Domov / Hlavná strana / EU / EÚ: Prijatím správy Lunacek Európsky Parlament obrátil naruby ľudské práva pre všetkých

EÚ: Prijatím správy Lunacek Európsky Parlament obrátil naruby ľudské práva pre všetkých

LunacekReportV pomere 394 ku 178 hlasom so 72 poslancami, ktorí sa zdržali hlasovania dnes (5.2.2014) Európsky Parlament prijal kontroverznú správu „Lunacek“ napriek bezprecedentným masívnym protestom európskych občanov. Tým Európsky Parlament vážne poškodil svoje ambície reprezentovať ľudí, ktorí volia do EP. Čo je ešte horšie: prijatím tejto správy, ktorá obhajuje legálne privilégiá pre homosexuálov a zároveň odmieta alternatívny návrh, ktorý vyzýva EÚ a jej členské štáty na zaistenie plného a rovnakého užívania si ľudských práv všetkými občanmi, dal Parlament hrubý otáznik za svoje tvrdenie, že je inštitúciou ochraňujúcou ľudské práva.

Inými slovami, EP dnešným hlasovaním odmietol princíp univerzálnosti ľudských práv. Toto je deň hanby.

Vzhľadom k tomu, že tento blog (Turtle Bay and Beyond) bol jedinou webstránkou na publikovanie plnej a rozsiahlej analýzy správy, nie je dôvod na opätovné rozšírenie jej problematického obsahu. Do očí bijúce nezrovnalosti tohto dokumentu zostanú samozrejme bezvýznamné tak dlho, kým sa neurobí pokus na ich uvedenie do praxe – je však jasné, že akýkoľvek pokus o prijatie alebo implementovanie „plánu“ tohto druhu, ktorý navrhla slečna Lunacek, spustí znova a ešte silnejší odpor zo strany občianskej spoločnosti.

Napriek výsledkom dnešného hlasovania môžeme povedať, že stojíme na míľniku v kultúrnej vojne, ktorá sa momentálne odohráva v Európe. Túto vojnu sa nepodarí vyhrať za jeden deň. Ale situácia sa značne zmenila: len prednedávnom mohli homosexuálne/feministické/potratárske lobistické skupiny považovať inštitúcie EÚ ako perfektné miesto na propagovanie svojej agendy bez akéhokoľvek kritického pohľadu verejnosti: tieto inštitúcie sú veľmi vzdialené od obyčajných občanov, ale veľmi chápavé pre vplyv bohatých lobistických skupín (konkrétne tých, ktoré oni sami vytvorili). Po veľa rokov prijímala EÚ správy, pracovné správy, legislatívne návrhy atď. na propagáciu homosexuality – a väčšinu času si širšia verejnosť nebola vedomá toho, čo sa dialo. Avšak, úspech občianskej iniciatívy „Jeden z nás“, porážka potupnej správy „Estrela“ a masová mobilizácia občanov proti správe „Lunacek“ ukazuje, že prúd sa obracia: teraz sú ľudia informovaní o aktivitách Európskeho Parlamentu a zapájajú sa. Samozrejme, nič nemôže zabrániť politikom hlasovať v prospech textu, ktorý tak nesmierne odmietajú ich voliči. Je tu však cena, ktorú treba zaplatiť a tú cenu uvidíme počas nadchádzajúcich volieb.

Výsledok dnešného hlasovania poškodzuje konkrétne Európsku ľudovú stranu (EPP), ktorá sa kvôli tomuto takmer rozdelila – ale s väčšinou hlasujúcou proti oznámeniu svojho spravodajca Roberta Metsolu, ktorý sa postavil na stranu kontroverzného dokumentu. Účinkom je, že EPP sa dopustila chyby, keď odovzdala zodpovednosť za tento dokument neskúsenej členke, ktorá si namiesto dôkladného konzultovania tejto záležitosti zamenila svoje názory s tými, aké má skupina, ktorú mala reprezentovať.

Pre tých z nás, ktorí si myslia, že ľudské práva musia byť univerzálne, je výsledok hlasovania sklamaním. Je to však prehra bez väčších následkov. Naproti tomu, nesmierne negatívna odozva verejnosti na správu Lunacek je povzbudzujúcim znakom, že pravé porozumenie ľudských práv nakoniec zvíťazí. Teraz je nevyhnutné udržať vysoký nátlak.

Čítajte tiež: Ako hlasovali slovenskí europoslanci

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Turtle Bay

O ::prop

10 komentárov

 1. Spor o autentickosť Protokolov sa stal v dnešných dňoch celkom bezpredmetným, pretože program sa krok za krokomuskutočňuje, a je – podľa židovskej (chazarskej) mienky – pred dovŕšením.

  http://www.radioislam.org/protocols/slovakia.htm
  http://www.uloz.to/xHnJYBC/protocols-of-the-learned-elders-of-zion-joseph-bellinger-with-hesham-tillawi-flv

  • Ako vravíš, bod po bode. Len slepý to nevidí a hlúpy nechce vidieť.

   • Áno, presne ako vravíš. Vidí to len úzka skupina ľudí, pacienti liečebne v Pezinku.

    • Tak že ti to tu zopakujem, ty užitočný idiot, lebo keď som ti to napísal inde, tak si nereagoval…

     >>Nehnevaj sa na mňa, vedel si že 6 mil. žid. obetí sa spomína už v “The American Hebrew – strana 582″ z 31. oktobra 1919?
     A teraz dám otázku:
     To od roku 1919 čakali na Hitler alebo na politickú situáciu?
     …odpovedz si sám…

     Toto je moja posledná reakcia na teba. Si slepý a nevedomý.

     • Čo do toho hned pletieš holokaust ? Téma bola o balíkoch s prasačími hlavami. Ako sám hovoríš, židia dokázali urobiť údajne megapodvod s genocídou vo svoj prospech aby ich ľudia ľutovali a poukázali na to ako sú utlačovaní a nenávidení. Keby chceli vyvolať hystériu v spoločnosti, prečo by to robili potom takými maličkosti ako zaslatím balíkov s nechutným obsahom samím sebe, keď už to vedeli údajne spraviť, tak monstrózne, s jednou obrovskou historickou udalosťou ?

  • http://www.spolocnostsbm.com/clanky/listy/list–medzinarodnemu-sudnemu-dvoru-v-haagu.html

   Škoda,že aj v Hágu sedia paholci,starostlivo vybraní organizátormi tejto genocídy.

 2. Sprostí, primitívni ľudkovia, znovu ste naleteli prešibaným PSYCHOPATOM !!!

  Ste natoľko blbí, že nechápete, že celá debata o homosexuálnych manželstvách je len prostriedok
  na odpútanie vašej pozornosti od závažnejších problémov,
  napr.
  od toho, ako vás PSYCHOPATI okrádajú ?????

  Čo sa nevyse….. na homosexuálov, veď heterosexuálov sa to netýka !!!

  Nech si majú svoje manželstvá, chudáci, doprajte im to, veď oni sú dosť potrestaní svojou anomáliou, za ktorú nemôžu.

  Jedná sa o biologicky vadnú chromozómovú väzbu, ktorú si sami nespôsobili.

  Rovnako ako PSYCHOPATI, u ktorýchsa jedná o biologocky vadnú stavbu mozgu.

  Ibaže, proti PSYCHOPATOM, ktorí medzičasom ovládli planétu ZEM,
  sa treba brániť,
  ako napr. v stredoveku voči tatarsko-turecko-mongolským psychopatickým kmeňom.

  Lenže, homosexuáli sú neškodní, nechajte ich na pokoji, mnohí z nich sú vysoko inteligentní ľudia,
  ktorí nemôžu za svoju sexuálnu orientáciu.

  Viete vy blbečkovia , ktorí na všetko naletia, bez toho, aby hlbšie rozmýšľali ?

 3. Doteraz som na eurovoľby kašlal, ale tentokrát pôjdem voliť, ak bude medzi kandidátmi niekto tvrdo protibruselský.

Pridaj komentár