Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Irán: Izrael ponesie následky za útok na Golany

Irán: Izrael ponesie následky za útok na Golany

golanyIránsky námestník ministra zahraničných vecí sa vyjadril, že zástupcovia sionistického režimu z Tel Avivu ponesú následky za posledný letecký útok, pri ktorom zahynulo šesť členov Hizballáhu a iránsky veliteľ na sýrskych Golanských výšinách.

Iránsky námestník ministra zahraničných vecí pre arabské a africké záležitosti Hossein Amir-Abdollahian sa v utorok po útoku vyjadril, že Islamská republika zaslala správu do Spojených štátov „cez diplomatické kanály“ a varoval izraelský režim pred následkami, ktoré ponesie za svoj letecký útok na konvoj Hizballáhu na pôde Sýrie.

„V tejto správe sme Amerike deklarovali, že Izrael touto akciou prekročil Iránsku červenú čiaru,“ vyhlásil iránsky diplomat.

Izraelský vojenský vrtuľník 17. januára vypálil dve rakety do Amal Farms ležiacej v strategicky dôležitom sýrskom meste Kunejtra na juhozápade krajiny, blízko čiary oddeľujúcej sýrske Golanské výšiny od sektora okupovaného Izraelom.

Šesť členov Hizballáhu a iránsky veliteľ – brigádny generál Mohammad Ali Allahdadi – prišlo o život pri izraelskom útoku.

Izrael neskôr vyhlásil, že si nebol vedomý prítomnosti iránskeho veliaceho dôstojníka v oblasti útoku.

Iránski predstavitelia však toto tvrdenie odmietajú a označujú ho za rutinnú taktiku používanú Izraelom s cieľom zamaskovať svoje zlé úmysly.

Ešte v utorok generálmajor Yahya Rahim Safavi, najvyšší vojenský poradca Vodcu islamskej revolúcie ajatolláha Sajjada Alího Chameneí, nazval tieto tvrdenia Izraela obyčajnými „klamstvami“, ktoré režim v Tel Avive vyhlásil len zo strachu pred iránskou odvetou.

Útok zo 17. januára v Kunejtre vyvolal obavy v Izraeli z možnej odvety Hizballáhu.

Izraelská médiá uvádzajú, že počas posledných dní režim pozorne sleduje pohyby v blízkosti libanonskej hranice a na okupovaných Golanských výšinách.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Jeden komentár

  1. Banda vsivava sionisticka skareda usata nosata fuj

Leave a Reply