Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Izrael zvažuje tréning sýrskych militantov so Saudskou Arábiou

Izrael zvažuje tréning sýrskych militantov so Saudskou Arábiou

izrael-vojakIzrael sa usiluje o zahájenie spoločnej operácie so Saudskou Arábiou na trénovanie militantov, podporovaných zahraničím a operujúcich proti vláde sýrskeho prezidenta Bašara Asada.

Izraelský denník Haaretz citoval amerického vojenského úradníka, ktorý tvrdil, že otázka tréningu militantov v Sýrii bola vznesená počas pondelňajšieho mítingu medzi izraelským náčelníkom štábu Bennym Gantzom a generálom Martinom Dempseym, americkým predsedom Združeného štábu ozbrojených síl v Jeruzaleme.

Diskutovali o vyhliadkach bezpečnostnej spolupráce medzi Tel Avivom a niektorými arabskými krajinami Perzského zálivu.

Dempsey počas spoločnej tlačovej konferencie v Jeruzaleme povedal, že rokovania zahŕňali „dosah na ďalších partnerov, ktorí v minulosti nemuseli byť ochotnými partnermi.“

Podľa amerických vojenských úradníkov by spolupráca tiež zahŕňala zdieľanie spravodajských informácií a „spoločné protiteroristické“ cvičenia.

Izraelský vojenský náčelník údajne presvedčil Dempseyho, že by sa mohli vysporiadať s hrozbami, ktoré predstavujú radikálne elementy v Sýrii.

Mnoho amerických úradníkov varuje, že vzostup radikalizmu v Sýrii by sa mohol stať živnou pôdou pre teroristické siete operujúce po celom svete.

Sýria sa zmieta v smrteľných nepokojoch od roku 2011. Zabitých bolo údajne viac ako 140 000 ľudí a milióny museli ujsť kvôli násiliu podporovanému zahraničnými militantmi.

Západné mocnosti a niektorí ich regionálni spojenci – najmä Katar, Saudská Arábia a Turecko – údajne podporujú militantov podporujúcich v Sýrii.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Jeden komentár

 1. Čo iné sa dá čakať od psychopatických Neandertálcov ?
  V džungli predsa
  prebieha neustály boj o korisť. Čo si človek pomôže, keď to má v génoch ?
  On za to nemôže, to je „volanie divočiny“ !
  Vinný
  je ale Homo Sapiens, ktorý je zbabelý postaviť sa Neandertálcovi na odpor !!!

Pridaj komentár