Domov / Hlavná strana / Rozhovor / Dmytro Jaroš: „Každý Ukrajinec by mal mať právo nosiť strelnú zbraň“

Dmytro Jaroš: „Každý Ukrajinec by mal mať právo nosiť strelnú zbraň“

JarošTento 42-ročný muž je zakladateľ a veliteľ nacionalistickej gardy Pravý sektor. Táto paravojenská jednotka je najväčšou neznámou v boji o budúcnosť Ukrajiny. 25. mája kandiduje Jaroš pri prezidentských voľbách. Dmytro Jaroš je nepriateľom Ruska číslo jedna na Ukrajine: jeho paravojenský Pravý sektor zvrhol Viktora Janukoviča. V interview hovorí o boji proti separatistom – a jeho skepse voči liberálnemu vplyvu EÚ.

Na Majdane zožal väčší potlesk, ako Júlia Timošenková: Dmytro Jaroš, 42, zakladateľ a veliteľ Pravého sektoru. Paravojenská jednotka je veľkou neznámou v boji o budúcnosť Ukrajiny, je to nová sila. Na Majdane strážili bojovníci Pravého sektoru barikády, Molotovovými koktailmi a útokmi prispeli k eskalácii, ktoré stáli životy viac ako sto ľudí a prezidenta Viktora Janukoviča úrad.

To prinieslo Pravému sektoru sympatie aj medzi umiernenými Ukrajincami. Mnohí majú dosť oligarchov a kyjevského politického establishmentu. Jaroš žiada radikálne: „derusifikáciu“ v častiach hlboko rusky ovplyvnenej Ukrajiny. Kremľu dávajú Jarošove pravicové heslá potravu pre vlastnú propagandu: Moskva označuje revolúciu na Majdane ako „vojenský puč fašistických síl“.

Ministerstvo zahraničia v Moskve obviňuje Pravý sektor, že v noci na nedeľu porušili veľkonočný kľud zbraní na východe Ukrajiny. Pri prepade s požiarom prišli o život aj civilisti. Pravý sektor popiera každú účasť.

Ešte prednedávnom hliadkovali bojovníci Pravého sektoru v centre Kyjeva. V hoteli Dnipro, v hlavnom stane svojho hnutia, nosili hrdo pištole. „My už nemáme žiadne zbrane“, uisťuje teraz veliteľ Jaroš. „Ozbrojené krídlo bolo legalizované“, ako časť novej Národnej gardy „teritoriálnej obrany “ Ukrajiny.

Jaroš odložil zelený bojový odev z Majdanu, teraz nosí oblek a kravatu. 25. mája kandiduje pri prezidentských voľbách.

V interview so SPIEGEL ONLINE hovorí Dmitro Jaroš o svojich šanciach pri voľbe, o obvineniach z antisemitizmu a jeho nenávisti k oligarchom.

SPIEGEL ONLINE: Pán Jaroš, vy ste zakladateľom paravojenských oddielov Pravý sektor. Čo vás poháňa?
Jaroš: Ja som ukrajinský nacionalista. Mojim cieľom je silný štát, Ukrajina by nemala byť viac geopolitickou hracou loptou. Pod Viktorom Janukovičom krajinu ovládal úplne skorumpovaný režim. To platí samozrejme aj pre čas pred Janukovičom. My sme nastúpili, aby sa to zmenilo. Ako paramilitantov by som nás neoznačoval. Naša revolúcia bude dokončená až potom, keď úplne obnovíme štát. Korupčný systém oligarchov je len oslabený, ale nie zničený.

SPIEGEL ONLINE: Kandidujete za prezidenta. Ako môžete byť šéfom štátu celej krajiny, ked milióny občanov vidia v Leninovi nie utlačovateľa, ako vy, ale ako časť vlastnej minulosti?
Jaroš: My nehľadáme žiadnych nepriateľov. 40 percent členov Pravého sektora nehovoria sami ukrajinsky, žiadny problém! Vo všednom dni to nemá žiadne vplyvy. Kto chce hovoriť rusky, môže aj naďalej. Keď niekto chce hovoriť hebrejsky, smie hovoriť hebrejsky. Národné uvedomenie rastie aj na Východe. Prečo ináč musela Moskva siahnuť späť k agentom a plateným provokatérom, aby sa postarala o nepokoje? V samotnom Donecku mobilizovali len pár tisíc mužov.

SPIEGEL ONLINE: Ale podľa prieskumov vás chcú voliť len necelé dve percentá Ukrajincov.
Jaroš: Ben-Gurion povedal: kto neverí na zázraky, je zlým realistom. My sme v uplynulých mesiacoch na Majdane uskutočnili zázrak, vyhnali sme Janukoviča. Prečo by sa to nemalo podariť znova?

SPIEGEL ONLINE: Čo chcete urobiť ako prezident?
Jaroš: Znížiť dane, to pomôže strednej vrstve a zahraničným investorom. Musíme spraviť poriadok v justícii. Ministerstvo vnútra je fakticky jedna teroristická organizácia. Polícia je mnohými Ukrajincami nenávidená. Policati vydierajú občanov cez úplatky, existujú prípady, v ktorých protidrogové zložky samotné obchodujú s drogami vo veľkom štýle. Po víťazstve Majdanu sa pokúsili aktivisti Pravého sektoru, sami presadiť ako poriadková sila. Naliehali na hliadkových policajtov a štátnych zástupcov. Nový minister vnútra Arsen Avakov, prívrženec Júlie Timošenkovej, nariadil odzbrojenie jednotiek, nemohol to ale presadiť.

SPIEGEL ONLINE: Prečo žiadate liberálnejšie zbraňové zákony?
Jaroš: Každý Ukrajinec by mal mať právo nosiť strelnú zbraň. My sme kozácky národ. Kozák je slobodný ozbrojený muž. Len tak sa môžeme postaviť na odpor voči svojvôli štátnej moci a Rusku. Putin može našu armádu ľahko rozbiť. Nad ozbrojeným ľudom však nezvíťazí.

SPIEGEL ONLINE: Bojíte sa ruskej intervencie?
Jaroš: My sa na to pripravujeme. Naše jednotky sú časťou novej teritoriálnej obrany. Máme úzky kontakt k tajnej službe a generálnemu štábu. My máme vlastne dobré vzťahy ku každému, okrem polície. Všetky informácie, ktoré dostávame, naznačujú smer ku eskalácii. Rusko pripravuje údery na Charkov, Luhansk, Sumy, Doneck a samozrejme z Krymu.

[quote align=“center“]Rusko má už týždne koncentrované jednotky na hraniciach s Ukrajinou. NATO odhaduje ich silu okolo 40.000 mužov. Moskva dlho dementovala pohyby jednotiek, neskôr to ale potvrdila. NATO sa obáva, že tieto jednotky v priebehu troch, či piatich dní ukrajinskú armádu prevalcujú a mohli by obsadiť polovicu Ukrajiny. Avšak aj pri všetkom odmietaní Rusov je Jaroš kritický, čo sa týka príliš veľkého priblíženia sa k Európe.[/quote]

SPIEGEL ONLINE: Kritizujete „liberálny totalitarizus“ EÚ. Čo to má byť?
Jaroš: Ukrajina je európskou krajinou, my chceme Asociačnú dohodu. Ale: my sme príliš dlho bojovali za svoju suverenitu, my ju nechceme zasa rýchlo odovzdať bruselskej byrokracii, ktorá nám chce vnútiť iné formy života. Mne vadí protikresťanské zameranie EÚ. My sme proti zničeniu tradičnej rodiny, proti homo-sobášom. Vo Francúzsku proti tomu protestovali stovky tisíc, ich hlas ale nebol vypočutý. Médiá sú kontrolované liberálnymi skupinami, ktoré každému nanucujú svoju mienku. To je varianta totalitarizmu.

[quote align=“center“]Vo svojom bojovom spise:“Národ a revolúcia“ sa Jaroš prejavuje ako protivník parlamentnej demokracie. „Parlamentné strany, bloky a frakcie“ v ukrajinskom Parlamente sú len „segmenty režimu vnútornej okupácie“. Doslovne s ruskými nacionalistami búri Jaroš proti „odnacionalizovaniu, homosexualite a drogovej závislosti“. Jeho obraz sveta je ovplyvňovaný etnonacionalizmom. Žiada „rozširovanie nacionalistickej ideológie na celom teritóriu nášho štátu“ vrátane rusky hovoriaceho Východu. Jeho cieľom je presadiť „vedúcu úlohu pôvodného národa v štáte“.[/quote]

SPIEGEL ONLINE: Vo svojej knihe sa divíte, „prečo väčšina miliardárov na Ukrajine sú židia“. Vy ste antisemita?
Jaroš: Židia môžu zarábať peniaze, ja nemám nič proti tomu. Mali by to ale robiť úprimne a nerozširovať vo svojich médiách antiukrajinské názory. Mnohí miliardári – nezávisle od ich etnického pôvodu – neslúžia ukrajinskému ľudu.

SPIEGEL ONLINE: Nielen propaganda Moskvy považuje Pravý sektor za fašistický. Je Hitler Váš vzor?
Jaroš: Tento prelial toľko krvi môjho ľudu, ja nevidím na ňom nič pozitívneho. Nemecký Národný socializmus je pre ukrajinských nacionalistov nepriateľom.

SPIEGEL ONLINE: Kto je, z Vášho pohľadu najväčším rizikom pre revolúciu: Putin, alebo Timošenková, ako predstaviteľka starých elít, proti ktorým bojujete?
Jaroš: Dobrá otázka! Momentálne samozrejme Putin. Jeho jednotky pripravujú inváziu. Timošenková je zasa veľmi špeciálna politička, so svojou vlastnou históriou. Budeme sa pozerať, ako sa bude správať: zostane časťou starého systému? Alebo si vyvodila závery a zmení sa? Bude chcieť pomôcť zničiť politický systém oligarchov?

SPIEGEL ONLINE: Na Majdane prišlo o život viac ako sto ľudí. Nebola to príliš vysoká cena len pre to, vyhnať Janukoviča jeden rok pred voľbami?
Jaroš: Každá smrť človeka je tragédia. Ak by bol ale Janukovič ostal pri moci, neboli by už žiadne slobodné voľby. Za slobodu sme zaplatili vysokú cenu. My sme ju museli platiť. A keď nasledujúci prezident urobí tie isté chyby ako ten starý, budeme zasa pripravení ho vyplatiť.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Benjamin Bidder, Spiegel

O ::prop

20 komentárov

 1. Pán Jaroš len ste zabudol povedať kto vaše para militantne oddiely vycvičil. Tu tvrdí že nenávidí EU a všetko Ruske a zároveň sa nechali vycvičiť v Poľsku ´´určite to bolo zadarmo´´. Inač o kozáctve: Ukrajinsky človek nikdy nebol Kozák. Kozáci boli len na Siči v Zaporiži. Prví kto strážil kontrolne stanovišťa na Kryme boli Zaporižsky Kozáci takže podporu u nich Jaroš nemá. Stačí si pozrieť dokumenty zo Slavianska koľko Kozákov bojuje na strane domobrany proti národnej garde. Je zaujímavé ako sa vyhýba Zaporižiu a naše média mlčia o tom že Zaporižci pripravujú referendum o odpojení sa od zvyšku Ukrajiny a založení Zaporizskej Siči. Je pravdou kozákov sa boji jak čert kríža.

 2. To je ten čo bol na návšteve v Izraeli? Kto mu to ešte žerie?

 3. http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.578537
  Výsledok je vlastne tých cca 50 upálených, taký malý Dejr Jásin.

 4. Odkedy žijú v Halyči, Ľvive a IvanoFrankivsku kozáci ?
  Pravý sektor je platený židovským oligarchom Kolomojským. Niet sa čo čudovať, že majú hebrejskojazyčných členov ako to tvrdí Jaroš.
  Veľký obranca kresťanstva Jaroš bojoval na strane azerbajdžanských moslimov proti arménskym kresťanom.
  Megazlodejka židovská oligarchička Tymošenková je pre neho prijateľná ?:-(
  No a upaľovanie civilov zaživa ako to urobili v Odeskom masakre keď ešte aj tých čo vybehli z Domu odborov dobíjali palicami na smrť tak to robia len zvery.
  Celá tá zrúda Jaroš vyhovuje len fašistickým korporáciám a ich prisluhovačom.
  Hlavne, že po odstránení Janukovyča kyjevskú juntu ovládli židia.

  • Opravím ťa zveri to nerobia ani normálny ľudia to robia psychicky chorí ľudia pre ktorých ľudský život nemá hodnotu. Psychiatrická diagnóza Sociopat. V armáde sa vojaci učia zabíjať, ale pokiaľ dôjde bežný človek na ulici a zabíja tak je chorý a títo ľudia chcú vládnuť Ukrajine.

  • Rozprávaš úplné nezmysly a polopravdy, ale na to som si tu už zvykol, nie si jediný.
   Na čo ale chcem reagovať je to dianie v Odese. Nemám rád Pravý sektor, ale musím konštatovať, že to čo sa stalo v Odese bolo obrazom občianskej vojny a nie obrazom nejakého Pravého sektora. Takto nejako vyzerá občianska vojna a to vždy na všetkých stranách konfliktu. Občianska vojna pritom máva ešte ďaleko horšiu tvár ako to, čo sa stalo v Odese. Bolo by preto správne sledovať, ako takéto konflikty začínajú a čo im predchádza, tam sa vždy schováva ten, kto to iniciuje. Na Kulikovo pole nešiel iba Pravý sektor, ale aj samoobrana majdanu, futbalový fanúšikovia a tiež aj stovky nahnevaných Odesanov a tých čo prišli na mítning za jednotnosť Ukrajiny a boli napadnutí proruskými demonštrantmi. Neviem či vôbec niekto zabíjal tých kto vyšli z budovy, ale viem, že niektorí dostali dosť namlátené. Počul som len o jednom, ktorého po opustení budovy údajne zabili, nemám to ale potvrdené. V každom prípade som nedokázal rozoznať, ktorý bol z Pravého sektoru a ktorý z Odesanov alebo futbalových fanúšikov. Rovnako chcem povedať aj to, že tam hneď potom ako sa obsadenci budovy vzdali prebiehala za strany proukrajinských demonštrantov akcia na ich záchranu a bola celkom úspešná. Pomáhali aj vstúpenci Pravého sektora aj samoobrany majdanu a zachránili desiatky životov. Toto už ale ľudia ako ty nerozširujú, pretože sa im to buď nehodí, alebo jednoducho ani nevedia čo sa tam naozaj dialo.

   • http://vz.ru/news/2014/5/5/685313.html
    116 zavraždených v odesse – pitvy sa nekonajú, pretože väčšina mŕtvych v budove bola zastrelená, väčšinou ranou do hlavy
    http://www.youtube.com/watch?v=9pUGJud91VY – majdanovci prenikajú do budovy zadným vchodom ešte predtým než sa tam stiahnu federalisti zo stanového táboru

    http://www.1tv.ru/news/world/257896

    http://leva-net.webnode.cz/products/jak-vrazdili-odesany-v-dome-odboru-detaily-18-/

    Dielo tvojich súkmeňovcov

    • Áno a ako vždy – ako zdroje sú mi predkladané ruské médiá, ktoré majú akýmsi zázrakom o tom, čo sa tam stalo ten najlepší prehľad. Takto sa z tragédií stávajú frašky.

   • Jozef a čo tých vyše 100 mŕtvych a úmyselné podpálených aj tých zachraňovali no mam pocit že pred pozemským životom. Hovoríš tu o občianskej vojne, ale teraz ty zámerné zamlčuješ tak ako som v takýchto prípadoch zvyknutý o tom kto ju rozpútal. Rozpútala ju nová samo vláda v Kyjeve ktorú nikto nevolil. Ta vláda ktorá prvú vec ktorú samozrejme demokraticky urobili zakázali Rusky jazyk, zakázali vysielanie Ruských televízii atd. Vydelí sme na internete spôsob voľby a rôzne podoby odsúhlasenia sporných zákonov bolo tu toho dosť tých fotografii a videí z Verchovnej Rady či ich spochybňuješ. Poznám kopu politikov slovenských českých vlastne v celej EU a ich reakcii na to keď mlátili novodobý ´´demokrati´´ demokraticky riaditeľa verejný právnej televízie v Kyjeve zato že si dovolil odvysielať priami prenos s Putinovej tlačovky. Všetci pred tým tvrdili že to bolo zinscenovane RT až do chvíle kým to neodsúdilo veľvyslanectvo USA v Kyjeve. Aj to si over či nezavádzam. Bohužiaľ to tvoje overovanie ľuďom životy nevráti. Miesto toho aby si to odsúdil tak si overuješ fakty ktoré sú jasne. Vieš nemám vo zvyku veľmi reagovať no reagujem na teba a ostatných ktorí sú slepí či úmyselné, alebo z nevedomosti. . Inač v Slaviansku na strane domobrany bojuje vyše 150 kozákov zo Zaporižia. Škoda že nie všetci Ukrajinci majú zbrane už by sme tu samozvancov nemali ľud by ich hnal. Tak čo súdruh Jaroš kde sa tento krát stala chyba

   • „Rovnako chcem povedať aj to, že tam hneď potom ako sa obsadenci budovy vzdali prebiehala za strany proukrajinských demonštrantov akcia na ich záchranu a bola celkom úspešná. Pomáhali aj vstúpenci Pravého sektora aj samoobrany majdanu a zachránili desiatky životov. Toto už ale ľudia ako ty nerozširujú, pretože sa im to buď nehodí, alebo jednoducho ani nevedia čo sa tam naozaj dialo“.
    Mate na mysli ako ich ubijali palkami ked vyskocili z horiacej budovy
    http://www.liveleak.com/view?i=91d_1399196174
    Alebo zo strechy po nich hádzali molotovov kokteil ked utekali z horiacej budovy (staci pozriet od 40 sekundy)

    • Tak bolo tam aj oveľa horšie mlátenie ako to, ktoré je na zostrihu z Liveleak. Pozeral som vtedy streamy v priamom prenose až do rána a mám pomerne veľmi slušný prehľad ako to prebiehalo. V skutočnosti to v tomto prípade nebolo až tak drastické mlátenie, ako to vyzeralo. Pána odniesli a ešte si niesol v ruke okuliare . Tu je video, z ktorého to vystrihli a dali na Liveleak. Bolo to beztak dosť strašidelné, ale niekomu to bolo zdá sa málo a potreboval to urobiť ešte drastickejšie…

     https://www.youtube.com/watch?v=CB6axlE-sRQ

     Tu je iná záchranná akcia z druhého cípu budovy:

     https://www.youtube.com/watch?v=zcERmnGY9Os

     Na streche neboli Majdanovci, ale separatisti. To tí hádzali dole koktaily.

     • Videa som si pozrel a su diskutabilne najskor strojcom doslo ze boli prekrocene urcite hranice.
      Pokial vidim takito nazor ze “vedúcu úlohu pôvodného národa v štáte” mi to pripomina „cistotu rasi a jej nadvladu“ co uz tu pred par rokmi bolo a skoncilo to 2 svetovou.
      Pridam este jeden odkaz s inym nazorom.
      http://www.czechfreepress.cz/evropa/po-masakru-v-odese-jiz-neni-cesty-zpet.html

     • Ja som si síce nepozrel ani jedno video, mám totiž už plné zuby manipulácie zo všetkých strán, ale aspoň som sa zasmial. Jozefove videá sú diskutabilné, zatiaľ čo vaše sú nespochybniteľné. Pobavilo… Skoro rovnako, ako výrok “cistotu rasi a jej nadvladu”.

   • Jozef, ty mi pripadas ako ten chrobat Truhlik, ktory vsade bol a vsetko videl. Raz si v Kyjeve, potom si na Kryme, teraz si zas bol v Odese…ty si nejaky agent, alebo novinar, alebo co? Lebo tie tvoje komentare mi pripadaju az na smiech, lebo ty „vysetrujes“. :D:D:D Si myslis, ze my vsetci sme padnuti na hlavu? Dristas tu 2 na 3, a pritom staci trochu poguglit, pripadne si pozriet par videi od napr. RT, kde clovek vidi, co sa prave deje, a ty nas tu ides presviedcat, ze cierna ja biela, lebo ty „vysetrujes“. Na zaver ti poviem iba tolko…uz „nevysetruj“ a bud pis normalne, alebo nepis nic, lebo sa tu tvojimi prihluplymi prispevkami iba strapnujes. A ako bolo pisane, to, co sa stalo v Odese + Jarosa si mal odsudit, pretoze to vacsinou ludia robia, ked vidia vrazdy a vrahov, a nie ich este ospravedlnovat. Mne je luto kazdeho Ukrajinca, a mrzi ma, ze sa najdu hlupaci (z Praveho sektoru), ktori si nevsimli, ze cela hra o Ukrajinu je geopoliticka hra, a USA + EU potrebovali najst idiotov, ktori za nich urobia spinavu pracu. A hlupaci z Praveho sektoru bojuju za korporacie, a v mene nich aj umieraju, zatial co majitelia tychto korporacii sa na tom bohovo zabavaju, ako sa Slovania navzajom vrazdia.

    • Aby sme si to ujasnili – píšem ako mi to čas dovoľuje a píšem to, o čom chcem písať ja. Ja – to znamená ja, teda nie ty alebo niekto iný. Ďakujem za dobre mienené rady, naďalej budem písať to, čo chcem povedať a nie to čo by sa páčilo iným. A teraz k meritu veci.

     Jaroša som odsúdiť nemohol, pretože hoci ho nemám vôbec rád, ide o viac ako o nejakého Jaroša. Mne je úplne jedno čo v takomto prípade robia ľudia, ja mám dostatočnú súdnosť a nebudem prehliadať vážnosť situácie. O tom, že situácia v Ukrajine postupne eskalovala do rozmerov pripomínajúcich scenár naplánovanej občianskej vojny som už písal aj na tejto stránke, no a teraz vidím, že sa ten scenár aj napĺňa. Že boli potyčky v Odese vyprovokované je myslím jasné aj tebe, akurát že ja za tým vidím iného vinníka ako ty a vidím ho už dosť dlho a dosť jasne. To, že ty ako vinníka označuješ niekoho iného ak ja je už vec tvojho vlastného úsudku. Pre mňa sú obe strany konfliktu v Odese obete, každá strana iným spôsobom.

 5. Jaroš, nehraj divadlo, už si len smiešny !!!

  Aj agent Hitler bol v službách anglo-amerických slobodomurárov a sionistov,
  to isté otrepané scenário je používané aj dnes:

  http://pravdatvcom.wordpress.com/2013/01/27/agent-hitler-im-auftrag-der-national-zionisten-grundung-israels-videos/

  Ibaže, vďaka INTERNETU toto scenário už chápeme
  a
  dá sa na tom len smiať, že psychopatickí IDIOTI si myslia,
  že
  my sme nič nechápajúci idioti, ktorým sa dajú ich naivné „prefíkanosti“ nabulíkať !!!
  Na týchto perfídnych naivnostiach by sa dalo dobre rehotať,
  keby nebolo do plaču to,
  že
  dolácajú na ne nevinní ľudia svojimi životmi !!!!

 6. Napísal by som, čo si o psychopatovi Jarošovi myslím, ale také škaredé slovo na svete neexistuje. Veď čo to ten magor splieta za bludy, že „žiada radikálne: “derusifikáciu” v častiach hlboko rusky ovplyvnenej Ukrajiny“? Veď Ukrajina bola len malý fľak územia kdesi juhozápadne od Kyjeva, do dnešnej podoby ju nafúkli komunistickí papaláši až niekedy v 20. rokoch minulého storočia, na úkor Ruska, Rumunska a Poľska. Prečo by sa Rusi, ktorí celé generácie žijú na juhovýchodnej „Ukrajine“ mali zrazu začať pokladať za Ukrajincov a zabudnúť rodnú reč a znenávidieť svojich predkov?
  Ten psychopat bezdôvodne obviňuje iných z toho, čo v skutočnosti sám chystá v ešte horšej podobe.

 7. Toto fasisticke hovado len kazi slovo nacionalista. Nacionalista je totiz nieco uplne ine, a tento idiot by si mal nastudovat jeho vyznam! Potom nech sa laskavo oznacuje za vraha, lebo to je jedine oznacenie ake si zasluzi! Co sa Jarosa tyka, neviem naco tu Prop uvadza clanky o nom (myslim, ze to bolo 2. interview na Prope s tymto vrahom). Takato svina nie je hodna uverejnovania. Jedina vec, co ma ohladom Jarosa zaujima je, kedy bude datum jeho popravy, pretoze nic ine si nezasluzi! Co sa tyka jeho „hrdinstva“, tento zmrd si sedi niekde v kozenom kresle, zerie kaviar a slope sampanske, zatial co ti jeho tlci (s prepitymi a prefetovanymi mozgami) vrazdia civilistov! Ked je taky frajer, tak nech si obleciet ten jeho zatuchnuty zeleny sveter, a postavi sa na celo, a ide do boja! Nech mu odstrelia tu jeho sprostu gebulu! Ale na to nema gule! Ludom zo Slavianska a dalsich miest Ludovej republiky Donecko, tento idiot nesiaha ani po paty! Tito ludia celia statocne obrovskej presile, a bojuju ako levy! Nie ako henten debil, ktory nechava namiesto neho padat ako sachove figurky, nejakych hlupakov, ktorych nazbieral niekde na ulici a nasluboval im hory doly.

 8. Ešte posledný raz. Na Slovensku sa pohybuje okolo 200-250 agentov a spolupracovníkov CIA, rovnaké množsvo FBS, okolo 100 Mossad a MI-5,6. a samozrejme slovenská SIS.Všimnúť si treba kedy začal pracovať tento nový prop, presne v čase, keď sa na Ukrajine a blízkych krajinách rozbehla Sorosom platená sieť portálov, ktoré boli pripravené na situáciu na Ukrajine.Ten starý nikdy neplakal o peniazoch.Tento plače, ale jeden sa našiel. Soros, jeden taký stačí, prostredníctvom zostatku banderovcov na Slovensku.Už aj to heslo v čele strany jedného z nich zmizlo. Tieto vzťahy sú dostatočne zdokumentované, aj fotodokumentáciou,horeuvedených spravodajských služieb..Na Slovensku sa ťažko niečo dokáže utajiť, a ak si chlapci z prop myslia, že je to inak, tak sa mýlia.Nech sa admin prop akokoľvek bude snažiť nemôže to poprieť, čestné by bolo priznať farbu a nezavádzať a potom si môže uverejňovať čo chce,

Leave a Reply