Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Horkýže zmena!

Horkýže zmena!

Ešteže máme ten internet – dalo by sa povedať. Dôkladné štúdium nahradili videá na Youtube, informácie nám podávajú „mienkotvorné“ SME a Nový Čas a usilovným „publikovaním“ prečítaného a videného nezabúdame informovať našich známych, ktorí by niečo z našich „vedomostí“ náhodou prehliadli.

A že sa darí… Nemohol som prehliadnuť niekoľko zásadných trendov momentálne aktuálnych v kyberpriestore, týkajúcich sa predovšetkým okrajových „žánrov“, resp. myšlienkových prúdov na okraji záujmu spoločnosti.

V prvom rade je zarážajúce, koľko absolútne presne „informovaných“ a „zasvätených“ znalcov (aj to som chcel dať do úvodzoviek, ale nebudem preháňať 🙂 ) sa zrazu objavilo na rôznych fórach, chatovacích serveroch či Facebooku. Levašovov úspech v prozelytizme intelektuálne menej nadaných jedincov prostredníctvom paškvilu známeho ako tzv. „Slovansko-árijské Védy“ (ako keby niečo také niekedy existovalo) vyústil do objavenia sa nadaných filológov, historikov a kto vie akých adeptov vedeckých disciplín. Človek je už tak akosi zvyknutý na to, že dnes sa dá veriť čomukoľvek. Konšpiračné teórie sú novodobým trendom, ktorý sa nedá prehliadnuť a ani poprieť. A ak k tomu pridáme slovenské klasické „čo sa babe chcelo, to sa babe snilo“, niet divu, že levašovci úspešne súperia s raeliánmi (Vesmírní lidé) o najbizarnejšie teórie z dejín ľudstva. Vlastne, nielen z dejín, ale aj z budúcnosti. Síce 21. december 2012 bude zrejme už čoskoro nasledovať osud Y2K, ale tak podnikavci vždy nájdu dobrú výhovorku, prečo k danej udalosti nedošlo – a rovnako tak nájdu dostatok hlupákov, ktorí im na to naletia (zdraví Graham Hancock a spol.)

Internetu sa dá pripísať k dobru dostupnosť rôznych informácií, dnes tak usilovne klasifikovaných našimi zákonodarcami ako zakázané, súvisiace napríklad s otázkou holokaustu, sionizmu či židovskej otázky per se. Samozrejme, aj v týchto súvislostiach sa doporučuje zapojiť do procesu aj nejaké tie lenivé mozgové bunky, keďže, ako pravdou býva, nie všetko napísané pravdou je. Je škoda, že nie všetci sú si vedomí financovania napr. Alexa Jonesa, rovnako ako nie všetci si uvedomujú, že rôzni „odhaľovači potláčanej pravdy“ typu Maxwell Jordan, Michael Tsarion, hnutie Zeitgeist (na čele so „znalkyňou“ D. Murdock a.k.a. Acharya S) majú aj iné, ako ušľachtilé ciele. No, základom je si vybrať – a každému, čo jeho je, či…?

Systém, zdá sa, nie je viac schopný šírenie týchto „strašných“ informácií kontrolovať a potláčať, ale poruke je vždy pár užitočných idiotov – prípadne agentov-provokatérov (táto skupina nevylučuje prítomnosť predošlej) – ktorí svojím prehnaným prístupom k šíreniu týchto informácií dokonale ich hodnovernosť znižujú. Dúfam, že sa v dnešnej dobe nenájde mnoho takých, ktorí na túto prastarú techniku Systému naletia…

A aby som nezabudol, do popredia sa na Slovensku dostáva „cigánska otázka“. Nič sa ale neje také horúce, ako sa navarí. Systém zistil, že multikulti agenda zlyhala (a ono aj propagandisti so svojimi pamfletmi prestanú, akonáhle ich mecenáši prestanú posielať peniaze). Ale zmena? Kdeže! Ešte tak k horšiemu, to by šlo. K lepšiemu to nebude. Nakoniec, ak by naši zákonodarcovia zmenu chceli, zmena by bola. Problémom je, že nikto z „povolaných“ zmenu nechce. Novodobým feudálom vyhovuje súčasný status quo, na pár nespokojných sú zásahové jednotky a vodné delá, a tej zvyšnej väčšine zostane klasicky rečnenie pri pive. Ale možné je aj to, že si vo svojej podstate uvedomujú, že lepšie už to nebude, tak čo budú dráždiť kobru bosou nohou… Alebo Gorilu banánmi? 😀

Rudolf Schütz

O ::prop

Leave a Reply