Domov / Hlavná strana / EU / Európski židovskí vodcovia požadujú od EÚ vymenovanie vládneho poverenca pre antisemitizmus

Európski židovskí vodcovia požadujú od EÚ vymenovanie vládneho poverenca pre antisemitizmus

jewish cemeteryJe povinnosťou EÚ, aby zvýšila svoje snahy o ochranu svojich židovských občanov, povedal Európsky židovský kongres šéfke európskej zahraničnej politiky Federice Morgheriniovej.

Predstavitelia európskeho židovstva vyzvali na stredajšom stretnutí s vrcholnou európskou političkou na založenie európskeho orgánu na boj s antisemitizmom. V rozhovore so šéfkou európskych zahraničných vecí a bezpečnostnej politiky Federicou Morgheriniovou delegácia z Európskeho židovského kongresu (EJC) vyhlásila, že v dôsledku minulotýždňového útoku islamistov proti parížskemu kóšer obchodu Hyper Cacher je povinnosťou EÚ zvýšiť svoje snahy o ochranu svojich židovských občanov.

„Teraz, viac než predtým, musí Európska únia vytvoriť pozíciu a organizáciu špecificky zameranú na nájdenie dlhotrvajúcich riešení pre antisemitizmus a ostatné formy rasizmu,“ povedal prezident EJC Dr. Moše Kantor, naliehajúc na vytvorenie pracovnej skupiny zaoberajúcej sa týmto problémom.

Podľa Kantora, ktorý vyhlásil, že európske židovstvo varovalo pred eskaláciou násilia po masakre v židovskej škole v Toulouse v roku 2012 a minuloročnom streleckom útoku v židovskom múzeu v Bruseli, je „povinnosťou Európskej únie súrne zaradiť boj s antisemitizmom ako jednu zo svojich najvyšších priorít, pretože toto je nenávisť, ktorá prekračuje hranice a žiadna krajina si s ňou nedokáže poradiť sama.“

Vo vyhlásení nasledujúcom po mítingu Morgheriniová povedala, že EÚ bola vybudovaná na myšlienke spolupráce pre riešenie cezhraničných výziev, pričom podľa jej slov nesmie byť rozdiel medzi tým, „čo Európska únia robí vo vnútri a tým, čo robíme navonok, pokiaľ ide o našu bezpečnosť,“ no nezmienila sa priamo o Kantorovej požiadavke na vytvorenie nových európskych inštitúcií na vysporiadanie sa s antisemitizmom.

Antisemitské incidenty boli na vzostupe po celej Európe niekoľko rokov a prudko sa zvýšili cez leto počas izraelskej pozemnej ofenzívy v pásme Gazy, čo viedlo k niekoľkým jednoznačným odsúdeniam antisemitizmu od európskych lídrov.

V roku 2013 Agentúra Európskej únie pre základné práva informovala, že tretina židov v niekoľkých krajinách zvažuje emigráciu, kým takmer tri štvrtiny opýtaných francúzskych židov minulý rok naznačilo možnosť opustenia krajiny.

Podľa prieskumu zverejneného tento týždeň Kampaňou proti antisemitizmu, viac ako polovica britských židov vyjadrila obavy, že nemajú vo svojej krajine žiadnu budúcnosť.

Eli Ringer, predchádzajúci prezident belgického Forum der Joodse Organisaties, minulé leto požadoval, aby „bol v novej Európskej Komisii vymenovaný komisár riešiaci problém rasizmu a konkrétne antisemitizmu.“

Po streľbe v židovskom múzeu v Bruseli belgický premiér Elio Di Rupo urobil podobné vyhlásenie, keď Svetovému židovskému kongresu povedal, že celoeurópska spolupráca v boji proti antisemitizmu je nevyhnutnosťou.

V decembri Európsky parlament odmietol založiť pracovnú skupiny na riešenie tohto problému napriek postrehnutej rozšírenej podpore, čo tvrdo odsúdili židia z celého sveta.

„Práve teraz, keď sú tu požiadavky výrazných opatrení pre prijatie výziev židovského života v Európe, Európsky Parlament povedal, že ‚je nám to naozaj jedno,’“ povedal v tom čase šéf Ligy proti ohováraniu (ADL) Abraham Foxman.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Jerusalem Post

Poznámka redakcie:
Čo takto najprv, ako prejav dobrej vôle, prijať v Izraeli opatrenia na ochranu svojich Palestínskych občanov?

O ::prop

9 komentárov

 1. Cim viac na seba budú upozorňovať, tým viac sa začnú nevedomé gójske ovce vypytovať až nakoniec sa dozvedia pravdu a momentálny jemnučký antisemitizmuštek sa premení na pogromy.

  • Nenávisť pladí nenávisť a presne o to ide. Čím bude antisemitizmus vo svete väčší, tým budú vlády ovládané Židmi prijímať tvrdšie zákony a nariadenia na ochranu svojho židovského obyvateľstva až sa Židia stanú prakticky nedotknuteľní. Ak sa tak stane, nebude im už nič brániť v tom, aby dokončili svoj „veľkolepý projekt NWO“.

 2. reakcia na poznámku redakcie: tzv. antisemitizmus (správne antižidizmus) v Európe nemá absolútne nič spoločné s Palestínou.

 3. Je zaujímavé, že antisemitizmus sa buď prejavuje len tak pvrchne (nápisy a nepodstatné reči) alebo naopak výnimočne radikálne ( strielanie na židov vmúzeu).
  Je predsa tisíce spôsobov, ako by sa súdržnosť Európanov a ostrakizovanie židov dalo robiť v podstate oveľa efektívnejšie a pritom nedokázatelne. Diskrimináciu, skutočnú diskrimináciu, prakticky nemžno dokázať – neprijímanie do zamestnania, vyradovanie z biznisu, nekupovanie tovaru … nič z toho sa proti spomínanej vyvolenej menšine nedeje.
  Z toho vyvodzujem, že naozajstný antisemitizmus v Európe nejestvuje.

 4. DNES vysielajú o 20:00 na Rádiu Regina reláciu o oslobodení koncentračného tábora Osviečim. Doporučujem počúvať.

  • Nedávno som čítal o tom, ako v Treblinke spaľovali mŕtvych. Nemeckí „experti“ výskumom došli k tomu, že lepšie horia ženy než muži, lepšie horia tuční než chudí, deti horia lepšie než ženy, tehotné ženy horia lepšie než ostatné ženy, mladí horia lepšie než starí. Tak proste naukladali na seba tisíc tiel, dole dali malé deti, tehotné ženy, ženy, mladých tučných mužov atď. a navrchu skončili starí chudí muži. Potom túto kopu mŕtvych podpálili jedinou zápalkou (bez akéhokoľvek ďalšieho paliva). A aby to lepšie horelo, tak tuk, ktorý sa topil z tiel, bol obrovskými naberačkami vyberaný a vylievaný na vrch horiacich tiel. Budú hovoriť aj o tomto? Celkom by ma to zaujímalo.

   • Neviem, či Martina radím správne, ale ak áno, tak ti poviem:
    on to nepochopí.

    Nepochopí podobné argumenty, tí ľudia sú schopní tomu veriť.
    Oni veria ešte aj výrobe mydla z ľudských kostí a tuku, veria krvi stúpajúcej zo zeme a podobným veciam.

 5. Tento Martin sa t u už ‘blýsknul’ párkrát, nedávno tým, ako vraj Hitler dal zabi Röhma, čo som mu objasnil, ako to vlastne bolo, ale viac nezareagoval.

  Ale mám tu pre neho niečo excluzívne, očom mu nepovie žiadne vysielanie Reginy.
  Absurdity, ktoré skutočne boli uverejnené vo svetovej tlači. Pre gojimov, ako on a jemu podobných.
  V dolnej časti sú uvedené – ku každému bodu:

  Absurdity Holokaustu

  • Masové hroby z ktorých vystrekovali gejzíry krvi (1)
  • Kyselina alebo kúpel vo vriacej vode vyprodukovať ľudské kostry (2)\
  • Inekcie do očí väzňov zmeniiť farbu ich očí (3)
  • Výroba scvrknutých hláv z tiel väzňov (4)
  • Odoberanie vriaceho ľudského tuku z otvoreých spaľovacích ohňov (5)
  • Z ľútosti nad úplným cudzincom – židovská matka a jej dieťa – SS-ák dobrovoľne vstúpi v poslednej sekunde do plynovej komory aby s nimi zomrel (6)
  • Výroba mydla z ľudského tuku (7)
  • Podzemn masové vyhladzovanie v obrovských miestnostiach
  vysokou elektrickou voltážou (8)
  • Zabíjanie vo ‘vacuum chamber’ alebo parou, alebo chlorínovým plynom (9)
  • Masové hroby so sto-tisícami mŕtvol, odstránených bez stopy za pár týždňov; skutočný zázrak improvizovania, čo sa týka Nemcov(10)
  • Plynové komory na kolesách v Treblinke, ktoré vyhodili obete priamo do horiacich jám (11)
  • Jedovatý plyn s oneskoreným účinkom, ktorý umožnil obetiam výjsť z plynových komôr a sami kráčať k masovým hrobom (11)
  • Popravy elektrickými transportnými pásmi (12)
  • Spaľovanie tiel vo vysokých peciach (13)
  • Cyklistické závody SS v plynových komorách Birkenau (14)
  • Odstraňovanie tiel výbušninami, i.e. vyhadzovaním ich do vzduchu (15)
  • Modrá hmla (závoj) hydrokyanidovou kyselinou (ktorá je bezfarebná!) po splynovaní (16)
  • Spievanie národných hymien a Internacionály obeťami v plynových komorách; evidencia propagandy atrocity komunistického pôvodu (17)
  • Rýchla konštrukcia prenosných pynových búdiek (18)
  • Zabíjanie vypitím pohára tekutej hydrokyanidovej kyseliny (19)
  • Svaly vyrezané z nôh popravených väzňov …tak napnuté, že kýble do ktorých ich dávali poskakovali…(20)
  • Vpúšťanie plynu Cyklon do plynových komôr v Oswienčime cez sprchovacie hlavice, alebo z oceľových fliaš (21)
  • Výroba salámy z ľudského mäsa SS-ákmi v krematóriách (22)
  • Mumifikované ľudské palce používané ako vypínače svetiel v dome Ilse Koch, ženy Kocha, veliteľa koncentračného tábora Buchenwald (23)

  [1] A. Rückerl, op. cit. (note 141), p. 273f.; E. Wiesel, Paroles d‘ Etranger, Edition du Seuil, Paris 1982, p. 86; A. Eichmann, in: H. Arendt, op. cit. (note 179), p. 184; B. Naumann, op. cit. (note 142), p. 214.

  [2] F. Müller, in: H. Langbein, op. cit. (note 151), v. 1, p. 87; witness Wells in the Eichmann Trial, in: F. J. Scheidl, op. cit. (note 74), v. 4, p. 236.

  [3] H. Langbein, Menschen in Auschwitz, op. cit. (note 152), pp. 383f.

  [4] H. Langbein, ibid., p. 381.

  [5] R. Höß, in: M. Broszat (ed.), op. cit. (note 71), p. 130; H. Tauber, in: J. C. Pressac, op. cit. (note 17), pp. 489f.; F. Müller, Sonderbehandlung, Steinhausen, Munich 1979, pp. 207f., 217ff.; H. Langbein, Menschen in Auschwitz, op. cit. (note 152), p. 148; B. Naumann, op. cit. (note 142), pp. 10, 334f., 443; S. Steinberg, according to: Französisches Büro des Informationsdienstes über Kriegsverbrechen (ed.), Konzentrationslager Dokument 321, Reprint 2001, Frankfurt/Main 1993, p. 206; and many more.

  [6] E. Bonhoeffer, op. cit. (note 213), pp. 48f.

  [7] S. Wiesenthal, Der neue Weg (Vienna), 15/16 & 17/18, 1946; the Soviets wanted to make this one of the charges at the IMT (Exhibit USSR 393), but this plan failed due to the other Allies; cf. H. Härtle, Freispruch für Deutschland, Schütz, Göttingen 1965, pp. 126ff.; the Greenwood Cemetery in Atlanta (Georgia, USA) is not the only site to boast a Holocaust memorial gravestone for 4 bars of „Jewish soap“. Cf. also the following corrections: R. Harwood, D. Felderer, JHR 1(2) (1980) pp. 131 139; M. Weber, JHR 11(2) (1991) pp. 217 227.

  [8] Aside from C. Mattogno, op. cit. (note 339), cf. esp. S. Szende, Der letzte Jude aus Polen, Europa Verlag, Zürich 1945; S. Wiesenthal, Der neue Weg (Vienna), 19/20, 1946.

  [9] Aside from C. Mattogno, op. cit. (note 339), cf. esp. W. Grossmann, Die Hölle von Treblinka, Verlag für fremdsprachige Literatur, Moscow 1947; The Black Book of Polish Jewry, Roy Publishers, New York 1943.

  [10] Aside from note 349, cf. also W. Benz, Dimension des Völkermords, Oldenbourg, Munich 1991; pp. 320, 469, 479, 489, 537ff.

  [11] Reports of the Polish underground movement, Archiv der Polnischen Vereinigten Arbeiterpartei, 202/III, v. 7, pp. 120f., quoted in: P. Longerich, op. cit. (note 271), p. 438.

  [12] Pravda, Feb. 2, 1945, cf. U. Walendy, Historische Tatsachen No. 31: „Die Befreiung von Auschwitz 1945“, Verlag für Volkstum und Zeitgeschichtsforschung, Vlotho 1987, p. 4.

  [13] H. von Moltke, Briefe an Freya 1939 1945, Beck, Munich 1988, p. 420; cf. P. Longerich (ed.), op. cit. (note 271), p. 435; Pravda, Feb. 2, 1945.

  [14] Nürnberger Nachrichten, Sept. 11, 1978, reported eyewitness testimony in jury court trial, Aschaffenburg, Germany.

  [15] R. Höß, in: M. Broszat (ed.), op. cit. (note 71), pp. 161f.; A. Rückerl, NS Prozesse, op. cit. (note 127), p. 78; H. Grabitz, NS Prozesse., op. cit. (note 191), p. 28.

  [16] R. Böck, Frankfurt Public Prosecutor’s Office, Ref. 4 Js 444/59, pp. 6881f.

  [17] H. G. Adler, H. Langbein, E. Lingens Reiner (eds.), Auschwitz Zeugnisse und Berichte, Europäische Verlagsanstalt, Cologne 1984, p. 76.

  [18] R. Aschenauer (ed.), Ich, Adolf Eichmann, Druffel, Leoni 1980, pp. 179f.

  [19] Verdict of the Hannover District Court, Ref. 2 Ks 1/60; cf. H. Lichtenstein, op. cit. (note 84), p. 83.

  [20] F. Müller, op. cit. (note 345), p. 74.

  [21] M. Scheckter and a report of June 4, 1945, written by an officer of the 2nd Armored Division, referring to Auschwitz; Französisches Büro des Informationsdienstes über Kriegsverbrechen (ed.), op. cit. (note 345), p. 184.

  [22] David Pressac, in J.C. Pressac, op. cit. (note 17), p. 554, fourth column, lines 17 22.

  [23] Kurt Glass, New York Times, April 10, 1995.

  • No, nedávno som napísal, že tieto veci nie sú len prepisovanie histórie víťazmi.
   Všetky tieto a podobné veci svedčia o choromysľnosti tých, čo ich koncipujú a púšťajú do sveta.
   To je proste evidentná psychická porucha.

   Človek chápe, že museli prehlušiť milióny spálených a roztrhaných civilných nielen nemckých obetí angloamerického letectva. Je jasné, že skúšali dať do pozadia milióny civilných nielen nemeckých obetí valiacej sa boľševickej armády.
   Ale to nevysvetluje tú choromyslnú fantáziu, ktorú do svojej kontrapropagandy vložili. Veď to bolo po politickej a propagačnej stránke absolútne kontraproduktívne – ale evidentne nevedeli odolať.

   Toto nie je popieranie čohokoľvek a kdekoľvek – je to len upriamvanie na atavistické biologické črty niektorých jedincov druhu homo sapiens sapiens.

Leave a Reply