Domov / Hlavná strana / Komentáre / Dôveruj ale preveruj

Dôveruj ale preveruj

Putin - Lukašenko - hokejNa obrázku nie je Ragulin a Golonka, ale Lukašenko a Putin, ktorí si zahrali hokej na olympijskom štadióne, kde budú hrať aj slovenskí reprezentanti. Prezidenti Bieloruska a Ruska hrali v zápase hviezd za “červených“, proti “bielym“ a vyhrali 12:3.V mužstve prezidentov hral napríklad P. Bure, V. Fetisov, A. Koževnikov, A. Kovalenko, A. Gusarov či minister obrany Ruska Sergej Šojgu. Proti nim hrali Gimajev, Golikov, N. a S. Makarovci, Mogylnij. Jakušev, či prezident hokejového klubu SKA Petrohrad a podnikateľ G. Timčenko.

Nech už vo svete má ktokoľvek výhrady proti Putinovi, podobný prezident na svete jednoducho neexistuje. V minulom roku na túto tému mal rozsiahlu úvahu jeden zo známych fínskych politológov, ktorý konštatoval, že je to jediný prezident na svete, ktorý sa nehrá na prezidenta. Stačí ak sa pozrieme na prvé dni tohto roku. Navštívil Chabarovsk, kde boli veľké záplavy na sklonku minulého roka, debatoval s ľuďmi a odtiaľ bol aj jeho Novoročný prejav, potom utekal do Volgogradu, kde sa stretol s ranenými z dvoch teroristických útokov a poklonil sa pamiatke tých, čo pri útoku zomreli. Potom sa objavil v Soči, na lyžiach sa spustil po biatlonovej trati komplexu “Laura“, navštívil olympijskú dedinu, kde sa stretol s ruskými športovcami, ktorí už tu bývajú a trénujú.

Jednej z reprezentantiek sa pýtal, či je spokojná s ubytovaním. Povedala, že áno, až na maličkosti. Nechcela ich však povedať, na čo Putin reagoval, aby mu po pošepla do uška. Ani tak nechcela a nástojila, že mu to povie medzi štyrmi očami, v izbe, bez kamier. Tak sa aj stalo. Ukázalo sa, že mala pravdu a okamžite boli prijaté opatrenia. Keď navštívil Soči v minulom roku, padali hlavy činovníkov jedna radosť. ZOH v Soči sú však srdcovou záležitosťou V. Putina a keď vo Volgograde povedal, že „odsekne každému ruku, kto ohrozí bezpečnosť Ruska“, treba to brať vážne. V tomto smere s Putinom nie sú jednoducho žarty.

To “odseknutie ruky“ je zvláštny výraz, v Rusku sa taký trest nepoužíva, ale používa sa v jednej arabskej krajine. Predstaviteľ tejto krajiny, šéf rozviedky, navštívil v minulom roku Putina. Teraz vyšlo najavo, že mu za to, že dá preč ruky od Sýrie, ponúkal bezpečné ZOH v Soči, čo Putina nesmierne rozčúlilo. Táto arabská krajina ovládla čečenských teroristov, aj ich financuje a v prvých dňoch tohto roka vyšlo najavo, že ten istý Saudovec, bol počas 9/11 veľvyslancom v USA a v správe vyšetrovateľov sa uvádza jeho spojenie s Bushom ml. a jeho podiel na teroristických útokoch. Správa je v Kongrese USA a mala by sa dostať na svetlo sveta v tomto roku, ak sa nič iného nestane.

Neuveriteľné, čo tento človek dokázal za tri dni, nehovoriac už o tom, že zrejme musel vybaviť veľa protokolárnych vecí. Dokonca podpísal nariadenie o zvýšení bezpečnosti na ZOH v Soči a v tom nariadení sa uvádza, že ak bude chcieť niekto demonštrovať, musí o to požiadať príslušné orgány a k tomu je vyčlenená aj plocha na demonštrácie priamo v Soči. Je to neuveriteľné, ale je to tak. Niečo podobné by sa v USA jednoducho nemohlo stať a tuším, že ani nikde inde. Muž minulého roka podľa TIME ohuruje svet snáď každý deň, aj preto, že sa na prezidenta nehrá.

Autor: Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

Leave a Reply