Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Gruzínsky prezident kritizovaný za život v luxuse

Gruzínsky prezident kritizovaný za život v luxuse

saakašviliSaakašvili mal premrhať miliónové čiastky zo štátnej pokladne

Tbilisi – Osobný kuchár zo Španielska, kurz chudnutia v Rakúsku a oslavy v Dubaji – gruzínsky šéf štátu Michail Saakašvili (45) je kritzovaný za svoj život v luxuse. Prezident tejto čiernomorskej republiky na juhu Kaukazu premrhal miliónové čiastky zo štátnej pokladne, kritizovala v stredu poslankyňa parlamentu Irina Imerlišviliová.

Len samotný španielský kuchár zaťažil rozpočet 15.000 dolármi (11.400 euro) mesačne, povedala politička vládnej strany „Gruzínsky sen“ miliardára Bidsina Ivanišviliho, zvolenej v októbri 2012. Prvý raz boli zverejnené výdavky Štátnej ochranky. Podľa toho si Saakašvili doprial spolu s jedným straníckym priateľom tiež odtučňovaciu kúru v Rakúsku za 70.000 dolárov (53.300 euro).

Naposledy oslavoval Nový rok zo svojou suitou v Dubaji za 150.000 dolárov (114.000 euro), povedala Imerlišviliová. Z doteraz tajného rozpočtu boli obdarovávaní drahými darmi zahraniční novinári, ako aj prominenti.

Saakašvili, svojho času hrdina „revolúcie ruží“ z 2003, je už mesiace vystavený verejnej demontáži. Na jeseň musí podľa Ústavy odstúpiť. Jeho strana, ktorá je v Parlamente v opozícii, bojuje o prezidentský úrad. (APA, 17.4.2013)

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Der Standard

O ::prop

2 komentáre

  1. Žuvač kravaty, zbabelec a zločinec si dopraje. Okrem iného si nechal do papule napichať butatoxin – za asi 8000.- EUR a statisice EUR stoji osvetlenie jeho paláca.
    Ale zaslúžil si – to je odmena za zničenie Gruzínska a ožobráčenie ľudí. Po skončení prezidentského mandátu sa určite vráti tam odkiaľ prišiel – do nešťastnej krajiny ničím neobmedzovaných magorov – možno priamo do hlavného mesta buzerantov – NYC.
    Pre Gruzíncov by bolo asi ľahšie prežiť zemetrasenie ako vládu tohto nešťastného exota inštalovaného pomocou sorosových dolárov a masovodezinformačných médii.
    Ale ani my nie sme na tom lepšie – počiatek, kaliňák, radičová, mikloš, dzurinda, schmegnerová, bezák, kukan, beňová …….. fico.

  2. I tato figurka se bude nakonec zodpovídat samotnému Stvořiteli ze svého „bačování“.

Leave a Reply