Domov / Hlavná strana / EU / EÚ: Intolerancia a extrémizmus na vzostupe po celej Európe

EÚ: Intolerancia a extrémizmus na vzostupe po celej Európe

timmermansVysoký predstaviteľ Európskej komisie varoval pred stúpajúcou hladinou extrémizmu a neznášanlivosti v celej EÚ, ktorá je zameraná najmä na menšiny a ženy.

„Na vzostupe je antisemitizmus, stúpa hladina islamofóbie,“ vyjadril sa zástupca prezidenta Európskej komisie Frans Timmermans.

Ďalej tento vysoký úradník dodal, že aktuálne sú v krajinách EÚ ľudia, ktorí napádajú pozície žien.

Timmermans povedal, že vlády by mali urobiť všetko pre zastavenie tohto trendu a varoval, že inak nič nezostane z európskych hodnôt.

„K tomu nesmie dôjsť. Musíme nastoliť vládu zákona a zamerať sa na tieto problémy pri diskusiách týkajúcich sa Európy, pretože ak to neurobíme, prídeme o všetko,“ povedal členom parlamentu EÚ v lotyšskom hlavnom meste Rige.

Podľa Francúzskeho Národného Dohľadu proti Islamofóbii bol vo Francúzsku zaznamenaný prudký nárast protimoslimských útokov od 7. januára, kedy bol podniknutý útok na redakciu Charlie Hebdo. Počas nasledujúcich dvoch týždňov bolo zaregistrovaných najmenej 128 útokov, čo je takmer toľko, ako predtým za celý rok 2014.

Aj ostatné európske krajiny boli zasiahnuté počas posledných týždňov záplavou islamofóbnych kampaní, ako sú tie organizované extrémistickou skupinou PEGIDA v Nemecku. Toto zoskupenie vytrvalo organizuje v Nemecku protesty, na ktorých šíri neznášanlivosť voči moslimom. Toto zoskupenie sa rozpadlo po tom, ako vysokí nemeckí úradníci varovali, že tieto zhromaždenia sú organizované s cieľom šíriť nenávisť a predsudky v nemeckej spoločnosti. Nemecká skratka PEGIDA značí „Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu.“

Poznámka redakcie:
Neviem ako vám, ale mne pri slovách tohto nikým nevoleného eurohujera behá mráz po chrbte. Títo lumpi dokážu akúkoľvek udalosť obrátiť vo svoj prospech (resp. v prospech svojej agendy). Zabijú moslimovia európskych neveriacich a Európanom sa to nepáči? Islamofóbia! Zabijú Európania moslimov? Islamofóbia! Zrejme je jediným riešením ľahnúť na chrbát a ukázať moslimom brucho. A nechať na nich, či nám vyhryzú črevá, alebo roztrhajú krk. Nemáte pocit, že o našich osudoch rozhodujú ľudia, ktorí by v normálnom svete patrili do blázinca?

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

9 komentárov

  1. …a o ANTI-EURO nic?!

    kolko ludi v kolkych krajinach EU ma tohto spolku degeneratov plne gule ?!

  2. Tohoto sa boja:

  3. Individuálne práva jedincov trpiacich úchylkou NOKDY nemôžu byť nadradené právam drvivej väčšiny. Inak národ zanikne. A o to v Európe ide.

  4. V Európe prekvitá predovšetkým intolerancia a extrémizmus namierený voči domácemu obyvateľstvu.

Leave a Reply