Domov / Hlavná strana / Zahraničie / FEMEN: Platené agentky – provokatérky?

FEMEN: Platené agentky – provokatérky?

Акция движения FEMEN "Хвала победившим дракона!"Novinárka z jedného ukrajinského televízneho kanála odhalila hnutie FEMEN. Mladá žena vstúpila do radov tohto hnutia potom, čo sa údajne nadchla pre ich idey. Osobne sa zúčastnila na akciách „hore bez“ a nakrúcala dianie skrytou kamerou. Potvrdilo sa, že sa aktivity účastníčok na PR-akciách sa odvodzujú od peňazí, ktoré prichádzajú zo západnej Európy a USA.

Aby ukázala podstatu FEMEN, rozhodla sa mladá novinárka k aktu sebaobetovania tým, že sa stala účastníčkou topless-akcie. V priebehu niekoľkých týždňov ju vyškolili v profesionálnom PR a to v agresívnom správaní sa, v spôsobe ako na seba upútať pozornosť novinárov a pritom hrať nevinnú bytosť. A čo bolo mimoriadne dôležité, musela svoje nahé prsia predvádzať pred objektívmi.

Jej prvý debut sa uskutočnil v Paríži, kde účastníčky FEMEN pred nedávnom otvorili svoju novú kanceláriu. Tam uskutočnili ženy akciu na obvyklý spôsob a odhalili svoje prsia pred islámskym kultúrnym centrom. Ako novinárka tvrdila, cítila na vlastnej koži tú nenávisť ľudí, ktorých náboženské pocity boli vedome zraňované: „Táto akcia sa uskutočnila pred islámskym kultúrnym centrom, a my sme cítili, že dav ľudí je pripravený nás roztrhať. Pred aktom násilia nás zachránili len objektívy našich kolegov.“

Cesta do Paríža bola novinárke zaplatená FEMEN-om. Letenka, hotelová izba, jazdy taxíkom a stravovanie predstavovali len pre jednu účastníčku 1.000 euro na jeden deň, bez nákupu oblečenia a služieb vizážistov a štylistov.

Mimo to sa ukázalo, že účastníčky FEMEN dostávajú mesačný plat nemenej ako 1.000 USD, čo prekračuje trikrát priemernú príjmovú úroveň na Ukrajine. Paralelne k tomu sa platia kancelárske plochy v Kyjeve za 2,5 tisíc USD a nová kancelária v Paríži ešte raz niekoľkými tisícmi euro. Kto to všetko financuje a sponzoruje a kto hovorí FEMEN-aktivistkam, na koho sa majú nahými prsiami vrhnúť – to zostáva pod siedmimi pečaťami. Novinárka predpokladá, že sú to tí ľudia, ktorí sa najčastejšie zjavujú v súvislosti s FEMEN. Sú to nemecký multimilionár Helmut Heier, nemecká Business-Lady Beate Schober a americký obchodník Jad Sanded. Posledný platí podľa Wikipedie za sponzora FEMEN.

Preklad Juraj Borský, ::prop

Zdroj ruvr.ru

O ::prop

Jeden komentár

  1. Jednu takú som poznal. Mala plnú hubu ženských práv, umelého oplodnenia a tak… Ale deravú pneumatiku si sama vymeniť nevedela.

Leave a Reply