by jedna zachytená raketa dopadla na zem.«

Ďalej Dr. Shefer povedal: »Čo tu dopadne, je to, čo tu aj štartovalo. Tie diely, ktoré vidíme na zemi, pochádzajú z Iron Dome samotného. My strieľame na nás samých, predovšetkým virtuálne. Tieto virtuálne rakety boli vymyslené, aby ešte zosilnili neurčitosti, ktoré Iron Dome obklopujú. Pripusťme, že jedna pravá raketa prilieta, čo robí centrála vedenia paľby? Táto vytvorí deväť ďalších, virtuálnych rakiet, ktorých letové dáta sú prenesené na počítač raketometu. Vojaci na odpaľovacích zariadeniach vidia desať rakiet a štartujú desať Iron Dome protirakiet. Títo ľudia počujú desať výbuchov, jedna raketa prejde a možno zahlásiť 90 % úspešnosť.«

Palestínska spravodajská agentúra Al-Rai hlási, že pre Dr. Shefera je Iron Dome len jeden stavebný kameň vo vnútri rozsiahleho sprisahania, do ktorého sú zapletené dve skupiny, ktorým nezáleží na mieri – zbrojárskemu priemyslu a izraelskému predsedovi vlády Benjaminovi Netanjahuovi.

Dr. Shefer vyvinul vlastnú predstavu o protiraketovom systéme, tá však bola od vývojárov Iron Dome odmietnutá.

Ako ďalej informuje Al-Rai, je raketové ostreľovanie Palestínčanmi akt zúfalstva. Hnutie odporu v pásme Gazy sa tým bráni voči izraelskej egresii, hovorí agentúra.

Doteraz hlásili mainstreamové média jedno úmrtie na izraelskej strane kvôli ostreľovaniu samovyrobenými raketami. Odhliadnuc od toho, palestínske rakety spôsobili pri izraelských sídelných obciach len v cca jednom tucte prípadov ľahké zranenia a postarali sa o paniku.

Naproti tomu stojí narastajúci počet mŕtvych v pásme Gazy. Podľa správ Izrael doteraz bombardoval podstatne viacej, ako 200 obytných domov a tieto úplne, alebo silne zničil. Al-Rai naposledy informovali o incidente v západne od mesta Gazy ležiacom utečeneckom tábore Al-Schate.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Chris Carlson, kopp-verlag

O ::prop

Pridaj komentár