Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Izraelskí výrobcovia zbraní profitujú z bolesti Gazy

Izraelskí výrobcovia zbraní profitujú z bolesti Gazy

demir-kubbe-irondommeZatiaľ čo Palestínčania v pásme Gazy sa začínajú pomaly zbierať z prežitých útrap, vďaka neľahkému prímeriu dohodnutému medzi izraelskou vládou a Hamasom po mesiaci leteckých útokov a pozemných operácií, ktoré zabili takmer 2000 Palestínčanov, izraelskí výrobcovia zbraní oslavujú obchodné príležitosti, ktoré im vojna prinesie.

Stránka World Bulletin informovala, že nazaretská spoločnosť Israel Military Industries (IMI) teraz vidí zlepšenie po rokoch zlého obchodu vedúceho k postupnej privatizácii ich spoločnosti potom, ako ich novo vyvinuté zbrane pre sionistickú armádu pravdepodobne pritiahnu ďalších zákazníkov vďaka svojmu úspešnému bojovému testu.

„IMI poskytuje široké spektrum zbraní a munície pre IDF a Izraelské delostrelecké zbory, od 5,56 mm nábojov Kalanit a tankových granátov Hatzav, ktoré vybuchnú vysoko nad zemou a uvoľnia šrapnel. Medzi zbraňami je nová prierazná bomba MPR-500, ktorá je navrhnutá na prienik zosilnenými betónovými štruktúrami. Všetky tieto zbrane sa po prvý krát použili počas nedávnych útokov na Gazu,“ píše sa na stránke.

Stránka poznamenala, že IMI očakáva viac záujmu o svoje produkty zo zahraničia a už očakáva spätnú platbu za tieto zbrane od sionistického štátu vo výške 5,6 miliardy šekelov.

Eli Gold, generálny riaditeľ SK Group’s Meprolight, ktorá vyrába mieridlá pre ostreľovacie pušky a nočné videnie a ktorá predáva 90% svojich výrobkov zahraničným zákazníkom, povedal sionistickému denníku Haaretz: „Po každej kampani takého typu, aká teraz prebieha v Gaze, vidíme nárast v počte zákazníkov zo zahraničia,“ dodávajúc, „Samozrejme, na zahraničné trhy prenikáme razantne, ale operácie IDF (sionistickej armády) rozhodne ovplyvňujú marketingovú aktivitu.“

Barbaru Opall-Rome, sionistickú šéfku úradu pre americký magazín Defense News, taktiež citoval Haaretz, keď hovorila: „Boj je ako najvyššia pečať schválenia, pokiaľ ide o medzinárodné trhy. To čo sa osvedčilo v boji sa predá omnoho jednoduchšie. Okamžite po skončení operácie a snáď i počas nej, sem prídu všetky druhy delegácie z krajín, ktoré oceňujú izraelské technologické schopnosti a zaujímajú sa o testovanie nových výrobkov.“

Vyšší vojenský korešpondent Amir Rapaport v Izraeli povedal „Operácia Záchranný okraj videla mnoho zbraňových systémov a ďalšej technológie, ktorá bola vo vývoji od konca Druhej Libanonskej vojny v roku 2006 a ktorá vstúpila na bojové pole, napríklad unikátne komunikačné systémy navrhnuté na spojenie vzdušných, námorných a pozemných síl do rovnakej infraštruktúry.“

Avšak, sionistický generálmajor Izák Ben Izrael, bývalý riaditeľ Výskumu a vývoja Ministerstva obrany, oprášil zvyk, že vojna zvýši predaje zahraničným klientom.

„Železná kupola, napríklad, je jedným z hlavných vývojov v tejto vojne,“ povedal Haaretzu, „ale vo svete po ňom nie je dopyt, pretože iné krajiny nečelia podobnej hrozbe.“

V smrtiacej sionistickej ofenzíve proti pásmu Gazy bolo podľa palestínskych úradníkov zabitých zatiaľ najmenej 1939 Palestínčanov, kým okolo 10 000 Palestínčanov bolo zranených.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Al-Manar

O ::prop

Leave a Reply