Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Hromadný dozor v Orwellovskom policajnom štáte – časť 2.

Hromadný dozor v Orwellovskom policajnom štáte – časť 2.

NSA-eyeAko bola získaná väčšina vašich osobných údajov? Obvykle prechádzajú dnom oceánov cez optické káble, ktoré sa Veľký brat naučil využiť pre svoju potrebu. Drobné vlákna vo vnútri káblov využívajú pulzujúce svetelné záblesky na prenos až 100 miliárd dátových bitov za sekundu.

Ak má Veľký brat sídlo v Amerike, Veľká sestra sedí v Británii. Vládne komunikačné ústredie (Government Communications Headquarters – GCHQ) sa nachádza v meste Cheltenham v Anglicku. Dnes už nie je žiadnym tajomstvom, že Veľká Británia je svetovou veľmocou špionáže. Toto je čiastočne dané výhodnou polohou Británie v Atlantiku, medzi USA a Európou.

„Veľká Británia má v tomto boji veľkého psa,“ povedal Guardianu nedávno Snowden. „Oni [GCHQ] sú horší ako USA.“ Tým „horší“ má na mysli lepší v invázii do súkromia ľudí bez morálnych výčitiek alebo právnych obmedzení.

Zistilo sa, že v poslednej dobe GCHQ zachytával 600 miliónov telefónnych hovorov každý deň. Obrovské množstvo z nich – keďže sú to transatlantické volania – sú prirodzene v centre záujmu Američanov. Tieto hovory sú získavané napichnutím viac než 200 optických káblov, ktoré sa vlnia krížom cez Atlantik, ako slizké, do morských rias odeté hady. Každý z káblov prenáša dáta rýchlosťou 10 gigabitov za sekundu. To vychádza zhruba na 21 petabajtov za deň, čo je „ekvivalentom odoslania všetkých informácií vo všetkých knihách v Britskej knihovni 192 krát každých 24 hodín“.

Podľa týchto výpočtov, ak by sa niekto rozhodol prečítať všetky knihy v Britskej knihovni rýchlosťou jednu knihu denne, musel by prečítať 13 950 000 kníh a svoj cieľ by dosiahol za 6,5 milióna rokov.

GCHQ

GCHQ je britský ekvivalent americkej NSA. Ústredie bolo založené v roku 1919 ako škola kódovania a šifrovania. Dnes zamestnáva 6 tisíc odborníkov na špionáž. Je všeobecne známe, že USA, so svojimi 850 tisíc agentami NSA, s plným prístupom k utajovaným informáciám v GCHQ, sú silne zaviazané svojmu britskému bratrancovi za veľa informácií.

Zbieranie všetkých tajomstiev sveta každý jeden deň je zjavne nemožnou úlohou, aj ak by sa populácia celého sveta venovala špehovaniu na plný úväzok.

V povestnom „stohu sena“ treba nájsť ihlu. Je to ako chytať všetky ryby do sietí a uskladniť ich, ale potom vybrať len tie najväčšie a najchutnejšie ryby pre „zvláštne zaobchádzanie“. Strašidlá nezaujímajú malé rybky, ale iba žraloky a vraždiace ryby, t.j. „teroristi“. Toto nám neustále tvrdia.

Prirodzene, nemali by sme im veriť, pretože nám klamú už z princípu.

Treba pochopiť nasledovné: každý jeden človek, bez ohľadu na jeho bezvýznamnosť, je potenciálne zujímavý pre Veľkého brata a zločinecký syndikát, ktorý má svoje celosvetové ústredie v Tel Avive. Každý, kto má temné tajomstvá a môže byť vydieraný, je v hľadáčiku týchto zločincov svetovej úrovne. Čím viac o vás vie, tým ľahšie vás umlčí, donúti, zmanipuluje, podrobí a zotročí.

Načúvajte Orwellovi, ktorý vedel všetko o týchto neoboľševikoch, ktorí rozprestreli svoje chápadlá nad celou Amerikou – kedysi slobodnou a demokratickou – ktorá dnes stojí tvárou v tvár novému červenému teroru, proti ktorému ten starý bude vyzerať ako piknik mníšok.

Staré civilizácie tvrdili, že boli založené na láske a spravodlivosti. Naša je založená na nenávisti… Cieľom prenasledovania je prenasledovanie. Cieľom mučenia je mučenie. Cieľom moci je moc… Sila je v spôsobovaní bolesti a poníženia. Sila je v trhaní ľudskej mysli na kusy a opätovnom skladaní do nových tvarov podľa vlastného výberu. (Viac tu.)

Áno, to je ten Nový Svetový poriadok pre vás: nenávisť, prenasledovanie, mučenie, moc v záujme moci. Tak toto je to, čo Veľký brat chce. Chce moc. Všemohúcnosť. Jedným z predpokladov všemohúcnosti je vševedúcnosť.

A to je dôvod, prečo chce o vás Veľký brat vedieť všetko.

Pokračovanie…

Hromadný dozor v Orwellovskom policajnom štáte – časť 1.
Hromadný dozor v Orwellovskom policajnom štáte – časť 3.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

Leave a Reply