Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Hrom z novembrového neba

Hrom z novembrového neba

obama-ficoSkutočne to bol hrom novembrového neba. B. Obama prijal R. Fica. Tlačový úrad vlády túto informáciu podal TASR neskoro večer a podľa hovorcu E. Tomáša sa tak stalo na žiadosť americkej strany. Pozeral som na tú správu ako teľa na nové vráta a premýšľal, či piadimužík Slovensko nebodaj ide zachraňovať USA od defaultu, alebo USA nutne potrebujú od Slovenska finančnú pomoc. Lebo v tej prvej správe sa hovorilo, že pracovnú cestu R. Fico pripísal dôveryhodnosti Slovenska. Potom však vyšla na druhý deň ďalšia správa, kde bolo uvedené, že Slovensko požiadalo o prijatie a Biely dom súhlasil a určil termín a tak preto návšteva bola ako hrom z novembrového neba. To už je však normálna informácia TASR, ale o dôveryhodnosti tejto agentúry aj v tejto súvislosti možno pochybovať.

A tak čo teda chcelo Slovensko, keď požiadalo o také náhle prijatie, lebo B. Obama má dnes starostí vyše hlavy a zrazu prijme slovenského premiéra len tak pre nič za nič? Hodinu R. Fico s B. Obamom debatovali podľa TASR o všeličom, aj o Afganistane, aj o odpočúvaní, aj o sýrskych chemických zbraniach. Jedna otázka tam však bola zaujímavá, TASR samozrejme neuviedla, ktoré noviny či agentúra ju položili, TASR určite nie, lebo bola tam jediná zo Slovenska. A tá otázka znela, čo robí Slovensko pre udržanie záujmu amerických investorov pôsobiť v krajine. Išlo zrejme o fundovanú otázku fundovaného novinára. R. Fico odpovedal, tak, že nepovedal nič. Povedal totiž, že to záleží nielen na dobrom podnikateľskom prostredí, ale aj na celkovej pokojnej atmosfére. Na konkrétnu otázku dostal novinár povedané v novinárskom žargóne vyhýbavú odpoveď.

V tej otázke bolo totiž niečo viac. Od začiatku budúceho roka nadobudne v plnej sile platnosť zákon USA /čiastočne platil aj v tomto roku/, ktorý hovorí o tom, že podnikatelia, súkromní, či firmy, pôsobiace za hranicami USA budú musieť odvádzať dane do materskej krajiny, no a Slovensko tu má hneď problém, ktorý sa volá US Steel. Troška neskoro sa spamätali naši páni, ale spamätali sa, samozrejme takéto niečo určite zakýva aj s US Steel, aj so Slovenskom a hlavne zamestnancami v US Steel. Dúfajme teda, že sa R. Ficovi možno podarí, či podarilo urobiť nejakú výnimku, US Steel ale aj Slovensko sa totiž spoliehali na podpísanie asociačnej dohody EÚ s Ukrajinou, ale tá „buchla“.

Z tohto hľadiska bola táto návšteva v Bielom dome nie ako hrom z novembrového neba. To by bola jedna strana mince tejto návštevy. Lenže vo vysokej politike to tak chodí, nič nie je zadarmo. Ak sa hovorilo o Afganistane, či sýrskych chemických zbraniach, mal by tam byť minister obrany zo slovenskej strany. Ale bol tam minister vnútra R. Kaliňák. Vieme, že chodí s manželkou aspoň dvakrát do roka nakupovať do New Yorku. Teda jeho manželka nakupuje šaty a pán minister… to necháme na súdnych čitateľov. Stalo sa totiž to, že Poliaci /Kwasniewski/ sklamali vo vábení Ukrajiny do „Východného partnerstva“, Orbán, ktorý má tiež hranicu s Ukrajinou je v poslednom čase nedôveryhodný. A tak zostal len slovenský premiér a jeho minister vnútra, samozrejme aj minister zahraničných vecí, ktorý sa „dobre“ zhostil svojej misie na Balkáne. Ako povedal R. Fico : Ponúkli sme obrovské skúsenosti nášho diplomatického zboru z prostredia západného Balkánu a Východného partnerstva. Som veľmi rád, že pozorne počúvali, čo hovoril Miroslav Lajčák.

Jasné, ako facka. Systém NZN /Niečo za niečo/ sa odohral zrejme medzi štyrmi očami Obamu a Fica, kde mal Fico ruku vo vačku a Obama nemal tradične nohy na stole. Obidvaja totiž stáli. Nemáme možnosť sa opýtať americkej strany z odpočúvania o čom hovorili, lebo Snowden už pracuje v Rusku.

Zaujímavé je aj to, že podľa slovenských zdrojov americká strana povolila zo Slovenska len účasť TASR /štátom dotovaná agentúra/ a nejako zakamuflovane tam bola aj RTVS. A ešte leteli komerčnou linkou, aby náhodou nič nepočuli a nič nekeťasili. Vítaní boli len spoľahliví a lojálni a ešte to aj dokopali, tak ako vždy spoľahlivo…

Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

7 komentárov

 1. Co tak asi Kalinak nakupuje v Amerike?
  Lacne tricka?

 2. Kalinak nakupuje v USA puta(maju najlepsie) kedze sa bude zatykat vo velkom pocte. Ludia su nespokojni,demonstruju a volili pana Kotlebu…A to predsa pani slobodomurari nemozu dovolit aby sa sirila pravda po Slovensku,vernom vazalovi EU a USA…To Cierny baroni nedovolia…Uz zajtra budeme ako Greci…

 3. O com je slobodomurarska zastava USA a ich statny znak? Ma 9 radov+11 stlpcov hviezd=9/11 a 20,Mayske vigesimalne cislo pre Dvojcentro nasej Galaxie zname aj ako kozmicka ‚maternica‘ do ktorej vedie Cierna diera(kozmicka ‚vagina’…Vid Kodex Mendoza kde ju v centralnom stlpci oznacuje KRCAH(Vodnara-Hrnciara) s 9 hviezdami naokolo a 11 hviezd je v tom Krcahu…Egyptania znacili toto Dvojcentro cislom 8.(Aj preto slobodomurarske spolky ako G8 ci G20-co je inak to iste). Cierna diera je 13. neoficialnym domom zodiaku,aj preto 13 pruhov na USA zastave…Zaroven je to Maysky Tzolkin 20×13,ako aj Cielovy mierovy rok slobodomurarstva,rok 2013. A to iste je aj na USA statnom znaku: 19 mracien solarnej magnetoplazmy kde 20.’unoscom‘ je ten kruh mracien. A vo vnutri je 13 hviezd Magen Davida-dve prelinajuce sa kozmicke brany,muza a zeny…Rok 2013…To iste zakodovali do utokov z 11.septembra(9/11)2001. Let AA11 mal 2 pilotov a 9 clenov posadky=11. Let UA175 mal 2 pilotov+7 clenov posadky=9. Kedze udajne obe lietadla narazili do Dvojiciek=9/11 a 20. Let AA77 smeroval do Pentagonu a mal 2 pilotov+4 clenov posadky=6. Let UA93 mal 2 pilotov +5 clenov posadky=7. 6+7=13,takze nase Galakticke zoradenie sa Slnka s Ciernou dierou,ako aj Cielovy posledny mierovy rok 2013,a Tzolkin… Dvojicky mali stvorcovu architekturu/podorys: STVOREC+STVOREC+PENTAGON=13 +WTC7=20&13 dookola! Severna veza(WTC1) mala presne 526 metrov po vrchol jej TV anteny…Bola napadnuta o 8:46 a.m.=rano,teda v 526. minutu toho obetneho Utorka rana!!! Je to cislo Venuse,pomocou ktorej Mayovia kalibrovali svoj kalendar,ktoreho lunarne ratanie konci az v roku 2013! A o com je EU zastava? Ma 12 hviezd v kruhu a 13.domom je ten KRUH-symbol Ciernej diery a Slnka zoradeneho s nou,teda akoby v nej! Ale az po ocistci Zeme pride ‚zlaty vek‘,preto tie pozlatene hviezdy ako kopule chramov a vezi…

  • Paneboze tolko dristov, snad tomu i veris?
   Hovori Ti nieco historia Ameriky, staty, pruhy, hviezdy na vlajke?
   Kam chodite na tieto bachorky, k Sionistickym mudrcom v Rusku?

 4. K tomu plateniu daní v USA a odsávaniu peňazí z celého sveta do USA:
  Každá firma, ktorá podniká na Slovensku, bez ohľadu na to kde má sídlo, nech platí dane na Slovensku!

  • Kolego, Obama a Fico su z jedneho vajca usulani.
   Obidvaja bazia po cudzich peniazoch, inymi slovami chcu vyzmykat z USS dane pre Slovensko i Ameriku.
   Zabudaju akurat na jedno, USS ukaze obidvom prostrednik.
   Poznal som jedneho pana, co dodaval rotory pre US vrtulniky do firmy Sikorski.
   Ked nastupil Clinton, tak hned zacal sliapat po podnikateloch a zdvihal dane i za poslednych 30 rokov dozadu.
   Demokrati, ci socialisti su tym preslaveni.
   Moj znamy mu ukazal prostrednik, nezaplatil nic, sudil sa do dneska, rotory vysypal do srotu a Sikorskemu zobralo 20 rokov najst noveho vyrobcu.
   Takze USS si zbali fidlatka a odide do danovych rajov v Afrike a Fico s Obamom si vytru akurat zadky navzajom.

Leave a Reply