Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Irán: Americká administratíva je bábkou izraelskej lobby

Irán: Americká administratíva je bábkou izraelskej lobby

hhuck_hagelAdministratíva amerického prezidenta Baracka Obamu je iba bábkou v rukách izraelskej lobby, hovorí iránsky zákonodarca.

Bijan Nobaveh povedal dnešný piatok, len niekoľko dní po tom, ako Senát Spojených štátov schválil bývalého republikánskeho senátora Chucka Hagela do funkcie nového ministra obrany, že makropolitika Bieleho domu sa riadi návrhmi sionistickej lobby.

Kandidáti exekutívy Bieleho domu na vedúcich pozíciách, podľa jeho slov, nasledujú plány politiky, načrtnuté v Tel Avive.

Dodal, že zmeny v obrannej politike americkej administratívy nemenia jej nepriateľský postoj voči suverénnym krajinám.

Iránsky zákonodarca tiež uviedol, že americká zahraničná politika je nepriateľská voči krajinám, ktoré odmietajú izraelský režim. Povedal, že Spojené štáty potrebuje zásadnú zmenu v tejto politike.

26. februára Senát USA zahlasoval v pomere 58 ku 41 v prospech Hagela, 66 ročného bývalého republikánskeho senátora Nebrasky, ako nástupcu Leona Panettu, ktorý bol ministrom obrany od 1. júla 2011

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

2 komentáre

  1. O tom, že USA je ovládaná z Izraela vieme nejaký ten piatok. Otázka skôr je, ako hlboko sa Američania v blízkej budúcnosti nechajú zatiahnuť do ich špiny. S Iránom to bude ešte sranda.

    http://theruleoffreedom.files.wordpress.com/2012/06/iran-war-us-bases1.jpg

  2. Iran si ten comment mohol nacasovat aj trocha lepsie, lebo Hagel az taky proizraelsky neni:
    http://hnonline.sk/svet/c1-59245820-kandidat-na-sefa-pentagonu-sklamal-tvrdia-republikani

Leave a Reply