Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ivanov: Cez Kosovo a Metochiu prechádza ročne 60 ton heroínu

Ivanov: Cez Kosovo a Metochiu prechádza ročne 60 ton heroínu

heroinRiaditeľ ruskej Spolkovej služby pre boj proti obchodu z drogami Viktor Ivanov vyhlásil v Moskve, že teritórium Kosova a Metochije je hlavnou tranzitnou cestou pre drogy z Afganistanu, a že cez Kosovo a Metochiju prechádza ročne 60 t heroínu, ktorý sa na čiernom trhu predáva za viacej ako 3 miliardy euro.

Ivanov povedal, že on v tomto svetle plne rozumie snahám srbskej vlády, chrániť srbské spoločenstvo v Kosove. Štátny tajomník Ministerstva vnútra Srbska Vladimir Božović vysvetlil, že albánske kriminálne skupiny robia všetko preto, aby získali profit miliárd euro z obchodu s drogami a aby potom tieto peniaze použili pre politické ciele.

Ivanov a Božović podpísali dokument o spoločných aktivitách oboch služieb pre boj proti obchodu z drogami.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: voiceofserbia.org

O ::prop

9 komentárov

 1. Netreba zabúdať, že na ochrane zaujmov „kosova“ sa zucastnuju aj slovenske jednotky. Slovenski vojaci, ktori by mali chrániť Slovensko. Slovenski vojaci chrania drogovu mafiu.

  • Chrania rovnako, ako ked Svedi hnali Finov v prednych liniach na hradby, ci ako ked cervena armada utocila s gulometmi NKVD v chrbte. Alebo si ozaj myslite, ze ak by to nebolo v zaujme USA tak by ich tam nasi politici poslali? Ti si ani neprdnu bez prikazu z Washingtonu, Bruselu ci Tel Avivu. Najviac ma mrzi, ked sa ti nasi zoldnieri este biju za to, aby mohli ist na tieto odporne misie.

   • Situácia je veľmi podobná tej ako za prvej Slovenskej republiky, kedy Slovenskí kolaboranti pomáhali šíriť najvyššie hodnoty civilizovaného západu vo svete, ako členský štát tretej ríše, ako partnerstvo za mier v jej vojenskom nástroji – Wehrmachtu. má to svoje výhody i nevýhody:-). Napríklad pri zanietených diskúsiách s tunajšími rusofóbmi prskajúcich jedovaté sliny na Russký národ, ako nás po humanitnej vojenskej misii vojsk Waršavskej zmluvy v 68-om roku „okupovali“ svojími stabilizačnými jednotkami Červenej armády, zvyknem im pripomenúť že sú to práve oni ktorí spravili z našej kedysi okupovanej krajiny KRAJINU OKUPANTOV. Československá Ľudová Armáda nikdy NEOKUPOVALA ŽIADEN štát, ale sa skutočne starala o bezpečnosť občanov Československej socialistickej republiky, tak ako to vyplývalo z jej funkcie.

    • Ty si vyliezol z ktorého kanála? Že…Slovenskí kolaboranti pomáhali šíriť najvyššie hodnoty civilizovaného západu vo svete…A vieš, aké najvyššie hodnoty vyznával ZSSR, a že im boli importované práve z civilizovaného Západu? Členský štát tretej ríše? Vieš aký je rozdiel medzi sovietsky a ruský? A vieš, že najväčšiu genocídu Rusov nespôsobil nik iný ako ZSSS? No jasné, že ČSĽA neokupovala žiaden štát. Mala dosť práce s tým svojim. Niekedy sa zbehni pozrieť pod Devín a uvidíš tam pomník, ktorý odkazuje na jednu z náplní práce ČSĽA, ktorá vyplývala z jej funkcie.

     • Priateľu 71THX čo tak zlostne? Nebodaj sa Ťa mnou napísané skutočnosti nejak bytostne dotkli? presne tak, ČSĽA neokupovala žiaden štát. Mala zaisťovať bezpečnosť Československej socialistickej republiky, ktorý tvoril nárazníkovú oblasť „východného“ socialistického bloku v období studenej vojny. Na Devín kde si demokrati a dobre platení provokatéri postavili svoje pomníky som sa podívať zatiaľ nebol. Ešte za socializmu som však bol sa podívať do miestnsti kde pohraničná stráž vystavovala svoje artefakty a boli nanajvýš zaújmavé a vypovedali mnoho o náročnej práci pohraničnej stráže s provokatérmi na naších hraniciach. Kauza „národných hrdinov“ Mašínových, za výkon ktorých by ozelenela od závisti i Al-Káida, je len kvapkou v mori. Pochybujem, že sa dnes niečo zachovalo o tých artefaktoch. Zamatový obrazoborci si nepochybne dali tú námahu s ich odstránením. Teraz druhá Slovenská republika tvorí nárazník medzi Schen-genským priestorom(lebensraum-om) a krajinami SNŠ. Bez toho aby ste však nezabezpečili ostrahu na svojích východných hraniciach, o prijatí do Schen-genu nemohlo byť zatiaľ ani reči. Ostnatý drát už neni v móde. K dispozícii sú sofistikovanejšie kamery s nočným videním, pohybové senzory a ďalšie vymoženosti… Silne pochybujem žeby dnešný pohraničníci nosili zbrane len kôli tomu aby severák ktorý odtiaľ zaduje, aby ich neodniesol z ich stanovišťa. Tiež by nezaškodilo nahliadnuť do príkazov ktoré od vrchnosti dostali, či v prípade ak sa niekto pokúsi prekročiť hranice násilím, vítať ho s kyticou kvetov a perlivým šampanským, alebo výstražnou streľbou zo samopalu.

     • Čo to tu trepeš? Akéže tebou napísané „skutočnosti“ sa ma mali dotknúť? Čo mi tu recituješ priblblú čechoslovakisticko – marxistickú propagandu o úlohe ČSLA?????????? Ty si artefakt sám osebe. Uštipni sa a prebuď! Možno zistíš, ktorí súdruhovia a prečo prebrali v novembri 89 moc, ktorí súdruhovia privatizovali a prečo sa hrdinská ochrankyňa “východného” socialistického bloku v období studenej vojny, ČSĽA, „vzdala“ bez jediného výstrelu. Ale hlavne: N E F E T U J !!!

 2. PS: Ešte dodám, že na stránkach http://zvedavec.org/ sa táto téma už rozoberala skoršie a padol tam taký zaújmavý názor, že okupácia Afganistánu vojskami NATO mala okrem iného za cieľ získať kontrolu toku narkotík do Európy a tým aj zisky z toho plynúce a okupácia juhoSrbskej provincii Kosovo je jedným z toho ohnivka ktorým je tok narkotík do Európy zabezpečený. Z množstva zaújmavých vyjadrení tam na tej stránke odznelo toto:
  Na „Republice Kosovo“ západní mocenská centra vypilovávají metodiku vytváření nových kvazi-státních útvarů, které lze klasifikovat jako „anomální kriminální struktura mezinárodního měřítka“. Jde o překreslení mapy jihovýchodní Evropy, kdy je na země Evropy nepatřící do „prvního sledu“ uplatňována formule „zpět do otroctví a barbarství“. Je to model autoritativního vnějšího řízení a s ním souvisejícího plundrování přírody, vyvlastnění zdrojů, vytvoření neživotaschopné ekonomiky (katastrofické ekonomiky) a „impotentních“ orgánů státní moci, na pozadí zbídačení obyvatel. Nicméně to není vše. Pro udržení kontroly nad rozsáhlými prostory je nutné nejen odříznout národní státy od samostatné cesty rozvoje, ale také vytvořit destrukční potenciál, především kriminálního charakteru. Proces urychlené kriminalizace regionu východní Evropy (včetně Balkánu) již započal. Kriminální síly dosáhly takového vzestupu, že, jak poznamenává francouzský kriminalista Jean-Francois Geir, je v chodu téměř dokonalá laboratoř pro vytváření deviantních států jako součásti zločinné struktury nové Evropy (1).

 3. Čiže slovenske jednotky v kosove a afganistane v podstate legitimizuju kriminalne aktivity. Je nasa vlada slepa a hlucha? Co za zradcovia nas to vedu?
  Slovensky vojak prisaha vernost slovenskej republike. Preco potom plni ulohy v prospech zlocineckych struktur? Prisahal niekto z nasich vojakov vernost Kosovu, Afganistanu alebo NATO? Su prislusnici nasich ozbrojenych jednotiek mentalne zaostali ked si toto nedokazu uvedomit?

Leave a Reply