Domov / Spoločný blok / Irán vyzýva na úplné jadrové odzbrojenie do roku 2025

Irán vyzýva na úplné jadrové odzbrojenie do roku 2025

Kategória správy: Vojna
Štát: Irán
Text správy : Na stretnutí Hnutia nezúčastnených krajín, ktoré má 120 členských a 17 pozorovateľských krajín, vyzval Irán na úplné odstránenie atómových zbraní do roku 2025.

Článok na commondreams.org sa nesie v inom duchu. Alica Slaterová v článku poukazuje na dezinformačnú kampaň mienkotvorného denníka New York Times, ideovo blízkej firme mienkotvorného denníka Sme. NYT píšu o tom, ako sa Irán snaží o výrobu atómovej zbrane, ale ani zmienka o tom, že Irán navrhuje všeobecné atómové odzbrojenie do roku 2025. NYT je popri Fox News tým korpofašistickým médiom, ktoré možno považovať za vedúce propagandistické sily bubnujúce na vojnový pochod do Iraku a Afganistanu.

Pani Slaterová seriózne odhaľuje pozadie prečo je pre USA nemožné pristúpiť na takúto dohodu: Vojensko-priemyselný komplex kontroluje Washington. Aj keď to priamo nepovedala ona, ale dá sa to z jej slov vyčítať. Najmä ak ste videli dokumentárny film: Iron Triangle- The Carlyle Group. Druhou takto vplyvnou skupinou je Bechtel. Tá nasleduje americkú armádu a pokrýva kontrakty v dobytej krajine. Bechtel je spojená s menami ako James Baker, Kissinger a pod.

Nepriame voľby prezidenta USA sú v podstate aukciou, ako sa to správne začalo objavovať na interenete: elections/auction, kde si bohatí vyberajú svojho koňa pre dostihy. Úlohou tohto koňa je vyžehliť v očiach verejnosti akcie elity.

Venujte prosím pozornosť diskusii za článkom na commondreams. Druhý príspevok v poradí od autora CraigBovia stručne opisuje ako sa Izrael dostal k jadrovým zbraniam. V podstate niekto ukradol jadrový materiál z atómovej elektrárne v Pennsylvánii a ten sa cez Juhoafrickú Republiku ocitol v Izraeli.

Dokumentárny film
http://topdocumentaryfilms.com/iron-triangle-the-carlyle-group-2/

Zaslal (meno/nick) Juraj Smrek
Zdroj správy http://www.commondreams.org/view/2012/08/28-3

O oliolijanko

Leave a Reply