Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Izrael opäť bombardoval ciele v Sýrii

Izrael opäť bombardoval ciele v Sýrii

israel_attackLetecký útok mal podľa úradníkov USA patriť stredozemnému prístavu Latakia – zatiaľ ale nie je žiadne potvrdenie z Jeruzalema

Tel Aviv/Damašek – Podľa informácií CNN z minulého týždňa opätovne napadol Izrael ciele v Sýrii. Pri sérii ťažkých explózií v blízkosti sýrskeho stredozemného prístavu Latakia išlo o útoky izraelských bojových stíhačiek, píše CNN korešpondentka pre Pentagon, Barbara Starr, s odvolaním sa na viacerých nemenovaných zástupcov vlády USA.

Podľa nich patrilo bombardovanie 5. júla skoro ráno dodávke protilodných rakiet typu Yakhont z Ruska. Rakety s doletom 300 km sú považované za hrozbu lodiam a izraelským zariadeniam na pevnine.

Žiadna reakcia z Izraela

Pri útoku malo byť usmrtených viacero ľudí. Izrael správu nepotvrdil. Aj po troch ďalších útokoch v Sýrii od začiatku roku, ktoré boli pripísané Izraelu, vláda v Jeruzaleme nereagovala.

Avšak online vydanie izraelských novín „Yediot Ahronot“ citovalo v sobotu ministra obrany Moshe Yaalona slovami: „Je to už dávno, čo sa my nevmiešavame do Sýrskej krvavej vojny. My sme stanovili červené línie a tie platia naďalej. Na Blízkom Východe existujú vždy tu a tam z času na čas znovu explózie a skoro vždy ukazujú všetci prstom na nás.“

Izrael viackrát varoval, že dodávky vysoko moderných zbraní juholibanonskej šiitskej milícii Hisbollah nebude nečinne prizerať. (APA, 13.7.2013)

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Der Standard

O ::prop

Leave a Reply