Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Francúzsko: zatknutých 50 antigay aktivistov

Francúzsko: zatknutých 50 antigay aktivistov

antigay-francuzskoFrancúzska polícia v Paríži zatkla 50 aktivistov protestujúcich proti sobášom osôb rovnakého pohlavia. Došlo k tomu pred chystanými veľkými protestami proti novo schválenému zákonu, ktorý umožňuje manželstvá párov rovnakého pohlavia.

K zatýkaniu došlo počas sobotnej demonštrácie na Champs-Elysées, ktorá sa konala na protest proti týždeň starému zákonu legalizujúcemu homosexuálne manželstvá a adopcie detí gaymi. Niektorí z protestujúcich sa priviazali reťazami ku kovovým bariéram, ktoré boli umiestnené v strede tohto rušného bulváru. Hlavné protesty proti tomuto zákonu sa očakávajú dnešnú nedeľu. Polícia predpokladá, že protestov sa môže zúčastniť až 200 tisíc ľudí.

Francúzsky prezident Francois Hollande podpísal tento kontroverzný zákon o homosexuálnych manželstvách 18. mája, len deň po tom, ako Ústavná rada schválila návrh zákona a odmietla pripomienky zo strany pravicovej opozície. Schválenie prišlo po mesiacoch veľkých demonštrácií a politických sporov proti legalizácii takýchto manželstiev. Francúzske cirkvi ostro odsúdili tento zákon, nazývajúc tento zákon „podvodom“, ktorý „otriasa jedným z pilierov spoločnosti“.

Hollande sľúbil, že sa postaví za zákon, keďže navrhované ustanovenia patrili k jedným zo sľubov jeho prezidentskej kampane. Francúzsko sa pripojilo k skupine 14 krajín, vrátane Kanady, Brazílie, Španielska, Švédska, Portugalska a Južnej Afriky, ktoré uznávajú manželstvá osôb rovnakého pohlavia.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Leave a Reply