Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Izrael odpojil prívod vody do palestínskych dedín

Izrael odpojil prívod vody do palestínskych dedín

voda-izrael03. apríl 2013 Podľa správ médií Izrael kompletne odstavil zásobovanie vodou v niektorých palestínskych dedinách preto, aby mohol prevádzkovať voľnočasové parky a zariadenia na chov rýb.

Izraelská vláda úplne odstrihla niektoré územia od regionálneho zásobovania vodou. Ako informujú lokálne médiá izraelské úrady „vysušili“ najmenej 10 dedín severozápadne od Jeruzalema. Predtým už informovali palestínske médiá o silných obmedzeniach v zásobovaní vodou, o čo sa obyvatelia žalovali.

Aj samotné palestínske školy v postihnutých regiónoch sú teraz bez zásobovania vodou. Palestínske Land Research Centre píše v novej správe, že izraelskí osadníci so sídlisk Yiztar a Baracha sú zásobovaní pramenitou vodou z palestínskych dedín, aby mohli chovať ryby a prevádzkovať voľnočasové zariadenia. Palestínci naproti tomu trpia permanentným nedostatkom vody a platia nezrovnateľne vyššie ceny za vodu.

Spojené štáty poskytujú ročne cca. 5 miliárd dolárov rozpočtovej a vojenskej pomoci Izraelu. Už viacej ako 30 rokov sú naviac obsadené okolité územia, napriek tomu, že to odporuje medzinárodnému právu. Husto osídlené teritórium Izraela sa rozširuje stále ďalej a doteraz „zhltlo“ 400 palestínskych dedín.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: gegenfrage.com

O ::prop

Jeden komentár

  1. Uz chapem,ze komunisti su najvecsi demokrati.Oni to odkomunikuju s petcipou hviezdou

Leave a Reply